Gość Kuanan

Chór Tronów (Archanioł Binael)

8 postów w tym temacie

17. LAWIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 11 ? 15 czerwca

Pierwszy Anioł Stróż Chóru Tronów Saturna. Lewiasz Tronu wyraża potęgę energii Urana w ramach skrystalizowanej formy Saturna. Anioł ten nadaje działalności człowieka wzniosłość i duchowość. Jego podopieczny ma możliwości żyć w stanie ciągłego uniesienia, nieustającej radości. Oto człowiek, który posiada wiedzę. Czy będzie mógł tę wiedzę wyrazić ? By to się stało, trzeba ożywić cherubina Laujasza (adresując do niego modlitwę). Bez tego cherubina wiedza człowieka nie uzewnętrzni się i zamknięta w jego wnętrzu przepadnie. Trzeba się modlić do Laujasza i Lewiasza ? razem!

Modlitwa

Lewiaszu, pozwól, Aniele Panie, aby moja nieświadomość zgodnie współbrzmiała z moimi myślami.

Spraw, aby ciemne sytuacje z mojej przeszłości stały się jasne; ażeby żaden dawny niepokój nie zatrworzył mojego teraźniejszego działania.

Umieść, aniele Lewiaszu, Twoje Światło w mrokach moich emocji, ażebym mógł przekształcić w pozytywne dzieło ciemny zlepiec przeszłości.

Natchnij mnie, Panie, aby ci wszyscy, którzy czują pokrewieństwo ze mną, znaleźli w moim dziele nić Ariany, która pozwoli im wyjść z labiryntu uczuć.

Spraw, bym był mostem pomiędzy myślą a pragnieniem, ażeby ich zjednoczenie doprowadzilo do celu wielkie Dzieło świata.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

18. KALIEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 16 ? 21 czerwca

Drugi Anioł Chóru Tronu zarządzający energiami Saturna. Ujawnia Prawdę, ponieważ to Binael-Saturn nadaje mu formę, ustanawia go. Kaliel jest nosicielem prawdy i dzięki jego podopiecznym prawda będzie mogła zostać ujawniona. Ujawniona, czyli wyreżyserowana, ukazana w sposób niezaprzeczalny. Prawda jest zawsze źródłem uniesienia; rozświetla przestrzeń daleko poza granice sceny, jak ognie sztuczne, które wybuchając w niebie, oświetlają ziemię. Podopieczny Kaliela pojawia się tam, gdzie prawda jest potrzebna; nie przedstawi doktryn, teorii, zasad moralnych, przedstawi jedynie materialne dowody prawdy ? dowody naukowe czy anegdotyczne; dowody techniczne czy objawy twórczości wewnętrznej. Z pomocą tego Anioła przydamy wartości racjom niezaprzeczalnym, które zostaną ogólnie zaakceptowane.

Modlitwa

Kalielu,

pozwól, Panie, abym zawsze służył dobrej sprawie.

Uwolnij mnie od pokusy bezowocnego popisywania się zdolnościami.

Gdy Twoja moc sprawi, że uwolnię się od moich ograniczeń, zostań przy mnie, natchnij przezornością.

Spraw, abym patrzył na innych z miłością, którą ofiarowujesz wszystkim potrzebującym.

Aniele Kalielu, spraw, bym zrozumiał świat wyjętych spod prawa

i jeżeli mam ich sądzić, nie oddalaj nigdy ode mnie Wiecznej Dobroci.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

19. LEWJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 22 ? 26 czerwca.

Trzeci Anioł Stróż Chóru Tronów reprezentuje Jupitera w siłach Saturna. Należy wiedzieć, że to Hasediel-Jupiter przekształcił świat (odziedziczony po Binaelu-Saturnie) w bujny ogród zwany Edenem. Leujasz ofiarowuje ten Raj z wyprzedzeniem, lecz nie zapominając prawa ustanowionego przez Binaela-Saturna. Pragnie stworzyć człowieka zrównoważonego, ostrożnego, rozsądnego, wyważonego, uprzejmego, pełnego skromności i zawsze dobrego humoru (nawet wobec przeciwności losu). Jego podopieczny ma dokładne wyobrażenie, co może zrealizować i czego nie może otrzymać; to znaczy, że umie zrównoważyć swe ambicje. Każda jego decyzja będzie miała szczęśliwe następstwa w momencie realizacji, gdyż potrafił przewidzieć dobro ogólne i ocenić możliwość spełnienia. Będzie on fontanną obfitości, bogactwa i płodności.

Modlitwa

Leujaszu,

oczyść, Panie, moją pamięć (nieświadomą i świadomą) ze wszystkiego, co kala.

Oddal obrazy przerażające, makabryczne czy lubieżne, które mogą nawiedzać moje sny;

spraw, by moje marzenia miały sens, abym wyrażając je pozwolił moim braciom dojrzeć przyszły wszechświat bez granic, w którym jaśniejące szczęście istnieje.

Pozwól mi, aniele Leujaszu, odnaleźć punkt równowagi pomiędzy moim bytem materialnym a wyobraźnią, abym mógł przygotować świat, który dzisiaj znajduje się poza ludzkim zasięgiem.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20. PAHALIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 27 czerwca ? 1 lipca

Pahaliasz jest władcą sił marsowych należących do Binaela-Saturna, wyznaczonych do przywrócenia porządku kosmicznego w świecie. Bitwa przeciwko nieprzyjaciołom porządku powszechnego będzie celem tych, którym Pahaliasz przyniesie maksymalną pomoc. Na każdym poziomie działania i w każdej okoliczności podopieczny tego Anioła osiągnie powodzenie w boju o prawdę. Słowo nie wystarczy ? będzie potrzebny czyn i słuszne postępowanie. Trzeba wiedzieć, że siły Marsa przynoszą ze sobą pracę w pocie czoła, bo przywrócenie zgwałconego porządku jest ciężką pracą. Bitwę przeciw nieprzyjaciołom porządku kosmicznego człowiek będzie musiał rozegrać we własnym wnętrzu. Wygrywając wewnętrzną walkę, posiądzie zdolność panowania nad swoimi namiętnościami (żądzami), stanie się wymagający wobec samego siebie, bohaterem, który walczy o to, by działać w zgodzie ze swoimi zasadami, a dzięki zwycięstwu zapanuje nad własnym losem. Wszystko jest możliwe dzięki pomocy tego Anioła Stróża.

Modlitwa

Pahaliaszu, oświeć, Panie, moją wiarę,

bym mógł od progu Twych drzwi kontemplować prawdę świata, której rozum jeszcze nie pojmuje.

Spraw, by słowo moje dało innym smak Twych wysublimowanych oczywistości i bym byl drogowskazem dla zagubionych.

Prowadź, aniele Pahaliaszu, moją energię poprzez kanały mego mózgu; abym mógł tworzyć moimi narządami wyższymi,

zamiast marnotrawić nasienie w próżnych zabawach erotycznych.

Daj mi spotkać ludzi, którzy potrzebują Twojego blasku, gdyż pragnę przekazać im zarodek wieczności.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

21. NELCHAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 2 ? 6 lipca

Ten Anioł reprezentuje energię słoneczną, którą dysponuje Binael-Saturn. Słońce jest odzwierciedleniem świadomości, stąd też Anioł ten przenika świadomość człowieka, by nasycić ją swoimi zasadami. Prawo przenikając do zrozumienia zaprowadza porządek, sprawia, że człowiek staje się nosicielem ładu, sprawiedliwości, jest człowiekiem słownym, wiernym swym zobowiązaniom. Jako znawca swej prawdy wewnętrznej może ją uzewnętrznić i unieważnić uroki, oszczerstwa, czary, tak jak jest to wskazane w Tekście Tradycyjnym, który mówi też o łatwości, z jaką człowiek ten może opanować matematykę, wiedzę abstrakcyjną, technikę czy filozofię. Prawo manifestowane przez niego przekształci się w siłę napędową, która pozwoli jego działaniu uzewnętrznić się, co doprowadzi do pełnej realizacji życiowej.

Modlitwa

Nelchaelu,

spraw, by moja wizja przyszłości nie była tylko ułudą, próżnym snem.

Pozwól, bym zarzucając sieci mojej wyobraźni w Twój rozgwieżdżony świat, mógł powrócić do moich braci i sióstr z obfitym połowem prawd wyższych, użytecznych, przynoszących pożytek duchowy i materialny.

Niech dzięki Tobie krąży w moich żyłach tchnienie wieczności.

Spraw, aby mój intelekt sworzył pałac dla ducha,

abym z twardych, czarnych kamieni przeszłości mógł własnymi rękami wznosić, budować nowy wszechświat radości i szczęścia.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

22. JEJAJEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 7 ? 11 lipca

Anioł Stróż panujący nad siłami Wenus należącymi do Binaela-Saturna. Przyznaje wyczucie równowagi w relacjach społecznych; pomiędzy dobrem a złem. Popiera sztukę i dobroć. To bezsprzecznie najbardziej ludzki Anioł pomiędzy Aniołami Tronu. Aby jego podopieczni mogli zawsze działać w zgodzie z prawem kosmicznym, prowadzi ich, posługując się ich pięcioma zmysłami. I jeżeli ten stan rzeczy pozostanie zachowany, wszystko będzie w jak najlepszym porządku; Tekst Tradycyjny mówi nam, że Anioł ten panuje nad powodzeniem i uznaniem. Prawdziwy to skarb, gdy mówią o nas dobrze, bo przecież tak łatwo mówić źle o innych. Tekst Tradycyjny mówi również o powodzeniu w interesach i o szczęśliwych, udanych podróżach.

Modlitwa

Jejajelu, pozwalasz, bym uświadomił sobie jedność Twojego Królestwa; ofiarowujesz mi wizję, jakie będzie moje życie, gdy głosy instynktów znajdą niezakłócony spokój.

Pozwól, Aniele Jejajelu, abym postępowaniem wyrażał tę wiedzę.

Spraw, aby zamiar Twój co do mnie stał się we mnie kością i krwią,

ażeby moje czyny i codzienne postępowanie przemawiały silniej niż moje słowa.

I w podróży tej ku promienistej przyszłości chroń mnie przed niebezpieczeństwem zatonięcia,

niebezpieczeństwem, które czyha na nas, gdy oddalamy się od Wiecznego Prawa

po to, aby wielbić naszą przelotną i śmiertelną osobowość.

Spraw, aniele Jejajelu, bym własnymi oczami mógł ciebie zobaczyć w moim obrazie.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

23. MELAHEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 12 ? 16 lipca

Anioł Stróż Chóru Tronu panuje nad energiami Saturna i Merkurego. Sprawia, że prawo przenika umysł człowieka. Jego podopieczny może wszystko zrozumieć. Rozsądek będzie kierował jego działaniem (takie jest pragnienie tego Anioła). Uświadamiając sobie, że wszystko jest wynikiem przyczyny (nic nie jest przypadkiem), człowiek będzie działał w ten sposób, by wyniki jego poczynań były mu przychylne. Będzie spokojny i płodny we wszystkich swych działaniach przez sam fakt wpływu prawa ze świata wyższego na świat materialny na dole. Podopieczny Melahela odkryje związek pomiędzy przedmiotem materialnym a energią, która go tworzy, i zostanie wtajemniczony w wiedzę tajemną sił przyrody. Można wszystko otrzymać dzięki inwokacji (modlitwie) do tego Anioła.

Modlitwa

Melahelu, pozwól mi, Panie, kontemplować Wieczność w tym, co konkretne i materialne.

Pozwól mi widzieć w bogactwie materialnym, w złocie, pieniądzach skroplone światło, które pozwala ludziom czynić dobro.

Pozwól mi dogłębnie zrozumieć, że wszystko, co jest widzialne, dotykalne, jest wyrażeniem najbardziej konkretnym Dzieła Boskiego Stworzenia.

Aniele Melahelu,

chcę uczestniczyć w kosmicznej opowieści, którą piszesz.

Natchnij mojego ducha, Panie, aby wszystko we mnie odbudowalo się według prawa naturalnego-boskiego i w ten sposób zostanie ukazany innym obraz boskiej harmonii, obraz doskonałego rytmu w ich narządach; dar uzdrowienia. Udziel mi siły stawania się tym, który dzięki Tobie może wytłumaczyć znaczenie zdarzeń, rzeczy, sytuacji i dzięki temu być nosicielem powodzenia.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

24. HAHAJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 17 ? 22 lipca

Jest on najniższym z Aniołów Chóru Tronów; oznacza to, że jest najbliższy naszej rzeczywistości materialnej. Panuje nad siłami Saturna-Księżyca. W energiach księżycowych Binael-Saturn ukazuje się pod postacią macierzyńską, by rodzić i chronić życie podrzędne. Krótko mówiąc ? ci, co żyją na marginesie prawa boskiego (które jest prawem naturalnym), znajdą w tym Aniele prawdę i drogę powrotu do niej. Hahajasz jest źródłem życia i zdrowia, gdyż odzwierciedla Matkę Kosmiczną. Wszyscy jego podopieczni posiadają dar przywracania zdrowia i pełni moralnej tym, którzy ją utracili. Tekst Tradycyjny mówi nam, że ten Anioł pomaga wygnańcom, uciekinierom, więźniom. W rzeczywistości wygnanie, więzienie, ucieczka są odzwierciedleniem sytuacji wewnętrznej; Anioł ten pomaga nam zrozumieć, że wszystko jest wynikiem naszych działań i w tej sytuacji ?kara? jako niepotrzebna znika.

Modlitwa

Hahajaszu, jesteś moim Aniołem Stróżem,

bądź mi nauczycielem, przewodnikiem, gdyż bez Ciebie zgubię się w drodze. Panie, stworzyłeś mnie takim, że nie mogę postąpić inaczej, muszę zrealizować moje marzenia;

nawet targnę się na prawo, aby stały się rzeczywistością.

Otocz mnie opieką i poprowadź bez wstrząsów do jasnych sytuacji, dzięki którym moje myśli będą przejrzyste i zrozumiałe dla Ciebie i dla mnie.

Pragnę być kamieniem węgielnym Twojego dzieła; użytecznym sobie samemu, moim bliźnim i Dziełu Boskiemu.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.