Gość Kuanan

Rozkład cygański

4 posty w tym temacie

talię dokładnie tasujemy, i kładziemy na stole. Połowę z tej talii,kładziemy powyżej pozostałych kart. Z kupki będącej wyżej bierzemy połowę kart i kładziemy je po lewej stronie. Podobnie postępujemy z dolną partią kart, tylko karty zdjete z tej kupki kładziemy po prawej stronie.

rozkladcyganski.jpg

Odczytanie kart:

Karty po lewej reprezentują przeszłość. Karty w dolnej kupce to teraźniejszość, w górnej - wpływy jakie nas stale otaczają. Karty po prawej reprezentują przyszłość. To jeszcze nie koniec. Teraz bierzemy do ręki karty z lewej strony (przeszłość), zdejmujemy z wierzchu trzy karty i kładziemy je na stole w tym samym miejscu, gdzie leżała cała kupka. Następną kartę kładziemy na wierzchu górnej kupki (otaczające wpływy), następną na kupkę po prawej (przyszłość), a jeszcze następną na kupkę dolną (sytuacja obecna). Resztę trzymanych w dłoni kart kładziemy na wierzchu trzech kart oddzielonych na samym początku. Tak samo postępujemy z kupką reprezentującą otaczające wpływy: zdejmujemy z niej trzy karty i kładziemy na miejsce, gdzie leżała cała kupka, a następne trzy karty rozkładamy na pozostałych trzech kupkach, posuwając się w prawo, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Procedurę powtarzamy jeszcze dwukrotnie, najpierw z kupką kart reprezentującą przyszłość, a następnie z tą, która reprezentuje obecną sytuację.

Kiedy skończymy, odwracamy po jednej karcie leżącej na wierzchu każdej z kupek i interpretujemy. Na potrzeby szybkiej wróżby te cztery karty wystarczą, ale jeśli trzeba, możemy odwrócić i zinterpretować następne dwie karty w każdej kupce.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.