_Domi_

Ryby urodzony w roku Szczura

1 post w tym temacie

Ryby urodzony w roku Szczura

Ani Ryba, ani Szczur nie są samotnikami. Zjadliwie dowcipny, zaczepny, lecz i wrażliwy człowiek spod tego znaku czuje się najlepiej mając kogoś u swego boku. Przejdzie przez życie ręka w rękę tylko z jednym partnerem i odniesie sukcesy dzięki energii, jaką czerpie z tego związku. W parze z żądnym władzy Szczurem niezwykle czuła i wrażliwa Ryba staje się bardziej konkretna i nabywa umiejętności podejmowania mądrych decyzji. Siła woli Szczura pomoże z gruntu niezdecydowanej Rybie wyznaczyć sobie cele i poznać granice swych możliwości.

Ryby Szczury są zależne od innych i nigdy nie działają w pojedynkę. Tak naprawdę to właśnie one w związku, w którym żyją, wcielają się w rolę "lepszej połowy", "anioła stróża" czy "rzecznika prasowego". Jednak nie pragną, aby właśnie na nich spływały wszystkie splendory, i nie tęsknią za odpowiedzialnością, która zawsze towarzyszy prowadzeniu prywatnych interesów. Ryba Szczur ma wrodzone zdolności do dowartościowywania innych. Będzie pielęgnować i utrzymywać swojego partnera. Dochowa mu wierności i nigdy otwarcie go nie ośmieszy. Można odnieść wrażenie, że jest posłuszna liderowi duetu, do którego należy, ale zdarza się, że to ona jest prawdziwym szefem. Prywatnie zwierza się najbliższemu wspólnikowi ze swoich wątpliwości i obaw, jest doradcą, a nawet ekspertem, lecz publicznie woli pozostać w cieniu i ustąpić miejsca innym.

Ryby Szczury mają cięty język. Nie bronią się, ale usiłują atakować, zanim zostaną zaatakowane. Uchodzą za snobów i wydają się dbać o swoją pozycję. Mimo ważnej, a nawet wyniosłej miny, są ludźmi czułymi. W ich szafie znajdziesz zapewne kilka starych pluszowych misiów i tomiki poezji o powycieranych rogach. Wrażliwości Ryby nie wypiera agresywność Szczura. Czasem tylko bywa bardziej ukryta.

Ryby Szczury bywają zazdrośni o ludzi bardziej śmiałych i przebojowych. Próbują usprawiedliwić swoją zazdrość odmawiając im zdolności lub podając w wątpliwość ich moralność. Mają zacięcie moralizatorskie i starają się uchodzić za lepszych, niż są w istocie, aby nieco przyhamować przebojowość tych, których uważają za groźnych dla siebie. Naturalnie nie powinni tracić czasu na takie dziecinady, gdyż sami są niezwykle uzdolnieni i jeśli tylko mają okazję, często odnoszą sukcesy w sztuce, literaturze, muzyce czy interesach.

Zdolność przystosowania się jest głównym atutem tego pociągającego i przenikliwego człowieka. Zachowuje spokój i nie odkrywa swoich kart bez względu na sytuację. Jego spostrzegawczość stanowi nieocenioną pomoc dla ludzi bardziej rozważnych i energicznych, ale mniej wrażliwych. Ryba Szczur pragnie władzy dla grupy, sukcesu dla wspólnoty i awansu dla zespołu.

Miłość

Niekiedy przy sporej dozie szczęścia nasz bohater zakocha się w swojej wspólniczce lub współpracowniczce, poślubi ją i razem przeżyją szczęśliwe długie lata, w czasie których będzie dowartościowywał partnerkę. Lecz często dzieje się inaczej. Wspólniczka nie staje się najbliższą osobą. A miłość pozostaje wtedy zaledwie bezpiecznym miejscem, gdzie wraca po rozstaniu z prawdziwą partnerką, której doradza i towarzyszy w pracy. Ponieważ ludzie spod tego znaku są nadmiernie nerwowi i przeczuleni, wybierają współmałżonków spokojnych i statecznych.

Jeśli zakochasz się w jednym z tych niezwykle spostrzegawczych czarusiów, to podejrzewam, że jego pomoc okaże się korzystna, a nawet nieodzowna dla twojej kariery. Zaimponuj mu rozsądkiem. Zacznij go uwodzić zwierzeniami i odsłoń przed nim swoje słabe strony. Ryba Szczur nie oprze się temu, kto jest jednocześnie silny i sentymentalny. Nie bój się, że przeszarżujesz. On uwielbia widowiska.

Związki z innymi znakami

Najbardziej udane będą twoje związki z Bawołami i Smokami. Szukaj ich przede wszystkim między wolnymi Bykami, Rakami, Skorpionami i Koziorożcami. Niezapomniane chwile możesz przeżyć także ze Skorpionem Małpą. Za to nie oczekuj niczego - a nawet jeszcze mniej - od Bliźniaka, Panny lub Strzelca Konia.

Dom i rodzina

Urządzenie domu Ryby Szczura będzie zależało od rodzaju jego związku z partnerem. W przypadku małżeństwa - wystrój wnętrza pozostawi drugiej stronie, sam natomiast skupi się na takim gromadzeniu przedmiotów w swoim pokoju lub gabinecie, że te pomieszczenia staną się przeładowane. W związku pozamałżeńskim Ryba Szczur preferuje wnętrza przytulne i oryginalne. Zawsze stawia interes grupy na pierwszym miejscu. Gdy grupa potrzebuje nowego dywanu, kupuje go, i tak dalej.

Ludzie spod tego znaku są godni zaufania i odpowiedzialni, czyli z pewnością sprawdzą się jako rodzice. Mają poczucie humoru, lubią bawić się z dziećmi i rozśmieszać je. Ale interesuje ich tak wiele innych spraw, że często są zmuszeni powierzyć opiekę nad dziećmi osobie, która umie lepiej podołać codziennym obowiązkom niż oni sami. Bo kto zajmie się Don Kichotem, jeśli Sancho Pansa przystanie, aby nakarmić niemowlę?

Dziecko spod znaku Ryb Szczura niewątpliwie zadziwi otoczenie dojrzałością spostrzeżeń oraz jasnym i bystrym rozumowaniem. Nie od razu będzie wiedziało, co naprawdę chce robić w życiu. Pragnie pozostać dzieckiem tak długo, jak to możliwe, ponieważ jest z natury bardziej zależne niż niezależne. Jak inne dzieci spod tego znaku, ma zdolności artystyczne i zechce brać lekcje prywatne, aby je rozwijać. Bądź cierpliwa wobec tego wrażliwego stworzenia i nie zachęcaj go do zbyt wczesnego opuszczenia domu rodzinnego.

Zawód

Ryby urodzone w roku Szczura są nieufne, krytyczne i nie brak im przebiegłości. Wykazują skłonności do zarozumialstwa i lubią mieć poczucie przynależności do takiej grupy, do której inni nie mają dostępu. Bardzo pragną czuć się bezpiecznie. Z pełnym poświęceniem biorą udział w pracy zespołowej, ale nie chcą należnej im części zysku. Mają poczucie przynależności do grupy, lecz ich motywacje są czysto osobiste.

Człowiek spod znaku Ryb Szczura nigdy nie będzie oficjalnym szefem. To szara eminencja, która ujawni swoje "ego" najwyżej raz lub dwa w życiu. Na ogół kieruje z ukrycia. Pragnie władzy, lecz nie rozgłosu. Chce swobodnie wyrażać swoje poglądy, ale nie po to, by zdobyć sławę. Rzadko nadużywa władzy, którą posiada, jednak zdarza się, że za jej pomocą niszczy innych. Jest pełnym poświęcenia pracownikiem. Jako artysta sprawdza się przy zespołowej realizacji dzieła.

Zajęcia, które odpowiadają Rybom Szczurom: producent, artysta, aktor, redaktor naczelny, dziennikarz, pisarz, pielęgniarka, kinezjoterapeuta, detektyw, konsultant, handlowiec, importer, eksporter, agent turystyczny.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.