_Domi_

Ryby urodzone w roku Węża

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Węża

Ten autentyczny myśliciel jest uprzejmy i żywiołowy tylko powierzchownie. W głębi duszy zastanawia się nad odczuciami i roztrząsa myśli wcale nietuzinkowe, aby mogli je poznać zwykli śmiertelnicy. Człowiek spod znaku Ryb Węża wszystko odczuwa intensywnie, na każde wydarzenie reaguje tak silnie i z taką przenikliwością, że kontakt z innymi ludźmi wywołuje niemal ból. Słowo "wrażliwość" nabiera w jego przypadku specjalnego znaczenia. Niesamowita intuicja, spotęgowana przenikliwość i tak mocne przeczucia, że można te cechy traktować jako dar. To czarownica przebrana za pasterkę.

Problem w tym, że na świecie nie ma miejsca dla tak wrażliwych dusz. W naszych czasach nie ma pracy dla czarownic. O, przypuszczam, że urodzeni pod tym znakiem zajęliby się astrologią lub wybrali kryształową kulę, gdyby chcieli "postawić na swoim". Jednak nie są z tych, którzy "stawiają na swoim". Oni nie chcą wywoływać zamieszania. Nie chcą imponować ważnością i w naszych zdemoralizowanych czasach nie są nikomu nic winni. Mogą żyć spokojnie daleko od tego wszystkiego, otoczeni rodziną, której są duszą i zarazem podporą. Opiekują się najbliższymi, czy im się to podoba czy nie.

Wsparcie, o którym wspomniałam, jest udzielane nie bez bólu. Człowiek spod znaku Ryb Węża to samotny myśliciel wśród tłumu. Zamierza żyć w gromadzie, ponieważ już tam się znalazł i ponieważ to konieczne. Lecz nie przestaje się skarżyć: "Robię to i to. Jestem tu jedyny, który... Dlaczego nie zauważacie tego czy tamtego? Jak możecie być tak niedbali? Dlaczego miałbym pomagać temu głupcowi lub tamtemu niewdzięcznikowi?" Nie ma krzyków, wrzasków, potłuczonych naczyń. O nie! On zrzędzi. Oskarża. Narzeka. A czasem potrafi ukłuć zjadliwym językiem.

Jednak dwie minuty później, gdy wszyscy odwrócą się do niego plecami, nasz bohater weźmie w ramiona obiekt swojego gniewu i przeprosi go. Ma czułe serce, jest twórczym myślicielem i przyciąga innych tak jak miód pszczoły.

Niezbyt lubi świat realny. Nie pragnie odpowiedzialności, a zwłaszcza nie pali się do indywidualnego odnoszenia sukcesów. Nie lubi pisać - chyba że wiersze lub metafizyczne rozprawy. Wszędzie towarzyszy mu lenistwo. Jest rozsądny i spostrzegawczy. Lecz nie ma odwagi wykorzystywania swojego rozsądku. Dopuszcza uszczypliwość, ale nigdy okrucieństwo. Zdarza się, że fascynuje go nieuczciwość, jednak nie byłby zdolny do popełnienia zbrodni. Niektórzy porównaliby go do zmokłej kury. A ja mówię, że jest miły.

Łatwo zranić kogoś, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Węża. Tę niezwykłą wrażliwość można odgadnąć z jego spojrzenia. Bardzo bierze do serca krytyczne uwagi czy zjadliwe komentarze na swój temat i potrafi długo żywić urazę. Ludzie często zazdroszczą temu wesołkowi, za jakiego uchodzi w towarzystwie. A ponadto zawsze jest najpiękniejszy i - gdziekolwiek się zjawi - otaczają go tłumy, co zawdzięcza swojemu naturalnemu magnetyzmowi. Jak osoba wyglądająca tak zwyczajnie może mieć tyle uroku? To za sprawą czarów.

Mimo tej charyzmy brak mu pewności siebie i zawsze odnosi się z rezerwą wobec tych, których właśnie poznał. Interesuje się wszystkim, co ma związek z naturą, zwierzętami oraz tym, co nadprzyrodzone. Jest w najwyższym stopniu wyrozumiały i współczujący. Często bywa nadąsany, lecz bardzo łatwo wprawić go w dobry humor.

Miłość

Dla człowieka urodzonego pod znakiem Ryb Węża miłość nie zna granic. Gdy się ożeni lub postanowi żyć wspólnie z wybranką swego serca, to już na zawsze. Nigdy nie zerwie tych więzów. Lubi być w domu i zapraszać przyjaciół oraz sąsiadów. Ale nie przepada za niespodziewanymi wyprawami w rodzaju: "Chodź, kochanie, zjemy kolację na mieście". Potrzebuje długich okresów spokoju, aby odpocząć, ponieważ zużywa dużo energii w towarzystwie bardziej ruchliwej partnerki. Ona może nawet zacząć go zdradzać, gdyż nasz bohater nie lubi tłumów i nie ulega modom. Nie pójdzie na tańce, jeśli nie ma na to ochoty - a właściwie nigdy nie ma na to ochoty.

Gdy chcesz zdobyć uczucie jednego z tych fascynujących magików, naucz się słuchać. Skrócisz sobie drogę do jego serca poświęcając mu uwagę przez godzinę lub dwie. Jest ogromnie wrażliwy oraz lekko, zachowując pewną rezerwę, zmysłowy. Tylko raz w życiu przeżywa prawdziwą namiętność. I dobrze pamięta uczuciowe rozczarowania, dlatego ostrożnie wybiera następną osobę, której odda serce. Jeśli postanowi cię pokochać, masz przyjaciela na całe życie.

Związki z innymi znakami

Byki, Raki i Koziorożce Koguty podziwiają Rybę Węża w tajemnicy. Możesz być z nimi szczęśliwy. Raki i Koziorożce Bawoły oraz Smoki pożądają twojej urody oraz cenią twój cięty dowcip. Bliźnięta, Panny i Strzelcy Tygrysy wcale nie są po twojej stronie. I nie myśl o związku z Dzikami urodzonymi pod jednym z tych trzech znaków. Panny Małpy zgniotą cię w uścisku, którego nie umiałbyś odwzajemnić - nie wyzywaj ich.

Dom i rodzina

Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Węża, jest bardzo przywiązany do swojego domu. Bez względu na to, jak daleko się znajdzie, te związki nigdy nie ulegną rozluźnieniu czy zerwaniu. To człowiek uczuciowy i mający poczucie obowiązku. Dom liczy się dla niego o tyle, o ile jest schronieniem dla tych, których kocha. Jeśli zaprosi cię do siebie, zobaczysz, że mieszka wygodnie, lecz bez zbytku. Pieniądze wydaje ostrożnie. Jego rodzice, żona czy dzieci mogą lubić luksus. Natomiast on może mieszkać w jednym pokoju wyposażonym w łóżko i wielką szafę. Nigdy się nie stroi, ale w skrytości ducha chciałby mieć dużo ubrań.

Nie lubi trosk związanych z rolą rodzica. Fatalnie reaguje na hałas. Krzyk dziecka słyszy jak warkot Boeinga 707. Stukot dziecięcej łyżeczki o krzesło może doprowadzić go do omdlenia. Jeśli zechce mieć dzieci, doskonałym pomysłem będzie zaangażowanie niani.

Dziecko, które przyszło na świat pod znakiem Ryb Węża, to ulubieniec wszystkich. Jest tak uległe i chłonne, rozsądne jak na swój wiek i skore do pieszczot, że żadne serce matki mu się nie oprze. W szkole będzie cierpiało z powodu grubiańskich uwag ze strony kolegów i załamie się, gdy nauczyciele potraktują je surowo. Najlepszym lekarstwem na jego nerwowość i nadwrażliwość jest solidne wykształcenie. Zdobywanie wiedzy pomaga mu wyciszyć skłonności do filozofowania i medytacji. Jeśli nie przyswoi licznych umiejętności, grozi mu bezczynność. Życie uczuciowe to za mało, aby wypełnić czas.

Zawód

Ten ostrożny i współczujący człowiek może wykonywać wiele zawodów. Ale najpierw musi przezwyciężyć największą trudność, czyli swoją niechęć do opuszczenia domu. Otrzymawszy staranne wykształcenie, zgodzi się być może wyjść i zacząć odnosić sukcesy. W przeciwnym razie trzeba go będzie oderwać od matczynej spódnicy w wieku trzydziestu lat. Ma dobry kontakt z innymi, a także wystarczającą siłę i odporność do pracy fizycznej.

Jako szef działa skutecznie, lecz nie jest lubiany przez podwładnych. Ponieważ traktuje ich uprzejmie i wspaniałomyślnie, próbują wykorzystać jego dobroć, a potem go krytykują, gdyż nie jest wystarczająco silny. Nikt nie lubi swojego dobroczyńcy. Nasz bohater okaże się dobrym pracownikiem pod warunkiem, że będzie się czuł bezpiecznie, będzie lubiany i po zakończeniu pracy będzie mógł wracać do domu. Sprawdza się jako niezależny pracownik.

Zajęcia odpowiadające ludziom urodzonym pod znakiem Ryb Węża: odkrywca, historyk, filozof, pisarz, konstruktor, opiekun społeczny, weterynarz, dziennikarz, astrolog, teolog.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.