Gość Kuanan

Ryszard

1 post w tym temacie

RYSZARD

Pochodzenie: germańskie

Znaczenie: "silny jak król"

Liczba: 2

Znak zodiaku: Lew

Planeta: Księżyc

Imieniny: 7 Lutego, 3 Kwietnia, 9 Sierpnia

Ryszard to jedno z tych starych germańskich imion-zaklęć, które uczyły męską młodzież rycerskiej dzielności i innych cnót właściwych wojownikom i władcom. Znaczy ono: "silny, jak na króla przystało". Imię to było najbardziej znane w Anglii, skąd pochodził Ryszard Lwie Serce, słynny rycerz wypraw krzyżowych. Tak nazywało się kilku angielskich królów oraz kilkunastu świętych, też rodem z Wysp Brytyjskich.

Władcza moc zaklęta w tym imieniu dziś nieco osłabła. Liczba imienia Ryszard wynosi dwa, a dwójka jest liczbą ludzi łagodnych, usposobionych pokojowo i zdolnych do kompromisu. Imię Ryszard rzeczywiście przypomina o życiu w dawnych czasach, ale nie tyle o bojach i rządzeniu ludem, co raczej o ucztach, pochodach, turniejach i biesiadach.

Typowy Ryszard jest naturą wybitnie społeczną i trudno go sobie wyobrazić jako samotnika. Jest towarzyski i ma zwykle wielu serdecznych przyjaciół, z którymi chętnie spędza czas na rozmaitych rozrywkach. Jakby na pamiątkę czasów, kiedy imię to nosili ludzie możni i majętni, Ryszardom pozostało zamiłowanie do gier, zawodów sportowych, a nawet hazardu. Wielu Ryszardów jest zapalonymi kibicami sportowymi, a także można ich spotkać na konnych wyścigach. Wciągają ich też loterie i gra na giełdzie. Jeżeli sami uprawiają sport (co jest częste wśród Ryszardów), to zwykle takie dyscypliny, jak siatkówka, kiedy biega się wraz z całą gromadą i w trakcie gry są okazje do dyskusji. Również jeszcze ze średniowiecza pozostało Ryszardom zamiłowanie do pompy, gali i uroczystych ceremonii. Jest wśród nich wielu wziętych wodzirejów.

Mimo groźnie brzmiącego imienia Ryszardowie są najczęściej łagodni i dobroduszni. Życie pojmują prosto i raczej nie przeżywają jakichś egzystencjalnych dramatów. Potrafią się cieszyć z wszelkich codziennych przyjemności. Dbają o rodzinę, a jako ojcowie wiele czasu spędzają ze swymi dziećmi i ich rówieśnikami. Sami żywo wspominają dawne lata, gdy byli chłopcami i działali w drużynie harcerskiej. Jako ludzie dorośli swoje poważniejsze decyzje starannie konsultują z żonami, a w pracy - z całym zespołem. Częste u Ryszardów są zdolności aktorskie i umiejętność parodiowania innych.

Najbardziej zgodne jest to imię z naturą towarzyskich i nieco próżnych Lwów. Ale nie każdy Lew będzie zadowolony z tego imienia, lecz przede wszystkim ten, w horoskopie którego silna jest opiekuńcza planeta Ryszardów, czyli Księżyc. Bliskie jest też to imię prostodusznym Rybom, a także Bykom, Wagom i Bliźniętom. Nadane Baranom, imię to utwierdzi je w przekonaniu, że wszystko wiedzą najlepiej. Ryszard Skorpion wyrośnie na satyryka i prześmiewcę. U Raków i Strzelców imię to nie spowoduje większych sensacji. Najmniej odpowiada ono naturze Wodników, Koziorożców i Panien.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.