Gość Kuanan

Sylwester

1 post w tym temacie

SYLWESTER

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: "leśny", "z lasu"

Liczba: 5

Znak zodiaku: Bliźnięta

Planeta: Mars i Merkury

Imieniny: 26 Listopada, 31 Grudnia

*Silva* to łacinie "las", zaś *silvester* - "leśny". Imię Sylwester w dawnej Polsce tłumaczono na: "Lasota". Kiedy jest dzień św. Sylwestra (jednego z pierwszych papieży), każdy wie - w ostatni dzień roku.

31 grudnia to imieniny Sylwestra i Melanii. Sylwester i Melania to święta para, niemal jak Adam i Ewa. Można pofantazjować, że dobry Bóg stwarzał świat dwa razy i w jakimś innym raju żyła druga para naszych Prarodziców, czyli właśnie Melania i Sylwester. Wskazywałyby na to znaczenia tych imion. Sylwester, czyli "Leśny", to dobre imię dla Praczłowieka, który dopiero co wyszedł z lasu. Melania to po grecku "czarna". A jak wiadomo z badań genetyków, wspólna pramatka rodu ludzkiego żyła w Afryce i była czarnej rasy. Skoro znamy liczby ich imion, możemy odgadnąć, jakie mieli charaktery. Sylwester to piątka, czyli pewny siebie ryzykant, często lekkomyślny i ufny w swoje szczęśliwe gwiazdy. Melania to dwójka, a więc istota łagodna i pokojowo usposobiona, licząca na silną dłoń swojego Sylwestra. Razem tworzyliby lepiej dobraną parę niż poczciwy Adam i krnąbrna Ewa.

Liczba imienia Sylwester równa jest pięć, a więc imię to pomaga w życiu aktywnym, pełnym przygód, wyzwań i ryzyka. Często na zasadzie magicznego podobieństwa bywa nadawane chłopcom, którzy w młodym wieku są ruchliwi, pełni energii i muszą się wyhasać, a jako dorośli są przedsiębiorczy, lubią życie czynne, chętnie przewodzą, kierują innymi i wprowadzają w życie swoje pomysły. Wydaje się, że Sylwestrowie mają wrodzoną żyłkę do handlu i innych interesów. Oznaczałoby to, że spośród planet ma to imię w swej opiece Merkury, wzmocniony przez Marsa.

Sylwester to imię, które najlepiej nadawać Bliźniętom, a także Baranom, Strzelcom i Wodnikom. Dobrze też współdziała ze znakami Raka, Lwa, Panny i Skorpiona. Nieco gorzej się nadaje dla takich miłośników spokoju i piękna, jak Byk, Waga i Ryby, oraz dla zasadniczych Koziorożców.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.