Gość Kuanan

Sabina

1 post w tym temacie

[[b]SABINA[/b]

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: "Sabinka", "z plemienia Sabinów"

Liczba: 4

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Saturn i Księżyc

Imieniny: 29 Sierpnia, 27 Października, 5 Grudnia

Kiedy prawie trzy tysiące lat temu Romulus założył Rzym, w nowej osadzie brakowało kobiet. Dlatego Rzymianie porwali kobiety swoim sąsiadom, Sabinom. Ci w odwecie ruszyli z wojenną wyprawą na Rzym. Rozlewowi krwi zapobiegły... Sabinki. Niedawne branki czuły się już żonami Rzymian i nie pozwoliły swoim rozgniewanym ojcom i braciom Sabinom bić swych mężów. W ten sposób doprowadziły do zgody i pojednania dwóch plemion.

Tak więc z imieniem Sabina związane jest wyobrażenie o kobiecie, która siłą swojego charakteru sprawia, że pewne bohaterskie, ale i ryzykowne czyny mężczyzn osiągają trwałe skutki. Imię Sabina oznacza "energię stabilizującą". Liczba imienia Sabina, cztery, też odpowiada owej idei. Cztery to liczba ziemi, stabilizacji, tego, co trwałe i pewne. Świat ma cztery strony, dom - cztery kąty, zwierzęta pewnie stoją na czterech łapach. Formę kwadratu często spotyka się wśród kryształów. To, co czworokątne, jest trwałe.

Zgodnie z magią swojego imienia Sabiny są uosobieniem spokoju, pewności i stałości uczuć. Jak mało kto dbają o dobro swojego rodu, są wierne i opiekuńcze. Często to wokół nich, jak wokół osi, obraca się życie rodziny. Mają szacunek dla tradycji i dbają o to, aby życie toczyło się według dobrych, sprawdzonych zasad. Nie śpieszą się i nie dają ponieść nerwom. Nie są może zbyt błyskotliwe, ale można polegać na ich zdrowym rozsądku. Nieufnie traktują takich, którzy zbyt wiele chcą i zbyt wiele obiecują. Jednakże dzięki wytrwałości i sile ducha można na nie liczyć w trudnych momentach.

Sabina, imię, w którym przejawiają się wpływy dwóch planet, Księżyca i Saturna, najbardziej jest odpowiednie dla wytrwałego i skromnego Koziorożca, pewnie stąpającego po ziemi Byka, rodzinnego Raka i znającego swoją wartość Skorpiona. Może też dodać siły charakteru takim znakom, jak Lew, Panna, Wodnik, Ryby. Inne znaki już słabiej współgrają z tym imieniem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.