_Domi_

Baran urodzony w roku Zająca

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Zająca

Specjalnością Barana Zająca jest dbałość o to, co solidne, tradycyjne, cenne. Troska o te wartości sprawia mu prawdziwą przyjemność. Baran Zając jest generatorem szlachetności, akumulatorem mądrości, szafarzem metafizycznej energii. Chroni to, co w naszym życiu najpiękniejsze. Baran Zając jest przede wszystkim Zającem. Szlachetne cechy Zająca łączą się w nim samorzutnie z nieco buńczuczną odwagą Barana. Gdy Baran Zając wybiera się na swoje codzienne intensywne poszukiwania spokoju i piękna, Baran daje mu kuksańca na drogę, a Zając obdarza go rozwagą, dobrym smakiem i niezależnością.

Nie spodziewaj się, że spotkasz Barana Zająca zatrudnionego w charakterze kierownika w supersamie czy zachwalającego dywany w jarmarcznym kramie. Aby znaleźć przedstawiciela tego znaku, trzeba udać się do muzeum sztuki. Zainteresowania kulturalne Barana Zająca to coś więcej niż hobby. Celem, jaki stawia sobie w życiu, jest poszukiwanie elegancji, piękna i cywilizacji.

Oczywiście, pragnienie zysku też wchodzi w grę. Baran Zając chce jednak, żeby jego bogactwo pochodziło z solidnych, tradycyjnych źródeł. Nie jest oszustem, czekającym na szczęśliwy traf, który przyniesie mu niespodziewany sukces finansowy i pozwoli wyjechać do Ameryki Południowej, by tańczyć cza-czę w towarzystwie czarnookich piękności. Wręcz odwrotnie: Baran Zając jest modelowym przykładem wytrwałości. Nie kroczy tak ciężko jak Bawół czy Byk, ale stąpając delikatnie na aksamitnych łapkach posuwa się wytrwale naprzód. W obliczu zbliżającego się niebezpieczeństwa wygina grzbiet, a sierść jeży mu się na karku. Ale Baran Zając nie syczy ani nie pluje. Nie należy do awanturników. Jest energiczny, ale nigdy niegrzeczny czy agresywny. Jest przykładem umiarkowania.

Dodanie zajęczych zalet do cech nieustraszonego Barana przydaje mu poloru i subtelności, jakimi nie może się poszczycić żaden inny Baran. Barany, jak wiemy, są trochę niezdarne, nietaktowne i zdarza się, że nieraz działają na pokaz. Zając obdarza Barana chytrością, wrażliwością i rozwagą. Czegóż więcej mógłby chcieć ten pyszny, młody wojownik?

Nie twierdzę, że Baranowi potrzebne są owe cnoty, ale to Zając wnosi do ich związku lwią część cnót. Zające uważają, że są godne zaufania i postępują szlachetnie we wszystkich sprawach. Baran, który także jest solidnym, choć może zbyt hałaśliwym człowiekiem o dużym wyrobieniu obywatelskim, łatwo identyfikuje się z Zającem. Jeśli chodzi o charakter, to Baran nie ma trudności w przystosowaniu się do jego psychiki.

Wygoda jest dla Barana Zająca czymś niezwykle ważnym. Ludzie spod tego znaku otaczają się kwiatami, poduszkami, instalują wymyślne systemy ogrzewania wody i dopasowują do nich kolor łazienki. W domu Barana Zająca znajduje się zawsze najnowszy i najlepszy model aparatury stereofonicznej. Może tam nie być innych luksusów. Nie chcę, broń Boże, twierdzić, że Baran Zając jest tylko i wyłącznie materialistą. Ale na pewno w jego domu zawsze będą głębokie, wygodne fotele, w których można usiąść i posłuchać najwspanialszej muzyki, wybranej dla nas osobiście przez naszego przyjaciela Barana Zająca.

Natomiast jedzenie nie ma dlań specjalnego znaczenia. Owszem, lubi dobrze zjeść, ale jest w stanie zadowolić się tylko bekonem, jajami i płatkami kukurydzianymi. Zamiast robić zakupy i spędzać wiele godzin w kuchni, woli być zaproszony do stołu swoich przyjaciół. Czas potrzebny na przygotowywanie posiłków Baran Zając chętnie spędzi na interesującej nowej wystawie, rozmowie z ciekawym uczonym, a może w antykwariacie kupując stylową rekamierkę czy fortepian. Baran Zając umie ocenić sytuację, w jakiej się znajduje, bada ją niezwykle wrażliwym okiem i uchem. Potem chroni swoje słabe miejsca i dopiero wtedy zabiera się do realizacji planów.

Baran Zając jest człowiekiem zdolnym. Może wykonywać najróżniejsze prace. Ale Baran Zając nie jest znakiem twórczym. Ludzie spod tego znaku nie tworzą sami, lecz czerpią z życia piękno i pomysły i cyzelują je w wygodnych warunkach swego domu. Baran Zając jest kolekcjonerem pięknych przedmiotów, ale z natury jest dyletantem.

Miłość

Nie wiem, czy starczy mi odwagi, by to powiedzieć: Baran Zając nie jest zbyt wierny w miłości. A może raczej: jest bez przerwy zakochany. Baran i Zając są emocjonalnie niezależne. Żaden z tych znaków nie jest typem powoju, owijającego się wokół swego partnera. Mieć kogoś, z kim założy dom, z kim spędzi wakacje, z kim wreszcie będzie miał dzieci - to zdaniem Barana Zająca dobry pomysł. Ale tak mu się tylko wydaje... Bo gdy zrealizuje ten pomysł, to się okaże, że nie potrafi obcinać kuponów od emocjonalnych wzlotów i upadków.

Czy pamiętacie, że Zające nienawidzą nieporozumień? Baran zaś nie jest tak wyposażony, by mógł staczać wojny, które mu się marzą.

Ludzie, którzy chcą ratować swoją miłość, potrafią znieść niejedną kłótnię, nawet taką, która boleśnie godzi w ich uczucia. Ale nie Baran Zając. On w takich wypadkach pakuje rzeczy i odchodzi, a raczej na odwrót, Baran Zając zostaje, to ty uciekasz, gdzie oczy poniosą.

Są jednak sposoby na to, by sobie poradzić z niechęcią Barana Zająca do nurzania się w emocjach. Jeśli kochasz Barana Zająca i pragniesz, by został twoim mężem czy żoną, to trzymaj się od niego z daleka. To ty bądź tym, który pierwszy odejdzie. - Bardzo cię przepraszam, kochanie, ale nie mogę się spotkać z tobą we wtorek. Wyjeżdżam do San Francisco na cały tydzień. To wcale nie musi być prawda. Ale to nie ma znaczenia. Baran Zając da się na to nabrać. Nawet nie zadzwoni do ciebie, żeby się przekonać, czy to prawda. Przeciwnie, ucieszy się nawet, że znalazł małą chwilę, żeby coś zaplanować i wykonać, nacieszyć się swoim pokojem, książkami, obrazami, nutami i może kilkoma kotami, które będą drzemały dekoracyjnie dokoła tego wygodnego gniazdka, które on czy ona dla siebie usłali.

Związki z innymi znakami

Baranie Zajęcze, umawiaj się na randki z Lwem urodzonym pod znakiem Psa lub Dzika. Spodobać ci się może także Strzelec Owca i Bliźnięta Dziki i Owce. Możesz się również zakochać w przystojnym Wodniku Wężu i jego kulturalnym pobratymcu - Dziku. Gdybym była na twoim miejscu, to dałabym sobie spokój z Rakiem Smokiem i Kogutem. Omijaj z daleka Koziorożca Tygrysa oraz Wagę Smoka i Tygrysa.

Dom i rodzina

Nieodłączną cechą każdego Barana Zająca jest jego wybujały indywidualizm. Nic więc dziwnego, że jego życie rodzinne jest pełne problemów. Baran Zając lubi dom, jest troskliwym, rozważnym i trochę tylko zwariowanym partnerem. Ale pamiętajmy, że jest on tak bardzo zaabsorbowany swoim światem, który stworzył i urządził dla własnej wygody i spokoju ducha, że nie zawsze udaje mu się na tyle uzewnętrznić swoje uczucia, by wystarczyło to do scementowania rodziny. Nie chcę przez to powiedzieć, że Barany Zające nie są odpowiedzialnymi małżonkami czy rodzicami. Są, ale w stosunku do rodziny zachowują dystans.

Są oczywiście sposoby na to, żeby ten dystans skrócić. Pozostali członkowie rodziny muszą jednak wykazać dużo cierpliwości i dołożyć wielu starań, by przestał chować się w swojej skorupie. Jeśli im się to uda, jeśli potrafią go zainteresować i rozbawić, to zatrzymają go na całe życie.

Jako dzieci Barany Zające są miłe i mogą się podobać. Mają wrodzoną ciekawość świata. Chętnie by zwiedzały, co tylko się da: muzea, parki, oglądały pomniki, filmy, pokazy ogni sztucznych itd. Niemal od urodzenia małe Barany Zające są wrażliwe na piękno. Trzeba zadbać o ich wygody i stworzyć tym dzieciom piękne otoczenie i pole do rozwoju. Zabieraj je na wycieczki, prenumeruj ciekawe czasopisma. Nie pożałujesz żadnej chwili, którą poświęciłeś temu wrażliwemu dziecku.

Zawód

Nie martw się o przyszłość Barana Zająca. Ma on dość ambicji, wystarczyłoby na obdzielę w nią wiele innych znaków.

Nie spodziewaj się jednak, że ludzie spod tego znaku zostaną zdobywcami świata czy jakimikolwiek przywódcami. Ich życiowe cele nie mają nic wspólnego - albo bardzo mało - ze sławą w życiu publicznym. Barany Zające chcą wiedzieć, widzieć i robić - więcej niż inni ludzie. Ciągle odkrywają dla siebie nowe tereny: zbierają książki o nauce szybkiej jazdy na nartach lub o łyżwiarstwie figurowym. Interesują się słynnymi malarzami aktów, bo chcą napisać książkę na ten temat. Swoje sukcesy chcą przypisywać tylko sobie i odnosić je tylko dla siebie. A świat? ma go w nosie, świat go nic nie obchodzi. On pragnie tylko bezpieczeństwa bez wchodzenia w konflikt z kimkolwiek, wygody bez niczyjego wtrącania się. No i chce mieć konto w banku, które by go podnosiło na duchu.

Zawody odpowiednie dla Barana Zająca: redaktor naczelny, konserwator w muzeum, dyrektor artystyczny, ilustrator, nauczyciel rysunku.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.