_Domi_

Ryby urodzone w roku Smoka

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Smoka

Ryba urodzona w roku Smoka bardzo zabiega o awans. Odczuwa potrzebę kroczenia naprzód. Pozostając na miejscu staje się nerwowa i łatwo się irytuje. Jeśli się nie rozwija i nie awansuje, to wybiera podróże. Jedno jest pewne: człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Smoka, jest niezwykle ruchliwy. Może biegać lub chodzić, pływać albo jeździć pociągiem, w każdym razie stale przenosi się z miejsca na miejsce.

Natura Ryby użycza perspektywy tej zaślepionej osobie. Chłodne wody, w których pływają Ryby, dla Smoka-gawędziarza są prawdziwą gratką. Ryba tonuje jego przesadną werwę i nieco studzi ognisty zapał. Czasem tak bardzo wyhamuje to pokryte łuską monstrum, że do niczego się nie nadaje, staje się własnym cieniem. Taki stan rzeczy może okazać się niebezpieczny, gdyż wyciszenie Smoka ujawnia skłonności Ryby do nadmiernej beztroski.

Samodyscyplina i wytrwałość są nieodzowne dla dobra naszego bohatera. I Ryby, i Smok są leniuchami najczystszej wody. Człowiek spod tego znaku będzie się wymigiwać od odrabiania ćwiczeń czy powtarzania słówek. Uważa, że już wie wystarczająco dużo. Gdyby w odpowiednim momencie zapytano go o zdanie, odpowiedziałby jak z płatka. Więc po co tu siedzieć i się nudzić?

W tym cały szkopuł! Ci ludzie zawsze uważają, że wszystko wiedzą najlepiej. Pojawiają się w samym środku jakiejś sytuacji i robią, co im się podoba. Może sądzą, że działają w imię jakiegoś ideału? Lecz nigdy nie przyjdzie im na myśl zapytać, jak inni widzą ten ideał. W innych kombinacjach znaków Smokowi, który popycha, potrąca i komenderuje można powiedzieć: Wracaj do swojej groty, Smoku, i czekaj, aż cię zawołamy". Ale bardzo trudno to powiedzieć komuś urodzonemu pod znakiem Ryb. Ten Smok przybiera postawę defensywną i jest przesadnie narcystyczny. Brak pewności siebie rekompensuje takimi awanturami, że łzy, które wtedy płyną, mogłyby zaćmić słońce.

Ten człowiek snuje czarowną historię, tak ciekawą i przekonującą, że wszyscy w nią wierzą, nawet on sam. Z takim zapałem opowie ci o jakimś pomyśle czy planie, że nie będziesz mógł wątpić w jego prawdomówność. On nie uznaje półśrodków i wszystko chce robić sam. A potem pewnego pięknego dnia spotykasz go na ulicy. "Co słychać, stary, jak działa ta spółka, którą organizowałeś niedawno?" albo "Co z tym wieżowcem, który budowałeś w ogrodzie?" On zaś wyprostuje się i zmierzy cię pogardliwym spojrzeniem: "O czym ty mówisz, stary?" To kolos na glinianych nogach.

To, co jest w nim pasjonujące, to jego urok i jego zdrowie. Może okazać się trochę hałaśliwy i momentami za buńczuczny, lecz to spojrzenie łani, gdy nuci "Luey-in-the-Sky-with-Diamonds", jego śmiechy, żarty, kuksańce... Osoba urodzona pod znakiem Ryb Smoka jest pełną wigoru duszą towarzystwa. Zawsze ma w pogotowiu śmieszne powiedzonko. I właśnie wychodzi, aby pobiegać, potem godzina ćwiczeń w sali gimnastycznej i wyścig do restauracji wegetariańskiej. Ci ludzie (gdy nie spotykamy ich za często) są wspaniałymi kompanami.

Ale nie są mistrzami. Gdy tylko zrozumieją, że wieżowce w ogrodzie to przereklamowany pomysł - i w dodatku niepraktyczny - potrafią szczęśliwie żyć na uboczu. Mogą zdać się na swoich doradców i zarabiać na życie rozdając uśmiechy tym, którzy uwielbiają ich beztroskie towarzystwo. Ludzie spod znaku Ryb urodzeni w roku Smoka będą drażliwymi rezonerami, dopóki nie przestaną ciągle czegoś sobie udowadniać. Wtedy staną się cenionymi pracownikami w wybranym zawodzie, znajdą przyjemność w codziennych zajęciach i będą pływać przez cały dzień obmyślając menu na kolację.

Miłość

Człowiek spod tego znaku nie jest stały w miłości. Często okazuje się zabójczo uwodzicielski. Bywa, że jego uroda rozkwita wcześniej, niż osiągnie on dojrzałość, gdyż najpierw musi przywołać nieco do rozsądku swoje "ego". Ale - i to "ale" jest ważne - Smoki, a szczególnie Ryby Smoki, są ogromnie sentymentalne. Zakochują się co chwila, i to po staroświecku. Zerwania i przeprosiny gęsto ozdabiają ich pamiętniki. Lecz zawsze powracają na miejsce swoich "przestępstw" uczuciowych. Jeśli człowiek urodzony pod tym znakiem kogoś kochał, kocha go nadal - i to na wieki. Sentymentalizm to najmocniejsza cecha jego osobowości. Dzięki niej przeprasza, wybacza, nadal kocha - i nigdy nie zapomina szczęśliwych chwil.

Jeśli uległeś naszemu czarującemu bohaterowi spod znaku Ryb Smoka, udzielę ci kilku dobrych rad. Po pierwsze, nigdy mu nie dokuczaj. Raczej okazuj swe uczucia - to najlepsza metoda. On uwielbia, gdy się mu schlebia. Bądź aktywny, aż do przesady, śmiej się z jego żartów i wołaj, że są wyjątkowo zabawne, lecz nie ulegaj całkowicie jego urokowi. Ponieważ on daje się ponieść .samouwielbieniu, ty (zwłaszcza ty) musisz mocno stąpać nogami po ziemi. Sztuką jest nie okazywać tego.

Związki z innymi znakami

Ach, wy, Smoki, i wasza popularność! Małpy urodzone pod znakiem Byka,, Raka, Skorpiona i Koziorożca uwielbiają cię. Kocha cię Tygrys spod znaku Byka, Raka, Wagi i Skorpiona. I naturalnie szaleją za sobą Byki oraz Skorpiony Węże. Nie zapominajmy o Skorpionach i Koziorożcach Szczurach, oni także cię podziwiają. Ale nie będą ci sprzyjać Bliźnięta i Panny Zające, gdyż obawiają się twojej zuchwałości. Również Panny i Strzelcy Psy ciebie nie cenią. Niestety, żadnych względów nie masz także u Panien Dzików i Strzelców Bawołów.

Dom i rodzina

Człowiek spod tego znaku nie jest domatorem. Zadowoli się mieszkaniem skromnym, lecz przyzwoicie urządzonym. To, co go interesuje, znajduje się gdzie indziej, poza domem, w szerokim świecie. Jest niepoprawnym idealistą i może spędzić życie na marzeniach o posiadaniu domu w ciepłych krajach. Jednak na razie pojechał do Grecji z przyjacielem, który ma dom na 'wyspie i... Biedny ten nasz bohater, czasem tak długo czeka na urzeczywistnienie swoich marzeń, że bardzo często jest za późno. Ale to nie ma znaczenia, nie zależało mu na tym tak bardzo.

Jako rodzic lubi się bawić. Kocha dzieci i zachwycają go ich figle. Ponieważ uwielbia przewodzić grupie, lecz nieczęsto osiąga szczyty w hierarchii zawodowej, rola rodzica będzie dla niego doskonałym rozwiązaniem. Nie powinien zbytnio zachęcać dzieci do dokazywania. Będzie kochającym i czułym ojcem.

Niełatwo wychować dziecko urodzone pod znakiem Ryb Smoka. Będzie na zmianę to pełne entuzjazmu, to apatyczne. Sprawia ono wrażenie, że wie, czego chce, przynajmniej w deklaracjach. Będzie gwałtowne i samowolne. Najgorsze, co może się przytrafić temu maluchowi, to pozostawienie mu pełnej swobody. Należy nim kierować cierpliwie i ostrożnie. Nie pozwalać samemu decydować o tym, co najważniejsze - nie zawsze wybierze odpowiednie rozwiązanie. Jeśli rodzice będą go zaniedbywać, nigdy im tego nie wybaczy.

Zawód

Czy osoba urodzona pod znakiem Ryb Smoka rzeczywiście pragnie zdobyć zawód? Oto jest pytanie. Wiem, że ta wątpliwość może się wydać niewłaściwa w świecie tak bardzo nastawionym na sukces, gdzie premiuje się ambicję. Jednak - a może się mylę? - mam wrażenie, iż ona wolałaby usiąść wygodnie i patrzeć, jak inni maszerują. Lubi aktywność, nie jest specjalnie leniwa, ale jest trochę oderwana od życia. Jakby się znajdowała gdzie indziej. Uważam, że najbardziej odpowiadałaby jej indywidualna praca. Lecz nawet wtedy potrzebny byłby ktoś, kto mógłby doradzić i sprawdzić, co wykonała.

Nie warto się zastanawiać, jakim szefem byłby człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Smoka. On może zostać przełożonym przez pomyłkę lub dzięki otrzymanemu spadkowi, ale - chociaż potrafi być autorytatywny - nie umiem wyobrazić go sobie, jak pożąda laski marszałkowskiej. Nie dla niego tyle szumu. Oczywiście może być urzędnikiem. Lecz chciałby taką pracę, w której miałby pełną swobodę działania i gdzie nie wydawano by mu zbyt wielu poleceń.

Zawody odpowiednie dla ludzi urodzonych pod znakiem Ryb Smoków: filozof, wykładowca, fotograf, producent, operator filmowy, pisarz, językoznawca, włóczęga, komiwojażer, artysta cyrkowy.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.