_Domi_

Ryby urodzone w roku Zająca

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Zająca

Czy Zając pożera Rybę? Nie. Ten uroczy związek ma szczęśliwy początek i błogosławiony koniec. Wrażliwa Ryba świetnie rozumie ostrożnego i skromnego Zająca, który kocha dom i rodzinę. Osoba urodzona pod tym znakiem będzie przez długie lata uosobieniem dobrego smaku i elegancji. Prawie na pewno okaże się uzdolniona artystycznie i - co więcej - potrafi te zdolności uczynić źródłem swoich dochodów.

Zając posiada wrodzoną szlachetność. Ekspansywny umysł Ryby jest w stanie rozszyfrować wiele spraw. Wspólnie z rozumnym Zającem, który przetrzymuje Rybę w suchym doku przynajmniej przez część jej życia, może wiele zdziałać. Ogólnie wiadomo, że oboje unikają konfliktów, spięć, nie są małostkowi czy mściwi. Żadna nienaturalna zależność od innych nie krępuje ich postępowania. Człowiek spod znaku Ryb Zająca osiąga dokładnie to, czego chce - nie korzystając z przetartych szlaków.

Przez większą część życia pozostaje ostrożny. Zachowuje milczenie, dopóki nie pozna swoich słuchaczy. Dopiero gdy czuje się bezpieczny, zabiera głos. Nie jest specjalnie towarzyski i nie ulega modom. Prostota jest jego celem, komplikacje - wrogiem. Lubi porządek i rozsądne argumenty. Swoje jasno określone poglądy na wiele spraw wykorzystuje jak barwy ochronne. To, co inni biorą za jego niezdecydowanie, w rzeczywistości jest odmową uczestniczenia w czymkolwiek, co nie zgadza się idealnie ze sposobem myślenia naszego bohatera.

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb Zająca często pracują - bezpośrednio lub pośrednio - dla kogoś, kogo uważają za bardziej wartościowego niż oni sami. Sławę traktują jako niewygodę, dopust boży. A jednak niektórzy z nich stają się sławni. Są wnikliwymi obserwatorami wszystkich aspektów ludzkiego życia i zazwyczaj potrafią je oryginalnie zinterpretować. Bywają dowcipni i nie wahają się posłużyć humorem, aby ich lepiej zrozumiano.

Nasz bohater nigdy nie jest gwałtowny czy zuchwały, działa zwykle po cichutku. Nie jest specjalnie twórczy i czasem przypisuje sobie pomysły innych. Proponowane ulepszenia przedstawia z taką powagą i namaszczeniem, że odbiera się je jako niepotrzebne. Jego ambicją jest odkrywanie i popularyzowanie. Pragnie wyjaśnić wszystko, co wydaje mu się zagmatwane. Potrafi dochować tajemnicy i umie wykorzystać dyskrecją na swoją korzyść.

Nie pociąga go światowe życie, to samotnik. Jest domatorem przywiązanym do wszystkiego, co pewne i bliskie. Odpowiada mu życie we wspólnocie. Można go oskarżyć o snobizm, gdyż bywa zarozumiały i ma skłonności do samozadowolenia. Nie cierpi zamętu ani gwałtownych zmian, na które reaguje jak na trzęsienie ziemi.

Miłość

Człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Zająca, nie jest serdeczny, otwarty, towarzyski czy (niech Bóg broni!) niestały. Na ogół nie opowiada innym, jakiego poszukuje partnera, i długo może żyć sam, zanim spotka zaczarowanego księcia czy księżniczkę z bajki. Wizja odważnego rycerza na białym rumaku ma zagorzałych zwolenników wśród tradycjonalistów, jakimi są wszyscy urodzeni pod znakiem Ryb Zajęcy. Co więcej, to niepoprawni romantycy i nikt nie dorasta do ich ideału.

Masz partnera spod znaku Ryb Zająca? Szczęściarz z ciebie! Zamuruj drzwi i okna, by "delikacik", którego wybrałeś, nie uciekł przez szparę. Powinieneś zasypywać go pieszczotami i dodawać otuchy. Ta nieśmiała osoba poprosi cię czasem, byś był jej rzecznikiem. Ale w gruncie rzeczy to najprawdopodobniej ona będzie kierować waszym wspólnym życiem. Nie pozwalaj, by zostawała sama, nudziła się, pozbawiona twojego uspokajającego towarzystwa. Nigdy nie urządzi awantury, lecz gdy wrócisz, może jej już nie będzie, gdyż odeszła na zawsze.

Związki z innymi znakami

Byki, Raki, Skorpiony Dziki zapewnia ci przytomność umysłu, której tak pragniesz. Z Rakiem czy Skorpionem Owcą wybierz się na szalone wakacje - będą dalekie od rutyny dnia codziennego. Skorpiony i Koziorożce Psy mogą wnieść w twoje życie wiele nowych ideałów. Rak Szczur jest tak do ciebie podobny, że wasze małżeństwo będzie jak związek bliźniaków. Natomiast Raki Zające przedstawią ci swoje kuszące plany i opowiedzą, jak bardzo kochają domowe ognisko. Trzymaj się z daleka od Bliźniąt, Panien i Strzelców Szczurów czy Kogutów.

Dom i rodzina

Człowiek urodzony pod znakiem Ryb Zająca bardzo pragnie założyć rodzinę i mieć dzieci. Aby to marzenie mogło się spełnić, potrzebny jest naturalnie dom. Możesz być pewny, że jego dom będzie solidny, wygodny i bezpieczny, położony w dobrej dzielnicy. On pnie się stopniowo po drabinie społecznej, zaś od miejsca zamieszkania i od stylu życia zależy w dużej mierze opinia, jaką mają o nim inni. Poszukuje spokojnego otoczenia i zapewne będzie wolał wieś od miasta.

Rodziców spod tego znaku interesuje przede wszystkim dobrobyt dzieci. Będą skłonni wychowywać je pod kloszem, lecz jednocześnie potrafią okazać stanowczość, a nawet pewną nieugiętość w egzekwowaniu wymagań. Wszystko, co nieprzyzwoite, wzbudza ich dezaprobatę. Chcą, aby dzieci miały dobre maniery. Okazują im czułość i dużo uczucia. Może nie pójdą z nimi na jarmark, za to chętnie przeczytają bajkę na dobranoc.

Jeżeli twoje dziecko urodziło się pod znakiem Ryb Zająca, rychło zauważysz, że nie lubi ono hałasu i zamieszania. Nie należy do tych maluchów, które chichoczą, gdy się podrzuca je w powietrzu. Potrzebuje wygody i spokoju, tylko wtedy wyrośnie na silnego i zdrowego młodego człowieka. Naucz dziecko przyznawać się do swoich niedociągnięć zamiast zwalać je na innych. Będzie także potrzebowało zachęty, która uchroni je od nieśmiałości. Nie bój się mu powiedzieć, że jest urokliwe. Wszyscy, którzy przyszli na świat pod znakiem Ryb Zająca, uwielbiają być przedmiotem podziwu.

Zawód

Temu inteligentnemu i pojętnemu człowiekowi w zrobieniu kariery może przeszkodzić pewne niezdecydowanie. Jest wyjątkowo nerwowy i bardzo się troszczy o swój status i pozycję w społeczeństwie. Nie boi się pracy. Natomiast przerażają go nieodwołalne zobowiązania i konflikty z otoczeniem. Pamiętając o tym wrodzonym dystansie, należy mu raczej doradzić pracę dobrze płatną, chociaż mało twórczą, zamiast prestiżowej kariery pełnej wzlotów i upadków.

Jako zwierzchnik jest poważny, a nawet surowy. Ponieważ cechuje go niezwykła wrażliwość na stresy i napięcia, często ukrywa to pod pozornym chłodem i opanowaniem. Mimo że ta pełna rezerwy postawa może być nieco myląca, to jest jednak najwłaściwsza w jego kontaktach zawodowych. Odpowiada mu praca indywidualna, kiedy to działa zgodnie z własnym rytmem, bez popędzania. Jako urzędnik jest spokojny i zachowuje dystans. Przykłada się do pracy, lecz nie zawsze wykazuje inicjatywę.

Zajęcia odpowiadające osobom urodzonym pod znakiem Ryb Zająca: matematyk, programista komputerowy, konserwator zabytków, tłumacz, pisarz, właściciel winnic, architekt przestrzenny.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.