_Domi_

Rak urodzony w roku Szczura

1 post w tym temacie

Rak urodzony w roku Szczura

Ponieważ urodził się jako Szczur, Rak Szczur żyje zgodnie z nakazami rozumu. Lecz jest on także dzieckiem Księżyca, dlatego też tonie w emocjach i waha się, rozdarty między naciskami okoliczności a nakazami wewnętrznymi.

Jest on, można powiedzieć, osobą prywatną. Lubi zamknąć się w pokoiku na wieży, gdzie zgłębia tajniki życia i pisze o sprawach duszy. Ale gdy już jesteś przekonany, że ukrył się na dobre w swej grobowej samotni, gdzie żywi się jedynie kawą i wodą i co najwyżej wychynie stamtąd czasami, aby pozbierać porzucone skórki od chleba, znajdujesz w skrzynce na listy uroczyste zaproszenie na wielkie przyjęcie, na którym stoły uginają się pod górami jedzenia, a liczne towarzystwo bawi się szampańsko. Któż jest gospodarzem, jeśli nie twój ulubiony pustelnik - Rak Szczur?

Czy jest pisarzem, czy stolarzem, czy muzykiem, czy naczelną pielęgniarką, zawsze otacza się licznymi dowodami materialnego powodzenia. Jego dom zdobią dzieła sztuki i antyki. Na półkach tłoczą się książki: pierwsze wydania, komiksy, przeglądy jazzowe - liczy się wszystko, co zadrukowane. Rak Szczur uwielbia słowo pisane.

W kwestii ubrania przedkłada nad wszystko oryginalną elegancję. Pragnie wznieść się nad modnie ubrany tłum, przez strój przejawić swoją indywidualność. Nawet jego fryzura zdaje się krzyczeć: "To ja! Spójrzcie na mnie! Jakże jestem inny!" Rak Szczur lubi towarzystwo, ale chce uniknąć banału. Każdym swoim wyborem daje odpór mierności, czy chodzi o przyjaciół czy o kochanków, domy czy samochody, wycieczki czy wakacje. Przy czym nie ciągnie go do tego, co jest najlepsze w powszechnej opinii. Raczej poszukuje swego własnego gatunku doskonałości, a gdy go znajdzie, trwa przy nim jak mur.

Do arsenału jego zalet należy także uwodzicielski urok osobisty. Nie znaczy to, że Rak Szczur będzie cię zachodził z różnych stron, próbując nawiązać ciepłe stosunki tylko dla samej; frajdy. Jednak potrafi ni stąd, ni zowąd zachowywać się w sposób wręcz agresywny, choć pociągający. Zaprosi cię do teatru czy na lunch tak po prostu, aby okazać się miłym i sympatycznym. Jego wdzięk jest subtelny. Ma też w sobie coś troszeczkę zagadkowego. Nigdy nie możesz być pewien, czy Rak Szczur uśmiechnie się czy warknie, nie domyślisz się, czy cierpi, czy tylko tak wygląda, a w rzeczywistości ma chęć ryknąć wielkim śmiechem. Tak, jego czar jest nieodgadniony. Jak wszystkie Szczury, tak i on odznacza się gadatliwością. Lecz inaczej niż Strzelec czy Lew Szczur - ten Szczur lubi mówić tylko o swoich uczuciach. "Myślisz, że on mnie naprawdę lubi? Powiedz mi, czy trafiani w nastrój? Jestem taki smutny, szczęśliwy, biedny, obolały, zachwycony, radosny, znudzony, zaniepokojony". Jeśli go lubisz i chcesz mieć za przyjaciela, musisz maksymalnie wytrenować swój narząd słuchu. I pamiętaj, gdy idziesz na wydane przez Raka Szczura przyjęcie, tak naprawdę idziesz na jego recital.

Pod znakiem Raka Szczura kwitnie twórczość. Głębia uczuć Raka w połączeniu z nosem Szczura daje talent pisarski. A zarazem, jako że Rak Szczur odczuwa przemożną chęć objaśniania innym swoich uczuć, przedstawiania wciąż na nowo swoich emocji i koncepcji, pisanie książek, wierszy czy piosenek jest dla niego znakomitą formą terapii. Rak Szczur jest osobą o silnym poczuciu prywatności, uwięzioną w pułapce publicznej osobowości.

Umiłowanie sprawiedliwości i pragnienie, by wszyscy postępowali jak należy, powoduje, że osoba spod znaku Raka Szczura zużywa mnóstwo energii na aktywność w sferze prawnej. Nie znaczy to, że Raki Szczury łatwo wpadają we wściekłość i dążą do zemsty na wrogach, ale uważają, że co jest słuszne, to jest słuszne, i biorą ster w ręce, aby pomóc przyjacielowi w kłopotach z prawem albo wyłonić prawdę z zawikłanego dossier. To dążenie do sprawiedliwości może czasem przerodzić się w mieszanie się w nie swoje sprawy. Miałam kilka przyjaciółek spod znaku Raka Szczura, lojalnych, elokwentnych, przebojowych, które uważając, że mój aktualny partner jest wobec mnie nie w porządku lub zachowuje się zanadto "macho", dosłownie wyślizgały niczego nie podejrzewającego rzeczonego dżentelmena z mojego życia. Jeden z tych związków przypuszczalnie i tak dość szybko umarłby śmiercią naturalną. Ale w innym przypadku moja przyjaciółka Rak Szczur osądziła, że biedaczysko nie jest mnie wart, i po prostu go przegnała. A ja go jeszcze kochałam! Naprawdę!

Miłość

Fascynujący obiekt miłości. W romantycznych sytuacjach Rak Szczur o mile wyprzedza partnera obliczając, przeczuwając i uzmysławiając sobie, co powinno teraz nastąpić. Jego cel w miłości to nigdy się nie nudzić, utrzymać namiętne uczucie na pułapie, na jaki trudno się wspiąć nawet w wieku lat siedemnastu. Aby to osiągnąć, z rozmysłem nagle znika z horyzontu, stwarza dystans, demonstruje niezależność, wymyka się. Jest tajemniczy. Jeśli nagle zobaczysz, że śpi obok ciebie jak gdyby nigdy nic, chociaż nie było go przez dziesięć dni (a ty nie śmiesz zapytać, gdzie je spędził), wydaje ci się to takim błogosławieństwem, takim cudem, że godzisz się na wszystko.

Rak Szczur wcale nie musi być niewierny. Przez te dziesięć dni mógł być po prostu sam ze sobą. Ale zazwyczaj rzeczywiście ma wiele przygód i przynajmniej kilku partnerów w swoim bujnym życiu.

Jeśli kochasz Raka Szczura i chcesz utrzymać ten związek przez jakiś czas, radzę wyćwiczyć się w odczytywaniu z jego oblicza oznak chęci ucieczki, nastroju towarzyskiego, złego humoru, rozmarzenia lub pożądania. Jeśli nauczysz się właściwie interpretować wyraz jego tajemniczej twarzy, bitwa będzie w połowie wygrana. Nie usiłuj utrzymać go w wiejskim zaciszu. Nie ograniczaj jego swobody. Nie obsypuj go lepkimi pocałunkami. Ale stwórz mu bezpieczne otoczenie (z wieżą z kości słoniowej włącznie), w którym będzie mógł rozwijać osobowość, obdarowuj go kosztownymi prezentami, a nade wszystko często myj uszy. Będą ci potrzebne.

Związki z innymi znakami

Jesteś wybitnie nastawiony na miłość. Odpowiednich dla siebie partnerów znajdziesz łatwo wśród Byków, Panien, Skorpionów i Ryb. Spośród nich wybieraj Bawoły i Małpy. Rozumieją one twój rodzaj subtelnej gry o władzę. Natomiast nie pasują do ciebie Konie, szczególnie Strzelcy, Wagi i Koziorożce. Niechaj cię nie skuszą względy okazywane ci przez Wagi lub Koziorożce Zające. Nie poradzą sobie z tobą - i odwrotnie.

Dom i rodzina

Otoczenie Raka Szczura jest luksusowe i oryginalne. Zwykła u Szczura obfitość dóbr podwoi jeszcze działalność zapobiegliwego, zachłannego Raka. Ten człowiek nie będzie szczęśliwy w byle jakiej norze. Raki Szczury znane są z szykownych, dobrze wyposażonych domów, których punkt centralny stanowi jadalnia. Rodzinne obiady i spotkania są im niezbędne do zachowania równowagi. Rodzina przede wszystkim. W jej obronie Rak Szczur mógłby zabić.

Rodzicem Rak Szczur jest surowym i zaborczym. Z początku pełen dobrych chęci, kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo i bezwarunkowo. W miarę upływu czasu, gdy zaczną one ujawniać odrębne osobowości i wyrażać własne pragnienia, Rak Szczur może zgrzeszyć faworyzując nieświadomie to z dzieci, które najbardziej go potrzebuje, które nie poradzi sobie bez pomocy mamusi czy tatusia. Rak Szczur nie ceni sobie zbytnio u dzieci niezależnego (od niego) charakteru. Dziecko o silnej osobowości w niezgodzie z rodzicem spod znaku Raka Szczura musi wcześnie opuścić dom, by umknąć przed tyranią. Rak Szczur uważa, że jego obowiązkiem jest chronić swoje potomstwo. Przez to zdarza mu się narobić w ich życiu zamieszania.

Dziecko spod znaku Raka Szczura będzie cię zdumiewać zachowując się jak zupełny odludek, to znów dla odmiany demonstrując bezbłędne wyrobienie towarzyskie. Należałoby wzmacniać samotniczą stronę jego natury, jest bowiem trudne i drażliwe i najłatwiej dojrzeje, gdy da mu się dość miejsca i czasu, aby mogło czynić to we własnym tempie. Nie zmuszaj go, aby dzieliło z rodzeństwem zabawki czy pokój.

Zawód

Trudno mi sobie wyobrazić Raka Szczura nie będącego pisarzem. Mam czterech bliskich przyjaciół spod tego znaku i wszyscy parają się piórem. Co więcej, wśród sławnych Raków Szczurów znalazłam nazwiska: Antoine de Saint Exupery i George Sand. Fortuna Raka Szczura wyraźnie związana jest z piórem.

Nie widzę tego wodnego stwora na kierowniczym stanowisku ani też w roli szczęśliwej pracowitej pszczółki. Ma w sobie tyle emocji, serce tak bardzo przeważa w nim nad rozumem, że najłatwiej wyobrazić go sobie działającego na polu sztuki lub w dziedzinach pokrewnych. Oczywiście może także obrać stomatologię, medycynę lub prawo - pod warunkiem że pozostanie wolnym strzelcem. Wystarczającym potencjałem intelektualnym dysponuje z pewnością. Polityka i posady rządowe nie są dla niego. Rak Szczur nienawidzi korupcji i nie chce być jej świadkiem. Jeśli pracuje w biurze, nie puści płazem żadnej wewnątrzbiurowej nieprawidłowości. A jeśli poczuje, że te same przejawy niesprawiedliwości mogą dotknąć także jego, nie pozostanie tam długo. Rak Szczur jest porywczy i, zaatakowany, łatwo wpada w zły humor.

Jest pracowity. Ale nie lubi, gdy ktoś go popycha lub nim rządzi. Odpowiednie dla niego są zajęcia wymagające samotności i niezależności. Nawet handel - o ile ma własny sklep. Powinien jednak unikać profesji, w której potrzebna jest ciężka harówka i hipokryzja na co dzień. Nie potrafi bowiem uśmiechać się do słuchawki ani nieszczerze poklepywać ludzi po ramieniu.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.