_Domi_

Byk urodzony w roku Psa

3 posty w tym temacie

Byk urodzony w roku Psa

Oto istota obowiązkowa, obdarzona zdolnościami do wywiązywania się z najrozmaitszych ról, a zarazem naznaczona przekleństwem niepohamowanego niepokoju, który łatwo przeradza się w niezadowolenie. Parę słów wyjaśnienia. Byki urodzone w latach Psa mają skłonność do narzekania. Niemal we wszystkim, co przynosi im życie, widzą same minusy i uważają, że powinno im było przypaść w udziale zupełnie co innego. Byki Psy mają nadmiernie rozwinięte poczucie niesprawiedliwości. Nie mogą pojąć, dlaczego jest jakoś tak, że zawsze dostają najgorsze karty. Czemu inni mają takie szczęście? Dlaczego wszystko spada im jak z nieba? Dlaczego wszystkie te cudowne rzeczy nie przytrafiają się mnie? - gdera niezadowolony Byk Pies.

Dziecinny urok i naiwna nieświadomość tego, co nieuczciwe czy ordynarne, czynią z niego uroczego i miłego sercu towarzysza. Interesuje go wiele rzeczy i obdarzony jest wszechstronnymi uzdolnieniami. Potrafi bawić tłumy, potrafi też i chce przyjmować na siebie nawet największą odpowiedzialność. Lecz mimo wrodzonego zdecydowania, szacunku, jakim się cieszy za swoją pracowitość i odwagę, Byk Pies cierpi na dotkliwy brak wiary w siebie. Nigdy, od najwcześniejszego dzieciństwa, nie jest pewny swego. Często z powodu braku poczucia bezpieczeństwa przez całe dzieciństwo i młodość chroni się przed życiem, a gdy osiąga odpowiedni wiek, by wyjść na środek sceny i wygłosić swoją kwestię, wciąż nie czuje się gotowy. Ociąga się, szuka pretekstów, żeby opóźnić swój występ, i jeśli nie okazał się dość przezorny, by znaleźć partnera, który będzie go szturchał, kochał i troszczył się o niego na tyle, żeby go w końcu wypchnąć, gdzie trzeba, wiek emerytalny zastanie Byka Psa w tym samym bezpiecznym schronieniu, zastanawiającego się z miną winowajcy, co się stało z jego rolą.

Byk Pies to wieczne zmartwienie. Jest w dodatku perfekcjonistą i chce, żeby wszystko było zrobione dobrze, szło dobrze i kończyło się dobrze. Jeśli coś jest nie tak, obciąży winą nie tylko siebie, ale zacznie łajać swoje otoczenie. "Czemu jesteś taki niepoważny?" - zapytuje Byk Pies lekkomyślnego przyjaciela, partnera czy dziecko. "Czy naprawdę nie widzisz, jakie to ważne?" - strofuje.

Jeśli osiągnie duży sukces, może popaść w samozadowolenie. Ma przeświadczenie, że na to, co osiągnął, zapracował ciężej od innych. Wie, że niektórzy ludzie mogli osiągnąć to samo uciekając się do oszustwa, rozmaitych sztuczek. Ale nie on, nie Byk Pies. Byk Pies uważa się za "porządnego człowieka", który zawsze robi "właściwe rzeczy". Walczy, wytęża się i poci, szczeka i warczy. Wreszcie, gdy zdobywa sławę, fortunę lub akceptację otoczenia, Byk Pies jest zdolny do stwierdzenia: "To mi się należało. Pracowałem ciężej niż ktokolwiek inny i najwyższy czas, żeby ktoś się poznał na moim talencie".

Życie Byków Psów, jak widać, nie jest lekkie. Ich powściągliwość sprawia, że często zostają na marginesie, przepracowane i nie zrozumiane.

Są bardziej niż inni skrupulatne i w najwyższym stopniu wrażliwe. Jeśli połączyć tę wrażliwość z wrodzoną skłonnością do zazdrości i chęcią posiadania, wychodzi charakter dość drażliwy. Inni mogą postrzegać go jako całkowicie pochłoniętego sobą. Ale niech ci się nie zdaje, że on sam uważa się za kogoś gorszego od Alberta Schweitzera - troskliwego, kochającego, szczodrego, ciepłego, szlachetnego, pobłażliwego.

Byki Psy istotnie walczą o słuszne sprawy i troszczą się o maluczkich. Są liberalne i chętne do pomocy tym, którym się gorzej wiedzie. Potrafią wytrwać w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. Mają w sobie ogromnie wiele miłości i troski o innych.

Zazwyczaj są hojne i jeśli trzeba, chętnie oddadzą ci ostatnią koszulę. Pod pozorami kłótliwego, zrzędliwego, nerwowego usposobienia kryje się złote serce. To ten rodzaj psa, który szczeka, gdy cię widzi pierwszy raz, ale zanim się zorientujesz, wskakuje ci na kolana i liże po twarzy. Potrzebuje zachęty i aprobaty.

Miłość

Pełna wątpliwości natura Psa w połączeniu z wytrwałością, uporem i zachłanną żarliwością Byka składa się na obraz kochanka stałego, wiernego i szczerze oddanego. Nie ma dla niego góry nie do pokonania, rzeki nie do przepłynięcia w imię miłości. W swoich związkach Byk Pies zawsze uważa się za stronę dającą z siebie więcej.

Jednak, czego Byki Psy często nie biorą pod uwagę, partner zdolny odpłacić im miłością równą ich uczuciu musiałby być obdarzony nadnaturalną siłą rozweselającą. Kochanek zgryźliwego, poważnego Byka Psa musi być humorystą, psem św. Bernarda i klownem. Musi umieć znaleźć humorystyczną stronę każdego przejawu życia. W przeciwnym razie z wrodzonym i nastawionym na najwyższe obroty pesymizmem Byka Psa atmosfera domu zacznie przypominać Forest Lawn. Jeśli kochasz Byka Psa rozśmieszaj go.

Byki Psy mają tak wyolbrzymione poczucie własnej niższości, że często czują potrzebę wymuszania dziwacznych dowodów uczucia. "Gdybyś mnie naprawdę kochał, poszedłbyś do sklepu po pralinki!" (Choć jest trzecia rano i szaleje śnieżyca). Albo: "Gdyby ci na mnie naprawdę zależało, zaproponowałbyś mojej matce, aby z nami zamieszkała". Te niebywałe żądania to po prostu błaganie o miłość. Odpowiedz na nie pieszczotami, odeprzyj kwiatami, ale nigdy, przenigdy nie bierz ich dosłownie, bo skończysz we wspólnym mieszkaniu z teściową, czego wszyscy troje będziecie żałować.

Związki z innymi znakami

Miłość będzie kwitła pomiędzy tobą a Rakiem, Panną, Koziorożcem i Rybami Zającem, Koniem i Tygrysem. Te mieszanki odpowiadają twojej drażliwej i głęboko pesymistycznej naturze. Potrzebujesz kogoś, kto będzie cię podtrzymywał na duchu, dodawał otuchy i od czasu do czasu także dawał kopniaka. Ale nie może to być Lew, Skorpion czy Wodnik Tygrys, Smok lub Owca. Ich motywy nie zawsze bywają w pełni altruistyczne. Twoje zwykle tak.

Dom i rodzina

Byk Pies nie jest grymaśny, jeśli chodzi o otoczenie. Lubi rzeczy użyteczne, w ciepłych kolorach. Ale nie ma dlań większego znaczenia, czy są one ostatnim krzykiem mody. Zamiast zabiegać o rzeczy najnowsze lub najlepsze, nowoczesne czy antyki, Byk Pies nadaje im piętno własnej osobowości. Przestawi meble w pokoju hotelowym albo zawiesi ilustracje z czasopism na ścianach wynajętego na wakacje mieszkania. Lubi oryginalność, przytulność i wygodę. Nie używa plastiku.

Rodzina Byka Psa, choć często jest dla niego źródłem głębokich rozczarowań, zajmuje w jego hierarchii ważności wysoką pozycję. Tam gdzie potrzebne jest poświęcenie, obowiązkowość i odpowiedzialność, można zawsze liczyć na tego lojalnego partnera. Gdy w grę wchodzą dzieci, jest troskliwy i poważny. Zdarza się, że bywa dla nich ociupinę za surowy, ale tylko dlatego, że pragnie, by były szczęśliwsze niż on sam, a wierzy głęboko, iż jednym z sekretów szczęścia jest umiejętność samoograniczania. Zwróć uwagę, że ilekroć Byk Pies pozwoli sobie na jakąś rozpustę, poczucie winy i wyrzuty sumienia omal go nie zagryzą. Chciałby, by jego wizerunek w oczach innych był bez skazy.

Dziecko spod znaku Byka Psa na pierwszy rzut oka wydaje się uderzająco poważne. Niełatwo je bliżej poznać, wymaga to długiego ośmielania i obłaskawiania. Można na nie liczyć, że będzie posłuszne i będzie się starało robić wszystko tak, jak sobie tego życzą rodzice. Wcześnie zwróć uwagę na jego indywidualne zainteresowania i nakłaniaj do przezwyciężenia nieśmiałości i bojaźliwości, aby w przyszłości miało mniej powodów do lamentowania nad straconymi okazjami. Już w młodym wieku pomóż mu wyjść z cienia.

Zawód

Dla Byka Psa nie ma nic niemożliwego. Zazwyczaj jest on i utalentowany, i chętny do pracy. Może posuwać się naprzód wolniej niż inni, ale znakomity rezultat zawsze okaże się wart przekroczonego terminu.

Psy urodzone w znaku Byka są godne zaufania i starają się wywierać dobre wrażenie na współpracownikach i klientach. Ponieważ sam Byk Pies w stosunkach z innymi może się wydać nieco trudny, powinien rozważnie otaczać się ludźmi otwartymi i towarzyskimi. Jego mocną stroną są szczegóły i, choć nie można powiedzieć, że łatwo ulega wpływom, chętnie wita nowe idee, koncepcje, pomysły i jest zawsze gotów wypróbować nowocześniejsze rozwiązania.

Jako pracownik Byk Pies jest lojalny i szczery. Od czasu do czasu zdarza mu się wdawać w spory na temat drobnych, nieistotnych szczegółów. Ale generalnie Byki Psy starają się, aby praca była porządnie wykonana. Jako szefowie Byki Psy cieszą się dobrą opinią wśród pracowników. Pamiętajcie, że Byk Pies jest sprawiedliwy i nawet jeśli bywa czasem odrobinkę gderliwy, w zasadzie jest sympatycznym typem, który nie wykręca się od dzielenia z kolegami mniej przyjemnych zadań. Jeśli w interesach zostanie oszukany czy naciągnięty, gorzknieje. Ogromnie nie lubi szwindli. Toteż jeśli przyszło ci do głowy, że można by go okpić, pamiętaj: jego zęby są równie ostre jak szczeknięcie.

Widzę Byka Psa we wszystkich zawodach. Mogą być fizykami i projektantami miast, mogą mieć albo prowadzić kiosk z gazetami i księgarnię. Show business i polityka na równi stwarzają możliwości właściwego wykorzystania jego talentów. Świetnie się sprawdzi w roli nauczyciela, a także w pracy na wsi, wymagającej podejścia ekologicznego.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.