Gość Kuanan

Sławomir

1 post w tym temacie

SŁAWOMIR

Pochodzenie: starosłowiańskie

Znaczenie: ten, co niesie pokój i sławę

Liczba: 9

Imieniny: 17 Maja, 5 Listopada

Imię "Sławomir" to jakby "masło maślane" - równie dobrze mogłoby istnieć imię "Miromir" albo "Sławosław". Trzeba bowiem wiedzieć, że u dawnych Słowian słowa "mir" i "sława" oznaczały to samo: autorytet, posłuch, głos decydujący. Tak więc "Sławomir" to ktoś, kogo inni mają słuchać... do kwadratu.

Ta wróżba się raczej nie sprawdza. Może winna jest temu liczba imienia - dziewiątka. Sławomirowie są z natury krytykami: prędzej zobaczą jakąś dziurę w całym, niż zaproponują pozytywne rozwiązanie. Tak więc Sławomirowie głównie krytykują i wydziwiają, a błędy popełnia kto inny. Za to mają wrodzone poczucie humoru, szybki refleks i dobrze sobie radzą w nietypowych sytuacjach. Są dobrymi kompanami; można zawsze liczyć na to, że w ich towarzystwie coś będzie się działo. Bowiem Sławomirowie są wrogami szarości, nudy i małej stabilizacji. Czują, że żyją, gdy świat wokół nich jest pełen barw, ruchu i mocnych wrażeń. Nic dziwnego, że najsłynniejszy z nich, Sławomir Mrożek, wyprowadził się do Meksyku!

Wśród znaków zodiaku to imię najbliższe jest Wodnikom, a także Bliźniętom, Pannom - i oczywiście Skorpionom. A ich ulubioną planetą jest Uran.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.