_Domi_

Baran urodzony w roku Węża

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Węża

Baran i Wąż - zestawienie tych dwóch znaków jest tak paradoksalne, że po prostu nie wiem, od czego zacząć. Oboma znakami rządzi ogień, choć przyznajmy, że Wąż to mały ogień, a Baran duży, więc na pewno nie można powiedzieć o Baranie Wężu, że jest zimny jak ryba.

Moja matka mawiała, że "ogień trzeba zwalczać ogniem". Jeśli to prawda, to Baran Wąż byłby jej ideałem. Wąż urodzony pod znakiem Barana cierpi z powodu zamieszania, jakie powodują wewnętrzne sprzeczności tego znaku. Baran wciąż chce ruszać w drogę, coś robić, dokądś iść i doświadczać czegoś nowego. Natomiast Wąż pragnie pozostać w miejscu i myśleć, wnikać w sedno spraw i osądzać je. Ton nadaje ten, kto w tym momencie czuje się silniejszy.

Czy to schizofrenia? Nie powiedziałabym. Węże nie oddalają się nigdy za daleko od rzeczywistości. Nie pchają się tam, gdzie "anioły boją się stąpać". Węże sto razy wszystko przemyślą, a potem jeszcze się z tym prześpią, aby mieć całkowitą pewność. A więc jeśli Baran urodzi się w roku Węża, to na pewno wiele zyskuje, zwłaszcza na rzetelności i solidności.

Ja to widzę tak, że marzycielskie cechy Węża dodane do charakteru Barana tłumią w zarodku jego niepohamowaną ambicję. Stąd Baran będący także Wężem interesuje się twórczością, stara się rozwijać talenty, chce zdobyć bogactwo i wiedzę.

Z wyglądu każdy Baran ma w sobie coś z harcerza czy harcerki. Ale Baran przybrany w eleganckie "wężowe" akcesoria staje się kokieteryjny, porzuca wygodne sportowe buty i powraca do życia salonowego. Przekonanie o własnej prawości wprawia Barana w dumę graniczącą z pychą, ale i tu rozwaga Węża działa powściągająco.

Najgorsze, co może się przydarzyć kombinacji znaków Barana i Węża, to, że Baran, który zwykle bywa energiczny i prostolinijny, może się przeistoczyć w leniwego próżniaka, gadułę i kłamcę. Może trochę przesadziłam, ale lenistwo jest na pewno wrogiem numer jeden Barana. Barana trudno powstrzymać, by po najlżejszym pobudzeniu z miejsca nie garnął się do czynu. Ale stary Wąż ma intuicję i wie, jak go namawiać i przekonywać. Wąż może posunąć się nawet do tego, że będzie sterował wrodzoną energią Barana. W swojej ogromnej naiwności Baran jest dla małego Węża łatwym celem. Trudno oczekiwać, by jakikolwiek Baran oparł się temu uroczemu i atrakcyjnemu stworzeniu.

Baran Wąż ma szanse na całkiem bezpieczne i szczęśliwe życie, pod warunkiem jednak, że będzie postępował w sposób stanowczy i doda sobie animuszu. Będzie też na pewno obdarzony talentami i warto go namówić, by wcześnie rozpoczął artystyczną karierę. Powinien jednak sprawić sobie budzik - i to taki, na którym można polegać, oraz niańkę, która by go za rękę wprowadziła na drogę czynu.

Na przykładzie dziewiętnastowiecznego francuskiego poety Baudelaire'a (Baran Wąż z 1821 roku) widać wyraźnie, jak "barania" strona jego natury dzielnie walczyła z ciemniejszą, "wężową". To Wąż podsunął Baudelaire'owi te wszystkie ponure i tajemne słowa, z których poeta układał swoje gniewne wiersze. Ale w jego biografii znajdujemy również informacje o tym, że Baudelaire był szanowanym w swojej epoce krytykiem sztuki i krytykiem muzycznym, a nie tylko dekadenckim poetą, który pisał wiersze o złu.

Miłość

Wszystkie Węże desperacko pragną być kochane i Barany Węże nie są w tej regule wyjątkiem. Ale w sprawach serca Barany Węże różnią się znacznie od innych Baranów, mają bowiem ścisły kontakt z najgłębszymi tajnikami ludzkiej natury. Uwagi Węża nie ujdzie żaden trik. Węże są niezwykle spostrzegawcze, co więcej, ich obserwacje są oparte na instynkcie: jest w tym coś z czarów. Węże potrafią wiele rzeczy wyczuć, natomiast Baranom udaje się to raczej rzadko. A więc znowu Baran korzysta ze swojej "wężowości". Żarliwość uczuć i troska o innych, wszechobecne w życiu Barana Węża, nieczęsto są cechami wrodzonymi Barana. Także właściwy Baranowi egoizm słabnie wyraźnie pod wpływem talentu Węża do nawiązywania i utrzymywania miłosnych związków.

A z kolei Baran ogranicza zaborczość Węża, narzucając mu swoje szlachetne, harcerskie nastawienie do spraw miłości. Baran Wąż nie będzie więc płonął taką pożądliwością w stosunku do przedmiotów swojej miłości jak inne Węże. Szczerość Barana przyczynia się też do tego, że Wąż powściąga swą skłonność do niewierności. Powiedziałbym, że Baran przewekslowuje rozwiązłość Węża na tory uczuć braterskich, co jest na pewno z pożytkiem dla Węża.

Związki z innymi znakami

Jeśli chcesz dokonać rozsądnego wyboru, to szukaj partnerów pod znakami Bliźniąt Kogutów lub Bawołów. Możesz ich także szukać wśród Strzelców i Lwów Smoków lub Dzików i Wodników Bawołów lub Kogutów. Natomiast Raki Tygrysy, a także Wagi Dziki i Węże nie są dla ciebie dobre.

Dom i rodzina

Właśnie tutaj, na łonie rodziny, Baran Wąż naprawdę błyszczy. Życie rodzinne, wychowywanie dzieci, dbałość o wyposażenie wnętrz i ich urodę, troska o najbliższych i ich utrzymanie - tym sprawom Baran Wąż jest najbardziej oddany, do nich najbardziej predestynowany.

Praktyczny Baran, którego charakteryzuje "jestem", ożeniony z Wężem, którego osobowość określa intuicyjne "wyczuwam" - to małżeństwo doskonałe. Barany Węże mogłyby udzielać lekcji, jak zakładać rodzinę i jak ją utrzymać.

Barany lubią budować, robić wynalazki, zabierać się do realizacji nowych projektów. Węże lubią własnoręcznie tworzyć piękne przedmioty (nie zaś zatrudniać ludzi, by je za nie robili). Barany bardzo lubią się uzewnętrzniać, a Węże wprost przeciwnie. Często dwoje zupełnie do siebie niepodobnych ludzi stanowi bardziej dobraną parę małżeńską niż dwie bardzo do siebie podobne dusze. Baran Wąż mógłby prawdopodobnie zrezygnować ze swej drugiej połowy i świetnie radziłby sobie sam... ale nie mam pewności, czy pamiętałby o tym, że rano trzeba wstać z łóżka.

Dziecko urodzone w znaku Barana Węża jest inteligentne i żywe. Trzeba, w nim jednak od małego zwalczać wrodzoną skłonność do bierności i niedołęstwa. Nie należy tym dzieciom pozwalać na czytanie przy latarce pod kołdrą. Trzeba je zachęcać, a nawet wypychać, by wyszły z domu na dwór, na słońce. Trzeba koniecznie wzmocnić "baranią" stronę ich natury, bo "wąż" sam sobie poradzi.

Zawód

Tam gdzie jest Wąż, tam są zawsze pieniądze, piękno i elegancja. Baran Wąż jest ponadto z natury bardziej uprzejmy i miły niż inne Węże. Mało prawdopodobne, by jakikolwiek Wąż posunął się do tego, by zostać sprzedawcą. Niemniej Baran Wąż ma skłonności do handlu i jest dość daleki od typowego dla Węży kultu intelektu.

Baran Wąż sprawia wrażenie bardzo zajętego. Ale nie dajcie się na to przez chwilę nabrać. Te wyjazdy w interesach, które organizuje, to są jego mini-wakacje. Węże nie lubią być trzymane w niewoli. To raczej one lubią innych w niej trzymać. Nagły impuls, by usiąść i odpocząć, może być przeszkodą w toku normalnych zajęć Barana Węża. Ale to nie trwa długo. Być może Barany są dziecinne i gwałtowne, ale są także dzielne i silne. Wąż ma duże trudności, gdy usiłuje ukarać Barana za jakieś przewinienia.

Cokolwiek się w jego życiu zdarzy, Baran Wąż zawsze będzie miał wystarczająco dużo pieniędzy. A dla niego "wystarczająco dużo" oznacza, że będzie posiadał bogactwa, o jakich ani tobie, ani mnie się nie śniło. Baran Wąż jest bogatszy, ale też i ostrożniejszy w wydawaniu pieniędzy niż inne Barany. Czasem bywa hojny do przesady i stara się przypodobać. Baran Wąż lubi wytwarzać wokół siebie aurę wyższości, sugerującą, jakoby bujał w obłokach. Nie martw się o niego. Zawsze ma kawior w lodówce.

Zawody odpowiednie dla Barana Węża: antykwariusz, tłumacz, muzyk, stylista, specjalista od reklamy, powieściopisarz.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.