_Domi_

Byk urodzony w roku Dzika

1 post w tym temacie

Byk urodzony w roku Dzika

Zawsze znajdziesz któregoś z nich wśród elity. Byki urodzone w latach Dzika są raczej proste, lecz pociągają je wyższe warstwy społeczne. Otacza je atmosfera dostatku. Lubią zarówno pieniądze, jak i wysoką pozycję i, szczerze mówiąc, nie zaakceptują niczego mniej niż to, co im się w ich własnym mniemaniu absolutnie należy (czyli bardzo dużo). Byk Dzik jest raczej apodyktyczny. Musi postawić na swoim. Potrafi współdziałać. Ale tylko jeśli przypadnie mu rola "głowy rodziny".

Niezliczone są rodzaje zajęć odpowiednich dla Byka Dzika. Dla tej brutalnej siły nie ma zadania zbyt uciążliwego, zbyt niewdzięcznego. Żadna też misterna praca igłą, pędzlem czy nożem nie jest zbyt trudnym wyzwaniem dla jego zręczności. Jest to znak wielki, w najwyższym stopniu szlachetny i kochający, ciężko pracujący i twardo stojący obiema nogami na ziemi.

Młodość Byka Dzika nie zawsze jest błyskotliwa, a proces dojrzewania gładki i harmonijny. Ale gdy dorasta, Byk Dzik sam zaczyna szukać właściwego tonu i przywraca swemu rozwichrzonemu życiu porządek i spójność. Metodycznie, z głębokim namysłem i uwagą Byk Dzik dobiera sobie ludzi, z którymi będzie dzielić życie, podejmuje wszelkie wysiłki, aby zapewnić im bezpieczeństwo i wygodę w luksusowym otoczeniu i kocha ich - uczuciem zachłannym, płomiennym, solidnym.

Byki Dziki to bardzo często ludzie urodziwi, których wdzięk raduje oko, choć i wołowina, i wieprzowina przywodzą na myśl głównie tuszę. Są też twardzi i często niezbyt pojętni. Ale rzadko bywają surowi, nieuprzejmi, okrutni lub nieuczciwi w stosunku do innych. Szczerze lubią swoich bliźnich i nieczęsto, jeśli w ogóle, utyskują.

Połączenie logiki i cierpliwości Byka ze skrupulatną uczciwością Dzika daje charakter jak szczere złoto. Ten człowiek chętnie dzieli się swoim bogactwem, kreśli wizje i wprowadza w życie wielkie przedsięwzięcia, a na jego słowie można polegać jak na Zawiszy - a nawet bardziej. Dotrzymuje umów, a jeśli z jakichś powodów nie może, jest to dla niego ogromne zmartwienie.

Byk Dzik to dusza z gruntu czysta, z całego serca pragnąca współdziałać z innymi, przez co czasami okazuje się skrajnie podatna na wpływy. Jeśli Byk Dzik komuś wierzy i akceptuje w całości jego postępowanie, jego ufność i lojalność jest niezachwiana. Jeśli nieszczęściem trafi na osobę zepsutą, która wciągnie biednego poczciwego Byka Dzika w sprawy przestępcze i zdradzieckie, skończy się to dla naszego bohatera uczuciową i moralną katastrofą.

Byki Dziki nie lubią być niegrzeczne dla innych. Ale jeśli zostaną przyparte do muru... Moja przyjaciółka Fran Pascal, Byk Dzik, prawdziwa piękność - jakże typowo - mogłaby przytoczyć dosłownie każdy incydent z własnego życia (w liczbie dwóch), kiedy to zdarzyło jej się ostro do kogoś przemówić. "Ten facet wyprawia i wygaduje takie okropne rzeczy, że któregoś dnia, kiedy spotkałam go w windzie, poczekałam, aż zamkną się drzwi, oparłam się plecami o ścianę i wygarnęłam mu". Franny zawsze relacjonuje tę historię z wielkim wigorem i przekonaniem o swojej racji. Lecz takie zachowanie tak bardzo odbiega od jej zwykłej łagodnej, choć stanowczej postawy, że delektuje się ona tą chwilą prawdy jako przejawem niemal nieprzyzwoitej odwagi. Mnie, jako sfrancuziałemu Skorpionowi Tygrysowi, który obrzuca wrzaskliwymi obelgami każdego, kto ośmieli się stanąć mu na drodze, akt szczerości Fran w windzie wydaje się blady. Ale dla Byka Dzika nagadanie komuś to właściwie nadużycie władzy.

Są silne. A także nieprzeniknione. Kochają towarzystwo; to zawsze one robią zakupy, gotują i wydają wspaniałe kolacje, na których ludzie fantastycznie się bawią. Ale gdy pracują lub po prostu rozmyślają, musiałbyś mieć łom o napędzie elektrycznym, żeby przedrzeć się przez barierę ich koncentracji. Ta zdolność do samotnej wytrwałości, do powolnego, codziennego wgryzania się w ogrom pracy to tajemnica ich sukcesu. Wszystko, co robi Byk Dzik, nosi znamię zwycięstwa.

Inna moja znajoma spod tego znaku, Elsbeth Juda, jest malarką. Mieszka na wsi niedaleko mnie. Ilekroć potrzebuję do wędrówki kompana, którego upór i wytrzymałość pogna mnie pod górą, wpadam do Elsbeth. Jak nic nie powtrzyma Elsbeth od przepływania o siódmej każdego ranka dwudziestu pięciu basenów w ogrodzie sąsiada, serwowania obfitych kolacji na sześć czy osiem osób niemal co wieczór, ciągłego zabawiania gości i, nie wiem kiedy, malowania obrazów, tak nic nie przeszkodzi jej w zdobyciu szczytu górskiego. Elsbeth to twarda sztuka. Często o północy jeszcze raz idzie popływać. Ma 72 lata.

Miłość

W sztuce miłości romantyczność, czułość, lojalność i głębia uczuć to istotne zalety. Byk Dzik ma je wszystkie. To zwierzę zaiste stworzone do miłości, obdarzone wyjątkowym smakiem i wyrafinowaniem we wszystkim, co mogą dać człowiekowi zmysły. Uwielbiają dobre jedzenie i nie mają nic przeciwko trunkom. Ich domy są nieodmiennie wygodne i bogato wyposażone. Ich atmosfera nasuwa myśli o sprawach miłosnych. Duże sypialnie, całe w aksamitach, przyciemnionymi lampionami wabią ukochaną osobę do gniazdka, w którym trudno jej będzie zachować nietykalność.

Byki Dziki łakną piękna i komfortu. Wymagają długich rozmów i zalotów, cenią sobie bogate podarunki i eleganckie przyjęcia. Nie zapraszaj Byka Dzika do szałasu ani do namiotu. On naprawdę nienawidzi niewygód. Daj mu luksusową willę na Riwierze Francuskiej lub ogromny pałac w Toskanii. Zaproś go na wielkie rancho w Teksasie. I nie wyznawaj Bykowi Dzikowi miłości, jeśli nie jesteś w stanie zapewnić mu przynajmniej jednej z tych rzeczy.

Musisz się także uzbroić w cierpliwość. Byk Dzik robi swoje, ale nie lubi się spieszyć. Jeśli akurat w chwili gdy miał być na jakimś spotkaniu, gra sonatę fortepianową, na pewno w spokoju najpierw dokończy muzykowania. Byki Dziki odznaczają się umiarkowaniem. Nie biorą ich przesadnie ckliwe rycerskie pozy. Nie śpiewaj Bykowi Dzikowi serenad pod oknem i nie popisuj się przed nim. Uśmieje się tylko i nigdy nie uda ci się znaleźć w tym przytulnym gniazdku, o którym wspominałam. Bądź opanowany. I inteligentny. I zabawny.

Związki z innymi znakami

Jeśli chcesz być szczęśliwy aż po grób, poluj na Koziorożca albo Raka Zająca, Smoka lub Owcę. Jeśli chcesz tylko pofiglować, może cię zabawić seksowna Panna lub Ryba Owca. Wasze rodzaje wrażliwości idealnie do siebie pasują. Ale jeśli chcesz związku, który oprócz zmysłowości miałby przyszłość, trzymaj się Zajęcy i Smoków spod znaków Raka, Panny, Koziorożca lub Ryb. Oba te chińskie znaki zdolne są z tobą prawdziwie współdziałać. Nie trać ani chwili na Lwa Węża czy Małpę. Omijaj Skorpiony Tygrysy, Koguty i Psy. I za nie w świecie nie uwikłaj się w związek z Wodnikiem Wężem, Kogutem czy Koniem.

Dom i rodzina

Głos obowiązku brzmi w uszach Byka Dzika jak najpiękniejsza muzyka. Krewni zawsze są mile widziani w ich domach, w ich ogródkach odbywają się spotkania rodzinne, a gdy kuzynka Sara wychodziła za mąż, to właśnie stary poczciwy Byk Dzik zaofiarował się urządzić wesele u siebie. Byki Dziki niestrudzenie telefonują do swoich starych rodziców i godzinami z pobłażliwym uśmiechem na ustach wysłuchują płaczliwych opowieści.

Gdy same są rodzicami, zdarza im się zachować apodyktycznie, ale nie są zbyt autorytatywne. Lubią uważać, że dają swoim dzieciom wolną rękę, przestrzeń dla wzrastania, rozwijania wyobraźni, zdobywania wiedzy o sztuce i kulturze. Same mają skłonności artystyczne. Myśl, że ich dziecko miałoby się czuć zniewolone lub ograniczone przez nie dość lotnych nauczycieli lub głupawy regulamin, drażni ich. Byk Dzik pierwszy zabierze dzieciaka z drętwego otoczenia, w którym jest nieszczęśliwy.

Dzieci spod znaku Byka Dzika są bogate duchem. Nie mają nic przeciwko dzieleniu się zabawkami i pożyczają swój rower innym dzieciom. Ale małe Byki Dziki są uparte. Rzadko wpadają w gniew, ale jeśli już, to urządzają prawdziwe awantury i walą głową o podłogę. Takie dziecko potrzebuje wygodnego i bezpiecznego otoczenia, w którym mogłoby rozwijać artystyczne skłonności. Zabieraj je do muzeów i na balet, otocz uczuciem i nie obawiaj się stanowczości. Ono uznaje dyscyplinę, jeżeli łączy się z prawdziwą troskliwością.

Zawód

Osoba ta wykaże talent w zawodach wymagających pilności, siły, poczucia piękna i umiejętności pracy zespołowej. Łaknie towarzystwa i lubi w pracy czuć się "jak u siebie w domu".

Jako współpracownik Byk Dzik będzie prawdopodobnie postrzegany przez innych jako nieco zbyt wymagający. Jest uparty i gdy jakiś pomysł zaświta mu w głowie, nie rozstaje się z nim łatwo. Współczuję każdemu, kto chciałby odebrać mu stanowisko albo wyprzedzić go w hierarchii. On ma naturalną skłonność do prześcigania innych. Stosowne dlań są stanowiska kierownicze. Ze względu na niespotykaną wrażliwość jego menedżerskie talenty można znakomicie wykorzystać w dziedzinach związanych ze sztuką. Odpowiada mu też praca kuratora. Albo szefa wydziału na uniwersytecie. Oczywiście może też wybrać karierę w przemyśle, a nawet polityce. Lecz gdziekolwiek pracuje, uparcie dąży do sukcesu.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.