_Domi_

Baran urodzony w roku Bawoła

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Bawoła

Potężny Baran Bawół może kruszyć skały, wzruszając od niechcenia ramionami. Połączenie tych dwóch silnych znaków zapewnia sukces człowiekowi, który się pod nimi urodził. W młodym wieku silny charakter Barana każe mu ruszać w świat z energią i nadzieją. Bawół, solidny i dokładny, niesie młodego Barana z wysoko uniesioną głową, z mieczem w wyciągniętej dłoni, wolno, ale pewnie krocząc naprzód na drodze do osiągnięcia poważnych i ambitnych celów. Barany Bawoły to zwycięzcy.

Tam jednak, gdzie potrzebna jest subtelność, Baran Bawół zachowuje się jak dziesięciotonowa ciężarówka w grzęzawisku. Nic dziwnego, że pomimo wielu osiągnięć ma mało przyjaciół.

Nie chcę przez to powiedzieć, że ludzie go nienawidzą. Wcale nie. Ale ten ogromny zwierz o czułym sercu nie umie się porozumiewać z innymi. Nieśmiały? Tak. W dodatku zachowuje się wobec ludzi z rezerwą, czasem jest nawet odpychający. Baran Bawół potrafi być rozmownym gawędziarzem, ale nie umie zamienić kilku słów ze sprzedawcą w sklepie. Baran Bawół jest niezaradny. Jego samopoczucie zależy od wymiernych fizycznych wyników. Nie chodzi tu o wyniki sportowe. Po prostu Baranowi Bawołowi trzeba pozwolić zakasać rękawy i wziąć się do pracy, trzeba dać mu szansę, żeby użył swej siły. Człowiek spod tego znaku musi wyładować swoją energię w pracy i musi sam rozwiązywać wszystkie istotne problemy. Baran Bawół może błyszczeć tylko przez swoje czyny.

Niestety, nasz dzisiejszy świat, sławiący życie wielkomiejskie, nie stwarza wielu okazji do wykazania się brutalną siłą fizyczną. Już dawno minęły te czasy, gdy wyżej stawiano prostą młodą kobietę, która z dzieckiem na ręku wnosi na strome wzgórze wiadro pełne wody, niż jej siostrę - słabą i piękną jak księżniczka z bajki. Dziś ceni się sztuczność. Dziewczyna, która umie się umalować, ma większe powodzenie w miłości niż pracowity Kopciuszek, który przyjmuje do prania bieliznę, żeby pomóc matce wdowie. Współczesny bohater to facet w szybkim, sportowym samochodzie ze sztucznym uśmiechem na ustach, jak reklama pasty do zębów.

Baran Bawół czuje się rozczarowany dzisiejszym życiem i jego blichtrem. Szyk i styl, które nakazuje obecna moda, denerwują go.

- Gdzie się podziały niegdysiejsze wartości? - zastanawia się, zgorzkniały i wyobcowany. - Przeniosę się na wieś... Nie podam nikomu adresu... Jak żyć w tym głupim świecie?

Dam wam parę przykładów z życia sławnych osobistości spod znaku Barana Bawołu, które pozwolą nam wyrobić sobie zdanie na temat fenomenu, z jakim mamy do czynienia. Weźmy Charlie Chaplina, Barana Bawołu z 1889 roku. Otóż Chaplin wywodzi się z jak najgorszego środowiska: londyńskiej ulicy. Nie miał pieniędzy, nie miał wykształcenia, nie miał nikogo, kto udzielałby mu dobrych rad czy wskazówek. Ale dzielny młody Chaplin sam potrafił znaleźć właściwy kierunek. Wstąpił na scenę i zagrał wykreowaną przez siebie postać. Był śmieszny, ale na początku nie wszyscy tak uważali.

W końcu Chaplin trafił do Hollywood, zrobił kilka filmów i został obwołany geniuszem. Potem przyszły lata pięćdziesiąte: polowanie na czarownice, czarne listy, nielojalni przyjaciele; w rezultacie Chaplin wycofał się z życia publicznego i osiadł w Szwajcarii.

Pożegnawszy się zarówno z życiem publicznym, jak i ze światem filmu Chaplin do końca swoich dni żył wraz ze znacznie młodszą żoną i liczną rodziną wysoko w górach, w powietrzu tak krystalicznie czystym, że nie mogło się tam przesączyć nic ze sztucznego świata. Zrobił jeszcze kilka wypadów do świata filmu, ale nie były one zbyt udane. Zmarł na dobrowolnym wygnaniu.

Znam jeszcze dwa Barany Bawoły. Mają około pięćdziesiątki, zrezygnowały ze swych stanowisk w normalnym świecie. Jeden z nich, bez przerwy atakowany, nie jest w stanie pracować. Drugi pływa na swoim jachcie dokoła świata w poszukiwaniu spokoju i nigdzie nie może go znaleźć.

Miłość

Nie ma bardziej idealnej miłości i wierności niż ta, którą Baran Bawół obdarza swego partnera. Oddaje się uczuciu z cichą, potężną namiętnością. Jest to stały w uczuciach kochanek. Można na nim polegać.

Jeśli jednak marzysz o kochanku z wyobraźnią, nie spodziewaj się po Baranie Bawole zbyt wiele. Nie będzie wychodził z siebie po to tylko, żeby ci zrobić przyjemność lub uwieść cię. Dla Barana Bawołu seks ma wartość drugorzędną. Na pierwszym miejscu stawia sam akt zdobywania lub odrzucania (to zależy od stadium). Słodko-mdła poezja to dla Barana Bawołu środek na wymioty. Skłonny jest raczej przyjmować miłość w sposób tak naturalny jak na przykład wypicie lemoniady. Dobre, dziękuję... a teraz może by lody?

Na Baranie Bawole robią wrażenie takie cechy partnera jak domatorstwo, zapewnienie wygód, przywiązanie do życia rodzinnego, powaga. Wsadź mu do łóżka termofor z gorącą wodą i wetrzyj sobie lekko za uszami zapach wanilii. Porzuć świecidełka. Po to, żeby zdobyć Barana Bawołu, nie musisz się upiększać na siłę. Po prostu wybierz się do lasu na orzechy i jagody. Masz kochanka spod znaku Barana Bawołu? Zaoszczędzisz na perfumach i fryzjerze. A dla kobiety spod tego znaku najlepszym prezentem będzie łopatka do usuwania odpadków ze zlewozmywaka, nowa spłuczka do ubikacji na Gwiazdkę. W zamian możesz się spodziewać wielu lat szczerego oddania.

Związki z innymi znakami

Najlepszych partnerów szukaj dla siebie wśród Lwów Kogutów, Szczurów i Małp. Panny Dziki będą cię lubiły za solidność. Spodobasz się również Strzelcom z gatunku Smoków i Małp. Bliźnięta Węże potrafią stopić twoje serce z kamienia. Natomiast Panny Tygrysy będą ci grały na nerwach, bo mają skłonności do snobizmu. To samo można powiedzieć o rozmiłowanych w elegancji Wagach Zającach i eterycznych Rybach Owcach.

Dom i rodzina

Baran Bawół najpewniej czuje się u siebie w domu. Tu jego serce bije regularnym rytmem. Gdy cała rodzina układa się wygodnie na spoczynek, wtedy na pewno i on śpi spokojnie. Natomiast źle znosi wszelkie zakłócenia naruszające ład ogniska domowego.

Baran Bawół jest zawsze w domu tym, kto nosi spodnie. To on jest reżyserem przedstawienia. Jakiekolwiek współzawodnictwo jest w tej mierze daremne. Zrzędliwy Baran Bawół i tak ujarzmi wszystkich członków rodziny. Jeśli nie zechcesz ustąpić mu tronu, Baran Bawół będzie się tak długo dąsać, tak długo jątrzyć, aż się ukorzysz - lub odejdziesz. Jeśli go jednak porzucisz, to Baran Bawół uweźmie się na ciebie jeszcze bardziej, a zdolny jest nawet do pomówień i rozpowiadania o tobie różnych niegodziwych rzeczy. Jeśli nie chcesz stracić pięknego domu i wygód, którymi cię otoczył, staraj się wprawiać go w dobry humor. Codziennie wieczorem przez cały tydzień możesz podawać to, co on lubi, na przykład ptysie. To na pewno przyczyni się do rozładowania napiętej atmosfery w domu.

Dziecko urodzone pod znakiem Barana Bawołu jest utalentowane, ale uparte. Niełatwo poddaje się dyscyplinie, chyba że uwierzy, iż samo chciało tego, co mu nakazujesz. Szkoła to dlań botka - ale nauczyciel musi zrozumieć, że to dziecko jest z natury małomówne i nie będzie go posądzał o złość czy nadąsanie. Czułość jest najlepszą bronią, by zwalczyć mur niechęci, jakim się otacza. I jeszcze coś: kiedy robisz mu kanapkę, nie żałuj dżemu - Baran Bawół lubi słodycze.

Zawód

Baran Bawół ma talent do zarabiania i posiadania dużych pieniędzy. Jeżeli energię, którą dysponuje w młodości, spożytkuje na zdobycie środków materialnych, to na pewno nigdy nie będzie chodził głodny. Ale jego wrogiem numer jeden jest lenistwo i jeśli młodość zmarnuje na leniuchowaniu, to potem trudno mu będzie zabrać się do rzetelnej pracy. W wieku trzydziestu lat wrodzona Baranom Bawołom ostrożność i skłonność do deliberowania może stać się wielce przesadna. Pogodna dobroduszność Barana też odejdzie już w przeszłość, a nikt nie chce mieć do czynienia ze zrzędą...

Baran Bawół najlepiej czuje się w pracy, w której nie ma nad sobą szefa. Niezdolność do podporządkowania się to jedna z jego cech. Bo jak może dziesięciotonowa ciężarówka przyjmować polecenia od roweru na trzech kółkach... Aby mu się powiodło, Baran Bawół powinien założyć jakiś własny interes: otworzyć szkołę, a nawet restaurację czy pralnię. Ciężka praca nie jest niczym niezwykłym dla ludzi urodzonych pod tym znakiem. Ale namawiać ich, żeby w harmonii współpracowali z innymi lub brali udział w zbiorowym wysiłku, to ryzykowny pomysł. Barany Bawoły to samotnicy.

To dziwne: mimo że ich osobowość każe im trzymać się z daleka od innych, Baranom Bawołom zwykle udaje się zachować kilku dobrych i bliskich przyjaciół. I właśnie przy ich pomocy Barany Bawoły mogą uniknąć zarówno moralnej, jak i finansowej ruiny. Jeśli znasz jakiegoś Barana Bawołu, który jest w potrzebie, podaj mu rękę. Jest zbyt nieśmiały i dumny, aby prosić o pomoc, ale twój gest nie zostanie zapomniany.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.