Gość Kuanan

Chór Cherubinów (archanioł Razjel)

8 postów w tym temacie

9. HAZJEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 1 ? 5 maja

Pierwszy z aniołów stróży Chóru Cherubinów, Hazjel, jest dawcą miłości i przyjaźni, możemy dzięki niemu kochać i być kochani. Przyznaje wybaczenie wszelkich błędów. Dar wybaczenia tego Anioła niesie nam wolność (nasza karma jest usunięta). Poprzez inwokację lub modlitwę obecność tego Anioła może unicestwić stan trwogi, niepokoju. ? Wielcy tego świata? są przyjaźni (a nawet kochający) wobec podopiecznego Hazjela. Sytuacje opatrznościowe pojawiać się będą nieprzerwanie; pod jednym warunkiem ? zawsze i wszędzie należy poszukiwać zgody (zbliżenia), nigdy walki czy kłótni.

Modlitwa

Hazjelu, proszę Cię tylko, Panie, by przeze mnie manifestowało się Twoje miłosierdzie,

by mogli we mnie znaleźć ukojenie ci wszyscy, którzy prawem życia przywiązani są do kolumny surowości.

Ponieważ wszystko mi będzie dane z nadmiarem, nakłoń mnie, o Hazjelu, ku wspólnocie z innymi i niech na mojej drodze spotkam tych, których doświadczeniem jest srogość; aby mogli dostrzec w moim postępowaniu obietnicę życia łatwiejszego, szczęśliwszego.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10. ALADIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 6 ? 10 maja

Drugi Anioł Chóru Cherubinów zajmuje się harmonizowaniem i odzwierciedlaniem energii Urana i Saturna, sprowadzeniem ich do rzeczywistości materialnej. Ten Anioł Stróż reprezentuje przebaczenie karmiczne; nie wybaczenie ogólne tak jak Hazjel, lecz przebaczenie karmy dotyczące teraźniejszej inkarnacji; jego protegowany może uwolnić się od swojej przeszłości, od wszelkich trudności czy ciężkiego przymusu i dzięki temu zacząć wszystko od początku. Dana mu będzie zdolność regeneracji organizmu, uzdrawiania innych i samego siebie (przede wszystkim układu kostnego, który zarządzany jest przez Saturna), a także odrodzenia moralnego i razem z nim wymazania wszystkich błędów i przewinień z przeszłości.

Modlitwa

Aladiaszu, pomóż mi, Panie, rozpowszechnić wśród moich braci dobra, które od Ciebie dostałem.

Przygotuj mnie do pracy w służbie innym; spraw, by dzięki mnie mogli otrzymać Twoją siłę, która oświeca i uzdrawia.

Pomóż mi, Aladiaszu, stać się prawym i używać z umiarkowaniem dóbr, które od Ciebie dostaję;

nakłoń mnie do dzielenia się i do szlachetności;

zrób ze mnie dobrego adwokata, by bronić tych, których niewiedza uczyniła winnymi.

Zrób ze mnie, Panie, rozdawcęTwych dóbr, nosiciela Twej łaski, wykonawcę Twych dzieł miłości.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11. LAUJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 11 ? 15 maja

Trzecim promieniem anielskim Chóru Cherubinów jest Laujasz, zajmuje się on energiami Urana i Jupitera. Ten Anioł Stróż manifestuje się poprzez przyciąganie (a nie jak jego poprzednik przez zniszczenie). Dodaje do bogactwa właściwość Jupitera, wspaniałość Urana, po to, aby przyznać sławę. Jego podopieczni mają wysoką pozycję ekonomiczną i społeczną. Gdy przywołujemy Laujasza modlitwą, możemy wszystko otrzymać od potężnych tego świata. Osoby, które nie posiadają go za Anioła Stróża, mogą zwracać się do niego podczas pięciu dni jego panowania lub za posrednictwem swojego Anioła, przekazać Laujaszowi prośby dotyczące bogactwa i sławy.

Modlitwa

Laujaszu, Aniele, który przyznajesz dobrobyt w sposób ostateczny i udzielasz rozkoszy sławy.

Proszę Cię o pomoc w ujawnieniu tego, co jest ukryte w mej głębi, a co przydatne do odnowy mego życia.

Z mojej przeszłości, Aniele Laujaszu, wydobądź to wszystko, co mówi o nieśmiertelnej miłości, to wszystko, co jest słuszne i sprawiedliwe;

ale niech będzie pogrzebana pobłażliwość wobec tego, co służy jedynie zabawie;

niech będzie pogrzebane to, co ma runąć pod ciężarem konwencji.

Zniszcz moją pychę, moje daremne namiętności, moją zazdrość, która sprawia, że kłamię.

Chcę być przykładem darów i mocy Laujasza, Anioła mojego i mojego króla.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12. HAHJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 16 ? 20 maja

Czwarty Anioł cherubin daje podopiecznemu najmocniejszą i najskuteczniejszą osłonę przed przeciwnościami. Zarządza energiami Urana i Marsa i dzięki niemu człowiek kieruje się natchnieniem. Anioł ten obala wszelkie przeszkody. Pojawia się w życiu człowieka, by rozproszyć w sposób nieoczekiwany sytuacje źle rozpoczęte i w ten sposób zmusić (jak to się mówi) do wzniesienia oczu ku niebu, by stwierdzić jego opatrznościową obecność. Miłość zamanifestuje się w momentach dramatycznych; może w momencie ratowania czyjegoś życia, przyjdzie z nieba jak sen, jak zdarzenie nierealne. Anioł ten nosi imię Anioła Schronienia i dzięki miłości (która emanuje z mocy Urana) może przyznać spokój i opiekę tym wszystkim, którzy czują się prześladowani.

Modlitwa

Hahjaszu, Panie,

Ty, który pozwoliłeś na zjednoczenie Twego tchnienia z moim oddechem, bym mógł kontemplować we mnie piękno Miłości bez granic,

pozwól, bym moim braciom przekazywał Twoją boską harmonię, niósł spokój i ukojenie duszom wzburzonym.

Spraw, Aniele Hahjaszu, by nikt nie mylił Miłości (która jest prawem uniwersalnym) z namiętnością, tak często niepokojącą serca.

Panie i Aniele, chcę zawsze grać rolę dobrego mediatora, nigdy tego, co rządzi w samotności.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13. JEJAZEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 21 ? 25 maja

Piąty cherubin niesie jedność energii Urana i Słońca. Uświadamiając swemu podopiecznemu potrzebę wierności wobec innych, daje mu do zrozumienia, że nie jest sam. Pragnieniem człowieka będącego pod opieką tego Anioła jest jedność, zjednoczenie, na które w naszym świecie składa się nasza podwójna osobowość (męska i żeńska); dlatego podstawowym marzeniem tej osoby jest zjednoczenie z przedstawicielem płci przeciwnej, by stworzyć jedność, bez której jakikolwiek postęp jest niemożliwy. Zjednoczenie prowadzi do porządku, harmonii i piękna; człowiek wspomagany przez moc Urana należącą do tego Anioła Stróża to pośrednik w służbie zjednoczenia tego, co wyższe, z tym, co niższe; fontanna miłości dla tych, co go otaczają. Wielki unifikator, we wszystkich dziedzinach; w rodzinie, społeczeństwie, ojczyźnie, narodach, na całych kontynentach.

Modlitwa

Jejazelu,

daj mi, Panie, dokładną wagę darów i mocy, których mi udzielasz,

by dzięki temu moja wyobraźnia i mój rozsądek nie rządziły moim życiem. Spraw, by moje pragnienia zaakceptowały mą duchową władzę i by wierność

panowała wśród moich życzeń.

Pomóż mi, Aniele Panie, bym przypomniał sobie zdobycze moralne mojej przeszłości, i nie pozwól mi błądzić.

Oddal mnie od wszystkiego, co zbyteczne, nieznaczące, błahe czy małe. Obudź moje pragnienia tego, co wieczne, bym mógł wyrażać piękno, harmonię, radość życia!

Chcę być wysłannikiem Wiecznej Prawdy.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

14. MEBAHEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 26 ? 31 maja

Szósty cherubin panuje nad energiami Urana i Wenus. Przynosi światu miłość i piękno, wolność i natchnienie pochodzące ze światów wyższych; jego podopieczni mogą stać się prawdziwymi twórcami, gdyż Anioł ten panuje nad zdolnościami. Przyznaje dary, które pozwolą człowiekowi zostać sędzią lub kimś, kto w jakiejkolwiek dziedzinie ustala prawa, gdyż Wenus kieruje zmysłami, a Mebahel przynosi bogactwo, obfitość i wzniosłość. Dzięki tym darom może on zrobić z nas mistrzów w sztuce kulinarnej, malarstwie, muzyce? Sprawi, że będziemy lubić mało znaczące, przemijające drobiazgi (także modę, piosenkę). Wszystko musi być kochane i ten Anioł Stróż przez swoją obecność nie pozwala zapomnieć i kochać tego, co znikome. Dotyczący go psalm mówi, że Mebahel przywraca odwagę tym, którzy stracili nadzieję; pokazuje nam, że wszystko prowadzi ku dobremu.

Modlitwa

Mebahelu, przyznaj mi dar budowania mojej przyszłości, tak jak wzniosłeś cudowną machinę wszechświata.

Napełnij wiatrem, Panie, żagle moich uczuć, abym mógł odczuć w moim własnym ciele święty gniew moich braci, gdy są poniżani, znieważeni, szkalowani przez bezprawie i przemoc.

Uczyń mnie, Aniele Mebahelu, orężem społeczeństwa, niech moje słowa będą mieczem, który rozbija i kruszy wszelki fałsz.

Pragnę walczyć o dni szczęśliwe, pragnę być rzemieślnikiem Twojej sprawiedliwości.

Amen

anioly_kabaly03.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

15. HARIEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 1 ? 5 czerwca

Siódmy cherubin jest panem energii Urana i Merkurego. Oddziałuje on z głębi podświadomości swojego podopiecznego; prowadzi jego myśli w kierunku prawdy, wiedzy i duchowości. Musi unikać krytyki, ironizowania, ażeby słowami wyrażała tylko miłość, tę nieskazitelną biel uranową, która czyni pięknymi wszystkie rzeczy. A gdy miłość wytryśnie, Hariel poprowadzi tę osobę drogą wiedzy, sztuki czy duchowości (lub trzema drogami jednocześnie!), według jej życzenia. Wszystko, co osoba ta napisze, będzie wzniosłym i płomiennym świadectwem czystej prawdy. Hariel sprawi, że będzie błyskotliwa, a wielka trzeźwość umysłu pozwoli jej odkryć drogę do sukcesu, realizacji moralnej i materialnego dobrobytu.

Modlitwa

Harielu, oczyść, Panie, moje pragnienia, by usta moje wypowiadały jedynie słowa miłe i użyteczne.

Daj mi, aniele Harielu, siłę i odwagę, by stawić czoło mojemu przeznaczeniu i przemienić w dobro zło, którego byłem sprawcą.

Wypełnij mnie Twym światłem, by pogodzić moje serce z rozsądkiem.

Niech moja prawda będzie Twoją prawdą,

by moje działania i przekonania nie oddalały się nigdy od Prawa Dziesięciu Słów.

Niech będę niczym drzwi otwarte dla niewierzących i bałwochwalców, by mogli Ciebie odkryć i kochać.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

16. HAKAMIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 6 ? 10 czerwca

Ósmy cherubin kieruje energiami Urana i Księżyca. Anioł ten stawia swą pieczęć na każdym obrazie, który pojawia się wokół nas (na sposób archaniołów). Gdy miłość tego Anioła Stróża nakłada się na codzienną rzeczywistość, manifestuje się u człowieka wielką siłą. Wpływ Hakamiasza udziela królewskiej mocy. Oczywiście wszyscy podopieczni nie mogą być królami lub prezydentami, ale wszyscy mają możliwość stania się nimi w miejscu, gdzie pracują i mieszkają. Osoby, na które ten Anioł ma wpływ, są szanowane i potężne; nic i nikt nie może zdjąć złotej korony, którą ten Anioł włożył na ich głowę. Noszą znamię boskiej miłości i jeżeli będą podążać drogą prawości, ich moc będzie coraz większa we wszystkich dziedzinach ? miłości, pieniędzy, pozycji społecznej.

Modlitwa

Hakamiaszu, wyznaczyłeś mnie do budowy nowego wszechświata,

bym był drogowskazem dla ludzi,

więc proszę, dodaj mi odwagi w działaniu.

Aniele Panie, Hakamiaszu, podążaj za moimi krokami, pilnuj mnie, gdyż jeżeli popełnię błąd i moje Światło nie pozwoli ludziom Ciebie zrozumieć, będą mówić: ?Dlaczego Bóg dał bogactwo i moc właśnie temu??.

Podtrzymuj we mnie wzniosłą duchowość,

nie pozwól, by ciemność zawładnęła mym sercem, tak często wstrząsanym namiętnościami. Podaj mi dłoń, bym mógł oddawać światu to, co Ty mi ofiarowujesz. A wtedy sprawię, że ludzie będą strumieniami pić Twe Światło.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.