Gość Sok ze skał

Lustro Twardowskiego

9 postów w tym temacie

W klimacie Polskiego okultyzmu

Zwierciadło Twardowskiego

lustro_d.jpg

4263821m.jpg

(Zwierciadło rzecz jasna jest w rękach KK i nie ma do niego dostępu.)

Edytowane przez Sok ze skał
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwierciadło znajduje się w kosciele w Węgrowie i każdy zainteresowany może je obejrzeć.

A książkę Bugaja bardzo polecam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
każdy zainteresowany może je obejrzeć.

To nowość :o w takim razie jadę.Nadal uważam że zabytki niezwiązane z KK powinny być własnością państwa a nie kościoła.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LUSTRO TWARDOWSKIEGO

W zakrystii kościoła katolickiego w Węgrowie znajduje zwierciadło. Przedmiot wokół którego narosło wiele legend i mitów. Wiele słów mówiących o rzeczach niezwykłych, wykraczających poza ludzkie progi percepcji.

HISTORIA LUSTRA

Wawrzyniec Durrus znany szerzej pod nazwiskiem Twardowskiego - medyk, astrolog, intrygant, szarlatan i mag - urodził się w 1515 roku w Norymberdze. W drugiej połowie XVI wieku przybył na polski dwór królewski. Wplątał się w kilka intryg pałacowych, jednak gdy w 1573 roku umarł ostatni z Jagiellonów znikło również z kronik imię Twardowskiego. Zygmunt August - król polski - nieraz korzystał z usług czarnoksiężnika. Pierwsze wzmianki o lustrze pochodzą z nocy z 7 na 8 stycznia 1569 roku. Władca wpadł w bezgraniczną rozpacz po śmierci swej żony. Magia zaś była jedynym sposobem by choć raz móc spotkać jego ukochaną Barbarę Radziwiłłównę. Za namową braci Mniszchów król posłał po słynnego już Twardowskiego. Ten zaś poprosił jedynie o kilka dni czasu na przygotowanie seansu. I stało się tej nocy, że duch został wywołany przy pomocy odpowiednich formuł i tajemniczego magicznego lustra. Jednak król złamał przyrzeczenie, że nie ruszy się z miejsca i zjawa się rozpłynęła, gdy rzucił się w stronę magicznego lustra, w którym widniała postać Barbary. Minęły cztery lata. Król zmarł. Twardowski musiał uciekać z dworu wraz ze swym magicznym lustrem. Jednak bracia Mniszchowie mieli z nim jeszcze porachunki. Ich ludzie dopadli go w karczmie "Rzym" nieopodal Warszawy. W zbiorowej świadomości pozostała wieść jakoby Twardowski został porwany przez diabły-demony w kontuszach...

PRZEKLĘTE ZWIERCIADŁO

Lustro udało się Twardowskiemu przed śmiercią oddać rodzinie przyjaciela z czasów studenckich - magnackiej rodzinie Krasińskich. Oni to przekazali je tam, gdzie nie mogło byc używane w złych celach - do kościoła katolickiego w Węgrowie. W tamtych już czasach wielu uznało, że przedmiot ów jest diabelski i przynosi więcej nieszczęść niż radości. Zawieszono je w pozycji takiej, by nikt nie mógł się w nim przeglądać. Jednak nie mogło to nigdy odstraszyc ciekawskich... Wokół lustra nagromadziło się wiele legend. Już w XIX wieku gdy zaczęli się nim interesować badacze, pobliscy chłopi ze strachem o nim mówili, bali się być w jego pobliżu.

CZASY WSPÓŁCZESNE

Z czasem, nieużywane zaczęło tracić swą magiczną moc. Zaczęło matowieć. Podobno powodem miało być pewne zdarzenie, podług którego dawny proboszcz chętnie zaglądający do lustra zobaczył w nim nieznajomą, złą istotę i tak się przeraził, że odskoczył i rzucił w jego kierunku pękiem kluczy. Wtedy to lustro pękło na trzy części i straciło swą moc. Czy jednak na pewno? Jeśli nie posiada ono mocy czemu przez tyle lat fascynowało ludzi? Skąd się bierze w Węgrowie fascynacja diabłami i magią? W owym kościele będącym już w randze bazyliki mniejszej w ostatnich latach powstała wystawa poświęcona diabłom i ich przedstawieniu w sztuce. Częste są happeningi z tym związane. Towarzyszy temu gwałtowny sprzeciw niektórych, chcących za wszelką cenę wyrzucić przedmiot związany z okultyzmem z Domu Bożego. Czy moce lustra wygasły? Czy też może jego zdolności delikatnie wpływają na to co dzieje sie dookoła a samo lustro czeka na ręce, które tak jak te słynnego Twardowskiego będą potrafiły tchnąć w nie nowe życie...

MOCE

Wedle przekazów lustro było w stanie skupiać mistyczne i fizyczne światło słońca, które przy odbiciu pozwalało ingerować w stan skupienia materii przez na przykład roztapianie złota i srebra. Było w stanie odbijać i powiększać tarczę księżyca, na której można było odczytywać ukryte znaki. Służyło również przywoływaniu proroczych duchów i przyzywaniu zmarłych jak w przypadku Barbary. Dla patrzących na nie ukazywało również zjawy, duchy i istoty o nieludzkich kształtach, nieznanych nikomu spośród ludzi.

OPIS

Twardowski nie był twórcą lustra. Zostało one stworzone wcześniej. Byćmoże stworzyli je alchemicy niemieccy, lecz równie dobrze może być o wiele starsze. Szczególne jest to, że materiał z jakiego został stworzony nie jest znany. Zwykle określa się go jako "biały metal". Jego wielkość to 56 na 46,5 cm. Obite ciemną, drewnianą ramą z łacińskim napisem: "Luserat hoc speculo magicas Twardovius artes, lusus at iste Dei versus in obseqvium est", co znaczy "Bawił się tym lustrem Twardowski, magiczne sztuki czyniąc, teraz przeznaczone jest na służbę Bogu". Został on dobudowany ku przestrodze przez potomka Krasińskich - wojewodę Jana Bonawenturę. Powierzchnia kiedyś równa i przejrzysta teraz widocznie już zmatowiała.

Źródło : [forum.polter.pl/przedmiot-lustro-twardowskiego-vt16811.html]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Towarzyszy temu gwałtowny sprzeciw niektórych, chcących za wszelką cenę wyrzucić przedmiot związany z okultyzmem z Domu Bożego.

I bardzo dobrze,chrześcijanie powinni trzymać się z daleka od okultyzmu bo to nie zgodne z ich religią(teoretycznie,w praktyce każdy ksiądz robi co niedziela ryt przy ołtarzu ale...to nie okultyzm wink.gif bo sam tak twierdzi,trza mu wierzyć,no przecież chyba by nas nie okłamywał nie?To grzech kłamać).

Co innego niechrześcijanie sasasaaa :D

Sądzę że mit o Twardowskim który "oddał"(yhmm,taa) swoje zwierciadło KK jest takim samym mitem jak zawartość kaplicy Gereona na Wawelu.

Piszą własne bajki by usprawiedliwić świętokradztwo i tyle.Mamy państwo w państwie i to nie jest w porządku.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Twardowski nie był twórcą lustra. Zostało one stworzone wcześniej. Byćmoże stworzyli je alchemicy niemieccy' date=' lecz równie dobrze może być o wiele starsze. Szczególne jest to, że materiał z jakiego został stworzony nie jest znany. Zwykle określa się go jako "biały metal".[/quote']

ciekawe

czy to znaczy, ze nadal nie wiemy, ze czego jest zrobione?

nikt tego nie badal wspolczesnie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponieważ lustro ma silne działanie magiczne /parapsychologiczne /metafizyczne ,otwierające szerszą percepcję nad-zmysłową człowieka , (wytyrwała koncentracja przez dłóższy czas ,na swoim punkcie na czole ,tzw 3-oku ,pozwala zobaczyć swoje twarze z poprzednich wcieleń , lub podróżować  w głębsze rejony psychiki ,potwierdzam sam tego kiedyś doświadczyłem  )stosował je Nostradamus ,Twardowski i inni magowie ,okultyści ,jasnowidze i wizjonerzy starożytności .a lustro Twardowskiego ,wykonane było z kryształów kwarcu ,medytację jak na rysunku ,opisał hinduski mędrzec i guru -OSHO .w książce ekstaza medytacji images?q=tbn:ANd9GcSV0btqSpZdnbvqT34TCGA

mirror.jpg

Edytowane przez Mistyk
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.