_Domi_

Baran urodzony w roku Małpy

3 posty w tym temacie

Baran urodzony w roku Małpy

Choć Barany Małpy to gaduły, należą do najwspanialszych, najbardziej szczerych ludzi. Jeśli kiedykolwiek poznasz kogoś spod tego znaku, a potem go porzucisz, to sądzę, że najbardziej utrwali ci się w pamięci to, co ten ktoś powiedział. Barany Małpy są znane z tego, że mówią szczerze i bez ogródek. Mogą mówić bez końca - ale prawie nigdy nie nudzą.

Inteligentne i gadatliwe Barany Małpy są szczególnie zdolne do silnej uczuciowej solidarności z innymi. Współczucie jest częścią ich natury i one naprawdę umieją troszczyć się o tych, których kochają. Energia Barana, połączona z dowcipem i inteligencją Małpy, tworzą osobowość niezwykle atrakcyjną. Czasem jednak odnosi się wrażenie, że nasz przyjaciel Baran Małpa nie da się wyłączyć, że ma on gdzieś w środku radio, nastawione tylko na jego własny program. To gadulstwo może być męczące dla słuchacza. Barany Małpy lubią się także powtarzać, aby słowa ich brzmiały bardziej wyraziście. I nieraz przychodzi taki moment, że ma się ochotę przekręcić gałkę, by nastąpiła kojąca cisza.

Prawie wszystkie przedsięwzięcia Barana Małpy prowadzą do sukcesu. Osiąganie celu jest dewizą tego znaku, co wcale nie znaczy, że Barany Małpy należą do tych przeciętnych, twardych, energicznych zdobywców, którzy rozpychają się łokciami, prą za wszelką cenę naprzód, gotowi są zabić! Nie! Zdobywają sukcesy tylko na wybranych polach i tylko tam chcą się wybić. Nie rządzi nimi chęć zysku ani aprobaty otoczenia. Po prostu chcą zrobić coś dobrego dla siebie samych. To, co ty lub ja o tym myślimy, nie jest dla nich ważne.

Barany Małpy czytają w ludzkich duszach. Widzą, co się dzieje za rogiem. Ten znak obdarza swego właściciela fenomenalną zdolnością rozpoznawania u innych zalet i wad. Widziałam, jak zręcznie Barany Małpy umieją omijać zastawione na nie pułapki. Spróbuj je poobserwować! Gdy zawierają nową znajomość, Barany Małpy są miłe dla rozmówcy i pochylając swoje małe małpie główki uprzejmie potakują: - Tak! Aha! Hm, hm... Ach tak, rozumiem... - podczas gdy interlokutor plecie bzdury z szybkością paru kilometrów na minutę.

A kiedy zostajesz sam na sam z Baranem Małpą, spojrzy ci w oczy, badając, czy jesteś swój człowiek, a potem spyta:

- Widziałeś tego faceta, z którym rozmawiałem?

- Tak, widziałem, a co?

Teraz Baran Małpa wyprostowuje swą sprężystą sylwetkę, pochyla się w konfidencjonalnej pozie do twego ucha i mówi:

- Ten człowiek to hochsztapler. Powiedział mi, że uczęszczał na Uniwersytet w Yale, ale nigdy nie słyszał o starym Eli... Jego akademik nazywał się chyba Holiday Inn...

Trudno jest nabrać chytrego Barana Małpę. Naiwność odziedziczoną po Baranie z nawiązką wyrównuje przebiegłość Małpy. I dobrze, bo Baran, który naiwność wymienia na sceptycyzm, to szczęśliwy Baran.

Baran Małpa jest także zdecydowanym indywidualistą. Chociaż z natury jest towarzyski, to często urządza samotne wypady w głąb własnej jaźni, skąd udaje mu się wydobyć wiele dobrych pomysłów. Barany Małpy potrafią z dużym samozaparciem studiować i osiągają doskonałe rezultaty, szczególnie tam, gdzie trzeba umieć siedzieć kamieniem i zakuwać. Barany Małpy są cierpliwe. To nie znaczy, że są opieszałe i nużąco rozwlekłe. Są cierpliwe.

Barany Małpy wychodzą z siebie, aby być uwodzicielskie i czarujące. Jeśli nawet z natury nie są atrakcyjne, mogą się podobać. Mają w sobie coś uderzającego, zwracają na siebie uwagę. Nie sposób ich zapomnieć.

Jedną z wad, na którą Barany Małpy muszą uważać, jest ich przesadna zabobonność. Pociąga ich mistyka i jeśli mają jakiś emocjonalny problem, to nie szukają rozwiązania logicznego, ale nadprzyrodzonego. Powinni zasięgać rady u mądrzejszych od siebie i bardziej realistycznie myślących ludzi. Barany Małpy umieją docenić wartość dobrej rady, ale muszą nauczyć się wychodzić jej naprzeciw, szukać jej. I niech się nie boją, że wydadzą się głupie lub niewykształcone w pewnych dziedzinach. Barany Małpy są w stanie przyswoić sobie absolutnie wszystko, tylko czasami udają się po wiedzę do nieodpowiedniego źródła.

Barany Małpy są w zasadzie zrównoważone i stanowcze. Ale nieraz zakradają im się do serca małe wątpliwości wynikające z wiary w zabobony. Z tego powodu mogą się nawet załamać. A przecież niepotrzebnie się męczą, na próżno tracą czas na bezpodstawne podejrzenia.

Miłość

W sprawach sercowych Barany Małpy nie są stałe. Umieją jednak udawać, że są monogamiczne i robią to z dużym przekonaniem i sukcesem. Zwykle mają mężów czy żony, ale to wcale nie znaczy, że spędzają długie wieczory przy kominku, czytając im na głos Biblię. Tego się po Baranach Małpach nie spodziewaj! One lubią wychodzić z domu, udzielać się w świecie, wysłuchać, co inni mają do powiedzenia. Barany Małpy uwielbiają kontakty z ludźmi.

Ten cień niewierności, o którym mówiłam, nie przeszkadza Baranom Małpom utrzymywać stałych, długotrwałych stosunków, których głównym motorem jest namiętność. Barany Małpy są ognistymi i wymagającymi kochankami. Czasem tak bardzo się starają utrzymać swój związek, że nie przyjdzie im nawet na myśl poszukać innych, atrakcyjniejszych partnerów.

Jeśli kochasz Barana Małpę, staraj się nie być nudny. Bądź ciągle w ruchu i stale nim lub nią potrząsaj. Przesiadywanie w kuchni i pieczenie ciastek nic ci nie da. Aby rozerwać Barana Małpę, musisz cały czas być gotowy do drogi, jeździć po świecie, przyjmować gości, wydawać przyjęcia i bywać. Baran Małpa zawsze dobrze się czuje w towarzystwie i nigdy go ono nie męczy. Najlepiej zrobisz, jeśli wynajmiesz namiot cyrkowy, ustawisz go w ogrodzie i codziennie będziesz prezentować nowy program nowej publiczności. Być może taki cyrk na trzy areny potrafi na jakiś czas zadowolić Barana Małpę.

Związki z innymi znakami

Radzę ci zakochać się w Lwie Smoku lub Szczurze. Będziesz dla nich nieodparcie czarująca. A ciebie pociąga w nich siła ich osobowości. Wobec Szczurów i Smoków innych znaków będziesz chłodna, z wyjątkiem Bliźniąt, Wodnika lub Strzelca. Dla nich silniej zabije ci serduszko. Trzymaj się z daleka od Koziorożców i Raków urodzonych w roku Tygrysa i Dzika i nie daj się zaczarować ckliwym Wagom Wężom.

Dom i rodzina

Wesoły gaduła Baran Małpa jest szczęśliwy, gdy może stać się centralną postacią w swojej rodzinie. Małpy miewają zwykle dużo dzieci i poświęcają im sporo czasu. Baran Małpa potrafi bić się na poduszki i jeździć ze swoimi pociechami na wrotkach. Ponieważ kontakty Barana Małpy z innymi ludźmi, sprawiają mu tak wiele radości, gotów jest wspólnie podjąć każdą grę, każdą działalność.

Wspomniałam już, że Barany są chłopięce, a Małpy mają skłonności do wygłupów i młodzieńczych zachowań. Można sobie wyobrazić, do jakich psot dochodzi, gdy rodzinka zasiada do stołu, jakie kawały robią babci małe Barany Małpy i jakie chichoty dochodzą spod łóżka, gdy schowa się tam któreś, z dzieci. Pewien Baran Małpa opowiadał mi, że będąc dzieckiem do prysznica w łazience podłączył pojemnik napełniony bitą śmietanką. Jego ojciec zwykle rano na oślep pędził z łóżka do łazienki i nie otwierał oczu, póki się nie znalazł pod orzeźwiającym strumieniem wody. Czy możecie sobie wyobrazić tego pana w średnim wieku, poważnego dyrektora, spryskanego od góry do dołu bitą śmietaną? Miał ją wszędzie, w uszach, nawet pod paznokciami... Baran Małpa był bardzo dumny z tego wybryku.

- Tato miał właśnie wyjść na tenisa - opowiadał. - Już był spóźniony, więc zostawił na sobie połowę kremu i pognał na kort, a że dzień był słoneczny, śmietanka szybko skwaśniała. To była prawdziwa bomba!...

Dziecko Baran Małpa ma wrodzoną naturalną równowagę i trudno ją zachwiać. Ale trzymaj je z dala od zabobonów i mistyki.

Zawód

Pełnemu temperamentu Baranowi Małpie robota pali się w rękach. Potrafi z łatwością zestawić elementy każdej konstrukcji według przepisu "Zrób to sam". Gdy jednak przyjdzie mu wybrać życiową karierę, nie zostanie chyba pracownikiem fizycznym. Niemniej zmuszone okolicznościami Barany Małpy mogą robić wszystko i robić to dobrze.

Dzięki otwartemu, szczeremu sposobowi bycia Baran Małpa może zajść daleko w prawie każdym zawodzie. Baran Małpa chętnie organizuje piknik i potem zaprasza wszystkich do siebie na kawę. A że jest atrakcyjny, ludzie chętnie u niego bywają. Baran Małpa jest skory do pracy i pomocy w potrzebie i ta jego postawa jest mile widziana przez szefów, ale budzi niechęć kolegów. Wobec tego dobra rada: pohamuj się trochę, nie zgłaszaj się na ochotnika do każdej roboty, powściągnij w sobie zapał pracusia! Pamiętaj, że jesteś obserwowany!

Pożyteczną cechą charakteru Baranów Małp jest to, że chętnie trzymają się z tyłu. Mądremu, zdolnemu Baranowi Małpie wcale nie przeszkadza, że jest mózgiem anonimowo kierującym jakąś skomplikowaną operacją. Nie zależy mu na tym, by jego nazwisko wypisane było złotymi literami na drzwiach biura. Ważne jest dlań osiągnięcie czegoś, nieważne - co to osiągnięcie oznacza dla innych ludzi.

Wiele Baranów Małp zajmuje ważne, niezależne stanowiska, ma własne firmy i prowadzi własne sklepy. Pociąga ich kariera na takich polach, gdzie liczy się bystrość i mądrość: moda, psychologia, nauczanie, medycyna, handel, prawo. Czego się dotknie Baran Małpa - wszystko mu się uda. Baran Małpa to pewniak.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.