Gość Kuanan

Chór Potęgi (Archanioł Kamael)

8 postów w tym temacie

33. JEHUJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 3 ? 7 września

Reprezentuje energię Urana w marsowym Chórze Potęgi. Możemy powiedzieć, że siła mięśni Marsa będzie zawsze przydzielona w obfitości do realizacji prac skierowanych na wyższe cele, by wzrastać moralnie, duchowo i materialnie. Tekst Tradycyjny mówi, że Anioł ten jest tarczą dla książąt szlachetnych i uczciwych, czyli chroni w nas to co najwznioślejsze. Pojęcie ochrony obejmuje (tutaj) pracę; jednym słowem Jehujasz skłoni nas do pracy dla Księcia (którego mamy w naszym wnętrzu), by stały mu się posłuszne nasze niskie skłonności.

Modlitwa

Jehujaszu, Panie, przeszedłem długą drogę u boku ludzi dostojnych,

lecz jeżeli od tej chwili Twoja wola jest, bym poznał zdeprawowanie Twojego dzieła, czuwaj z wysokości,

bym bez przekroczenia granic nadanych złemu nauczył się lekcji, której mi trzeba.

Chcę, by moja wyprawa w ciemność była tylko zdarzeniem, antraktem w wielkiej operze mojego istnienia.

Po tej lekcji chcę powrócić do światła, by stać się istotnym elementem w Twoim olśniewającym wszechświecie.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

34. LEHAHIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 8 ? 12 września

Saturnowy Anioł Mocy. Udziela swych darów i potęgi, by jego podopieczny pracował w służbie wyższej sprawy, niezależnej od niego. Będzie to służba i wierność wielkiemu człowiekowi, w oddaniu i dyscyplinie, z respektem i powagą. W zamian za to podopieczny Lehahiasza będzie się cieszył szacunkiem i pełnym zaufaniem przełożonych, którzy przyznają mu wszelkiego rodzaju wynagrodzenia, chociaż zawsze związane z pracą. Lehahiasz lubi ludzi ciężko pracujących, daje im bezpieczeństwo materialne, ciągłość pracy. Jego podopieczny powinien pozostawać w ciągłym kontakcie z przełożonym, gdyż postęp szefa przypuszczalnie przyspieszy jego własny rozwój; dzięki awansowi przełożonego będzie mógł (z mocy tego Anioła) odnosić sukcesy godne pozazdroszczenia, zwracające powszechną uwagę.

Modlitwa

Lehahiaszu, daj mi ważne powody do służby, gdyż jestem dobrym sługą.

Daj mi pana o szerokich horyzontach, któremu mogę ofiarować wierność i zdolności organizatora.

Uczysz mnie, Aniele Lehahiaszu, łączyć wodę z ogniem, powietrze z ziemią; oby te nauki przyniosły mi laury chwały.

Prowadź mnie tam, gdzie mogą błyszczeć uzdolnienia, którymi mnie obdarzyłeś.

Spraw, bym słowem i postępowaniem mógł ukoić gniewne umysły.

Spraw, bym był wspaniałomyślny i oddany;

by moje serce i umysł, jak również słowa i czyny pozostawały w doskonałej harmonii,

bym mógł przekazać moim braciom pokój i wolę, którymi wypełniłeś moje jestestwo, a które są źródłem bogactw duchowych i materialnych.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

35. SZAWAKIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 13 ? 17 września

Ten Anioł Jupitera nakłania do pracy, a ona prowadzić nas ma do mitycznego Edenu, który niegdyś opuściliśmy. Jego podopieczni pogodzą się z odwiecznymi prawami. Wpływ Szawakiasza w życiu codziennym przejawi się pojednaniem z osobami, których interesy są niezgodne z interesami podopiecznych tego Anioła Stróża. Pojednanie będzie wyrażać się poprzez pracę, a więc protegowanemu Szawakiasza przyjdzie pracować w nieprzyjaznych okolicznościach ? na wschód od Edenu. Wrogość (z którą musi się pogodzić) będzie punktem wyjścia i dzięki modlitwie do swojego Anioła Stróża człowiek ów będzie mógł rozpocząć drogę powrotną do Raju Utraconego, by odnaleźć go na zawsze!

Modlitwa

Chawakiaszu, pomóż mi, Panie, by głos mojego Ja trafił do mojego rozumu. Pomóż mi, Panie, pojąć język Aniołów.

Pomóż mi, Aniele Szawakiaszu! Daj mi dość sił, bym rozerwał więzy, które mnie trzymają w niewoli moich przyzwyczajeń,

a wtedy będę mógł rozpocząć nowe życie.

Aniele Szawakiaszu, pomóż mi znaleźć odpowiednie miejsce dla stworzenia nowego świata.

Natchnij mnie, Panie, bym odnalazł słuszne słowa i czyny użyteczne do budowy tutaj świata na podobieństwo tego w niebie.

Pomóż mi budować Nowy Raj.

AMEN

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

36. MONADEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 18 ? 23 września

Anioł Marsa w służbie Archanioła marsowego Kamaela. Tradycja mówi, że Monadel uwalnia więźniów i wyjaśnia nam los osób zaginionych. Chodzi tu oczywiście o uwolnienie tych spośród jego podopiecznych, którzy stali się niewolnikami własnych błędów: oddalili się od prawdy, oddalili od ojczyzny duchowej, gdzie człowiek żył przed swym upadkiem i wygnaniem. Monadel jest pierwszym szczeblem drabiny prowadzącej do Szawakiasza (anioła powrotu do Raju). Zadaniem podopiecznego Monadela będzie odzyskanie szacunku dla siebie samego. Objawi się to przez ciężką pracę zawodową, obcą jego osobowości, jego możliwościom. Tekst Tradycyjny głosi, iż należy modlić się do tego Anioła, jeśli pragniemy utrzymać posadę; wówczas odzyskamy utracone umiejętności będziemy mogli pracować dobrze i spełnić się zawodowo.

Modlitwa

Monadelu, pomóż mi, Panie, wymazać z pamięci mroczną przeszłość.

Uczyń, by siedem zasłon zapomnienia spadło na to, czym byłem i czym nie chcę być już nigdy.

Spraw, mój Aniele Stróżu, by znikła nękająca mnie tęsknota.

Oddal też ode mnie na zawsze smak dawnych swawolnych przyzwyczajeń, które tak długo więziły mnie w materializmie tego świata.

Pragnę wzlecieć do światła.

Chcę, byś wydał mi, Aniele Monadelu paszport, wizę, bym powrócił duchem i ciałem do mojej niebiańskiej ojczyzny.

Chcę słyszeć gwiezdny koncert, muzykę sfer, szmer ciał niebieskich w ich kosmicznym, międzyplanetarnym biegu.

Mozół ciężkich dni skończył się dla mnie. Wznoszę do Ciebie duszę pełną doświadczeń.

Pij, Aniele! Pij, smakuj nektar z mego kielicha pełnego doświadczeń.

Twe dary zaowocowały. Wszystko jest możliwe, gdy idę ramię w ramię z mym Aniołem Stróżem!

AMEN

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

37. ANIEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 24 ? 28 września

To Anioł Słońca, marsowego Chóru Potęgi. Anioł ten znacznie wzmacnia wolę swych podopiecznych, reprezentowaną przez Słońce. Cechami tych osób będzie stalowa wola, zdecydowanie i niezłomna prawość. Praca przyniesie im sławę (jeśli tylko zwrócą się z modlitwą do swojego Anioła Stróża). W jakiejkolwiek dziedzinie człowiek będzie pracować Aiel przyniesie mu uznanie. W ten sposób energie marsowe zamanifestują się w świadomości, rządzonej przez Słońce, i uwolnią ją od błędów (zła w ogólności), więc podopieczny tego Anioła będzie miał charakter zrównoważony i przyjazny. Tradycja głosi, że Aiel pomaga przezwyciężyć własną rutynę.

Modlitwa

Aielu, moją myślą, Panie, pragnę wyrazić Twój Wszechświat.

Wiem, że są tajemnice, których nie potrafię zgłębić, wysokie szczyty, których nie udaje mi się osiągnąć. Lecz odgaduję, że ponad moim światem istnieje świat rozleglejszy i pewnego dnia dotrzemy tam my wszyscy.

Proszę Cię, Aniele Aielu, byś pozwolił mi go dojrzeć, a będę świadczył o wszystkich twych cudach przed tymi, którzy znajdują się na niższych niż ja poziomach swiadomosci.

Mogę osiągnąć punkt, skąd zobaczę, że wszystko jest całością i już na zawsze pozostanę w Twej Jedności, która nieuchronnie prowadzi do pokoju, bogactwa moralnego i materialnego oraz do sprzymierzenia z Dziełem Boga.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

38. HAAMIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 29 września ? 3 października

W marsowym Chórze Potęgi anioł ten panuje nad siłami Wenus. Człowiek urodzony w tym czasie spotka bratnią duszę i przeżyje niezwykłą miłość. Jego życie będzie spokojne, pogodne, bez trwogi. Według Tekstu Tradycyjnego modlitwa do tego anioła jest skuteczna przeciw błyskawicy, broni palnej, dzikim zwierzętom i złym duchom, albowiem wobec przemocy nie ma nic ponad siły Wenus. Haamiasz świadomie dozuje mieszankę energii Marsa, właściwej aniołom Panowania, z energią Wenus, którą reprezentuje w łonie swojego Chóru. Sprowadza też ze Światów Wyższych na nasz świat materialny piękno i harmonię. W ten sposób moc Wenus ożywiona jest przez moc Marsa. Krótko mówiąc, Haamiasz obdziela swych podopiecznych spokojem, miłością, sztuką i duchowością do woli.

Modlitwa

Haamiaszu, oczyść, Panie, moje uczucia, oddal ode mnie wszystko, co nie współgra z Prawem boskim.

Spraw, by serce moje pragnęło tylko tego, czego Ty pragniesz dla mnie, Haamiaszu, z Twej boskiej siedziby.

Naucz mnie, Panie, sztuki łączenia wody i ognia, czyli moich uczuć i woli, by położyć kres walce tych dwóch braci.

A gdy osiągnę już wewnętrzny spokój i będę gotów podjąć słuszne i konieczne działania dla moich bliźnich i mnie samego, proszę, byś obdarzył mnie rozsądkiem i logiką, ażebym z pomocą moich bliskich mógł obudzić w sercach ludzi Twoją prawdę, gdyż wtedy szczęście zapanuje w świecie.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

39. REHAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 4 ? 8 października

Anioł ten (wraz ze swymi legionami) otworzył Drogę 23 (patrz: Drzewo Życia str. 12), przez którą rzucane jest w otchłań wszystko to, co niezgodne z zamysłem boskim. Rehael z pomocą swoich legionów ratuje to, co może być uratowane. Dlatego tradycja podkreśla, że Anioł ten leczy choroby ciała i duszy, przekształca zło w dobro. Tradycja mówi również o darze Rehaela, którym jest wzmacnianie miłości ojcowskiej i miłości synowskiej. Efektem jest przywrócenie harmonii pomiędzy działaniem a jego skutkami, dzięki temu jego podopieczni mogą zrozumieć, że rezultat każdego postępowania jest logicznym wynikiem konkretnej przyczyny. Zrozumienie takie wystarczy, by przywrócić harmonię i zdrowie, co pozwoli na długie i szczęśliwe życie. Modlitwa do tego Anioła Stróża jest niepomiernie użyteczna.

Modlitwa

Rehaelu, Panie, spraw, by w życiu panował ład.

Pomóż mi, abym nie narzucał innym moich problemów, moich przekonań, moich niepokojów.

Daj mi siłę niezbędną, bym mógł sam wykonywać moje obowiązki i nie potrzebował obarczać nimi przyjaciół i bliskich.

Rehaelu, daj mi jasność umysłu potrzebną do powzięcia koniecznych decyzji, które wyzwolą mnie od codziennej rutyny.

Wolny od tego ciężaru będę podążać w kierunku nowych możliwości duchowych i materialnych.

Potrzebuję Ciebie, Aniele Rehaelu! Pomóż mi, kiedy przystąpię do złożenia ofiary z namiętności moich uczuć.

Niech mój rozsądek zaakceptuje tę przemianę, to wywyższenie ku nowej sytuacji, gdzie odbiciem mego spokoju wewnętrznego będzie spokój zewnętrzny.

Z Twoją opatrznościową pomocą ta nowa sytuacja przyniesie błogosławieństwo natury duchowej i materialnej.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

40. IHIAZEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 9 ? 13 października

Ihiazel jest Aniołem księżycowym; sprawia, że energia Marsa przynależąca do jego Archanioła przenika do wnętrza energii księżycowych w celu uwolnienia więźniów tam się znajdujących. W rzeczywistości energia księżycowa stworzona jest z wielorakich energii kosmicznych; można więc powiedzieć, że więźniami są te niezliczone energie. Energie marsowe wkraczają razem z Ihiazelem, by według Tekstu Tradycyjnego uwolnić nas od wszystkiego, co powoduje niepokój, gnębi, uciska, tyranizuje, trwoży, absorbuje. Anioł ten jest oswobodzicielem. Będąc Aniołem księżycowym, ma władzę nad wydawaniem książek, płyt, prasy, nad telewizją i kinem; nad wszystkim, co związane jest z obrazem i wyobraźnią. Energia księżycowa tworzy również (poprzez tego Anioła) sól, więc jego podopieczni będą wiedli życie pełne wydarzeń, jeśli tylko pozostaną w kontakcie ze swym Aniołem Stróżem.

Modlitwa

Ihiazelu, zbudź mnie, Panie, ze snów o mądrości logicznej,

Aby moje dążenia zapładniały mój rozsądek.

Chciałbym ofiarować społeczeństwu, do którego należę, zrównoważoną wizję Twego Królestwa.

Pozwól mi, Aniele Ihiazelu, uwolnić się od moich nieprzyjaciół wewnętrznych i zewnętrznych; uwolnić się od wszystkiego, co mnie wstrzymuje na niższych poziomach,

by przez kanał mojej duszy krążyło, płynęło, rozprzestrzeniało się Twoje posłannictwo;

bym dzięki Twym darom i mocy, dzięki Twej łasce zyskał powszechne zaufanie i doszedł do życia wzniosłego duchowo, jasnego moralnie, dostatniego i pomyślnego.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.