_Domi_

Ryby urodzone w roku Dzika

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Dzika

Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb w roku Dzika, jest tak bardzo uczuciowy, że aż mu to przeszkadza w życiu. Odczuwa wszystko o wiele intensywniej niż większość z nas. Ma łagodne usposobienie i nieograniczoną ambicje. .Jest zmysłowy, uwielbia luksus i ogromnie szanuje tradycję. Bez wahania twierdzę, że jego największy wróg to dzisiejszy świat. Jest staroświecki i bardzo przywiązany do dawnych wartości. Skróty go irytują. Przezwiska działają na nerwy. Gadżety nudzą.

Ta nadmierna uczuciowość sprawia, że nasz bohater - którego jednakże bardzo pociągają pieniądze i awans - jest zmuszony pracować ciężej niż inni. Sam sobie narzuca jarzmo znojnej pracy. Jego przekonania są równie niezmienne jak jego uczucia, czyli jest jednocześnie uparty i delikatny. Nie kiwnie palcem, jeżeli uważa, że ma rację. A gdy jej nie ma, to i tak nie zareaguje. Czy to za pomocą przeprosin, czy też małych ustępstw, zawsze znajduje sposób, aby sobie poradzić zachowując twarz.

Ten upór i nadmierna wrażliwość prowokują otoczenie do dokuczania mu lub przekomarzania się z nim. To tylko pogarsza sytuację i wzbudza jego gniew. Lecz nie mamy do czynienia z wybuchami wściekłości. On tłumi w sobie złość. Nie ma kryzysów ani scen. Tylko kłębiący się dym z papierosów.

Człowiek spod znaku Ryb Dzika ma dobre serce, a jego dąsy nie trwają długo. Żywi głębokie i szczere uczucia wobec rodziny i przyjaciół oraz skrupulatnie wypełnia swoje zobowiązania. Jest dyplomatą i pilnuje, aby wszędzie panował spokój. Potrafi postępować z ludźmi zapalczywymi i wymagającymi. Jest rozsądny i trochę jakby zblazowany. Powiedziałabym, że podchodzi do życia bardziej filozoficznie niż inni i pobłażliwie traktuje nasze dziecinne kaprysy. "Jakie to w końcu ma znaczenie?" - myśli.

Najbardziej interesuje go kultura i zawarte - lub zawierane - w najróżniejszych dziedzinach układy. Jest zafascynowany historią oraz wszelkiego rodzaju baśniami i legendami. Poślubia osobę ze swego środowiska, o podobnym wykształceniu, i zazwyczaj jest związany z rodziną. Nie miewa napadów melancholii, ale i nie chadza potańczyć na urwistym brzegu, skąd mogłaby go zmyć fala. Nie jest nieśmiały. O, niej Ale jest delikatny i woli wracać do domu znaną ścieżką, unikając dziur i rynsztoków, procy i strzał.

Korzysta z tego, że znajduje się na ostatnim miejscu w obu zodiakach. I Ryby, i Dziki zamykają tradycyjny cykl. Rezultat? Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Dzika, patrzy na wszystko z perspektywy czcigodnego mędrca, lecz i właśnie jemu przypadają wszystkie niegodziwości dwunastomiesięcznego i dwunastoletniego cyklu. Inaczej mówiąc, wiele się dzieje w duszy tego bogatego i zakochanego w luksusie człowieka. Jednak to nie zawsze jest pociągające. Część życia powinien przeznaczyć na grzebanie w odpadkach, by znaleźć to, co mu odpowiada.

Świat go przytłacza, a dar przenikliwości nieraz ciąży. Jest uczuciowy, lecz zrezygnowany. Rodzice go rozczarowują, a mimo wszystko ich podziwia. Kochanka ma mnóstwo wad, jednak szaleje za nią. Dzieci dorastają, opuszczają dom rodzinny i to go smuci. Cóż więc pozostaje? Pieniądze. Komfort. Obrazy. Rzeźbiarstwo. Posiadłość. Rolls-royce. Bogata biblioteka. Frazy muzyczne, z których wiele zna na pamięć. "A może - mówi do siebie stary esteta - zostanę w końcu malarzem amatorem?"

Miłość

Niektórzy mu zarzucają, że "klei się" niczym dobry klej. To prawda, że nasz bohater pragnie mieć poczucie bezpieczeństwa i stąpa po ziemi prowadzony przez ukochaną osobę. Bez trwałego uczucia i ogromnej czułości wydaje mu się, że jest rozbitkiem na bezludnej wyspie. Ponieważ cechują go niezwykła wrażliwość i zmysłowość, wiele poświęci, aby zatrzymać obiekt swojej namiętności. Dodajmy, że on w związku miłosnym "przyjmuje". Nie powiedziałam, że bierze. Powiedziałam, że "przyjmuje". Czyli gdy jesteś jego ukochaną połową, możesz popełnić właściwie każde głupstwo, a on je przyjmie z uśmiechem. Rozumie potrzeby, pragnienia i uczucia innych. Lubi komuś oddać przysługę, ofiarować prezent i troszczy się o twoją wygodę. Ale pomyśl dwa razy, zanim nadużyjesz jego dobroci, bo on tego nie toleruje. Jeżeli to uczynisz, albo oddali się od ciebie w głębi duszy, albo zamęczy cię swoim rozczarowaniem. I byłoby dobrze, by jego partner lubił łóżko. Ten, kto się urodził pod znakiem Ryb Dzika, uwielbia się kochać i jeść, i pić.

Związki z innymi znakami

Do twoich zwolenników należą Zające i Owcy. Lubią sposób, w jaki podchodzisz do życia, i pragną ci się podobać. Ty także je podziwiasz. Spośród urodzonych w roku Zająca i Owcy wybierz partnera, który przyszedł na świat pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona i Koziorożca. Jeśli pragniesz związku bardziej ekscytującego - lecz o wiele mniej trwałego - proponuję Raka Tygrysa. Zmienny, chociaż fascynujący. Wśród znaków nieharmonijnych odradzam Pannę lub Strzelca Węża. O ile to możliwe, najlepiej nie zadawaj się z żadnym Wężem. I nie próbuj uwodzić Bliźniaka Konia czy też Strzelca Małpy. Zmarnowałbyś cenny czas zamiast go lepiej wykorzystać w towarzystwie miłej osoby urodzonej w roku Zająca albo Owcy.

Dom i rodzina

Człowiek spod znaku Ryb Dzika urządza swoje gniazdko z bezprzykładnym, zapałem. Przemierza całe miasto w poszukiwaniu dywanów, stylowych mebli i świeczników, aż wszystko będzie doskonale - w najdrobniejszych szczegółach - pasowało. Jest zręczny i zwinny. Sposób urządzenia domu zwiastuje godnego i kulturalnego gospodarza. Nigdy nie zamieszka w stodole - chyba że zostanie pieczołowicie odnowiona przez krasnoludki, które szczoteczkami do zębów wyczyszczą belki. Bezustannie dąży do ulepszenia swoich wnętrz. Które i bez tego są wzorem doskonałości.

Wszystko, co związane z dziećmi, ich wygodą i szczęściem, zajmuje, bulwersuje, niepokoi i denerwuje naszego bohatera. Gdybym pragnęła znaleźć "żonę i matkę", dałabym ogłoszenie do gazety poszukując koniecznie kogoś spod znaku Ryb Dzika - płeć obojętna. On urodził się po to, by służyć innym, i znajduje w tym przyjemność. Dzieci zawsze jedzą o stałej porze, zaś ich skarpetki są zawsze zacerowane - a nie wyrzucone do śmieci. Abym mogła założyć rodzinę, zgłoś się do mnie, Rybo Dziku.

Dziecko spod tego znaku może ci się początkowo wydać trochę zbyt czułe na krytykę. Raczej nie okaże się krnąbrne, za to skłonne do psot i pewnej obojętności. Lubi żartować i celuje w kpinach należących do gatunku "niespodzianek". "Kto zasmarował kremem łazienkę?" Pozostanie przy tobie, gdy się zestarzejesz. Jego nadmierna wrażliwość w młodości przekształci się w wierność, gdy osiągnie wiek dojrzały. Dbaj o jego poczucie bezpieczeństwa i nie szczędź mu pieszczot. Bez miłości rodzicielskiej czułoby się zagubione jak rozbitek na otwartym morzu.

Zawód

Ten stateczny i zrównoważony obywatel potrafi wykonywać niemal wszystkie zawody. Ważne jest, aby bardzo wcześnie zdecydował, co pragnie robić i wytrwale się tego trzymał. Ponieważ jest wszechstronnie utalentowany, mógłby zapragnąć zmieniać zawody, czego akurat powinien unikać. Potrzeba mu poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli od młodości jest właściwie przygotowywany może znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę. Doskonale nadaje się na wyższego urzędnika; w stosunkach z ludźmi cechuje go skrupulatność. Urodzeni pod tym. znakiem to dobrzy negocjatorzy, którzy dostrzegają wszystkie aspekty problemu i potrafią zrozumieć różne punkty widzenia. Są naturalnie artystami. Przecież przyszli na świat pod znakiem Ryb Dzika!

Ryba Dzik okaże się zwierzchnikiem uprzejmym, życzliwym i towarzyskim. Może także pełnić rolę zastępcy lub asystenta dyrektora. Nie zależy mu na pierwszym miejscu. Wręcz woli grać drugie skrzypce, by lepiej się bawić. Jest zdolnym, godnym zaufania, a nawet twórczym pracownikiem - zwłaszcza gdy bardzo dobrze zarabia.

Zajęcia, które odpowiadają ludziom urodzonym pod znakiem Ryb Dzika (jako że lista jest długa, podamy kilka z nich): konserwator obrazów, mebli, konserwator zabytków, asystent dyrektora, dyrektor galerii obrazów, malarz, rzeźbiarz, projektant mody, fryzjer, kosmetyczka, stylista, architekt, konstruktor.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.