Gość Kuanan

Teresa

1 post w tym temacie

TERESA

Pochodzenie: greckie

Znaczenie: "z wyspy Thera"

Liczba: 2

Znak zodiaku: Skorpion

Planeta: Pluton

Imieniny: 6 Lipca, 26 Sierpnia, 1 Października, 3 Października, 15 Października

Po grecku imię Teresa znaczyło: "pochodząca z wyspy Thera". Wyspa ta, dziś nosząca nazwę Santoryn, jest szczytem olbrzymiego, podmorskiego wulkanu. Ponad trzy tysiące lat temu wybuch tego wulkanu zniszczył kwitnącą cywilizację na sąsiedniej wyspie Krecie. Pamięć o tej katastrofie dała początek legendom o Atlantydzie. W nazwie wyspy Thera tkwi stary indoeuropejski rdzeń *ter*, oznaczający "zwierzę". Od niego pochodzi greckie słowo *therion* i niemieckie *Tier* (w obu językach: "zwierzę"), a także nasz "zwierz".

Stąd wynika wielka magia imienia Teresa: sygnalizuje ono wielkie siły drzemiące w ludzkiej, a szczególnie kobiecej psychice, w podświadomości, siły, które z mocą zwierzęcia lub wulkanu potrafią się niekiedy wydobywać na jaw. Siły te są źródłem życiowej energii, ale również przyczyną wielkich przemian. W astrologii owe "wulkaniczne" siły podświadomości symbolizuje najdalsza z planet - Pluton. Pluton był dominującą planetą w horoskopie urodzeniowym najsłynniejszej Teresy - mistyczki z Hiszpanii, świętej Teresy z Avila.

Liczba imienia Teresa, dwa, nie oznacza w tym przypadku, jak zazwyczaj, zgody ani łagodności. Oznacza raczej dwutorowość życia i obecność owej drugiej, odwrotnej, czyli podświadomej, strony osobowości. Teresy są wierne swoim głębokim powołaniom, które kryją się w ich nieświadomej psychice. Teresy zwykle nie mieszczą się w schematach, a ich życiorysy pełne są nagłych zwrotów i życiowych przemian. Zmieniają zawody, miejsca zamieszkania; są gotowe wyjechać gdzieś daleko i tam zacząć życie od nowa. Często pociąga je błyskotliwa kariera. Obcy jest im zastój i nie chcą poprzestawać na małym. Kiedy w duszy kipi wulkan, raczej nie grozi szarość i nuda. Za to zdarza się Teresom, że przez długie lata nie znają swojej prawdziwej natury, swoich prawdziwych możliwości. Z tym większą energią, gdy już dojdzie do przełomu, rzucają się w wir swojego prawdziwego powołania.

Teresy są pełne pasji. Często dzielnie walczą o sprawy własne i innych ludzi, stają w obronie innych. W otoczeniu wzbudzają silne uczucia, zarówno wdzięczności, jak i niechęci. Ich zawiłego życia wewnętrznego często nie rozumieją nawet najbliżsi. Również w męskich sercach potrafią Teresy wzbudzić wielkie namiętności. Zdarza się też Teresom, choć raczej w późniejszym wieku, że obrażają się na świat i wycofują gdzieś na ubocze, na wieś, a w dawnych wiekach - do klasztoru.

Na zasadzie magicznych podobieństw imię Teresa zaczyna się szczególnie podobać matce dziewczynki, kiedy młoda istota jest ze znaków Skorpiona lub Barana, a najsilniejszą planetą w jej horoskopie jest Pluton. Właśnie dla Skorpionów i Baranów to imię jest najbardziej odpowiednie. "Poradzą" z nim sobie jeszcze tak silne osobowości, jak Lew, Strzelec lub Wodnik. Teresy ze znaków Koziorożca i Panny będą narzucać sobie surowe obowiązki i wysokie cele w życiu. Ryby czuć będą pociąg do mistyki i umartwień. (Dziś odpowiednikiem średniowiecznego umartwiania ciała są surowe diety odchudzające!) Teresy Raki i Byki nadmierną wagę będą przykładać do spraw materialnych. Wagi i Bliźnięta spędzą życie na ciągłych podróżach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.