_Domi_

Ryby urodzony w roku Bawoła

1 post w tym temacie

Ryby urodzony w roku Bawoła

Człowiek spod znaku Ryb urodzony w roku Bawołu to niezwykła postać. Dokładnie w momencie, gdy pomyślisz, że to tylko próżny pozer - paf! - zaskoczy cię uwagą zdolną rzucić na kolana nawet Wieżę Eiffla. Różnica dzieląca ociężałego Bawołu i lekką Rybę jest myląca. Nie zapominajmy, że nigdy nie należy oceniać książki po jej okładce. W opinii ogółu ktoś spod znaku Ryb Bawołu jest artystą par excellence, uosobieniem stereotypu rozmarzonej Rybki. Lecz nie należy oceniać ludzi zbyt pochopnie! On chętniej poświęci więcej czasu na snucie projektów niż pisanie poezji. A człowiek, którego znienawidzi, będzie musiał przed nim uciekać, gdzie pieprz rośnie.

Osoba spod znaku Ryb Bawołu jest zdolna do sarkazmu i walczy bardzo, podstępnie. Należy do klubu: "Zwycięstwo jest nagrodą za cierpliwość". Nie zniża się do kłótni lub pogróżek. Jest za delikatna, aby posługiwać się tak wulgarnymi metodami. Zamiast tego, chcąc pokonać przeszkodę lub zdobyć bastion, po prostu czeka. Knuje, intryguje, rozważa i duma. Ale unika otwartej walki. Patrzy, jak mija czas, robiąc na drutach czy rozwiązując krzyżówki.

Wrażliwość Ryb i niezachwiana stanowczość Bawołu tworzą związek nie do pobicia. Połączenie tych znaków, właściwie wykorzystane, gwarantuje powodzenie. Powtarzam: powodzenie, a nie szczęście, gdyż człowiek spod tego znaku będzie zmienny i tajemniczy niczym woda, bez względu na to jak mocno stąpa po ziemi. Nikt i nic nie usatysfakcjonuje go na tyle, aby osiągnął stan najwyższego zadowolenia. W każdym razie tak potrafi rozwinąć swoje nieprzeciętne zdolności poznawania ludzi, że zawsze wyda o nich właściwą opinię. Wyczuwa słabości swoich przeciwników. I stosuje odpowiednią strategię. A następnie wycofuje się po cichutku i ze śmiechem patrzy na ich porażki.

Człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Bawołu, ma ustalone poglądy na wiele tematów. Ludzi pociąga jego umiejętność współczucia i rozumienia innych. Nie zdarza się, aby żył samotnie. Mieszka z rodziną i ma grono bliskich przyjaciół, którym jest całkowicie oddany, podobnie jak oni jemu. Otoczenie kocha go, szanuje i podziwia. Ludzie urodzeni pod tym znakiem nie tolerują kłamstw ani nieposłuszeństwa. Są zaborczy i zazdrośni o swoich najbliższych. Z miłości do rodziny i przywiązania do tradycji dają wszystko, co mają, ale nie uznają też oszustwa ni zdrady. Dla tego solidnego-obywatela najważniejszy jest wzajemny szacunek.

Lubi, aby go słuchano. To zawołany gawędziarz. W gruncie rzeczy bez tej umiejętności snucia opowieści i ubarwiania jej niezwykłymi szczegółami uchodziłby za osobę raczej nieśmiałą. To właśnie dzięki elokwencji odnosi sukcesy. Stateczność i nowatorstwo ułatwiają mu powodzenie w interesach. Posiada wszystkie cechy konieczne do zdobycia fortuny: zdecydowanie, ambicję, wykształcenie, a zwłaszcza pragnienie wygody i poczucia bezpieczeństwa.

Miłość

Osoba spod tego znaku często prowadzi barwne, chociaż czasem skryte życie seksualne. Ryby użyczają dynamizmu raczej spokojnemu Bawołowi. W jego życiu uczuciowym potajemne romanse i zagmatwane intrygi będą odgrywały znaczącą rolę. Oczywiście dla naszego bohatera małżeństwo jest ważne - nie potrafiłby żyć bez rodziny. Lecz, co ciekawe, opinia bliskich o jego działaniach pozarodzinnych nie zawsze jest taka, jak by sobie życzył. Może to prowadzić do konfliktów i być przyczyną jego wielkiego niezadowolenia.

Jeżeli kochasz takiego człowieka, musisz mieć fantazję. On pragnie wiele osiągnąć i poszukuje partnera podobnego do siebie, o szerokich horyzontach. Ponieważ czuje, że uznawane przez niego wartości są niepopularne i staromodne, często pociąga go osoba ekscentryczna, a nawet dziwaczna. Gdy masz chociaż trochę oryginalności i polotu, spodziewaj się wytrwałych zalotów z jego strony.

Związki z innymi znakami

Najodpowiedniejsze będą dla ciebie Szczury. Jeśli pragniesz, aby w twoim życiu zapanowała zgoda, wybierz partnera spośród Byków, Raków, Skorpionów i Koziorożców Szczurów. Możesz także szukać szczęścia między Wężami i Kogutami urodzonymi pod tymi czterema znakami. Będzie cię jeszcze pociągał Skorpion Smok. Odradzam Bliźniaka lub Pannę Smoka. Nie przywiązuj się do Strzelca Owcy albo Małpy. Ty potrzebujesz spokoju, a osoby spod tego znaku nie mogą ci go dać zbyt wiele.

Dom i rodzina

Domostwo człowieka spod znaku Ryb Bawołu jest niby warowna twierdza-W obronie swojego domu i jedności wizerunku oraz dobrej reputacji, jaką on się cieszy, gotów byłby zabić. U tego miłośnika okazałości niech cię nie zdziwią wygodne kanapy i drogie dywany, marmury i stylowe meble. Proporcje mają dla niego podstawowe znaczenie. Lubi symetrię i stonowane barwy. Nie przemawia do niego sztuka abstrakcyjna. Preferuje malarstwo realistyczne. Jest wrażliwy na piękno natury.

To rodzic wymagający i zasadniczy. Tak bardzo kocha swoje dzieci, że pragnie je mieć zawsze przy sobie. Życie rodzinne ma zasadniczy wpływ na jego równowagę wewnętrzną. Wyobraża sobie, że dzieci będą z nim mieszkać wiecznie. Nawet nie dopuszcza do siebie myśli o ich potrzebie niezależności czy chęci wyprowadzenia się w momencie wstąpienia w związek małżeński. Rodzina to rodzina - a on sam to wspaniałomyślny król, który ma poczucie obowiązku.

Wrażliwość dziecka urodzonego pod znakiem Ryb Bawołu będzie widoczna od wczesnego dzieciństwa. Będzie mu się podobać wszystko, co ładne i delikatne. Ono samo będzie miało wiele uroku. Jego zdolności poznawcze najlepiej się sprawdzą w przedmiotach wymagających zwracania uwagi na szczegóły. Można je zachęcać do głębszego poznawania literatury i sztuki. Zapewne spostrzeżesz, że ma łatwość uczenia się języków obcych. Jego rodzice nie powinni się rozwodzić. To dziecko woli mieć rodzinę kłócącą się, niż nie mieć jej wcale.

Zawód

Ludzie spod znaku Ryb Bawołu, stateczni, punktualni, odważni, gdy zechcą, mogą zajść daleko i stać się bardzo, bardzo bogaci. To przede wszystkim twórcy i wynalazcy. Obdarzeni są również ogromną siłą; są wierni. Pragną luksusu i potrafią zwyciężać cierpliwością i wyrozumiałością. Jeśli w pracy wykorzystają te wszystkie cechy, musi im się powieść. A jednak ich wielkie przywiązanie do rodziny i do tradycji może sprawić, że ulegną nie zorientowanym lub niedbałym rodzicom i wybiorą zawód, który nie zadowoli ich dążenia do zajęcia pierwszego miejsca.

Jako szef jest tak nieskazitelny, że cieszy się ogromnym szacunkiem. Pragnie, by wszystko było doskonałe - kąty wysprzątane, kopie pism zachowane. Zwierzchnik trudny we współpracy, ale na pewno nie pozbawiony osobowości. To także godny zaufania, chociaż nieco powolny, pracownik. Nie odczuwa potrzeby posiadania przedsiębiorstwa czy też spółki. Zadowoli się płacą zbliżoną do zarobków właściciela, lecz woli pozostać w cieniu. Sława raczej go nie pociąga. Jeśli nadejdzie, tym lepiej. Jeśli nie, dostatek bez rozgłosu całkowicie mu wystarczy.

Zajęcia odpowiadające Rybom Bawołom: adwokat, artysta (wszystkie dziedziny), operator filmowy, dyrektor przedsiębiorstwa, pisarz, administrator, agent handlowy, bankier, kierownik biura, szara eminencja.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.