Gość Kuanan

Melchior

1 post w tym temacie

MELCHIOR

Pochodzenie: hebrajskie

Znaczenie: "król (jest) moim światłem"

Liczba: 3

Imieniny: 6 Stycznia, 7 Września

Święto Trzech Króli, pamiątka Trzech Mędrców Ze Wschodu, których Gwiazda Betlejemska przywiodła do narodzonego Zbawiciela, obchodzimy 6 stycznia. Melchior, jeden z tych Trzech, ma także swoje osobne święto 28 lipca. Warto zauważyć przy okazji, że wiadomość o przybyciu trzech dostojnych gości ze Wschodu została zapisana tylko przez jednego z czterech ewangelistów - Mateusza, który w dodatku nie wymienił ich z imienia. Ich imiona - Kacper, Melchior i Baltazar - pochodzą nie z Ewangelii, lecz z ustnej tradycji. Dziś imię Melchior brzmi dla nas bardzo niezwykle i egzotycznie. Rodzice, którym coś podpowiada, aby tak właśnie nazwać synka, na pewno długo się będą nad tym zastanawiać!

Melchior znaczy po hebrajsku "Król (jest) moim światłem". Należy się domyślać, że owym "królem" był Jezus, do którego Trzej Mędrcy pielgrzymowali, widząc w nim nowe wcielenie swoich promiennych, świetlistych bóstw.

W numerologii liczbą imienia Melchior jest trójka, co oznacza, że imię to daje kredyt zaufania - ludzie odruchowo czują, że pod tym imieniem nie może kryć się nic złego. Melchiorowie są więc towarzyscy i łatwo zyskują sobie przyjaciół. Mają dar znajdywania dostępu do ludzkich serc, zjednywania sympatii i poparcia. Również na kobiety zarówno samo imię, jak i ci, którzy je noszą, wywierają wpływ zaiste magiczny. Życie Melchiorów jest pełne ruchu, podróży, zmian scenerii, podejmowania rozmaitych inicjatyw. Szczególny dar, który przychodzi wraz z tym imieniem, polega na tym, że Melchiorowie potrafią odróżnić, wyłowić z masy wiadomości najmniejsze nawet ślady nowych cennych okazji, nowych prądów i koniunktur - wzorem swojego wielkiego poprzednika, który gdzieś daleko na Wschodzie dostrzegł blask gwiazdy nad Betlejem. Znalazłszy swoją szansę, Melchiorowie nie wahają się i idą prosto do celu. Widzimy zatem, że nawet w porównaniu z innymi numerologicznymi trójkami Melchiorom powinno być łatwo sięgać po sukcesy.

Dlaczego więc to szczęśliwe imię jest tak rzadko spotykane? Nie jest trudno wyjaśnić tę zagadkę. W żadnym kraju imię Melchior nie jest pospolite. W każdym języku, nie tylko polsku, brzmi dziwnie i tajemniczo. I nie jest to przypadek. Imię Melchior pozostaje jakby swoim własnym strażnikiem. Samo jego brzmienie powstrzymuje przed pochopnym nadawaniem go młodym ludziom, którzy mogliby nie sprostać jego magicznej mocy.

Spośród znaków zodiaku imię Melchior pozostaje w największej harmonii ze znakami Lwa, Strzelca, Wodnika i Skorpiona; można także je zaryzykować, jeżeli nasza pociecha urodziła się w znaku Ryb lub Koziorożca. W horoskopie Melchiora silne powinny być dwie planety - Jowisz i Wenus.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.