Szept

Mudry

9 postów w tym temacie

Sanskryckie słowo mudra w dosłownym tłumaczeniu oznacza "to, co przynosi radość". Mud tłumaczy się jako "radość" oraz jako "gesty w celu zadowolenia bogów", natomiast Ra znaczy "to co daje". Mudry stosowane są w sztuce sakralnej, tańcu i jodze w celu osiągnięcia harmonii duchowej.

Stworzono również cały szereg pozycji dłoni i palców o działaniu terapeutycznym i leczniczym. Mechanizm działania mudr polega na kierowaniu przepływem energii i usuwaniu blokad energetycznych. Ten rodzaj terapii jest prosty, skuteczny i bezpieczny. Nie wymaga żadnych specyficznych predyspozycji. Jednak osoby o zwiększonej percepcji energetycznej (np. adepci Reiki) mogą wykorzystać mudry bardziej efektywnie.

..............................

Źródło: http://krainazdrowia.ovh.org/mudry.htm

Pod tym adresem internetowym sa też pokazane układy dłoni w mudrach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mudry można tez stosować wszędzie gdzie sie tylko jest jeśli siedzimy prosto na krześle nie powinno sie krzyżować nóg podczas gdy stosujemy daną mudrę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie można :)

Dzięki Monika.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak przeczytałam w pewnym sprawdzonym źródle na ten temat, ale tez najlepszym sposobem jest siedzenie w pozycji "Kwiatu lotosu" wtedy najlepiej działają.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ktos jest na tyle wygimnastykowany by siedziec w takiej pozycji :hahaha:

Tu chyba zresztą ważne by miec proste plecy :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to tez :D no ja akurat nie jestem aż tak wygimnastykowana żeby siedzieć w tej pozycji . No może usiedze ale min z bólem ..

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc zero komfortu do medytacji i mudr. Dlatego lepiej znaleźc wygodną dla siebie pozycje

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Poco lotos ,ja siedzę w półlotosie ,a pod kręgosłup podkładam poduszkę ,jak boli ,Pozycia martwe ciało -Savasana z Jogi ,też jest dobrą pozycją do medytowania ,a mudra to gesty - palców ,rąk ,nóg ,ciała -  sanskryckie Asany . 3ba9bfac429d767135f73826ac271829.gif

http://www.cwiczeniafitness.pl/p/32/23/savasana-pozycja-martwego-ciala-pozycje-relaksowe-joga.html

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.