Gość Kuanan

Mariusz

1 post w tym temacie

MARIUSZ

Pochodzenie: łacińskie (starorzymskie)

Znaczenie: od rzymskiego nazwiska rodowego

Liczba: 6

Znak zodiaku: Rak

Planeta: Księżyc i Jowisz

Imieniny: 19 Stycznia

Dziś może się wydawać, że Mariusz (a również Marian) to męska wersja imienia Maria. Tak jednak nie jest: Maria jest pochodzenia hebrajskiego, natomiast imię Mariusz powstało w Rzymie. Brzmiało pierwotnie *Marius* i było nazwiskiem, które oznaczało mężczyzn z rodu *gens Maria*. Jego znaczenie, podobnie jak większości starych rzymskich nazwisk rodowych, jest dziś nie do odgadnięcia, chociaż może kojarzyć się z imieniem Marsa, opiekuńczego bóstwa Rzymu.

Liczba imienia równa jest sześć. Stąd oraz z wibracji zawartych w jego brzmieniu można wyczytać, że imię Mariusz uczy rzetelności i poważnego stosunku do życia oraz własnych obowiązków. Zwykle jest nadawane chłopcom, u których rozwija się silny zmysł opiekuńczy i instynkty rodzinne. Ale nie ograniczają się one do własnego domu. Tak samo, jak starożytni Mariuszowie budowali Rzymskie Imperium, dzisiejsi budują swoje "imperia" w biznesie, w działalności społecznej, nauce czy w innych zawodach. Choć raczej nie są typem błyskotliwych gwiazdorów, chętnie biorą na siebie odpowiedzialność za innych i gromadzą wokół siebie ludzi, którzy chcą działać razem z nimi. Cenią sobie lojalność i przywiązanie, a swoim bliskim dają tak poszukiwane poczucie bezpieczeństwa.

Mariusz, jako imię podlegające Księżycowi i Jowiszowi, najbardziej jest odpowiednie dla znaku Raka, oraz dla dwóch pozostałych znaków żywiołu wody, czyli Ryb i Skorpiona. Bliskie jest także naturze Strzelca i Lwa. Z pozostałych znaków dobrze je przyjmą jeszcze Byk, Bliźnięta, Panna i Koziorożec, natomiast Barany, Wagi i Wodniki mogą czuć, że w pewnym stopniu ogranicza ich naturę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.