_Domi_

Baran urodzony w roku Koguta

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Koguta

Jak we wszystkich Kogutach, w Baranie Kogucie entuzjazm aż kipi. Aktywność i zapał wypełniają po brzegi każdą chwilę jego życia. Barany Koguty chciałyby choć raz spróbować wszystkiego. A jeśli sprawi im to przyjemność lub stanie się przeżyciem, to oczywiście zechcą spróbować jeszcze raz. Baran Kogut jest hojny, serdeczny, utalentowany, wszechstronny i aż za bardzo ciekawy.

Nigdy nie spotkasz Barana Koguta, który siedzi bezczynnie i nic nie robi. Gdyby musiał przez dłuższy czas leżeć albo siedzieć bez ruchu, ten wiercipięta na pewno by zapadł na jakąś chorobę duszy. Wszelka egzotyka działa na ludzi spod tego znaku jak magnes. Chcesz na piechotę dotrzeć przez Syberię do Chin i nie możesz znaleźć nikogo, kto zechciałby ci towarzyszyć bo ludzie się boją, że może im nie zasmakować tamtejsze jedzenie? Zadzwoń do Barana Koguta! A może nosisz się z fantastycznym zamiarem, żeby kupić dom na wyspie w jednym z fiordów Norwegii? Boisz się tylko, że nikt nie zechce cię odwiedzać, bo strasznie tam zimno... Zaproś Barana Koguta! Wsiądzie w najbliższy samolot do Oslo. Nie musisz nawet wyjeżdżać po niego na lotnisko. Bez większych przeszkód dobrnie do twojej nordyckiej chaty, a w drodze będzie z uśmiechem pogwizdywał piosenki wędrowca na szlaku.

Barany Koguty są towarzyskie. Bardzo lubią przebywać wśród przyjaciół. Często zapraszają gości na obiad i urządzają przyjęcia. Lubią też zajmować się dekoracją swoich domów i najchętniej mieszkają we wnętrzach, które urządzili według własnego bezbłędnego gustu.

Strój jest bardzo ważnym elementem w życiu Baranów Kogutów. Nie powiem, że żyją one wyłącznie po to, by się stroić, ale praktycznie na to wychodzi. Chińczycy twierdzą, że Koguty nigdy nie są do końca zadowolone ze swego wyglądu. Barany z kolei nie są specjalnie zainteresowane tym, jak się prezentują. Ale obserwując znajome Barany Koguty stwierdziłam, że w tym względzie idą one raczej w ślady Koguta. Ubierają się w najwspanialsze skóry i jedwabie, stroją się, fiokują do przesady, a potem sprawdzają jeszcze w lustrze, czy dobrze się prezentują. Tak! Barany Koguty są próżne, choć to może nie rzuca się w oczy. Nie jest to taki próżność, jaka cechuje na przykład Smoki, które zdają się mówić: - No, proszę! Patrzcie na mnie! - Nie! próżność Baranów Kogutów jest bardziej subtelna. Dla nich wygląd to, co człowieka kreuje lub niszczy. Wystarczy spojrzeć, jak dumnie paradują w swoich drogich strojach.

Barany Koguty lubią sobie także pozwalać na luksus szczerości. Chciałyby dążyć ku lepszemu światu. Nie znoszą krętactwa i nieuczciwości. Ale przecież żyją w złym świecie i czasem zmuszone okolicznościami, przyciśnięte do muru powinny skłamać, powiedzieć oczywistą nieprawdę, zamiast się dobrowolnie pakować w najgorsze kłopoty. Mimo to nawet zagrożone oczywistym niebezpieczeństwem i o włos od katastrofy, Barany Koguty wyrzucają z siebie całą prawdę. A że nasze Barany Koguty nie mają szczególnego upodobania do szukania bezpiecznych kryjówek, przez ten zły zwyczaj mówienia prawdy i tylko prawdy (choć powinno to być raczej uważane za dobry obyczaj) często wpadają - aż po swe szkarłatne grzebienie - w tarapaty.

Ale nie przejmujcie się tym! Gdy Baran Kogut napotyka przeszkody, gdy cierpi z powodu niepowodzeń albo dochodzi do wniosku, że dość ma już swoich sąsiadów, wtedy porzuca wszystko: sprzedaje dom, samochody i ostatnią piłkę pingpongową i przenosi się nad Morza Południowe. Barany Koguty są odporne. Nigdy nie dopuszczą do tego, by kłopoty miały je sparaliżować. Zawsze umieją powiedzieć sobie: podnieś się, otrząśnij i zacznij wszystko od początku!

Barany Koguty nie lubią długo się zastanawiać i deliberować. Żyją chwilą obecną, tu i teraz - z zimną krwią, gracją i klasą. Nie boją się niczego. Bieda -inspiruje je do robienia pieniędzy. Przeciwności potęgują ich siłę przebicia. Korzystają z podwójnej energii obu swoich znaków. Spryt dziedziczą po Kogucie, a odważną przedsiębiorczość po Baranie. To jest połączenie nie do pobicia - a przy tym sympatyczne.

Baran Kogut powinien powściągać swoją skłonność do przechwałek. Lubi się chełpić osiągnięciami, eleganckim otoczeniem i jak wiemy, także wyglądem. Bez żadnych zahamowań opowiada o swoim jachcie i czterech kochankach. Barany Koguty muszą się także wystrzegać zbytniej pedanterii i apodyktyczności. A przede wszystkim muszą bardzo uważać, by nie uzależnić się od narkotyków lub alkoholu. Co prawda, gdyby nawet Baran Kogut popadł w uzależnienie, to zawsze potrafi wyzwolić się z nałogu, iść dalej naprzód z podniesioną głową i jeśli trzeba, raz jeszcze stanąć do walki. Baran Kogut jest znakiem zwycięzcy. Daję mu moje najlepsze rekomendacje.

Miłość

Duchowa stabilizacja Barana Koguta zależy w dużym stopniu od tego, czy znajdzie ujście dla swoich uczuć. Baran Kogut unika samotności. Jego świadomość i opinia o sobie zależą od tego, jak na niego reagują inni. Lustro jest według niego wielce zawodna metodą patrzenia na siebie samego. Błysk w oczach twego rozmówcy więcej ci powie o tym, czy przeszczep włosów na twojej głowie jest naprawdę widoczny, niż wszystkie lustra z Krainy Czarów razem wzięte.

Na skutek swojej szczerości i łatwowierności Baran Kogut często wpada w miłosne tarapaty. Cóż z tego, że wierzy w prawo, sprawiedliwość i prawdę, kiedy i tak bywa często wykorzystywany przez swego partnera. Nieraz ogarnia go smutek i poczucie winy. Zdarza się nawet, że pozwala się krytykować za rzeczy, których nie popełnił. Baran Kogut popada czasem w tak głęboką depresję, że odnosimy wrażenie, iż jest kandydatem na samobójcę. Ale w psychicznym dołku nie pozostaje długo. Jego odporność i żywotność nie pozwalają mu się pogrążyć w odmętach nieszczęścia bez wynurzenia się zaraz na powierzchnię. Zawsze potrafi odbić się od dna i zatriumfować nad złamanym sercem. Nie umie długo cierpieć. Jego życiowe motto brzmi: "Jeśli coś jest nie tak i mogę mieć z tego powodu przykrości, to już mnie nie ma! Cześć!" A więc nie wyśmiewaj się z Baranów Kogutów ani im nie dokuczaj. Jeśli ci się wydają zbyt niezależne, to pewnie dlatego, że sam jesteś nie dość aktywny. Ci ludzie potrzebują dużej wolnej przestrzeni, po której by mogli dumnie paradować. Nie trzeba ich ograniczać!

Związki z innymi znakami

Bliźnięta Węże i Bawoły budzą twoje zainteresowanie, ale twoim prawdziwym partnerem będzie Lew Bawół albo Lew Wąż, a może nawet Wodnik Wąż lub Smok. Wypatruj także Raka Zająca. Trzymaj się jednak z daleka od Wag Wężów i unikaj Lwów Psów. Ci ostatni jak na twój gust są zbyt niezależni. Nie zakochuj się też w Koziorożcach, zwłaszcza w Psach. Lubisz Strzelców i oni odwzajemniają tę sympatię.

Dom i rodzina

Wcale nie mam zamiaru twierdzić, że Barany Koguty nie lubią zakładać rodziny. Owszem, lubią. Sprawiają im zawsze radość odwiedziny u rodziców. Lubią atmosferę wigilijnej wieczerzy. Zdarza się, że nudzą się podczas Wigilii, ale nigdy wtedy, gdy sami przyrządzają potrawy. Baran Kogut zabiera czasem swoją matkę do Wenecji, spaceruje z nią, cierpliwie objaśnia wszystkie spotkane po drodze zabytki, a nawet dzieli z nią entuzjazm dla doskonałej tamtejszej kuchni. Barany Koguty skrupulatnie wypełniają swoje obowiązki. Z zasady konserwatywni, na pokaz zawsze robią to, co słuszne.

Nie ulega kwestii, że ci pracowici i utalentowani ludzie nie mają zbyt wiele czasu na to, aby pochylać się nad niemowlęciem w wymyślnie przystrojonej kołysce albo całą noc nosić na ręku dziecko, które cierpi na kolkę. Inaczej mówiąc, Baran Kogut jest znakiem łatwiejszym dla mężczyzn niż dla kobiet, głównie przez wzgląd na tradycję. Jako jeden z talentów, które pragnie rozwijać, kobieta urodzona pod znakiem Barana Koguta może oczywiście wybrać macierzyństwo. Trudno jednak powiedzieć, czy wychowywanie dzieci było w jej stylu. Weźmie się za to tylko wtedy, gdy nie znajdzie dla siebie niczego lepszego.

Dzieci urodzone pod znakiem Barana Koguta wymagają dużej czułości. Od małego powinno się je wprowadzać w arkana sztuki i zachęcać do rozwijania ich wielu różnych zainteresowań. Aby wyrosnąć na solidnych obywateli, te dzieci potrzebują aprobaty, zachęty i zrozumienia ze strony rodziców. Można je karcić, ale nie wolno się ich czepiać. Inaczej możecie się spodziewać, że w rezultacie waszego ciągłego napominania wasze dziecko opuści dom mając lat osiemnaście i wróci dopiero wówczas, gdy złagodnieje i dojrzeje.

Zawód

Właściwy wybór zawodu może się okazać trudny dla człowieka o tak różnorodnych obliczach. Barany Koguty potrafią robić wszystko, lub prawie wszystko, na co im przyjdzie ochota. Znam Barana Koguta, który jest chirurgiem ocznym, pianistą, architektem zieleni, cieślą i elektrykiem, a potrafi także świetnie gotować, kaligrafować, szyć i stepować. Wcale nie przesadzam. Inny mój znajomy Kogut urodzony pod znakiem Barana jest pianistą. Ale jest także kompozytorem, aktorem, scenarzystą, tłumaczem, specjalistą od filmowych dialogów. Co prawda, ten obraca się wyłącznie w orbicie kina, ale jest także zawodowym graczem w baseball. Wierzcie mi, Barany Koguty ani przez chwilę nie są w stanie usiedzieć bezczynnie.

Rywalizacja w miejscu pracy stwarza Baranom Kogutom problemy, gdyż ich sposób bycia budzi zazdrość kolegów. Barany Koguty są tak wygadane i zdolne, że każdy, kto ma jakąś wątpliwość co do własnych możliwości, traci przy nich pewność siebie. Barana Koguta interesują głównie wolne zawody, takie jak medycyna i prawo, świat estrady, a nawet wysokie stanowiska w wojsku. Natomiast niewielu z nich można spotkać w zawodach usługowych. A jeśli spotkasz Barana Koguta, który zmywa podłogę, możesz być pewny, że już opracowuje plan, który go wywinduje na bardziej prestiżowe stanowisko.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.