_Domi_

Lew urodzony w roku Dzika

1 post w tym temacie

Lew urodzony w roku Dzika

Nawet w najtragiczniejszych okolicznościach, kiedy to kości zostały rzucone i Lew Dzik stracił nadzieję, z tej trzęsącej się z rozpaczy kupki dobywa się ostatni żart, ostatni kalambur, sarkastyczna uwaga, która wywoła uśmiech na waszej twarzy. Lwy Dziki nie mogą się przed tym powstrzymać. Są zabawne. Być może dzieje się tak dlatego, że słońce Lwa świeci na tarczy szczerości Dzika albo też uczciwość Dzika łączy się z filantropijnym duchem Lwa. W każdym razie jego poczucie komizmu i sarkazmu jest kapitalne.

Lwom Dzikom grozi nieustannie przesada wszelkiego rodzaju. Brak umiaru w jedzeniu, seksie, odpoczynku, pracy, miłości, komforcie, konwersacji i luksusie. Jakże uwielbiają tarzać się w dostatku! Potrzebują wspaniałego otoczenia, wystawnego, zbytkownego, nadzwyczajnego. I są gotowe ciężko pracować, żeby to osiągnąć. Lwy Dziki mają klasę.

Często mają dużo pieniędzy. Lwy Dziki są szczodre i potrafią się dzielić z innymi, są wspaniałomyślne i gościnne. Oddadzą wam ostatnią koszulę. Obdarowują pełnymi garściami, do tego stopnia, że niekiedy pomawia się je o marnotrawstwo. Lecz chroni je przed tym troska o bezpieczeństwo, ognisko domowe i dostatek rodziny. Lwy Dziki są niezależne, zasługują na zaufanie, są odpowiedzialne i roztaczają wokół siebie aurę błyskotliwej inteligencji i prawdziwego ciepła. W towarzystwie Lwa Dzika, którego uwagę zwróciliście na siebie, odnosicie wrażenie, że jesteście niepowtarzalni, jedyni na świecie, że jego szczęście zależy od waszego spojrzenia i że jesteście dokładnie tym, co zaaplikowałby mu lekarz.

Magnetyzm Lwów Dzików zapewnia im często sukces zawodowy. Nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy i utrzymaniem się w niej. Są tacy uzdolnieni, uczynni - i tacy zabawni. Ale uważają, że mozolne wspinanie się na przysłowiowy szczyt uwłacza ich godności. Jeśli Lwy Dziki osiągają olśniewający sukces, dzieje się to zawsze dzięki ciężkiej pracy i solidnym zaletom.

Wobec przeciwności losu Lew Dzik jest uosobieniem odwagi. Naturalnie, żaden szanujący się osobnik nie zechce się do tego przyznać. "Nie jestem dzielny" - powie wam. "W trudnych sytuacjach jestem niedołęgą". Jest nie tylko odważny, ale i skromny. Nie szuka pochwał i oklasków. Bez hałasu, proszę! Cisza! Ale w głębi duszy odczuwa potrzebę poklasku, szacunku i podziwu. Jest to Dzik o czystym sercu, uczciwy i odważny. Lecz jest to także próżny Lew.

Miłość

W miłości cnota Dzika opromienia serdeczność Lwa. Pomimo skłonności Lwa do przechadzania się po świecie i puszenia się umiar i dyskrecja Dzika biorą górę. Osobnik spod tego znaku może być niestały, może być hulaką, ale nigdy nie okaże się niedyskretny. Nie znajdziecie dowodów jego niewierności.

Lew Dzik potrzebuje w zasadzie niezawodnie wiernego i lojalnego partnera. A ponieważ poniesie niemało porażek i przeżyje wiele chwil zwątpienia w swoim życiu, Lew Dzik powinien również wybrać sobie partnera, który będzie go rozpieszczać i znosić jego sarkazmy, towarzysząc mu przez niebezpieczne wiry do następnego portu.

Jeśli kochasz Lwa Dzika, musisz mu dowieść swego oddania i skromności. Kiedy twój Lew Dzik zaczyna szaleć i robić różne głupstwa, pragnie, żeby go przywołać do porządku. Radziłabym powiedzieć coś w tym stylu: "Wygląda na to, że zamierzasz popełnić samobójstwo!" Żadnego dramatyzowania, zachowaj lekki ton. Lwy Dziki nie lubią odnosić wrażenia, że się nimi rządzi. Lubią natomiast, gdy ich partner pomaga im wziąć się nieco w garść. Kup więc średniowieczny zamek ze złotym kluczem i zamontuj go w drzwiach lodówki. Lwy Dziki są bowiem zwolennikami stylowego wystroju.

Związki z innymi znakami

Ponieważ pociąga cię poczucie humoru (im bardziej czarny, tym lepszy), będziesz miał powodzenie u Barana, Bliźniąt, Wagi, Strzelca i Koziorożca Bawołu, Zająca i Owcy. Lubisz komfort i ciepło, lecz nie znosisz, gdy cię tłamszą, a więc trzymaj się z daleka od Węży, przede wszystkim urodzonych pod znakiem Byka, Skorpiona i Wodnika. Kto cię uszczęśliwi? Smacznie gotujące Bliźnięta urodzone w roku Psa.

Dom i rodzina

Czego to oni nie zrobią, żeby żyć w luksusie! Lew Dzik ma zawsze najpiękniejsze róże na konkursie, najmniej stereotypowe i najkosztowniejsze wakacje. Możecie już płakać z zawiści. Lew Dzik nie może położyć się do łóżka, które w ciągu dnia nie było przykryte aksamitną narzutą, a na noc niezasłane pościelą z satyny ze starymi koronkami. Nie jest dobrym pomysłem zapraszanie dumnego Lwa Dzika na koncert rockowy pod gołym niebem w deszczowy dzień. To nie w jego stylu moczyć sobie tyłek na trawie po to tylko, żeby od czasu do czasu usłyszeć jakieś "Yee-Yee-Yee". Na pewno będzie wolał wygodnie zasiąść w skórzanym fotelu, żeby słuchać muzyki stereo i popijać szampana.

W kręgu rodzinnym Lew Dzik jest zarazem poważny i sarkastyczny. Ma własny sposób reagowania na zawód, jaki może sprawić mu partner, dzieci czy rodzina. Przykrości skrywa pod maską dowcipu. "No cóż, Judith nigdy nie przepadała za gęsimi wątróbkami" - powie o córce, która oblała egzamin. Lew Dzik jest przekonany, że przewyższa innych, lecz nie wymaga od nich doskonałości.

Jeśli macie dziecko spod znaku Lwa Dzika, nie pozwólcie, by wzrastało w samotności, spodziewając się, że wszystko dobrze się skończy. To prawda, że od kołyski będzie sprawiało wrażenie, że wszystko dobrze robi. Będzie powściągliwe i głębokie - typ myśliciela. Lecz jako dziecko Lew Dzik odczuwa rozpaczliwą potrzebę, żeby nim kierować i łagodnie go naprowadzać; trzeba go też uczyć, jak ma rozwijać swoje zdolności. Jeśli w młodości nie rozwinie swoich talentów, może marnie skończyć w dorosłym życiu. A nikt nie ponosi bardziej spektakularnych porażek niż Lew Dzik. Od chwili urodzin wyznacza sobie normy i stawia poprzeczkę tak wysoko, że musi osiągnąć wysoki stopień mistrzostwa w swojej klasie; jeśli mu się to nie uda, rezygnuje (szybciej niż inni). Lew Dzik ubolewa nad miernotą. Nie oszczędzajcie na lekcjach muzyki, nie żałujcie pieniędzy na najbardziej elitarne szkoły prywatne. Małe Lwy Dziki muszą się uczyć.

Zawód

Pewien mój znajomy Lew Dzik wyznał mi, że jego ambicja została zdławiona w zarodku na początku jego życia przez niewypowiedziane lenistwo. Uważa, że jest tak leniwy, że żaden poważny plan nie pociąga go dłużej niż pięć minut. Oczywiście, wiem, że często odnosi powodzenie w swoich przedsięwzięciach, że plany, jakie przestraszyłyby Lindberga czy Amelię Erhardt, Jacques'a Cousteau czy Supermana, dla uzdolnionego Lwa Dzika są tylko kwestią rutyny.

Szczęśliwy Lew Dzik to taki, którego talenty rozkwitają w wyniku pomyślnego splotu okoliczności lub w wyniku jego przemyślanego wyboru kolegów czy partnera. Może on dokonywać cudów w atmosferze, w której znajduje bezpieczeństwo emocjonalne, zachętę, swobodę wypowiedzi i motywacje finansowe.

Zawody odpowiednie dla Lwa Dzika: bankier, dziennikarz zajmujący się moda, adwokat, tłumacz, muzyk solista, uczony, klown.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.