_Domi_

Widzenie Aury

13 postów w tym temacie

Znalazłam taki artykuł :lol: nieznanego mi źródła .

Postrzeganie Aury

Nasze oczy

Naszymi oczami możemy dostrzec niewielki zakres częstotliwości wibracji elektromagnetycznych (EM) od 0,3 do 0,7 mikrometrów - od fioletu do czerwieni. Połączenie częstotliwości wibracji we wspomnianym zakresie postrzegamy wzrokiem jako kolor. Możemy dokładnie mierzyć to połączenie poprzez rejestrowanie spektrum światła, używając w tym celu specjalnych instrumentów, zwanych spektrofotometrami. Kolory postrzegane przez nasze oczy są tylko częścią dużo bardziej złożonej rzeczywistości: złożonych wibracji światła (jak również innych wibracji). To wyjaśnia, dlaczego musimy zdefiniować spektrum i wyjaśnić, w jaki sposób postrzegamy kolor za pośrednictwem naszych oczu

Jak zobaczyć aurę: rozwijanie zdolności widzenia aurycznego

Chcąc zobaczyć aurę musimy: zwiększyć wrażliwość naszych oczu i rozszerzyć zakres postrzeganych wibracji poza widzialne światło.

Wydaje się, że możemy to osiągnąć poprzez: używanie i trenowanie widzenia peryferyjnego (bocznego) zwiększenie naświetlania

poprawę procesów odbioru bodźców wizualnych w mózgu - poprawę komunikacji pomiędzy prawą i lewą półkulą mózgową

Widzenie peryferyjne

Dlaczego powinniśmy używać widzenia peryferyjnego? Nasza siatkówka (część oka złożona ze światłoczułych komórek) jest mniej zużyta po bokach niż w części środkowej. Centralna część siatkówki jest ciągle używana i przez lata doznaje wielu uszkodzeń pod wpływem nadmiernego i/lub sztucznego promieniowania (TV, komputery, sztuczne światło itd.). Także my ćwiczyliśmy widzenie centralne na wiele sposobów przez wiele lat.

Małe dzieci widzą aury znacznie łatwiej, ponieważ ich widzenie centralne nie jest jeszcze uszkodzone. Potem idą do szkoły - mówi się im, aby używały wzroku w pewien określony sposób i stopniowo tracą one naturalną zdolność do postrzegania aury.

Zwiększanie naświetlania

Kiedy chcemy zrobić zdjęcie na ciemnym tle, musimy zwiększyć czas naświetlania filmu. Możemy zastosować tę zasadę również w stosunku do naszych oczu, poprzez koncentrowanie się przez chwilę dokładnie na JEDNYM miejscu (30-60 sekund). Kiedy wzrok przesunie się lub poruszy się obraz przed naszymi oczami, obraz jest uśredniany przez nasze oczy (25 klatek filmowych na sekundę wydaje się być ciągłym ruchem). Kiedy koncentrujemy się na konkretnym miejscu, zwiększamy naszą wrażliwość, ponieważ uśredniamy wpadające światło, kumulując jego efekt.

Nasze światłoczułe komórki (komórki zielone i niebieskie), działające jak sensory wibracyjne, przypominają odbiorniki radiowe nastawione na trzy "kolory" RGB. Kiedy chcesz osiągnąć wysokie wibracje, powiedzmy huśtawki - możesz to zrobić używając bardzo słabej siły nacisku, ale powtarzając tę czynność przez dłuższy czas. Koncentrując wzrok na jednym miejscu, osiągasz bardzo podobny efekt: poprzez bardzo małą stymulację możesz stopniowo rozkołysać swoje foto-czułe komórki do wysokich wibracji, co przyniesie efekty w postaci bodźców wzrokowych, otrzymywanych przez mózg.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, coś w tym jest :lol: dzięki Domisiu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj,

Czytasz ten tekst bo chcesz widzieć aurę… Jeżeli tak to dobrze trafiłeś icon_smile10.gif

Ludzie przez tysiące lat zdobywali wiedze, nadal zdobywają i to co do tej pory zyskali to jedynie kropla w oceanie wiedzy…

Dawno temu ludzie uważali, że Ziemia jest płaska, gdy ktoś przedstawił im, że Ziemia jest okrągła uznali go za “dziwaka”. Teraz dla nas jest oczywistym faktem, że Ziemia jest okrągła, dlatego może Ci się wydawać “dziwne”, że można widzieć aurę wokół człowieka.

Podobno zaawansowani duchowo ludzie tacy jak Budda, Chrystus widzieli aurę, dlatego na rysunkach osób świętych jest złota aureola (aura) wokół głowy, również artyści mogą widzieć aurę naturalnie bez treningów, ponieważ nie są oni przesiąknięci MATERIALIZMEM jaki teraz panuję na świecie. W Australii Zachodniej Kimberleys można znaleźć prehistoryczne malowidła jaskiniowe przedstawiające ludzi ze złotymi aureolami wokół głowy.

Człowiek nie odkrył jeszcze wiele zmysłów, którymi może się posłużyć do odkrycia Wszechświata… Jak zdecydujesz się widzieć aurę, możesz użyć tej wiedzy do tego aby dowiedzieć się więcej o drugiej osobie tylko patrząc na nią. Każdy może nauczyć się widzieć aurę, ale w jakim czasie to osiągniesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Widzenie aury może zmienić Twoją świadomość w sensie duchowym i naturalnym byciu na Ziemi…

Najważniejszym powodem do tego abyś nauczył się widzieć aurę, jest fakt, że dzięki takiej umiejętności możesz dużo się dowiedzieć na temat danego przedmiotu, osoby, rośliny, zwierzęcia.

Oglądajać aurę innej osoby możesz poznać jej myśli, zanim ona coś powie. Jeśli aura nie zgadza się z tym co osoba mówi oznacza, że kłamie w ten sposób możemy łato rozpoznać kłamcę. Aura pokazuję nasz prawdziwy charakter.

Gdy zobaczysz osobę z jasną, czystą aurą, możesz mieć pewność, że ta osoba jest dobra i duchowo zaawansowana. Gdy zobaczysz osobę z ciemną aurą możesz być pewien, że taka osoba ma nie jasne intencje.

Posiadając tą umiejętnośc możesz dopasować kolor ubioru, domu, pokoju do Twojej aury, co znacznie poprawi Twój nastój, psychikę i stan dobrobytu.

Dzięki widzeniu aury możemy odpowiednio dobrac ludzi do pracy, ponieważ gdy mają czerwoną aurę (dominującą) oznacza to, że są pełni energii.

Możliwe jest szybkie zdiagnozowanie choroby na długo przed pojawieniem się jej objawów fizycznych.

Wszystko we Wszechświecie jest tylko wibracją. Każdy atom, każda część atomu, nawet Twoje myśli i świadomość to wibracje. Dzięki tym wibracją możemy zauważyć aurę.

Niektórzy ludzie mają swoją aurę (ciało astralne) 10 mm poza ciałem, zwykle jest to 2-4 mm dla przeciętnego człowieka. Nasze astralne ciało jest nieśmiertelne i możemy nim wyjśc poza fizyczne ciało stosując OOBE (wyjście z ciała)

Dzieci mają znacznie czystszą i silniejszą aurę niż dorośli, ponieważ dorośli są zniewoleni przez rzeczy materialne. Bardzo małe dzieci do 5 lat widzą aurę naturalnie, dlatego na widok niektórych osób płaczą a na innych nie, choćby nie wiadomo ile się uśmiechali, potem dzieci zaczynają interesować się rzeczami materialnymi i przestają widzieć aurę.

Rzeczy, które mogą zmniejszyć Twoją aurę to: strach, stres, lęk, nienawiść, zazdrość, wszelkie negatywne myśli i uczucia głównie spowdowane przez rzeczy materialne.

Żyjąc zgodnie z nasza naturą aura jest bardziej widoczna, czyli powinieneś robić to co Kochasz. Gdyby wszyscy ludzie na świecie widzieli aury, najprawdopodobniej życie na Ziemi było by znacznie lepsze. Każdy by widział kto kłamie i jakie ma uczucia do Ciebie np. Miłość, przyjaźń itp.

W celu zobaczenia aury musimy:

- Zwiększyć wrażliwość w naszych oczach,

- Rozszerzyć zakres postrzeganych wibracji poza widzialne światło.

Ludzie mają jeden lub dwa dominujące kolory aury, które głownie świadczą o emocjach osoby.

Usiądź wygodnie i odpreż się icon_smile10.gif

Ćwiczenie 1

Usiądź gdzieś, tak żeby za Twoimi plecami znajdowała się lekko świecąca lampa (może to być świeca), nie raziła Cię w oczy. Zachowaj w pokoju dość ciemny nastrój, ale nie za bardzo. Musisz znajdować się na przeciwko białej lub jasnej ściany o jednolitym tle. Złącz palec lewej ręki z palcem prawej na tle jasnej ściany, odczekaj 15 sekund i powoli odsuń je od siebie. Po pewnym czasie powinieneś zauważyć lekkie kolory aury, które przewijają się pomiędzy palcami.

Ćwiczenie 2

Skieruj oczy do góry, ku punkcie znajdującym się między brwiami, powyżej nasady nosa. Patrz tak przez 2 do 5 minut i myśl tylko o tym miejscu, gdzie usytuowane jest trzecie oko. (możesz poczuć dziwne uczucie w głowie)

Ćwiczenie 3

Usiądź przed lustrem i wpatruj się w swoje ciało do zmęczenia oczu, gdy Twoje oczy się zmęczą zamknij je na chwilę, poczekaj aż się zrelaksują, weź kilka głębokich wdechów i otwórz oczy spoglądając dalej na swoje ciało.

Powtarzaj każde ćwiczenie rano i wieczorem, po pewnym czasie zaczniesz dostrzegać aurę wokól przechodzącyh ludzi bez żadnych problemów, przy każdym świetle i tle otoczenia. Praktyka trenowania widzenia aury jest podstawą, nie poddawaj się. Przez pierwsze parę dni możesz dostrzegać tylko mgiełke wokół własnej ręki, ale po pewnym czasie zaczniesz dostrzegać kolory coraz bardziej wyraźne. Aure na innych osobach najłatwiej zobaczyć wokół głowy, rękach lub nogach.

Ćwiczenia wyżej wymienione poprawią również funkjconowanie Twojego umysłu.

Kolory aury… Jak je interpretować :

CZERWONY: siły żywotne, zdrowie, agresja, zmysłowość.

POMARAŃCZOWY: emocje, przyjemności, energia, współdziałanie.

ŻÓŁTY: optymizm, zadowolenie, zdolności, kreatywność.

ZIELONY: uzdrawianie, serdeczność, współczucie, umiłowanie przyrody.

NIEBIESKI: nauczanie, kreatywność, komunikacja, rozwój, talenty.

INDYGO: mądrość, charyzma, dojrzałość, jasnowidztwo.

FIOLET: duchowość, inspiracja, świadomość, humanitaryzm.

RÓŻOWY: młodość, delikatność, wrażliwość, naiwność.

BRĄZOWY: pokora, poświęcenie, ostrożność.

BIAŁY: duchowość, czystość, bezinteresowność.

SREBRNY: intuicja, idealizm, marzycielstwo, wizjonerstwo.

ZŁOTY: nieograniczony potencjał.

Bardziej dokładna interpretacja aury:

Czerń – złośliwość; czerń nie istnieje jako aura, ta emocja może dodać ten odcień.

Ciemnoszary – depresja, myśli samobójcze; jeśli kogoś otacza szara aura, oznacza to, że osoba ta ma wkrótce umrzeć: jest w ostatnim etapie nieuleczalnej choroby lub zginie w wypadku samobójstwa, wypadku czy morderstwa

Jasnoszary – lęk

Brąz – materializm

Błotnoszary – egoizm

Czerwień – energia; całkowicie czerwona aura oznacza utratę zdrowia lub obecność choroby. Im jaskrawsze są odcienie czerwieni, tym większe jest prawdopodobieństwo poważnych problemów zdrowotnych.

Jasna czerwień – złość i siła

Brudna czerwień – zmysłowość i pasja

Matowa czerwień – egoistyczna miłość

Róż – nieegoistyczna, czysta miłość

Pomarańcz – duma; pomarańczowa aura oznacza nieład, jak również bardzo zmienny charakter.

Jasny pomarańcz – szlachetne oburzenie

Brudny pomarańcz – skłonność do irytacji

Żółty – intelekt; żółta aura oznacza swobodę wypowiadania się oraz pozytywne sposoby rozwiązywania problemów, z którymi boryka się dana osoba. Natomiast połączenie żółtego i czerwonego oznacza bałaganiarski i bardzo zmienny charakter.

Żółtozielony – niska inteligencja

Ziemisty żółty – samolubne myśli

Cytrynowy – wysoka inteligencja

Jasnozłoty – logiczne myślenie; bladozłota aura (jak i biała) oznacza mocno rozwiniętą dusze, mającą za sobą wiele wcieleń, z których obecne jest ostatnie na tym etapie istnienia.

Jasny czerwono-żółty – uduchowione myśli

Zielony – empatia; zielona aura oznacza dobre zdrowie i tak jak zielononiebieska przezwyciężanie karmicznych osobistych wzorców z poprzednich wcieleń.

Szarozielony – kłamstwo, zazdrość

Brązowo zielony – zazdrość

Szmaragdowy – skłonność do obdarowywania

Zieleń liści – sympatia i współczucie

Jasna zieleń jabłkowa – witalność

Jasnoturkusowy – głębokie współczucie i sympatia

Błękit – poświęcenie (jako uczucie religijne), niebieska lub niebieskozielona aura oznacza dobre zdrowie i przezwyciężanie osobistych karmicznych wzorców z poprzednich wcieleń.

Szaroniebieski – fetyszyzm

Ciemnoniebieski – uczucia religijne

Jasnoliliowy – wzniosły idealizm

Fiolet – moce psychiczne; purpurowa aura oznacza proces materialnego bądź duchowego uzdrowienia. W przypadku, kiedy aura danej osoby ma kolor jasnofioletowy lub lawendowy, to osoba ta posiada nadnaturalne zdolności uzdrawiania innych (choć ta osoba może jeszcze nie być ich świadoma).

Biel – czystość i ochrona; białe promieniowanie podobnie jak złote oznacza mocno rozwiniętą duszę, która miała wiele wcieleń, a obecnie jest na ostatnim etapie.

Nie bój się komentować… wyraź swoją opinie icon_smile10.gif

Pozdrawiam Michał Pestka

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tak od siebie, z doswiadczenia dodam, ze z tym widzeniem to bywa różnie.

Mi się kiedyś samoistnie tak zrobiło i było cholernie męczące jak sie swiat widziało jak za mgiełka i to kolorową.

Bywa też i tak, że widzenie aury polega na tym, że raczej się wie, jak ona wyglada niz widzi w sensie dosłownym. Tak, więc nie tzreba się nastawiać na cos konkretnego ale obserwować siebie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz Szept... Ja też miałam kiedyś takie "nagłe" olśnienie i zaczęłam widzieć aury. Nie ćwiczyłam nawet tego jakoś bardzo. Kiedyś po prostu siedziałam sobie wieczorem w pokoju mojej współlokatorki, podniosłam głowę z nad książki, spojrzałam na koleżankę i stwierdziłam nagle, że widzę aurę. :) Potem miałam tak jeszcze kilka razy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się ciesz, mnie jak "olśniło" to ładnych pare tygodni widizalam non stop wszystko w chmurkomgiełkach

A jeszcze w kwestii kolorów, to z tym też różnie jest.

Kolory są tu subiektywne. Czasem zależne od emocji. NIe jest tak, ze jak ktoś ma sporo zieleni w aurze to jest uzdrowicielem, rownie dobrze moze znaczyć ze w danej chwili jest bardzo spokojny

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie najlatwiej oglada sie aure z zamknietymi oczami, mam nieraz wtedy symboliczne przekazy

kiedys z zamknietymi oczami zobaczylam w aurze pewnej osoby w okolicach glowy spora, kleista i sliska czarna chmure (wielkosci mango - az sie wzdrygnelam, poniewaz bylo to jakos obrzydliwe w odbiorze

co ciekawe - ta osoba w tym samym momencie zdala sobie sprawe z jej istnienia

innym razem "reperowalam" czakre podstawy - i mialam obraz najpierw suchej, "spalonej" ziemi, ktora potem zazielenila sie trawa i kwiatkami

kiedy wystepuja - na koniec dziele sie nimi z "traktowana energia" osobą

robilam sobie pare razy zdjecie kirlianowskie aury

ciekawe bylo, co na jego podstawie mowila osoba je interpretujaca - nie wynikalo to az tak bezposrednio z samych kolorow, mysle, ze pani chyba widziala aure

zrobilam tez takie zdjecie - w odstepach - roku corce(wtedy miala chyba 9 i 10 lat)

za kazdym razem wyszlo ...identyczne z moim

najpierw myslalam, z aparat "oszukuje" - ale to powtorzone po roku znow bylo niemal identyczne z moim - takei same zarysy krawedzi (te same wciecia), taki sam rozklad kolorow i te same kolory, drugi raz nawet poprosilam Ole, zeby odczekala az beda dwie osoby miedzy nami do zdjecia, zeby nie robic po kolei - jak poprzednio

ciekawa jestem czy teraz tez tak bedzie - zrobie przy najblizszej okazji (tj. pewnie jesienia...)

spotkalam sie z teoria, ze przez dluzszy czas dziecko pozostaje pod wplywem matki/rodzicow - jest polaczane z nimi swoistym "sznurem"/wiezia energetyczna - a potem, gdy coraz bardziej psychicznie i fizycznie sie usamodzielnia (zdaje sie chodzi o dojrzewanie), to to polaczenie slabnie

byc moze u nas dwoch to polaczenie jest dosyc silne

podam taki przyklad

poslalam pare lat temu core na zajecia ezo dla dzieci (grupa 9-11 lat) - a dorosly opiekun (tj. ja i inni )rodzice mieli w sali obok tez zajecia o podobnym temacie

po zajeciach rozmawialm z cora i ogladalam jej prace

an poczatku wybieralismy teczki jako okladki - nei bylo mojego koloru (chcialam zolty), wiec wybralam neibieski

corce przydarzylo sie dokladnei to samo

na koniec zajec mielismy narysowac obraz swojej czakry serca - obrazekk moj i corki - zawieral te sama symbole, takie samo rozlozenie na planszy i te sama kolorystyke - tyle, ze bylo widac, ze kazdy z nich rysowany byl inna reka :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie często zapominają o czymś takim jak intuicja. Każdy różnie kolory odbiera. Dlatego ja nie lubię wszelkich poradników bo przydają się one tylko na początku a wiele osób potrafi kierować się tym dalej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ćwiczenia , które opisała Zośka ,to tak naprawdę ćwiczenie się w koncentracji medytacyjnej ,aż wszelkie iluzje i paranoje umysłu /psychiki ustaną , i dostąpimy oświecenia /nirwany /przebudzenia duchowego ,te kolory to nie żadna aura ,a ośrodki energii psycho-duchowej = boskiej/emocjonalnej - czakry z filozofii odwiecznej z Indii -Joga-Unia Z Bogiem ,czy Wyższą Jaźnią /Integracja Osobowości ,czyli wszystkich poziomów psychiki /ducha -nie-świadomości ,pod-świadomości i nad-świadomości /transcendencji /intuicji .

A aureola czy aura wokoło świętych ,mistyków ,proroków czy zaawansowanych duchowo ludzi ,w historii ,to wyobraźnia artystów malarzy ,by pokazać oświecenie czy samozrealizowanie się tych osób .

Polecam ciekawą książkę ,kto nie wierzy ,niech przeczyta - Medytacja. Sztuka ekstazy - opis produktu:

Dlaczego warto przeczytać tę książkę Książka ta jest zbiorem odpowiedzi Osho na pytania stawiane przez różnych ludzi - i tych medytujących i tych którzy tylko na chwilę przybyli do jego ashramu. Jedne są głębokie i sięgają kwestii duchowych inne są wyrazem zagubienia w codziennym życiu. Wyjaśnienia Osho dotyczą zarówno otwierania się siódmego czakramu sahasrary jak i sposobów poszerzania świadomości nie związanych z duchowością Huxley i LSD. A kto duchową podróż traktuje naprawdę serio znajdzie tu objaśnienie różnic między świadkiem i obserwatorem. Trzecią częścią książki są opisy medytacji Osho - strukturalnych które najlepiej praktykuje się w grupie i powszechnych po które można sięgnąć w każdej chwili.

https://www.poczytaj.pl/ksiazka/medytacja-sztuka-ekstazy-osho,84483

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prosty sposób na iluzje wzrokowe (tzw .aury )-

Widzenie kolorów to wyłącznie subiektywne wrażenie psychiczne powstające w mózgu człowieka (a także części zwierząt). W fizyce mamy jedynie do czynienia z pewnym zakresem promieniowania elektromagnetycznego, które do odbiorcy dociera najczęściej w postaci mieszaniny fal o różnych częstotliwościach. W szczególności - ten sam kolor obserwator może odczuwać poprzez odbiór wielu różnych kombinacji ilościowych fal o różnych częstotliwościach, i odwrotnie: ta sama mieszanina fal może u obserwatora wywołać odmienne wrażenia kolorystyczne w zależności od wielu czynników dodatkowych, takich jak np.: rodzaj oświetlenia czy obecność innych kolorów w polu widzenia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_koloru

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja racZej zawsze czułem empatycznie i telepatycznie ,energię mentalną ,emocjonalną /psychiczną /duchową /umysłową  ludzi dalszych i z bliższego otoczenia ,to tylko strata czasu uczyć się czegoś niepotrzebnego ,no chyba  tylko by zabłysnąć w towarzystwie , i swój egoizm i pychę udowadniać ,wszem i wobec :) 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.