Rachael

Polecam

36 postów w tym temacie

Soku za Jakuba Wędrowycza to amsz u mnie dwa wielgachne plusy. Ja jestem fanką Wędrowycza ;)

W sumie jest o nim jak do tej pory sześć ksiażek

A jak ktoś ma ochote sobie posłuchać to tutaj http://chomikuj.pl/daniecb/Jakub+W*c4*99drowycz są Kroniki Jakuba w wersji audio dla zabieganych ;) Polecam też bo lektor fajnie interpretuje, wiec poznaje sie z Jakubem niejako Jeszcze raz

A w Lipcu od kilku lat w Wojsławicach - rodzinnym mieście Jakuba odbywają się Dni Jakuba Wędrowycza gdzie miłosnicy spotykaja sie z autorem

Co zawiera przykłądowy program takiego spotkania można znaleźć tu: http://www.pk.org.pl/wedrowycz/konwent.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobiłem sobie szybki przelot przez wspomnienia z ostatnich parunastu pozycji które przeczytałem i :

Dukaj - Król Bólu. Świetnie napisane, niesamowicie ciężkie tomisko. Chociaż to zbiór opowiadań już pierwsze zaskakuje złożonością fabuły której obraz zmienia się z każdą odwróconą kartką.

Sapkowski - Żmija. Nie polecam, okrutny gniot. Idiotyczna fabuła, nieśmieszne żarty. Zima widocznie szła i Andrzej musiał zarobić szybko na zapas drewna.

Wędrowycz - Typowa powieść wędrująca. Zabieramy ją na wędrówki pociągiem, czy do punktu wypróżnień cielesnych. Nie wymaga myślenia.

Hłasko - Palcie ryż każdego dnia. Nie muszę chyba opisywać. Hłasko..to Hłasko.

Masterton - Kpina. Masa świetnych pomysłów spieprzonych kiepskim stylem i debilnymi rozwinięciami.

Nocarz, Renegat, Nikt - Całkiem miłe czytadełka. Wędrujące.

Fiolet - Wędrująca. Denna fabuła i nudne rozwinięcia. Jedyne co mogę zaliczyć na plus to ciekawy rozwój sytuacyjny bohaterów.

Puzo - Głupcy Umierają. Jak to u Puzo, świetna chociaż zbyt ociekająca seksem książka. Niemniej..końcowe dwie strony warte są przeczytania wszystkich pozostałych.

Pan Lodowego Jeziora - Pierwszy tom jest rewelacyjny. Kosmiczny, alternatywny świat przypominający hybrydowe pogaństwo. Z czasem fabuła głupieje coraz bardziej.

Siewca Wiatru, Zbieracz Burz - Ładnie napisane, nienajgorsza fabuła. Ot, miłe czytadło.

Piekara - Jak leci, Mordimery. Ciekawie rozplanszowana fabuła, całkiem ciekawe sylwetki psychologiczne, zwłaszcza drugoplanowe. Po pewnym czasie przewidywalna.

Wojna Pajęczej Królowej (Forgotten Realms) - Szrot, mili państwo. Przekonałem się osobiście, że fabularne cykle FR to szrot. I paździerz. Każdy tom pisze inny autor, jeden chce happy endu, drugi flaków, trzeci romansidła, czwarty kocha amputacje. I tak dalej. Idiotyzm niektórych pomysłów zabija.

Wrzesień - Powieść fantasy, której autora nie pamiętam. Taka partyzancka fantastyka, widać, że autor to wielbiciel Geralta.

Biblioteka Cieni - również nie pamiętam autora. Literatura skandynawska w każdym razie. Tandetna nieco fantastyka, typowa powieść wędrująca.

Tu dla odmiany nie pamiętam tytułu. Ale w skrócie fabuła opowiadała o świecie w którym po II wojnie światowej nagle zawirowała magia, mgła, nowe bóstwa itd. Jeśli ktoś zobaczy na tyle książki taki opis - polecam. Świetna, oryginalna fabuła, kreacje postaci i rozbudowanie wątków.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwestia gustu myślę, ale warto poznać też opinie innych.

Jeśli chodzi o "Siewce wiatru" osobiście uważam, ze jest naprawdę dobry. Zarówno fabuła, jak i pomysł na powieść doskonałe, gorzej ze "Zbieraczem burz". Dla mnie duze rozczarowanie, brak pomysłu na tresć i narrację. Umęczyłam sie przy tym. Uważam, ze Kossakowska mogłą poprzestać na Siewcy.

Za to pod choinką znalazlam ksiażkę "Drzewo światów" i juz ją serdecznie poelcam, zwlaszcza osobom, które są zaintersowane szamanizmem. Więcej o ksiażce tutaj: http://jasnastrona.pl/category/drzewo-swiatow/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.