Gość Kuanan

Maciej

1 post w tym temacie

MACIEJ

Pochodzenie: hebrajskie

Znaczenie: "dar Jahwe"

Liczba: 6

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Księżyc i Wenus

Imieniny: 30 Stycznia, 24 Lutego, 14 Maja

Maciej należy do tych imion, które znaczą "dar Boga", razem z Teodorem i Bogdanem. Blisko spokrewnione z nim jest imię Mateusz, też hebrajskie i znaczące to samo.

Imię Maciej promieniuje ciepłem, dostatkiem, kojarzy się z szumem sadów i brzęczeniem pszczół. I chociaż powstało wśród skalistych pustyń Ziemi Świętej, od dawna zadomowiło się w Słowiańszczyźnie.

Liczba tego imienia wynosi sześć. Szóstka spośród wszystkich liczb najsilniej związana jest z życiem przyrody oraz z ludźmi, którzy żyją w zgodzie z naturą, jako jej dobrzy gospodarze. To wyjaśnia wszystkie skojarzenia imienia Maciej z zacisznym domem, spokojną wsią, dostatkiem, wygodami i dobrobytem.

Kiedy słyszymy to imię, jesteśmy pewni, że ktoś, kto ma na imię Maciej, nie jest w stanie ani nikogo skrzywdzić, ani urazić, ani nawet zaniedbać. Mało jest imion, które równie silnie budzą odruchowe zaufanie. (Może jeszcze Krzysztof?) A bierze się to stąd, że Maciejowie, mocą swojej liczby, szóstki, sami mają głębokie zaufanie do swojej natury i do własnego losu. Żyją tak, jakby nic złego nie mogło się przytrafić ani im samym, ani ich bliskim. Jeżeli zaś los chwilowo im nie sprzyja, Maciej zawsze może liczyć na rodzinę i przyjaciół, których sobie zawczasu pozyskał. Można zatem żartobliwie powiedzieć, że Macieje spadają zawsze na cztery łapy, jak koty, które też chętnie lud nazywa "Maćkami".

Maciejom właściwy jest spokój i równowaga ducha. Umieją też właściwie wykorzystywać nadarzające się okazje, również w interesach. Cenią sobie uroki życia małżeńskiego i rodzinnego. Potrafią otoczyć się rzeczami pięknymi i wygodnymi, mają dobry gust - a przynajmniej brak im zamiłowania do nowoczesnych dziwactw. Żywią szacunek do historii i przyrody. Bywają niestrudzonymi kolekcjonerami różnych cennych przedmiotów, a często też dzieł sztuki. Są dobrymi doradcami, na ich opiniach można polegać. Co cenne, znają się również na kobiecej stronie życia. W ich życiowej karierze raczej rzadko zdarzają się nagłe zrywy i gwałtowne zmiany; Maciejowie raczej stawiają na spokój i stopniowy rozwój. Mają dobrą intuicję, jeśli chodzi o sprawy finansowe i potrafią dochodzić do znacznych dostatków nawet w mało sprzyjających czasach. I dodajmy: miły jest Maciejom zarówno wolny rynek, jak i prywatna własność.

Imię Maciej najlepiej zestrojone jest ze znakiem Byka, jakby wręcz "zaprojektowane" specjalnie dla tego znaku. Często okazuje się, że zadowoleni ze swojego imienia Macieje, nawet gdy ich Słońce znajduje się w innym znaku, to w Byku mają Księżyc lub ascendent. Również domator i miłośnik osiadłego życia, Rak, jest dobrym kandydatem na Macieja. Można polecić też to imię Wagom, Rybom i Pannom. Dla wielu znaków to imię będzie miało działanie terapeutyczne: pomoże przezwyciężyć kłopoty, jakie często mają owe znaki. A więc Lwy, Bliźnięta i Strzelce uczy opanowania i zgodnego współdziałania ze swoim otoczeniem. Skorpionom i Koziorożcom każe cieszyć się życiem. U Wodników rozwija dobre wyczucie rzeczywistości. Jeden Baran może czuć się z nim niewygodnie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.