Gość Kuanan

Mateusz

1 post w tym temacie

MATEUSZ

Pochodzenie: hebrajskie

Znaczenie: "dar Boga (Jahwe)"

Liczba: 3

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Jowisz

Imieniny: 21 Września

Hebrajskie imię *Mattitjah* lub *Matanjah*, czyli "dar Jahwe" przekształciło się u nas i w innych krajach Europy w dwa różne imiona: Maciej i Mateusz. Chociaż są podobne, to inaczej dźwięczą w uszach, mają różne liczby i kojarzą się z odmiennymi charakterami.

Liczba imienia Mateusz wynosi trzy. Trójka to liczba ludzi śmiałych, błyskotliwych, obdarzonych silną wolą, a przez to dobrze radzących sobie w życiu, często wręcz urodzonych szczęściarzy. Jak głosi pierwotne znaczenie tego imienia, Mateusz to ktoś "wyróżniony przez Boga". Tak więc ktoś, kto nosi takie imię, może czuć się pewnie w polu jego ochronnej mocy.

Mateuszowie zwykle żyją tak, jakby byli tej ochronnej mocy świadomi. Nie boją się o swój los, nie drżą na myśl o porażce, a dzięki temu nie marnują sił na próżne zmartwienia. Zwykle szybko i bez dłuższych wahań określają swoje cele i dążą do nich po najkrótszej drodze. Instynkt im podpowiada, co dla nich samych jest dobre, a co złe, potrafią się trzymać własnych zasad i jeśli trzeba, postawić na swoim. W osobie Mateusza zazwyczaj harmonijnie łączy się indywidualizm i wiara we własne siły z dobrym wyczuciem realiów, spraw materialnych i ziemskich. Raczej nie ma wśród nich miłośników próżnych fantazji; swoje marzenia umieszczają w realnym świecie. Dzięki temu, że są pewni siebie i dobrze zakotwiczeni w materialnej rzeczywistości, nie są skorzy do buntu. Chętniej mówią "tak" niż "nie", ale to wcale nie oznacza, że dają się komuś prowadzić jak na pasku. Kto chciałby Mateuszem rządzić, może gorzko tego pożałować! Bywa, że matki nadają to imię swoim synom w nadziei, że chłopiec, które imię tak podobne jest do słowa "matka", będzie posłusznym "maminsynkiem". Nic bardziej mylnego. Jest to imię indywidualistów, którzy nie zamierzają się podporządkowywać.

Wibracje imienia Mateusz kojarzą się z wpływami Jowisza i jego znaku zodiaku, Strzelca. Ze względu na duchową równowagę, jaka wpisane jest w to imię, jest ono też odpowiednie dla znaku Wagi. Z powodu dobrego wyczucia spraw materialnych ucieszy ono Koziorożca, Byka i Pannę, a także Raka, z odmiennych zaś powodów - Wodnika. Jako imię dla Lwa, Bliźniąt i Ryb mieści się ono, można powiedzieć, w normie, zaś Barana i Skorpiona może drażnić właśnie swoim nadmiernym zrównoważeniem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.