Aaricia

Znaczenie karty: 0 - głupiec

5 postów w tym temacie

Nazwa karty dość brutalna. Budzi nieciekawe skojarzenia. Słowo GŁUPIEC może przecież oznaczać człowieka nieodpowiedzialnego, bezrozumnego, niedojrzałego psychicznie lub o ograniczonym potencjale inteligencji. Jeszcze inne tłumaczenie tego słowa może sięgać czasów XVI i XVII wieku, kiedy to na dworach możnych tego świata zatrudniano tak zwanych ŁAZNÓW, WESOŁKÓW lub TREFNISIÓW, którzy, pod pozorem zabawiania swoich panów, tworzyli cięte dowcipy polityczne, społeczne i obyczajowe, poddając tym samym ostrej krytyce poczynania najwyższych dostojników, autorytetów i ich zauszników. Ośmieszali głupotę, zaściankowość, pruderię, zakłamanie, fanatyzm i nieudacznictwo. GŁUPIEC może także symbolizować osoby, których zachowania i postępowania nie da się "zaszufladkować", bo nie mieszczą się w żadnych kanonach. Nie kierują się ani wiedzą, ani logiką. Do celu dążą i najczęściej docierają, kierując się sobie wiadomymi sposobami, własną intuicją i wiarą w słuszność tego, co robią. Zachowując przy tym niewinność nowonarodzonego, które nie zna zagrożeń, nie lęka się nikogo i niczego, ale ma w sobie odwagę GŁUPCA, radość, niewinność, otwartość i spontaniczność człowieka z czystym sumieniem lub dziecka jeszcze niepokalanego trudem życia. Wierzy we wszystko, co widzi i słyszy. Jest otwarty na wszystko, co go otacza, może to oznaczać nowy początek drogi człowieczej, która zaczyna się w punkcie ZERO intelektualnym, duchowym i uczuciowym, ale wszystkie prawdy są jeszcze do osiągnięcia, a GŁUPIEC może przeobrazić się w MĘDRCA, gorzej, gdyby stało się odwrotnie.

ZNACZENIE WRÓŻEBNE:

- Zapowiedź nowego działania na różnych płaszczyznach

- Konieczność rozpoczęcia wszystkiego od początku

- Sytuacja, która wymusi konieczność dokonania wyboru- Ryzyko opłaci się pod wrunkiem,

że plan zostanie drobiazgowo przygotowany

- Propozycja nowej działalności wyzwoli energię, która zapewni sukces i da możliwość

pójścia dalej

- Odważne działanie w planowanej sprawie przyniesie uznanie przełożonych i szacunek

kolegów

- Wiara we własne możliwości

- Należy zdać się na intuicję, uwierzyć w swoje możliwości, a reszta sama się dokona

- Czas pozostawić cienie przeszłości i zająć się czymś nowym

- Nareszcie pojawi się nowa możliwość znalezienia sposobu na udane życie

- Duży zasób pozytywnej energii ułatwi rozpoczęcie czegoś nowego

- Powrót do zdrowia rozwieje złe myśli i przyniesie szczęście

- Narodziny nowego pomysłu, dziecka lub sukcesu

- Nie należy patrzeć wstecz, lecz podążać w przyszłość

- Nowy pomysł na realizację starych planów

- Sukces zawodowy, dobre wyniki w nauce

- Rozpoczęcie nauki, wybór nowego zawodu

- Nowy romans, przyjaźń lub nowe, wielkie uczucie

- Wiara we własne możliwości przyspieszy awans

- Krótka podróż okaże się wielkim wydarzeniem

- Poznana osoba wyzwoli nowe uczucia

- Otwartość na nowe propozycje poszerzy grono przyjaciół

- Poropozycja awansu lub nowej pracy

- Powrót sił witalnych, dla chorych powrót do zdrowia

- Wszystko należy przemyśleć i zacząć od początku

- Wprowadzenie korekt do starego planu okaże się sukcesem

Karta odwrócona:

- Fałsz, kłamstwo, oszustwo, wprowadzenie w błąd

- Uzależnienie się od cudzych pomysłów

- Brak odpowiedzialności, lekkomyślność i głupota

- Nieumiejętność dokonywania wyboru

- Ryzykanctwo, szpanerstwo, życie na pokaz

- Brak otwartości na nowe propozycje

- Poważne problemy w pracy zawodowej

- Brak porozumienia w partnerstwie, konflikty w rodzinie

- Niespodziewana ciąża

- Zły sposób leczenia, niekompetentny lekarz

- Zagrożenie chorobą może okazać się realne

- Impulsywność i pochopność podejmowanych decyzji przyniesie straty w biznesie

- Plotki, obmowa, pomówienia i szkalowania

- Możliwość poronienia lub choroby ginekologicznej, dla mężczyzn spadek potencji lub kłopoty z prostatą

- Nadmiar pewności siebie przyniesie szkody materialne

- Oblanie egzaminu lub nieprzyjęcie na studia

- Możliwość utraty pracy

- miana lub brak stabilizacji zawodowej stanie się powodem nieporozumień w rodzinie

- Zachwianie równowagi emocjonalnej, kłopoty w sferze uczuć

- Zdrada lub rozpad związku

- Popadanie w uzależnienia alkoholowe

- Nadmiar używek

- Przestroga przed podróżą, może być wypadek

- Straty w biznesie z powodu błędnych decyzji

Źródło: Helena Żuk, "Podręcznik Tarota. Wielkie Arkana"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Blaski: dziecko, radość, optymizm, zabawa, beztroska, spontaniczność, wycieczka, niewinność, pasja, chęć rozpoczęcia wszystkiego od nowa, ciąża, "zapłodnienie" nowym pomysłem, nowymi możliwościami.

Cienie: lekkomyślność, naiwność, niewłaściwe postępowanie, nieodpowiednie decyzje, lenistwo, niedojrzałość, brak dyscypliny, zły wybór, słomiany ogień, zła decyzja.

Co zrobić? Zajmij się sobą, swoim Wewnętrznym Dzieckiem. Zatroszcz się o rozrywkę i odczuwanie radości w życiu. Może dawno już zapomniałeś, jak to jest tak śmiać się pełną buzią... jak dziecko, które cieszy się tylko tym, że jest? Jeśli chcesz mieć dziecko, to dobry czas na zapłodnienie. Nie podchodź jednak do tego "procesu" zadaniowo, tylko radośnie. Ciesz się bliskością, intymnością i ciepłem bycia w pięknym związku. Jeśli masz dziecko, zajmij się nim. Ono potrzebuje teraz Twojej troski i uwagi. Postaraj się o ciepłe rozmowy. To bardzo zbliża.

Czego nie robić? To czas na rozsądne i dojrzałe postępowanie. Nie możesz zachowywać się nieodpowiedzialnie. Jeśli stoisz przed podjęciem poważnych decyzji, nie śpiesz się i sprawdź, czy znasz tak naprawdę wszystkie szczegóły, aby Twoja decyzja nie była zbyt pochopna, czy powierzchowna.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska, Przepowiednia z jednej karty Tarota"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głupiec pokazuje dziecko żyjące w nas. Oznacza spontaniczność, nowy początek i wolną od uprzedzeń otwartość. Wyraża niefrasobliwość, wskazuje na brak kłopotów i mówi, że wchodzimy w nowy rozdział życia z zainteresowaniem, bez ustalonych oczekiwań, a często też bez przygotowania.

Głupiec może oznaczać zarówno dziecięce usposobienie i wynikającą z niego lekkomyślność, nierozumną naiwność, brak powagi, jak i głupotę albo skromność mądrego i pokornego rozumienia, do którego możemy dotrzeć na końcu długich, mozolnych poszukiwań. Głupiec może przedstawiać kpiarza i trzpiota w rodzaju sowizdrzała, ale także szczerego doradcę na dworze jako alter ego króla. W każdym przypadku żyje on w całkowitej teraźniejszości, jest wyrazem otwartości i spontanicznej szczerości, zawsze gotowy do zbierania nowych doświadczeń. Czy postawa ta wynika ze wzbraniania się przed dorosłością, czy jest też wyrazem życiowo mądrej duchowej dojrzałości - może być ocenione tylko poza kartą. Głupiec zawsze wskazuje na odświeżające doświadczenia, które czasami mogą być chaotyczne. Tak czy inaczej - nawet jeśli "podwinie nam się noga", doświadczenia te nie są tak naprawdę niebezpieczne.

Źródło: Hajo Banzhaf, "Tarot dla każdego"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wg Hajo Banzhaf, moje tlumaczenie: "Der Crowley Tarot".

0. Glupiec (Blazen)

Sila napedowa: ciekawosc, radosc eksperymentowania, poszukiwanie zmian.

Cel: wyruszenie prosto w kierunku zycia (nowy zakret na spirali wiecznosci).

Obraz wiodacy: mistyczne zjednoczenie (darzenie do transcendencji).

Jasna strona: pozytywne uwolnienie sie od struktor i nalogow, bezinteresowny idealizm, bezgraniczna fantazja, kosmiczna wrazliwosc.

Ciemna strona: negatywne uwolnienie sie od struktur i nalogow, utrata celu przed oczami, marzycielstwo za dnia, dziecinnosc, brak poczucia odpowiedzialnosci.

Podstawy

Karta: Widzimy demoniczna, zielona postac, wokol ktorej znajduja sie 4 spiralne wstegi podzielone na 4 kregi (symbolizujace 4 duchowe poziomy). Na teczowej szarfie mozemy rozpoznac rozne symbole. Zielony Glupiec, Blazen (Bachus,

Donizos, Kwietniowy Blazen) dominuje te przestrzen, przy czym jego kozaki sa skierowane na zewnatrz i nie maja kontaktu z ziemia. W pierwszym momencie robi wrazenie, jak gdyby trzymal sie swoimi rozpostartymi ramionami firnamentu (rogi karty symbolizuja nieskonczonosc przestrzeni). Lubiezny wyraz twarzy ozdobiony jest rogami, pomiedzy ktorymi wyrasta diamentowy stozek, ktorego czubek dotyka jedna z piramid swietlnych znajdujacych sie w poblizu. Jego szalone spojrzenie rozmija sie ze spojrzeniem obserwatora (nie mozemy patrzec prosto w oczy Glupca, poniewaz kat jego spojrzenia jest lekko przesuniety). W prawej dloni trzyma odwrocony kielich, w lewej plonaca szyszke, ktorej plomienie tworza luk ponad jego czakra korony.

Poza lewym ramieniem ma bujna kisc winogron, pod ktora pada deszcz monet, na ktorych wyryte sa rozne astrologiczne symbole. Pomiedzy udami, w centrum sily plodzenia, znajduje sie slonce.

Na poczatku: Atut 0, karta Glupca (Blazna), jest symbolem nowego odcinka zyciowego, ktora z mgly nieswiadomosci powstaje w kierunku obszaru urzeczywistniajacych intencji.

Glupiec (Blazen) jest zarodkiem, ktory jest swiadomy tego, ze wewnatrz niego jest juz zywy gotowy kwiat, poniewaz odpowiada on jego stworzycielskiemu celowi, jednak potrzebuje on jeszcze czasu, aby gotowy produkt wypchnac na wierzch. Poniewaz jest to nie tylko nowy akt stworzenia, lecz rowniez zakonczenie starego aktu stworzenia. Obserwujemy tu, jak przyczyna z przeszlosci znajduje odzwierciedlenie w skutkach w przyszlosci, poniewaz karmiczne wibracje niosa ze soba wzor prawdopodobnego rozwoju przyszlosci. Podobnie jak zarodek posiada wzor genetyczny matki,i daje obraz tego, jaki "kwiat" z tego wyrosnie.

Analiza i opis.

1. Postac (Szalony).

Glupiec (Blazen). Glupiec, ktory dominuje swoja postacia cala przestrzen karty, pomimo, ze nie stoi na ziemi, lecz wisi w przestrzeni, jest symbolem wszelkiej bezcelowosci i braku ukierunkowania (szalenstwa), z ktorego powstaje kazdy kierunek. Droga jest zawsze ta, ktora wlasnie znajduje sie pod stopami, a celem jest kierunek ruchu pozbawionego jakiegokolwiek celu, ktory nie ma nawet materialnych podstaw. Dlatego wlasnie nie dotyka on swoimi kozakami ziemi, lecz ich czubki kieruje w kierunku obserwatora, mowiac mu niejako: "Celem jest brak celu!"

2. Spojrzenie. Jego dretwe, ponad wszystkim skierowane spojrzenie ucielesnia stan Niebycia. W mocy tego spojrzenia Glupiec doswiadcza siebie samego po drugiej stronie jakiegokolwiek logicznego myslenia. Uczy sie swej glebi, swojego wnetrza, ktorego nie sa wstanie opisac zadne slowa, ktore jednak ma w sobie juz wszystko doskonale uformowane.

3. Glowa. Na glowie Glupiec (Blazen) nosi dwa rogi a pomiedzy nimi krysztalowy swietlisty krazek. Rogi symbolizuja chciwosc zycia, ktora jednak nie darzy do oswiecenia. Kryszalowy krazek wskazuje na tesknote za swiatlem i zjednoczeniem z kosmosem, jednak poniewaz Glupiec tej tesknocie potrafi dac wyraz tylko poprzez swoje Ego, zbiera on tylko manne nie przynaleznosci do niczego, pozostawania pomiedzy. W swietlistej piramidzie z tylu glowy kryje sie boskosc, ktorej nie sa w stanie opisac zadne obrazy i wyobrazenia.

4. Rece. Odwrocony kielich (Woda) w prawej rece i ogien w lewej sa symbolami alchemicznymi. Najwyzszym celem alchemisty jest polaczenie tych dwoch, pozornie sprzecznych zywiolow w jedno, zmienic cos niskiego w wyzsze.

2. Tlo (Zywioly)

Ogien. Ze zjednoczenia (jeszcze nie dokonanego) wody i ognia zbudowane jest tlo karty. Jezyki plomienia okalaja zielona postac, ktory ponadwymiarowo wystepuje w przestrzeni, zageszczaja sie az do promieniejacego w seksualnej czakrze boga plodnosci slonca.

Woda. Woda, ktora wyplywajac od lewej strony z gory, zbiera sie na dolnym krancu jako woda zycia (Nil z lodygami lotosu), z ktorej wynurzaja sie prymitywne instynkty (krokodyl). Dopiero, gdy umysl zjednoczy sie z dusza (najwyzszy poziom Glupca), czlowiek przestaje potrzebowac fizycznego partnera zyciowego, poniewaz sam znajduje sie u zrodla swojego istnienia, w wiecznym akcie milosnym. Symbolicznie zanurza sie na najglebszym poziomie (w krokodylu) swietlista roza.

3. Tlo (spirale).

Pierwsza spirala (kisc winogron). Pierwsza, uformowana w ksztalcie serca spirala pokazuje tesknote duszy za zjednoczeniem i pragnienie uwolnienia sie od ograniczen. Dotyka jej przedluzona galaz winogron (dookola szyi Glupca). To wyobraza ekstaze (symbol rauszu winogrona), ktora rozlewa sie na wiecznosc, i namietnosci (pasji), ktora przeplywa w tle wiecznosci w cyklach istnienia i przemijania.

Druga spirala (golab, motyl, kaduceusz). W drugim kregu manifestuje sie poziom, na ktorym nasz logiczno-przyczynowy sposob myslenia nie ma absolutnie racji istnienia. Ten obszar symbolizuje cyrkulacje pomiedzy zyciem a smiercia. Wg starych tlumaczen golab symbolizuje ducha stworzenia a sep panne, ktora zostala pokryta poprzez wiatr wschodu. Motyl pokazuje pilna potrzebe rozwoju (od gasienicy do motyla), jest symbolem niesmiertelnej duszy, ktora opuszcza cialo i znowu inkarnuje. Kaduceusz, tzw. wezowy kij symbolizuje rosnace i przemijajace sily i energie, waz zycia i smierci, w ciaglym zjednoczeniu. I wibracji ptaka na czubku kija znajduje sie egipski symbol uskrzydlonego slonca.

Trzecia spirala (dzieciece ciala, obrazy kwiatow, slonce). Na tym poziomie znajduja sie dwa splecione ze soba dzieciece ciala, ktore na poziomio wiecznosci tworza pomost dla cielesnosci. To odpowiada rozwojowi wiecznosci w czasie i przestrzeni. . Powyzej (pomiedzy nogami Glupca) znajdziemy dziwny, trzyplatkowy kwiat, symbol transformacji, ktora energie istnienia (dzieci) wprowadza do obszaru stwarzania (organy plciowe) Glupca. Ta kolejnosc: dzieci/kwiaty/slonce spogladajac na to od strony ezoteryzcznej, wyobraza tesknote do boskosci i kosmicznego promieniowania, od strony fizycznej wyobraza pole wibracji elektromagnetycznych, od strony psychoanalitycznej - libido.

Te trzy symbole pokazuja tesknote za zjednoczeniem z wiecznoscia, co odpowiada Erosowi czy energii Kundalini w jodze, a co na poziomie ludzkiego istnienia oznacza sile tworzenia, ktora prowadzi do zaplodnienia.

Czwarta spirala (krokodyl, tygrys). Ten krag ucielesnia oswiecenie na miejscu laczacym istnienie, gdzie snia i marza kolektywne obrazy z przeszlosci, zanim zostana wlaczone w terazniejszosc. Odpowiada woli stwarzania, ktora nie ma jeszcze zadnego celu. Krokodyl na glebszych poziomach swiadomosci symbolizuje prainstynkty, prymitywne obwody, ktore lacza nasz mozg z naszymi komorkami nerwowymi. To odpowiada instynktownym reakcjom dziecka, ktore posiada jeszcze kompulsywno-emocjonalna chciwosc niezrozniczowanego polaczenia z praformami zycia. Tygrys, ktory gryzie Glupca w udo, jest symbolem instynktowej agresji, ktora zapewniala naszym praprzodkom przezycie, pozniej jednak w zyciu spolecznym zostala wyparta poprzez nasze nieswiadome leki.

Znaczenie:

Tlo (krag stwarzania). Glupiec (Blazen) jest symbolem pierwszego boskiego impulsu stwarzania. Symbolizuje kolo w boskim planie stwarzania, poniewaz z jednej strony przedstawia nicosc na spojeniu istnienia, z drugiej strony poprzez swoje istnienie wlasnie sprawia, ze staje sie czyms, co teskni za powrotem do utraconego raju. On jest mysla Boga, ktora powstaje z nicosci i do nicosci powraca, i tym samym juz na poczatku stykamy sie z podstawowym pytaniem: "Dlaczego cos musi powstac, aby sie samorozpoznac, zaniknac i znowu na nowo powstac?" Poniewaz Glupiec jest nie tylko poczatkiem, ktory musi zaistniec, lecz rowniez koncem, ktory musi przeminac, aby znowu na nowo zaistniec, aby znowu byc i aby znowu przeminac. Na koncu cyklu rozpuszcza sie caly wszechswiat w samozapomnieniu Glupca, ktory nie ma zadnego osobistego celu i zanim zostanie wciagniety w nowa spirale rozwoju posiada sam z siebie sile pochodzaca z nicosci.

Ogolnie. Glupiec (Blazen) jest jeszcze nieobjawionym stanem, pierwotna caloscia albo stanem od samego poczatku. Pokazuje, ze stoimy przed nowym odcinkiem zycia, ktory powinnismy przekroczyc z zachwytem, jednak bez konkretnych oczekiwan i wiedzy na ten temat. Mamy szanse, aby rozpoczac cos na nowo, i ta szansa moze dac nam spelnienie we wszystkich obszarach zycia. Psychologicznie reprezentuje Glupiec wewnetrzny impuls, aby wyruszyc w niepewne, nieznane, podarza on za pragnieniem duszy, ktora niepojete bierze za punkt wyjsciowy i kierunek w nowym cyklu zyciowym. Niefrasobliwosc Glupca odpowiada dzieciecej duszy, ktora wspomina jeszcze kosmieczne prawa i odrzuca racjonalne modele wyjasniajace funkcjonowanie swiata.

Swiadomosc. Na poziomie swiadomosci Glupiec ucielesnia zachwyt, wraz z ktorym wg Platona rozpoczyna sie kazde rozpoznanie. Glupiec stoi na poczatku, w nicosci; jego cale jestestwo jest jescze przesiakniete kosmicznymi doswiadczeniemi, brak mu racjonalnych podstaw, ktore rzadza materialnym swiatem. Jego swiadome przezywanie swiata jest przesiakniete snami i marzeniami, i to one dominuja jego polaczenie z tym, co niepojete. Pomimo, ze madrosc Glupca jest najwyzszej dojrzalosci, jednak jak kazdy Glupiec (Blazen) nie zdaje on sobie sprawy ze jest medrcem. Stoi na poczatku podrozy, ktora na koncu doprowadzi go znowu do siebie samego, jednak w jej trakcie musi on doswiadczyc rzeczywistosci i dorosnac, tak aby na koncu drogi powrocic znowu do zrodla swojego dziecinstwa. Nawet jezeli instynktownie przeczuwamy, ze celem jest zrodlo, nie ma zadnej drogi na skroty, ktora zaoszczedzilaby nam wysilkow tej szczegolnej pelnej trudow drogi.

Zawod. W zyciu zawodowym karta ta oznacza, ze wkraczamy na calkiem nowy obszar doswiadczen i musimy otworzyc sie na zmiany, ktore powioda nas w nieznane. Powiazane z tym przemiany w zyciu moga byc albo destruktywne albo kreatywne, albo i takie i takie jednoczesnie. Glupiec wskazuje zawsze na odswiezajace doswiadczenie, ktore ma wprawdzie w sobie nieco chaosu, jedna nawet jezeli sprawi, ze "znowu upadniemy na nos", nie niosa za soba prawdziwego niebezpieczenstwa. Glebsze znaczenie tej karty jest takie, ze pokazuje nam, iz poczucie bezpieczenstwa i sukces sa tylko iluzja, obiecankami bez pokrycia i matowym polyskiem, ktore nigdy nie dadza nam klucza do prawdziwego spelnienia ani prawdziwej radosci.

Zwiazek. W obszarze osobistych zwiazkow Glupiec pokazuje nam swoja radosna, milujaca zycie strone. Nie jest przesiakniety kalkulacja, rozsadkiem i wyrachowaniem. Jego jakosc to uczucia i otwarte serce, co nie tylko otwiera przestrzen wewnetrznych doswiadczen, lecz jest rowniez czasem pelnym radosci. Oczywiscie moze to rowniez oznaczac pelna braku odpowiedzialnosci i zawodnosci beztroske; jednak zazwyczaj wskazuje na radosc, nieskomplikowane zycie w spoleczenstwie, ktoremu wychodzimy bezwarunkowo na przeciw, zawsze gotowi, aby innych odkrywac na nowo i doswiadczac ich z ich roznorodnoscia twarzy i charakterow, a takze ich dla siebie pozyskiwac.

W kontekscie wydarzen karta ta moze oznaczac poczatek nowego, odswiezajacego zwiazku lub nowa, odswiezajaca, wnoszaca zycie faze dla istniejacego juz zwiazku, czym np. moze byc splodzenie dziecka.

Analogiczne odniesienia

1. Archetypy i symbole

Archetyp. Jajko swiata, urobos albo cyfra 0 jako symbol pierwotnej calosci albo paradoxonu, ze nic jest czyms.

Litera Aleph = A (wol, orac); wartosc liczby 1. Aleph jest pierwsza litera trzech liter matek (Aleph, Mem i Shin); sprzecznosc polega na tym, ze jest jej przypisana liczba 1 pomimo, ze Glupiec symbolizuje 0.

Drzewo zycia. Kether na progu do Chokmah. Kether jest jednoscia poza wszelkimi sprzecznosciami a Chokmah jest pozytywna, meska sila.

I Ging 25 Wu Wang - "Niewinnosc" (Nieoczekiwane).

Runa Yr ("Os kosmiczna") ist 25. (Ote Runa) pierwotnie 24. znakow starszego Futhark i symbolizuje os albo krag w kosmicznym planie stwarzania, do ktorej wszystkie inne rzeczy musza pozostac polaczone ze soba.

Zywiol - Powietrze.

Bogowie/Boginie. Unoszacy sie ponad wodami Boski Duch albo Morfeusz (Swiat Snu).

Mity. Poczatkowy chaos we wszystkich mitach o stwarzaniu, Adam przed popelnieniem grzechu, Till Eulenspiegel albo Parsifal.

Miejsca kultu. Gotujace sie zrodla w obszarach termicznych przy Rotoura (Whakarowarewa) albo szczelina w ziemi, Pythia w Delfii, z ktorej unosily sie narkotyczne pary.

Rytual. Nic nie robienia. W przeciwienstwie do kontrolowanego nic nie robienia (Karta XXI Universum, Swiat), mamy tu do czynienia albo z obrazami wnetrza i cicha medytacja albo z samozniszczajacym uwolnieniem za posrednictwem alkoholu i narkotykow.

Zwiazki i wrazenia

Obraz. "Zielony Cherub" Ernsta Fuchsa.

Pismo. "Wyrocznie Sybillinskie".

Muzyka. Uwertura Richarda Wagnera "Czyste zloto". Przy akordzie Es-Dur bez modulacji zmiany akordu ukazuje sie embrionalne uczucie wyskoczenia z czasu, obraz prachaosu, czegos, co tworzy sie z niczego.

Zapach. Eter (Narkotyk). Narkotyczne pary ze szczeliny ziemi, ktore wprowadzaly pytie w trans, w ktorym dokonywala przepowiedni.

Kamienie szlachetne. Zwir z Renu, szmaragd.

Astrologia. Ryby przechodza w Barana. Na jednym poziomie Uran/Merkury, czyli otwartosc, ciekawosc, spontanicznosc i szalenstwom; z drugiej Neptun jako symbol bycia prowadzonym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.