Gość Kuanan

Chór Panowania (Archanioł Hasediel)

8 postów w tym temacie

25. NITHAJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 23 ? 27 lipca

Pierwszy Anioł Stróż na usługach Hasediela-Jupitera, ukazuje oblicze uranowe Archanioła; panuje nad tymi samymi siłami co Laujasz, lecz skierowanymi przeciwnie. Laujasz umieszczał miłość Urana w bogactwie Jupitera, by stworzyć sławę; Nithajasz umieszcza moc Jupitera w miłości Urana, by tworzyć magię (białą), to znaczy opanowanie i poskromienie sił duchowych. Poprzez tego Anioła Stróża jego podopieczny będzie miał na swych usługach istoty duchowe pełne miłości. Wola promieniująca ze świata duchowego pozwala temu aniołowi ofiarować ludziom moc panowania nad każdą sytuacją. Jego protegowany będzie miał przede wszystkim okazję wygodnie zamieszkać, gdyż Nithajasz lubi spokój i ciszę.

Modlitwa

Nithajaszu, Panie,

spraw, by Twoje światło we mnie

było mocne jak skała;

spraw, by moje ambicje były rozległe,

nie po to bym narzucał się moim braciom,

lecz by odzwierciedlały Twoje boskie moce.

Pozwól mi zobaczyć to, co chowasz przed wzrokiem profana.

Pomóż mi, aniele Nithajaszu, zapanować nad pokusą kontrolowania moich odruchów.

Spraw, by wysiłki moje były przyjemne Wiecznemu Panu Światów.

Spraw, bym używał darów i mocy, którymi mnie obdarowujesz, nie dla własnej dumy, lecz dla wszystkich,

by mnożyło się bogactwo i cnota, przyczyniając się do postępu Dzieła Boskiej Kreacji w kierunku jego rzeczywistego celu ? szczęścia, powszechnej błogości.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

26. HAAJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 28 lipca ? 1 sierpnia

Tekst Tradycyjny mówi nam, że Anioł ten sprawi, iż sędziowie będą przychylni naszej sprawie; pozwoli nam wygrywać procesy (rozumiane w sensie filozoficznym). Każdy z nas ma jakąś sprawę do obrony, ambicje do zrealizowania; Anioł ten jest motorem naszych ambicji. Podopieczny Haajasza działa w zgodzie z Prawem Boskim i ludzkim, jest człowiekiem sprawiedliwym i wartościowym, zdolnym stworzyć w społeczeństwie miejsce, gdzie będzie się rozwijać to co słuszne. Może zająć wysoką pozycję wśród ludzi w parlamencie, dyplomacji, w gmachu sądu, wszędzie tam, gdzie sprawiedliwość i prawda są potrzebne. Człowiek ten będzie postępować słusznie, według praw moralnych, ale to nie wystarczy; musi modlić się do swego Anioła Stróża, by uzewnętrznił siłę, w tym przypadku dar sprawiedliwości i prawdy.

Modlitwa

Haajaszu, pragnę, Panie, być na ziemi świadkiem Twego światła, godnym niesienia Twojej księgi.

Jeżeli przyznasz mi prawo rozjemcy w konfliktach pomiędzy ludźmi czy narodami,

pomóż mi znaleźć rozwiązania we wzniosłej ludzkiej perspektywie;

z myślą o szczęściu ludzi i w harmonii z rytmem Twego Wszechświata. Obudź we mnie niepokój rzeczywistego uduchowienia, aby światło, które mi darujesz, zrobiło ze mnie Twego ambasadora,

Twego wspólnika w pracy dla świata;

bym w ten sposób mógł urzeczywistnić moje życie w radości, pokoju, bogactwie moralnym i materialnym, w szczęściu.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

27. JERATEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 2 ? 6 sierpnia

Anioł Stróż Chóru Panowania. Z wielką siłą wyraża dary i moce swego Ośrodka. Z niego promieniują energie twórcze Serafinów, miłość i mądrość Cherubinów, zdolność do prawomocnego porządku Tronów, jak również moc organizowania nowych światów. Podopieczny tego Anioła Stróża może uważać się za wybrańca bogów; nie przez przypadek, lecz w wyniku naszych zasług otrzymujemy protekcję tego, a nie innego Anioła. Jeratel ofiarowuje optymizm, radość, spokój i wszystkie wyższe zalety, które prowadzą do powodzenia (w miłości, pieniądzach, prestiżu, duchowości itp.). Wzywać go, oznacza rozwiązać błyskawicznie problemy osobiste, polityczne, społeczne? Anioł ten zawsze przyjmuje swych podopiecznych z otwartymi ramionami, daje im spokój i realizację marzeń.

Modlitwa

Jeratelu,

Panie, pozwól mi użyć zalet nabytych w ciągu moich niezliczonych wcieleń, by rozjaśnić ciemne strony mojego istnienia.

Chcę być rzeką ognia, by w niej mogli się obmyć wraz ze mną wszyscy, którzy tego pragną.

Pozwól mi rozdać płomień tym, którzy nie otrzymali jeszcze przynależnej im części odwiecznej prawdy.

Pomóż mi, Aniele Jeratelu, wzlecieć nad tym, co sprofanowane, by móc przeniknąć własności tego, co namaszczone, święte;

pomóż mi odnaleźć moje miejsce we Wszechświecie.

Spraw, by w mym rozumie odbijała się Twoja boska wiedza i by w mojej duszy pragnienie działania i nauki nigdy nie zagasło. A gdy mój duch oddzieli się od ciała, by wznieść się ponad siebie samego, prowadź mnie przed oblicze Nieśmiertelnego; niech staną z Nim twarzą w twarz.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

28. SEHEJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 7 ? 12 sierpnia

Ten Anioł Stróż panuje nad pewnymi ustalonymi energiami Marsa

i według Tekstu Tradycyjnego chroni od pożaru, upadku, ruiny, chorób, krótko mówiąc ? od wszelkich nieszczęść związanych z energiami Marsa-Kamaela, który przyznaje mądrość poprzez doświadczenie. Sehejasz przynosi łaskę Hasediela-Jupitera (władcy Chóru). Anioł ten zawsze uratuje swego podopiecznego i pozwoli mu wyjść cało z każdej sytuacji. Człowiek, którego Aniołem Stróżem jest Sehejasz, uniknie wypadku w samolocie, samochodzie, pociągu, na statku. Jest to człowiek opatrznościowy, który samą swą obecnością oddala wszelkie katastrofy. Modlitwa do Sehejasza jest bardzo pożyteczna, działa zapobiegawczo; jest doskonałym ubezpieczeniem.

Modlitwa

Sehejaszu, pomóż mi, Panie, uświadomić sobie moje błędy,

by boleść, nosicielka mądrości, nie była już potrzebna.

Ciężka karma wisi nade mną, pomóż mi się od niej uwolnić,

wypełnić zobowiązania i przyrzeczenia dane moim bliskim, społeczeństwu. Opieka Twoja jest moim przywilejem zdobytym przez czynienie dobra. Prowadź mnie, aniele Sehejaszu,

abym ostrożnie zarządzał darami, które od Ciebie dostanę.

Oświeć mą duszę, bym zrozumiał znaczenie prób i doświadczeń; byś mógł ze mnie następnie - uwolnionego od zgorzelin przeszłości - uczynić jednego z Twych wspólników w boskim Dziele Swiata.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

29. REIJEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 13 ? 17 sierpnia

Anioł ten jest postacią (obliczem) słoneczną Hasediela-Jupitera; Tekst Tradycyjny mówi nam, że panuje nad uczuciami religijnymi, tworząc przyczułek w świadomości swoich podopiecznych, pozwalający im słyszeć głos płynący z góry. Podopieczny Reijela będzie mógł ustanowić niezniszczalną więź z potęgą swego Anioła. W każdym momencie, nawet jeżeli nie będzie potrafił tego uzasadnić, świadomość będzie mu podpowiadać postępowanie słuszne i prowadzące do celu. Anioł ten przekaże bezpośrednio swemu podopiecznemu tajemną wiedzę, która pozwoli mu zobaczyć doskonały i wszechistniejący porządek ? co oznacza, że człowiek ten będzie uzbrojony do walki z ?wrogami religii? (według Tekstu Tradycyjnego), czyli tymi, którzy przeciwstawiają się prawu naturalnemu.

Modlitwa

Reijelu, Panie, wybrałeś mnie, bym niósł Twe słowo!

Czuwaj więc, by dusza moja była czysta i jasna,

bym prawdziwie objawiał Twoją myśl.

Obmyj nieczystości, usuń przeszkody (które stawia moja śmiertelna osobowość), by fala Twego światła płynęła wartko i obficie.

Uwolnij mnie od nieprzyjaciół, których pragnieniem jest odwrócić mnie od mojego celu; uwolnij od przyjaciół, których modne, lecz fałszywe wartości mnie zniewalają.

Dostarcz mi siedziby, gdzie mógłbym medytować i zarazem wieść zwykłe codzienne życie.

Wypełnij mnie entuzjazmem i gorliwością w rozgłaszaniu tego, co moje Ja przeczuwa.

Nie pozwól, bym moim zachowaniem zdradził to, co dzięki tobie głoszę. Ośmiel we mnie, aniele Reijelu, gorące pragnienie poświęcania się, niesienia pomocy.

Chcę rozdawać zalety, dary i moc Twojej prawej dłoni.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

30. OMAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 18 ? 22 sierpnia

Zarządza energiami Wenus należącymi do Hasediela-Jupitera, przyznającymi urodzaj i pełnię życia wyższego naszemu światu. Omael rozdaje błogość, zalety moralne i duchowe, bogactwo materialne. To uzdrowiciel zdolny przywrócić zdrowie każdej żywej istocie. Jego podopieczni będą zawsze szczęśliwi i w dobrym zdrowiu. Kobiety mające tego Anioła za stróża są płodne, dają życie nie tylko w sferze ludzkiej, ale również w sferze roślinnej i zwierzęcej; przywracają żyzność jałowej glebie dzięki przyjściu oczekiwanych deszczy, zwiększają płodność zwierząt, którymi będą się opiekować. Działalność mężczyzny mającego Omaela za Anioła Stróża także będzie dotyczyć płodności, którą ten Anioł przynosi, ale w mniej dosłownym sensie (na przykład będzie lekarzem odbierającym porody).

Modlitwa

Omaelu ,

pragnę Panie , by dzięki mnie przyszły na świat istoty wielkoduszne, wzniosłe. Chciałbym być wybrany przez Ciebie, by dać życie ludziom wspaniałym,

niech świadczą o Twoim Królestwie tutaj na ziemi.

Ale jeżeli konieczność wymaga, bym sprowadzał na świat istoty kalekie ciałem czy duszą, otwórz, Omaelu, moje ciało na miłość!

Oby znaleźli we mnie gorące uczucie i siłę potrzebną w ich ludzkiej podróży. Udziel mi, Panie, daru krzepienia, zdolności odradzania nawet tych, którzy narażeni są na dotknięcie śmierci.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

31. LEKABEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 23 ? 28 sierpnia

Anioł Merkurego w służbie Hasediela-Jupitera (różnorakie własności każdego z Aniołów związane z energiami planet i Archaniołów opisałem

w książce [Rituels et Priere]). Lakabel obdarza talentem. Tekst Tradycyjny mówi, że Anioł ten przyznaje swoim podopiecznym zdolność do realizacji i zrobienia fortuny. Anioł ten tworzy naukowców (Merkury) z użytecznymi, światłymi i dochodowymi (Jupiter) pomysłami; oznacza to, że będą głosić na Dole reguły z Góry. Omael był twórcą życia; a Lekabel niesie zrozumienie praw i skłania ludzkość do postępowania zgodnie z nimi. Jest to droga prowadząca do powodzenia; jego podopieczni rozumieją to doskonale.

Modlitwa

Lekabelu, natchnij mnie, Panie.

Niech moja ludzka praca będzie przydatna mojej pracy duchowej.

Pomóż mi, Aniele Lekabelu, odkryć w moim wnętrzu przestrzeń niebiańską, gwiezdną, aby mój rytm życia współbrzmiał z rytmem kosmosu.

Spraw, bym był w mocy rozwiązać problemy moich bliskich; pomóc im bogactwem, jakie dał talent, który mi przyznałeś.

Na tym ostatnim etapie mojego rozwoju obdarz mnie pogodą ducha potrzebną, by móc dobrze przyswoić sobie doświadczenia zgromadzone przez moje przeszłe wcielenia, których historia uległa zapomnieniu.

Spraw, by namiętności nie niepokoiły mojego istnienia; i żebym nie był wrażliwy na żadne inne piękno poza pięknem Twego boskiego oblicza.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

32. WASARIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 29 sierpnia ? 2 września

Anioł Stróż związany z siłami księżycowymi; działa na najniższym poziomie wibracji Chóru Panowania, najbardziej skamieniałym i w wyniku tego jest Aniołem, który najintensywniej manifestuje swój wpływ, może nam przynieść najbardziej radykalną pomoc. Energie Jupitera (bogactwo, dobrobyt, radość) są przekazywane przez tego księżycowego Anioła z dużą siłą i wyrazistością ? na poziomie podświadomości jego podopiecznych. Ponieważ życie zewnętrzne, codzienne nie jest niczym innym jak odzwierciedleniem naszej rzeczywistości wewnętrznej, osoba pozostająca pod wpływem tego Anioła Stróża (w szczególności jeżeli adresuje do niego swe modlitwy) będzie kierowana w kierunku szczęśliwych zdarzeń. Jest to Anioł Stróż wielkich tego świata (według statystyk). Tekst Tradycyjny wskazuje, iż modląc się do tego Anioła, otrzymujemy względy i pomyślność od królów, prezydentów i osób wpływowych.

Modlitwa

Wasariaszu, złożyłeś, Panie, ciężkie zadanie na moje słabe ramiona.

Moje przeszłe wcielenia nieodwołalnie nakazują mi sądzić moich braci;

bronić ich praw lub zmuszać do spojrzenia wprost na konsekwencje ich czynów.

Objaw się, Aniele Wasariaszu, bym mógł być wzorcem sprawiedliwości. Jeżeli będę musiał być surowy, pomóż mi, bym wygłaszając wyrok nigdy nie wydał się zuchwały.

Pomóż mi darzyć braci, których osądzam, współczuciem i sympatią, by łatwiej mogli zniesc ciężar kary.

W każdej okoliczności spraw, bym dzięki Twej łasce był jedynie skromnym sługą Prawa, a nigdy osądzającym przyziemnie i z mocą bezprawia.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.