_Domi_

Byk urodzony w roku Smoka

1 post w tym temacie

Byk urodzony w roku Smoka

Połączenie siły i ostrości, prawdziwy wulkan brutalnej energii i nieograniczonej wynalazczości. Nie ma człowieka, którego Byk Smok pozostawiłby obojętnym. Ludzie albo go wielbią, albo nie znoszą.

Drzewo i ziemia. Dwa elementy natury. Z jednej strony człowiek urodzony w tym znaku przejawia przyziemny zdrowy rozsądek, z drugiej potrafi okazać się przeraźliwie głupim, żądającym ciągłych atencji samolubem. Byk i Smok razem tworzą niezapomniany duet.

Ludzie ci mają skłonność do wygłaszania niewzruszonych opinii. Zwroty takie jak: "Uważam, że" lub "Wydaje mi się", zastępują kategorycznymi stwierdzeniami: "Jest właśnie tak!" "Nie masz racji" czy "Dwa i dwa nie jest cztery!" albo "To wszystko, co mam do powiedzenia!"

Zwykle są to osoby kompetentne. Opuszczają gniazdo rodzinne we wczesnej młodości i przemierzają świat chwytając się tysięcy rozmaitych zajęć, celów i spraw. Potem, właśnie wtedy, gdy jesteś skłonny uznać go za osobnika, który nigdy w życiu niczego nie osiągnie, Byk Smok bierze się w garść, wraca do rodzinnego miasta, błyskawicznie zdobywa najwyższą pozycję w zawodzie, który sam sobie obiera, i nie mijają dwa lata, jak zostaje burmistrzem.

Byk Smok jest hardy. "Nie mam zamiaru starać się o nic, dopóki nie będę w pełni przygotowany" - odgraża się. Zarozumialstwo? Zapewne. Ale faktem jest, że ludzie urodzeni pod tym znakiem zazwyczaj w końcu osiągają wszystko, czego chcą. Są tak straszliwie zdeterminowani, przy tym pracowici (i przyznają się do tego bez przesadnej skromności), że wszyscy, chcąc nie chcąc, ulegają im.

Byki Smoki są śmiałe. Wystarczy na nie spojrzeć - zawsze robią rzeczy, na które nikt inny się nie waży, na przykład wyprawiają się za granicę, do kraju, gdzie właśnie trwa rewolucja, albo tańczą w majteczkach bikini i topless na stole w barze - na przykład w Arabii Saudyjskiej, gdzie nawet suczki i kotki noszą czarczafy. Byki Smoki są odważne do granic rozsądku.

Częstokroć podróże i wyczyny Byka Smoka finansuje ktoś bardziej od niego ustabilizowany - eks-małżonek, rodzic czy choćby stary przyjaciel. Byka Smoka nie dręczą skrupuły. Dopóki pieniądze płyną, mniejsza o to, jakie jest ich źródło. Dla Byka Smoka nie ma nic ważniejszego ponad jego własny aktualny cel. Kiedy będzie miał już dość pomagania głodującym Beduinom i zapragnie odmiany, popędzi na zakupy i wyda ostatnie dinary na stertę ciuchów. Potem zatelegrafuje do domu po pieniądze na bilet.

Jest w nim jakaś niema siła. W przeciwieństwie do innych Smoków, które ryczą i zioną ogniem, ten najczęściej wygląda na spokojnego. Dopóki ktoś go nie sprowokuje, rzecz jasna. A ponieważ opinie Byka Smoka są tak zdecydowane, sprowokować go jest niezwykle łatwo. Pytanie: "Co masz na myśli?", wydaje ci się niewinne, prawda? No to spróbuj zadać je kiedyś Bykowi Smokowi. Cofnie się nieco, nastawi rogi, nastroszy łuskę, z piersi jego wydobędzie się głuchy ryk i - jak nie ruszy do ataku! Lepiej wtedy nie podnoś się z krzesła, bo lawina płomiennych protestów rozwścieczonego Byka Smoka zwali cię z nóg.

Przyznaję, że nie brzmi to zbyt zachęcająco. Przecież Byki Smoki naprawdę nie zjadły wszystkich rozumów. Ale możesz się im sprzeciwiać do woli, one i tak święcie wierzą, że mają absolutną rację we wszystkim, co myślą i robią. Byki Smoki kochają walkę. Szturmują Bastylię twego oporu nie tylko w obronie swoich ukochanych idei, ale także dla samej odwiecznej sztuki dobrej bijatyki. Rzucają się do bójki z ferworem nie spotykanym wśród Innych znaków. Ciosy poniżej pasa i szarpanie za włosy dozwolone.

Miłość

Oczywiście i ten Byk urodzony w roku Smoka jest wielce uczuciowy. Choć wydaje się tak napastliwy i agresywny, jeśli sięgniesz nieco głębiej, natrafisz na pokłady czegoś, co delikatnością przypomina łabędzi puch. Byki Smoki miłość traktują poważnie. Wielbią swego partnera na klęczkach. Gdy trafią na właściwego człowieka, którego mogą długo, długo kochać, zdolne są do niezachwianej wierności.

Smoka interesuje miłość, romanse. Ale zaryzykowałabym twierdzenie, że w istocie najbardziej interesuje go jego własna pozycja w świecie. Inaczej mówiąc, Byki Smoki nie są znane z szumnych gwałtownych przygód pozamałżeńskich, ale ze swej zazdrości i wymagań w stosunku do partnerów.

Znam pewną panią spod znaku Byka Smoka, która przez całe noce nie dawała swemu ukochanemu zmrużyć oka prowadząc dyskusję na temat ich wzajemnych stosunków. Niedawno pochwaliła mi się figlem, jaki mu spłatała po kolejnej nocnej burzy. "O szóstej rano on po prostu odwrócił się do mnie plecami i zasnął - powiedziała. - Zawsze o siódmej wstaje do pracy".

"Musiał być bardzo zmęczony" - zauważyłam. Należała się biedaczysku chociaż godzina snu.

"I wiesz, co zrobiłam? opowiadała Pani Smoczyca. Wzięłam sznur i związałam wszystkie drzwi - sypialni za klamki, a potem obwiązałam nim jego łóżko".

Zaszokowana, spytałam, jak mogła zrobić coś tak strasznego ukochanemu mężczyźnie.

"Chciałam z nim jeszcze porozmawiać. Wiedziałam, że jeśli go nie zwiążę, to wyjdzie, jak tylko wstanie. Więc zrobiłam to, a potem wskoczyłam na łóżko i obudziłam go" - odparła, uśmiechając się z iskierką dumy w oczach.

"I jak to się skończyło?" - moja ciekawość rosła.

"Rozmawialiśmy dalej - oświadczyła takim tonem, jakby nic innego nie wchodziło w grę. - Puściłam go do pracy dopiero o wpół do dwunastej".

Nadal są razem. Czy to nie zdumiewające?

Związki z innymi znakami

Najpiękniejsze u Smoków jest to, że potrafią się dogadać z tłumem innych znaków, nie wyłączając twardego Byka Smoka. Znajdziesz towarzyszy wśród Raków, Panien i Koziorożców Szczurów i Małp. Gładka w obejściu Panna .Smok może cię oczarować na całe życie. Nie będziesz miał trudności w ułożeniu sobie wspólnego życia z Rybami Kogutami, Szczurami czy Małpami. Jednak na twoim miejscu unikałabym Lwa i Skorpiona Bawołu lub Psa. Musisz zachować energię dla własnego rozwoju. W stosunkach z Wodnikiem Bawołem lub Psem nie mieszaj przyjaźni z miłością.

Dom i rodzina

Mimo skłonności do włóczęgi i przygód Byk Smok zwykle okazuje się wspaniałym rodzicem. Rodzina niezmiernie go zajmuje, pragnie jej miłości, szacunku i posłuchu. W zamian za to zadba, by szynki starczyło dla wszystkich.

Nie zapominaj, że jest to Somk. A Smok jest w głębi serca najbardziej uczuciowym stworzeniem spośród wszystkich chińskich znaków. Głęboko angażuje się w związki emocjonalne. Każdy postępek dziecka zdaje się dotyczyć go osobiście. Jeśli dzieciak przynosi dobre stopnie, Byk Smok sam siebie poklepuje po ramieniu i myśli z zadowoleniem: "Moje dziecko jest genialne" (z akcentem na "moje"). Lub na odwrót, jeśli syn Byka Smoka jest młodym wykolejeńcem, który napada na banki, rodzic ciężko to przeżywa, czuje się za to osobiście odpowiedzialny i nie żałuje bata.

Dziecko spod znaku Byka Smoka jest niesforne. Będzie domagać się uwagi w stopniu, który może szokować nie przygotowanego rodzica. Trzeba jak najwcześniej skierować jego energię na właściwe tory. Należy je zachęcać l chwalić za dobre zachowanie. Rodzice takiego dziecka częstokroć są śmiertelnie znużeni koniecznością ciągłego aplauzu. Byk Smok jest urodzonym aktorem i wcześnie zaczyna wykazywać skłonności do wybryków. Pozwól mu iść swoją drogą. Jeśli nie pozwolisz, i tak nią pójdzie. Byki Smoki odznaczają się wielką ambicją. Cokolwiek wybiorą: pracę społeczną, rzeźbę, nauczanie czy medycynę, zawsze odniosą sukces.

Zawód

Jak do niego dochodzą, to już inna historia. Byk Smok potrafi odczuwać niezadowolenie. Na każdym nowym szczeblu drabiny, po której zazwyczaj wspina się ochoczo i bez trudu, wyłaniają się nowe źródła rozgoryczenia. Wentylator stoi zbyt daleko od jego biurka. Słońce świeci mu w okno o niewłaściwej porze. Pensja jest za niska, a warunki pracy zbyt ciężkie. Byki Smoki nie są ani trochę leniwe, ale zdarza im się spoglądać wstecz na swoje życie zawodowe i dostrzegać, gdzie popełniły poważne błędy. Wtedy zaczynają biadolić nad wszystkim i mogą stać się prawdziwymi zrzędami. Albo bez mrugnięcia okiem zwalą odpowiedzialność na innych. Nikt nie potrafi naprawdę współpracować z Bykiem Smokiem. Ludzie wytrzymują z nim, podziwiają go i szanują. Byk, Smok nie pozwoli na nic innego.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.