Gość Kuanan

Maurycy

1 post w tym temacie

MAURYCY

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: "z Mauretanii rodem"

Imieniny: 20 Marca, 22 Września

"Mauritius" znaczyło po łacinie "z Mauretanii rodem" (czyli z północnej Afryki), a także "Murzyn", jako że w prowincji Mauretania Rzymianie stykali się z ciemnoskórą ludnością.

Ciemnoskóry święty Maurycy był rzymskim legionistą. Poległ w bitwie koło miasta, które dziś od jego imienia nazywa się Sankt Moritz, a leży w Szwajcarii. Dlatego jest on szczególnie czczony przez alpejskich górali, dzisiejszych Szwajcarów. Był także jednym z ulubionych patronów rycerstwa.

Jakie energie kryją się więc w tym imieniu? Po pierwsze, jest to patron rycerzy. Po drugie, liczba tego imienia równa się dziewięć, co oznacza mistrzowskie osiągnięcia materialne i duchowe, oraz wielką oryginalność. Po trzecie, najsłynniejszym naszym Maurycym był Maurycy Beniowski, niewiarygodnie utalentowany obieżyświat, który wzięty do rosyjskiej niewoli podczas konfederacji barskiej i zesłany na Kamczatkę, brawurowo uciekł stamtąd na Madagaskar, gdzie próbował założyć własne królestwo! Niewątpliwie moc tego imienia czyni z Maurycych ludzi niepospolitych i nietuzinkowych.

A jakim znakom zodiaku byśmy nadali to imię? Najlepiej Baranom, Wodnikom, Lwom, Skorpionom, Strzelcom. I jeszcze na dodatek Bliźniętom, czyli tym wszystkim, który wnoszą ze sobą twórczy niepokój. W horoskopach Maurycych godnych swojego imienia silne powinne być planety Mars, Uran i Merkury.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.