_Domi_

Bliźnięta urodzone w roku Dzika

1 post w tym temacie

Bliźnięta urodzone w roku Dzika

Bliźniaka urodzonego w roku Dzika bogowie obdarowali umysłem wszechstronnym i skrupulatnym. Dziki, jak wiemy, pragną bogactwa i umieją kultywować wszystkie przyjemności życia. Lecz są czasem nieco ospałe i na swój sposób uparte. Żywy umysł Bliźniąt dodaje im lekkości, zmienia upodobania do domatorstwa, łagodzi okresowe napady złości i uaktywnia ich egzystencję.

Często zobaczycie Bliźnięta Dziki zapracowane niczym skrzętne pszczoły, miotające się to tu, to tam, rzucające się w wir spraw, próbujące wszystko zrobić jednocześnie. A potem zobaczycie je wyciągnięte na wygodnej kanapie, jak jedzą czekoladki gnuśniejąc w dobrobycie i lenistwie. Bliźnięta to podwójny znak i pomimo solidności użyczanej im przez Dzika chcą czuć się wolne. Na tyle, by móc pójść przynajmniej w dwóch kierunkach jednocześnie, bez względu na sytuację.

Ta ruchliwość pozwala im rozwiązywać problemy z niemal nadprzyrodzoną bystrością. Umysł Bliźniaka ogarnia zagadnienie z szybkością błyskawicy, a Dzik siada potem spokojnie, by się zastanowić. Ludzie urodzeni pod tym znakiem często są Bardzo Ważnymi Osobami. Zakładają własne przedsiębiorstwo startując od zera i nie potrzebują pomocy, aby odnieść sukces. Jeżeli jedne drzwi nie otwierają się, to po prostu pukają do innych. I z a w s z e znajdą rozwiązanie.

Tak jak wszyscy, Bliźniak Dzik przy swoich zaletach ma i wady. Jako Dzikowi trudno mu będzie mówić "nie" - zwłaszcza w sytuacjach odwołujących się do jego uczuć. A ponieważ sam nie umie odmówić, nie lubi, aby i jemu czegokolwiek odmawiano. Reaguje pozytywnie na wszystko, co przynosi życie. Bliźnięta Dziki są ostrożne - a nawet podejrzliwe - w interesach, gdy w grę wchodzą pieniądze. Lecz są tak urocze, tak czarujące, że możecie nie dostrzec tej morderczej klauzuli, którą umieściły w waszym kontrakcie - zresztą już za późno na jakiekolwiek zmiany.

Lubią kulturę we wszystkich jej formach. Odwiedzają muzea, słuchają muzyki poważnej i chodzą na premiery w operze. Często odkryjecie, że przeznaczają - bez rozgłosu - część swoich dochodów na akcje charytatywne lub pomagaj ubogiej rodzinie w wysłaniu dzieci na uniwersytet. Chociaż Bliźniak Dzik ze swoim szerokim uśmiechem i wesołą, żywą sylwetką może wydawać się trochę lekkomyślny, to jest to człowiek bardzo wiarygodny i ma dobre zamiary.

Jedzenie może stanowić problem. Bliźniak Dzik często podróżuje w interesach i trudno mu oprzeć się daniom typu szampan, kawior, serwowanym w pierwszej klasie, którą zwykle podróżuje. Na dodatek wcale nie gustuje w zajęciach domowych i jak wielu innych bardzo zajętych ludzi kupuje gotowe posiłki. Któż się oprze tej potrawce z dziczyzny lub doskonałemu tortowi mokka? Nie nasz Bliźniak Dzik, zwłaszcza że są to dania bardzo drogie.

Miłość

Bliźnięta Dziki bez przerwy zakochują się w nieodpowiednich osobach. To, co mają do zaofiarowania, jest tak ogromne, satysfakcjonujące, kompletne i zabawne, że często popełniają błąd sądząc, iż mogą wybierać partnera w rodzaju "bądź piękna i milcz", jeśli tylko taka osoba ma atrakcyjny wygląd i jest akceptowana przez otoczenie.

Taka postawa ściąga na niego niewypowiedziane cierpienia. Gdy miną pierwsze: uniesienia, śmiertelnie się nudzi, chociaż jego uczciwość nie pozwala mu tego okazywać. Co wówczas robić? Cóż, mówi się o tych ludziach, że są niewierni. Ale oni także lubią opowiadać o swoich krzywdach w życiu uczuciowym. - Dlaczego on/ona tak się wścieka? Co ja takiego zrobiłem? Skąd przyszedł mu/jej do gałowy pomysł, że chciałem go/ją opuścić?

Jeżeli kochasz Bliźniaka Dzika, bądź przebiegły. Naostrz swój umysł jak brzytwę i żyj w pogotowiu. Lecz udawaj głupiego - a przynajmniej niezbyt przebiegłego. On musi czuć, że was przewyższa - ale nie cierpi nudy. Masz rację - strategia, którą doradzam, jest czystą hipokryzją. Jednak nie przejmuj się. On wie także, że twoja uległość jest dokładnie tym, czego potrzebuje. Nigdy nie zdradzaj człowieka spod tego znaku, bo skończysz na palu.

Związki z innymi znakami

Bliźniaku Dziku, Barany, Wagi i Wodniki Zające słodko mruczą, aby cię uśpić w wiejskim domku i nigdy nie będą wzdychać za zgiełkiem miast. Lwom i Wodnikom Owcom imponuje twoje konto bankowe i przy nich odczuwasz silne impulsy twórcze. Waga Bawół, miła i silna, także da ci szczęście. Teraz wiesz już wystarczająco dużo, by unikać Panien i Strzelców Małp. Tylko nie jestem pewna, czy potrafisz oprzeć się urokowi Ryb Koguta. A zwłaszcza nie angażuj się za bardzo w związki z Pannami, Skorpionami lub Rybami Wężami. Będzie cię to nęciło, lecz pamiętaj, nie przychodź potem się skarżyć, jeśli zostaniesz uduszony przez jakiegoś boa dusiciela.

Dom i rodzina

Bliźniak Dzik znajduje przyjemność w zajmowaniu się rodziną, w żywieniu jej i pielęgnowaniu. Uwielbia wszystkich jej członków. Zdecydowanie rozwiązuje zawiłe problemy powstałe w czasie kłótni rodzinnych lub wynikłe z dziecięcych urazów.

On żyje w niewątpliwym luksusie. Lubi atłasy i jedwabie, złocenia i dywany z miękkiej wełny. Jeśli mieszka w mieście, to, co zobaczymy u niego, można określić jako "pozłacaną obfitość". A w swojej posiadłości na wsi będzie miał rustykalne obicia z XVII w. Pański, pałacowy, szlachecki, zamkowy - te słowa przychodzą na myśl, gdy mówimy o otoczeniu, w jakim żyje Bliźniak Dzik.

Dziecko urodzone pod tym znakiem będzie kochające i wszystkiego ciekawe, a także będzie próbowało narzucać innym swoją wolę. Jego żywa inteligencja może być denerwująca dla spokojnego rodzica, który wolałby poczytać dobrą książkę zamiast słuchać paplaniny małego Dzika. Lecz to dziecko nie zrezygnuje, póki nie zdobędzie szacunku i życzliwej, choć krytycznej uwagi ze strony rodziców. Małe Bliźnięta Dziki potrafią same dawać sobie radę, jednak potrzebują zainteresowania i zrozumienia.

Zawód

Człowiek spod tego znaku ma zdolności do kierowania i organizowania. Nie boi się pracować sam. Czasem może okazać się formalistą. W pracy jego dewizą jest uczciwość. W handlu i interesach Bliźniak Dzik jest twardy i nie traci na tym.

Właściwie wszystkie zawody są dla niego dostępne. Przede wszystkim potrafi sprzedać każdą rzecz, od pałacu do wrotek, i jest doskonały w międzynarodowych aukcjach antyków lub dzieł sztuki. Może również być właścicielem sieci restauracji czy producentem w przemyśle rozrywkowym. Potrafi przeprowadzić kampanię reklamową, łącząc zdolności sprzedawcy i twórcy. Ponieważ Bliźnięta Dziki nie boją się głośno popierać innych i wygłaszać swoich opinii, a jednocześnie są dyskretne, odniosą sukces w polityce i w dyplomacji. Jakiekolwiek wybiorą zajęcie, nie powinno ono być prozaiczne. Rutyna i infantylność działają im na nerwy i na dłuższą metę osłabiają ich aktywność.

Zawody odpowiadające Bliźniętom Dzikom: konserwator starych mebli, szef kuchni, dyplomata.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.