_Domi_

Lew urodzony w roku Smoka

1 post w tym temacie

Lew urodzony w roku Smoka

Moje notatki na temat tego związku sprowadzają się do kilku słów: "Stuprocentowy egocentryk o złotym sercu". Czy tak właśnie musimy osądzać Lwy Smoki? Czy rzeczywiście są one skupione na sobie do tego stopnia, że możemy nazywać je z pewną przesadą egocentrykami? Tak. Są egocentrykami. Lecz w moich ustach jest to komplement.

Nie wszystkim jest dane już od urodzenia górować nad innymi. I jak już wielokrotnie powtarzałam w mojej książce: żaden znak nie jest lepszy od innych. Lecz tak nie jest. Lwy Smoki są istotami tak dostojnymi, tak opanowanymi, tak odważnymi, tak zdrowymi, tak szlachetnymi, że aż mnie kusi, by powiedzieć, że jeśli wszystkie znaki są sobie równe, to niektóre są równiejsze.

Tylko proszę nie myśleć, że mówię tak dlatego, że jakiś Lew Smok jest wielką miłością mego życia. Zupełnie nie zdarza mi się (na moje wielkie nieszczęście) bywać w towarzystwie tych wszechwładnych stworzeń. Jestem Tygrysem. Szybko by sobie ze mną poradziły. Nie. Nie jestem zakochana w Lwie Smoku. Ale gdybym mogła wybierać, chciałabym urodzić się pod tym znakiem. To takie... takie wspaniałe, takie dostojne, no i takie miłe.

I Lew, i Smok jest wielkoduszny. Smok sprawiedliwy i bezstronny. Smok potężny, lojalny i opiekuńczy. Smok, który stanowi kwintesencję głębokiej natury wszystkich Smoków. Ogień. Słońce. Hałas. Wiedza i pewność. I, rzecz ciekawa, znak ten najlepiej pozwala Lwu zrównoważyć jego brak skromności.

Jak państwo wiedzą, serdeczne i szczodre Lwy lubią dzielić się swym bogactwem. Smoki mogą być bardzo egoistyczne. Ale są sentymentalne. Ich związek zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy dawaniem i braniem. Kiedy Lew mógłby ulec pokusie i okazać szczodrość, odezwie się Smok: "Nie. Trzydzieści ton cukierków dla dzieci z sierocińca? Nie. No, dobrze, niech będzie, zgoda".

Poślij im trzy tony". A kiedy ze Smoka wychodzi sknerstwo, Lew, jego anioł stróż, nie zawaha się naburczeć: "Jak ci nie wstyd? Dalej, wspomóż tę biedną wdowę, no szybciej, rusz się!" Lew Smok to dobra mieszanka.

Prawość i szlachetność Lwa to właśnie te cechy, których często brak Smokom. Nieufność Smoka łagodzi skłonność Lwa do przesadnej niekiedy wiary we własne siły. Smoki zaś użyczą Lwom zdrowia i ogromnej żywotności, jakiej braknie powolnym Lwom.

Urodzeni pod tym znakiem są tak sentymentalni, że stanowi to niemal ich słabość. Nie znoszą tragedii. W gazecie omijają artykuły o maltretowanych dzieciach i potrąconych przez samochód psach. Ich serca są miękkie jak wosk. Ale mają poczucie obowiązku. Nasz bohater przejmie ster i stanie na mostku, jeśli jakaś tragedia spadnie na jego rodzinę lub przyjaciół. Ale woli nie mówić o tym chłopczyku przez dziesięć lat zamkniętym w szafie. Bardzo wtedy cierpi.

Lew Smok cieszy się często wyjątkową długowiecznością. Jest bardzo próżny. To chyba pragnienie zachowania urody jak najdłużej wpływa na jego troskę o higieniczny tryb życia. Dba o siebie, by tym lepiej dbać o innych. Zresztą głowę ma pełną wielkich i skomplikowanych planów, więc niemal nie może się zestarzeć - nie ma kiedy popaść w uwiąd starczy. A poza tym nie zapominajcie, że dobre wróżki już w kołysce obdarzyły Smoka wyjątkowym zdrowiem.

Miłość

Oto dziedzina, w której życie Lwa Smoka jest często co najmniej burzliwe. Powód: od początku jest całkowicie przekonany o swojej olśniewającej wyższości. Zanim się zdecyduje, waha się i dogłębnie analizuje sytuację. Lew Smok panuje. Taki już jego los.

Lew Smok jest w pełni świadom misji, jaka mu przypadła w udziale w chwili narodzin. On musi prześcignąć wszystkich. Dla swego partnera, kochanka czy przyjaciółki, małżonka czy towarzysza życia okaże się twardym orzechem - do zgryzienia. Będziesz dla niego jedynie dodatkiem i choć może dostąpisz zaszczytu i staniesz się przyjemnym dodatkiem, nie staniesz się częścią życia.

Jeśli kochasz kogoś spod tego znaku, powinnaś pogodzić się z tym, że będziesz żyć w cieniu przez całe życie i on przesłoni ci świat. Jeśli lubisz rywalizację, nie zbliżaj się do nich - chyba że sama jesteś Lwem Smokiem.

Związki z innymi znakami

Bardzo pasujesz do Baranów, Bliźniąt, Wag, Strzelców i Koziorożców. Będzie cię korcić, żeby spośród nich wybrać Bliźnięta, Barana lub Koziorożca Węża, Barana, Wagę lub Strzelca Małpę; Bliźnięta, Barana, Strzelca Szczura lub dziwnego Strzelca Koguta. Byk, Skorpion, Wodnik Bawoły i Psy są nazbyt surowe dla ciebie, który uwielbiasz różnorodność.

Dom i rodzina

Dom Lwa Smoka to forteca. Może otoczyć ją wysokim murem, może nawet z fosą - jeśli go będzie na to stać. Zaprasza cię serdecznie, byś go odwiedził czy nawet został na dłużej, kiedy tylko będziesz chciał. Lwy Smoki są nadzwyczaj gościnne. Lubią być otoczone ludźmi. Lubią stylowe meble i przedmioty ze złota. Czyż nie jest to zupełnie naturalne dla potomka królewskiego rodu?

Lwa Smoka pociąga ojcostwo. Ma z licznych związków liczne dzieci. Lecz nie zaniedbuje żadnego ze swoich dzieci czy współmałżonków. Uważa, że cudownie by było, gdyby oni wszyscy mieszkali z nim pod jednym dachem. Bardzo poważnie traktuje dobrobyt swoich dzieci, pilnie baczy, by ktoś dbał o ich nauki i posiłki, i wymaga, by malcy wracali do domu o wyznaczonej porze i bez szemrania wykonywali niektóre drobne zajęcia domowe. Matka spod znaku Lwa Smoka niechętnie niańczy swoje potomstwo. Rządzi nim żelazną ręką, lecz obdarowuje je miłością bez ograniczeń.

Dziecko spod znaku Lwa Smoka automatycznie wyciągnie z życia tyle, ile się da. Rodzic niewiele będzie miał z nim roboty - musi go po prostu znosić. Będzie to na pewno dziecko hałaśliwe i wymagające. Nie zwraca na nie uwagi albo, jeśli wolisz, rozpieszcza, psuje je. Tak czy inaczej, to niczego nie zmieni. To dziecko wie, co życie ma mu do zaoferowania, i nie potrzebuje rad.

Zawód

Przykro mi bardzo, Lwie Smoku, rynek dobrodusznych despotów jest przepełniony. Proponuję, byś założył własne państwo. Ale żarty na bok. Lew Smok - praktycznie rzecz biorąc - może robić wszystko.

Czego się dotknie, zrobi dobrze. W zetknięciu z porażką pada jak mucha. Stara się więc unikać porażek. Lecz jeśli ją napotka, ulegnie. Płomień gaśnie i kropka. Kostucha natarczywie puka do drzwi.

Jako szef Lew Smok jest taki, jakiego ci obiecałam, i jeszcze lepszy. Sprawiedliwy, a równocześnie despotyczny. Pod swoim majestatycznym wyglądem kryje dobroć. I jest szczodry, mimo skłonności Smoka do ograniczania wydatków. Nie wyobrażam sobie Lwa Smoka jako urzędnika, podwładnego, ale przecież kiedyś chyba musiał zaczynać jak każdy. Wygląda na to, że dopóki nie zostanie szefem i nie zajmie twego miejsca, będzie nie do wytrzymania.

Zawody odpowiednie dla Lwa Smoka: informatyk lub piłkarz, dziennikarz lub powieściopisarz, aktor albo rysownik.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.