_Domi_

Ryby urodzone w roku Tygrysa

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Tygrysa

Ta odważna Ryba poświęca znaczną część swego czasu i energii próbując nawiązać bliższe kontakty sama z sobą. Rybom urodzonym w roku Tygrysa jest często niewygodnie w skórze zuchwałego kota i czasem wolałyby nie mieć go obok siebie. Ryby lubią pływać na los szczęścia, bez ograniczeń w czasie i przestrzeni. Przymus ich nie interesuje. Pragną pływać na wolności, bez przeszkód. Ich celem jest duchowe oświecenie. Prawdziwa Ryba pozostaje obojętna na oklaski tłumu.

Natomiast Tygrys czeka na dramatyczne wydarzenia i marzy o niezwykłych czynach. Na śniadanie pija adrenalinę. Jest próżny i pociągający. Szybki, gwałtowny i towarzyski. Nie lubi przymusu, podobnie jak Ryby i każdy z nas. Chęć wygrania popycha Tygrysy naprzód. To zdobywcy, z muszkietem zawieszonym na pasku. Są prawdziwymi pionierami, jakich znamy z tradycyjnych westernów. Do tego stopnia kochają niebezpieczeństwo, że wolą ryzykować jak Indianie, zamiast spokojnie pracować w bezpiecznym miejscu.

Ta Ryba osiąga wewnętrzny spokój pod warunkiem, że uwolni się wreszcie od swego Tygrysa, trzymając go w rezerwie na gorsze czasy. Wówczas, względnie spokojna i pogodna, będzie mogła się poświęcić doskonaleniu ducha.

Człowiek spod znaku Ryb Tygrysa jest niezwykle hojny. Dzielenie się z innymi sprawia mu przyjemność. Z radością przygotuje posiłek dla tych, których kocha. Często pomaga kolegom lub sąsiadom. Interesuje się szczerze sytuacją innych i pamięta o podtrzymywaniu kontaktów z nimi.

Ryba Tygrys chętnie otwiera swe serce - lecz przez to łatwiej ją zranić. Dosadny epitet czy niedelikatne słowo, ostra czy ironiczna krytyka mogą zbulwersować jej wrażliwą duszę i głęboko dotknąć. Nie tylko traktuje podejrzliwie sarkastyczne uwagi, lecz reaguje na nie z niezwykłą gwałtownością,, która zaskakuje rozmówcę.

Innymi słowy, ludzie urodzeni pod znakiem Ryb Tygrysów sprawiają wrażenie o wiele spokojniejszych, niż są w istocie. Wesoła mina i grzeczne zachowanie maskują oskarżycielską tyradę, przygotowaną przeciwko temu, "kto zacznie". Rzadko atakują pierwsi. Jednak zawsze są w pogotowiu, zdolni zareagować w mgnieniu oka. Potrafią zakończyć nieudany romans jednym wzruszeniem ramion, zjeść niesmaczne ciastko i śmiać się ze swoich błędów, ale nie spodziewaj się, że będą tolerować arogancję.

Dumny i czasem zabawny, człowiek spod tego znaku może czarować jak smutny klown. Wydaje się, że obnosi swoją wrażliwość niczym szal owinięty dookoła szyi. Jego często nieszczęśliwy i wzruszający uśmiech zapowiada: "OSTROŻNIE! JESTEM KRUCHY!" Tak naprawdę nieśmiały. Ale nie chce, by go za takiego uważano. Jego uczucia są głębokie i zagmatwane. Jest otwarty na wszelkie sugestie, lecz nie ulega wpływom. Pragnie się podobać, lecz dla zysku może zrobić z siebie widowisko. W gruncie rzeczy ta uprzejma, błyszcząca w towarzystwie osoba, jest odrobinę kapryśna, rozkosznie nieobliczalna i szalenie uwodzicielska.

Miłość

Człowiek urodzony pod tym znakiem jest bardzo czuły i lekko zmysłowy, ale i jego spotykają gorzkie niepowodzenia. Zazwyczaj po przeżytym zawodzie miłosnym podnosi się z wdziękiem. Jednak kolejna porażka może sprawić, że zacznie unikać głębszego zaangażowania się.

Jeśli kochasz jednego z tych zabawnych olbrzymów, pilnie strzeż swoich sekretów. Wiele stracisz błagając go, by cię kochał. Udawaj, że jesteś niedostępna. I naucz się śmiać z jego żartów. Nie bądź agresywna i kategoryczna; jeśli chcesz, żeby zmienił zdanie, raczej działaj dyplomatycznie.

Związki z innymi znakami

Urodzeni w roku Konia to ludzie praktyczni. Skorzystasz z ich pragmatyzmu wybierając partnera przede wszystkim spośród tych, którzy przyszli na świat pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona lub Koziorożca. Rak, Skorpion czy Koziorożec Pies również będzie do ciebie pasował. Psy użyczą ci swojego taktu i pomogą znaleźć umiar we wszystkim. Rozsądny Skorpion Smok także byłby dla ciebie odpowiedni. Bliźnięta, Panna i Strzelec Węże oraz Owce działają przeciwko tobie, podobnie jak Panna i Strzelec Bawoły. Panny Małpy pragną twojej duszy, lecz ty nie jesteś zbyt chętny, aby ją im oddać.

Dom i rodzina

Człowiek spod tego znaku właściwie wszędzie czuje się u siebie. Ponieważ nie imponują mu dobra materialne, a radość znajduje w gronie przyjaciół, jego miejsce zamieszkania może być przypadkowe. Aby działać i dojrzewać, ci aktywni ludzie potrzebują oczywiście przestrzeni. Źle się czują w ciasnych pomieszczeniach. Mają odrobinę cygańską naturę i chociaż zazwyczaj posiadają nieco pięknych mebli i cennych przedmiotów, to jednak doskonale potrafią się bez nich obejść.

Rodzice spod tego znaku chcieliby, żeby ich dziecko zostało artystą, wykonywało wolny zawód i - przede wszystkim - było szczęśliwe. Wobec swoich dzieci są pobłażliwi. Ale tak bardzo uzależniają je od siebie uczuciowo, że jest mało prawdopodobne, by tolerowali nieposłuszeństwo czy bunt.

Tygrys, nawet w towarzystwie łagodnych Ryb, jest wymagający, określa i egzekwuje zasady wychowawcze. Z całą pewnością rodzice małej Eweliny i jej brata Derry'ego dadzą dzieciom mnóstwo okazji do pogłębiania wiedzy i rozwijania zdolności.

Dziecko urodzone pod tym znakiem jest nadwrażliwe. Należy z nim postępować wyjątkowo delikatnie. W przyszłości może zostać wielkim artystą - muzykiem, tancerzem lub aktorem. Rodzice nie powinni narzucać mu wyraźnie swojej woli, raczej stwarzać okazje do kształcenia talentu, co może małemu umożliwić wcześniejszą karierę. To dziecko pragnie czuć się bezpiecznie. Jego rozwój będzie przebiegał prawidłowo, jeśli rodzice rzeczywiście będą się nim zajmować.

Zawód

Mimo iż z natury niezwykle wrażliwy, człowiek urodzony pod znakiem Ryb Tygrysa potrafi wywołać zamieszanie w miejscu pracy. Tygrys nadaje temu wodnemu znakowi więcej rozpędu niż to konieczne do wykonywania obowiązków, a Ryba zyskuje na energii. Mając Rybę za towarzyszkę Tygrys będzie mniej porywczy i chaotyczny. Ktoś, kto przyszedł na świat pod tym znakiem, zrobi karierę zawodową, ale na cal nie zboczy z wytyczonej sobie drogi.

Jest zbyt nieśmiały, aby być autorytatywny. A zresztą rola przełożonego nie wydaje mu się atrakcyjna. Osiągnie najlepsze rezultaty, gdy będzie pracował sam i zarabiał na życie wykorzystując swoje zdolności artystyczne. Oczywiście może pracować u kogoś i bez trudności nawiąże kontakt z kolegami. Adaptuje się łatwo i jest wystarczająco rozsądny, by docenić znaczenie dyscypliny. Aby rzeczywiście mógł odnosić sukcesy zawodowe, w młodości powinien otrzymać staranne wykształcenie.

Zajęcia, które odpowiadają osobom pod znaku Ryb Tygrysa: artysta/aktor, malarz, pisarz, rzemieślnik/tkacz, garncarz, złotnik, muzyk/kompozytor lub instrumentalista, tancerz, choreograf, realizator filmowy, stroiciel fortepianów, nauczyciel rysunku, projektant mody.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.