_Domi_

Panna urodzona w roku Dzika

1 post w tym temacie

Panna urodzona w roku Dzika

Połączyć w jednej postaci Panną i Dzika to tak jak eksponować perły na atłasowej kołdrze w kolorze kości słoniowej. Za dużo jest w tym połączeniu wysublimowanej czystości ducha. To jest jak nieoczekiwany prezent, jak nagroda. Naiwne i pracowite, wrażliwe i rozsądne, systematyczne i drobiazgowe - Panny Dziki są naprawdę uosobieniem dobroci.

W ich odczuciu niegodziwość w ogóle nie istnieje. Nie wierzą, że podłe, niskie, chytre, złe duchy krążą i krążyły wokół nas we wszystkich epokach i we wszystkich klimatach. Panna Dzik rodzi się z wiarą w szlachetnego barbarzyńcę. Dla niej wszyscy ludzie, zwierzęta i nawet przedmioty są zawsze prawe i szlachetne. Oczywiście mogą błądzić. O tak! I ludzie, i zwierzęta mogą zboczyć ze ścieżki prawości. Ale jest to zawsze wina społeczeństwa.

Panny Dziki mają czyste i nieskazitelne duszyczki - nie potrafią sobie nawet wyobrazić, że inni ludzie mogą być źli. Nie chcą widzieć, że jakiś chłopiec kradnie z matczynej portmonetki pieniądze. Natychmiast robią ze złodzieja ofiarę losu, której chcą pomóc. Gdyby ten chłopiec był ich synem, nie musiałby popełniać przestępstw. Byłby wykształcony i kulturalny i w jego głowie rodziłyby się same wzniosłe myśli, tak jak przystało na syna Panny Dzika.

Może nam się wydawać, że jest to naiwność. Może nas najść chętka, by nazwać Pannę Dzika łatwowierną, i uznać, że daje sobie mydlić oczy pozorami. Bez wątpienia jednak powinniśmy przypomnieć Pannie Dzikowi, że zło istnieje, bo często pada ofiarą oszustwa.

Panna Dzik jest osobą praktyczną. Prawie wszystko potrafi zrobić własnoręcznie. Żadne zadanie manualne nie jest dla niej zbyt skomplikowane. Sztuka jest dla tych wrażliwych osób drugą naturą - potrafią ocenić piękne dzieła albo je same wykonać. Panna Dzik to jedyny znak, który gwarantuje, że jego nosiciel będzie w jakiś sposób związany ze sztuką.

Przy pierwszym spotkaniu Panna Dzik przypomina postać ze świata bohemy. W oczach tych ludzi, w ich sposobie ubierania się jest coś poetyckiego. Ale gdy poznasz Pannę Dzika bliżej, zrozumiesz, że ani poplamiony farbą fartuch, ani niechlujne uczesanie nie są w stanie przesłonić tego, czego przede wszystkim potrzebuje i na czym jej najbardziej zależy - zbytku. Oto prawdziwa artystka - ma podkrążone oczy, wygląda mizernie i krucho, jest nerwowa i bardzo nieśmiała, ale właśnie przerobiła sobie kuchnię i wydała na to połowę sumy, którą ty zarabiasz w ciągu całego roku. Panna Dzik jest nieszczęśliwa, jeśli nie żyje w luksusie. Sztuka to piękna rzecz, ale złoto daje poczucie bezpieczeństwa.

Panny Dziki nienawidzą korupcji, ale z zawiścią patrzą na zyski, jakie przynosi. Ta rozbieżność doprowadza je do lekkiej schizofrenii. Utrzymują, że pragną tylko prostego wiejskiego życia, a tymczasem ciągle marzą o obrazie Picassa. Wydają się dbać o to, co niezbędne, a w gruncie rzeczy tęsknią za luksusem. Są nieraz tak prostolinijne, że kto wie, czy nie pociągają ich po cichu jakieś nieprzyzwoitości. Kiedy wyglądają najniewinniej, możesz być pewny, że coś knują, ale bardzo dyskretnie.

Miłość

Lojalność i miłość idą w parze. Panna Dzik nigdy nie zdradza swego kochanka czy przyjaciela i tego samego oczekuje od tych, których kocha.

Jeśli chce utrzymać związek, jest zdolna do wieloletniego poświęcenia, ale jeśli zechce uwieść kogoś, komu, jej zdaniem, nie można się oprzeć - nic jej nie powstrzyma. Z miłości obrzuca wybrańca prezentami i świadczy mu rozmaite przysługi.

Strzeż się jednak gniewu Panny Dzika. Osoba, która tyle z siebie daje i z natury skłonna jest przebaczać, nieczęsto się złości. Ale gdy jej wyrozumiałość wyczerpie się, kiedy czuje, że nie przeżyje już ani jednego rozczarowania, a jakiś beztroski i wiarołomny nicpoń podepcze jej zaufanie, wtedy "biała gorączka" czy "niepohamowana wściekłość" to nie są dość mocne określenia, by opisać jej gniewną reakcję. Panna Dzik potrafi na zawsze odwrócić się plecami do ludzi, do których ma żal. Rozgniewana Panna Dzik skreśla swoich wrogów, bardzo zresztą nielicznych: dla niej już nie żyją. Jeśli kochasz Pannę Dzika, musisz stale składać jej hołd. Jeśli chcesz ją przy sobie zatrzymać, nie wolno ci nigdy nawet wzmiankować, że jesteś zdolny do zdrady.

Związki z innymi znakami

Niezwykłym dla ciebie partnerem będzie Baran Bawół. Pragniesz luksusu? Baran Bawół ci go da. Nie tak spektakularne sukcesy osiągniesz w kontaktach z Bykami, Rakami, Skorpionami i Koziorożcami urodzonymi w roku Zająca lub Owcy. To poczciwe, kochające przyrodę dusze. Podobną rolę może odegrać w twoim życiu Byk Tygrys lub Dzik. Unikałabym Bliźniąt, Strzelca i Ryb urodzonych w roku Węża. To nic, że symbolizują bogactwo. Potrafią z upodobaniem ściskać Dzika odrobinę za mocno, rzekomo dla jego dobra. Nie będziesz mieć wiele szczęścia u Małp spod znaku Bliźniąt lub Ryb. I zapomnij o Smoku spod znaku Ryb, którego poznałaś w zeszłym tygodniu.

Dom i rodzina

Panna Dzik lubi mieszkać wygodnie i w miłym otoczeniu. Jeśli chodzi o umeblowanie, pociąga ją to, co prawdziwe. Antyki i piękne obrazy mają w jej życiu pierwszeństwo przed przyjemnościami kulinarnymi. Spośród znaków urodzonych w roku Dzika Panna jest najbardziej ascetyczna. Nie tyje, a jej mieszkanie nie jest ani przeładowane, ani barokowe.

Założenie rodziny wynika w sposób naturalny z zacnego stylu życia Panny Dzika. Można powiedzieć, że jest ona prawdziwym ekspertem, jeśli chodzi o zalety rodzicielskie. Panny Dziki ręcznie szyją dla swego dziecka kostium anioła do jasełek, stoją w marznącym śniegu i biją brawo, gdy ich dzieci koziołkują na nartach, nigdy nie zapominają podpisać pracy domowej swego dziecka i zawsze pamiętają, żeby raz na pół roku zamówić dla niego wizytę u dentysty. Poczucie obowiązku każe tym rodzicom wychowywać dzieci tak, żeby się umiały właściwie zachować. Poważni, obowiązkowi, kompetentni - uczą dzieci dobrych manier i karcą je, gdy przekroczą pewne granice.

Jeśli masz dziecko urodzone w znaku Panny Dzika, to nigdy nie przestaniesz się zastanawiać, za jakie zasługi Pan Bóg obdarzył cię takim błogosławieństwem. Twoje dziecko będzie pedantyczne i inteligentne. Będzie już w bardzo młodym wieku rozumiało potrzebę dyskrecji i będzie miało niezawodne oko do szczegółów. Te dzieci mają jednak pewną trudność w wyrażaniu swoich uczuć. Dobrze, więc zrobisz, jeśli będziesz wobec swojej małej Panny Dzika pierwsza występować z pieszczotami. Te niezwykle uzdolnione maluchy powinny wcześnie rozpoczynać lekcje inspirujące do pisania czy malowana.

Zawód

Panny Dziki potrafią dobrze wykonać każdą pracę z wyjątkiem takiej, która wymaga zaawansowanej wiedzy w dziedzinie nauk ścisłych. Ludzie spod tego znaku mają raczej zdolności artystyczne i nauki ścisłe ich nudzą. Ponieważ dobrze wiedzą, jak wydawać pieniądze, najprawdopodobniej będą równie dobrze wiedziały, jak je zarobić. Panny Dziki są w pracy solidne. Powiedziałabym, że mają pracowitość we krwi.

Panna Dzik jest zwykle wspaniałym szefem, lubianym i szanowanym przez podwładnych za to, że własną pracą daje dobry przykład. Ona nie gardzi żadną, nawet najcięższą robotą. Jako pracownik jest osobą, na której można polegać, zawsze poza wszelkim podejrzeniem. Stara się awansować na wyższe stanowisko i bez względu na to, na jakim szczeblu władzy ją ustawisz, ona i tak zechce być wyżej. Panny Dziki doskonale się też sprawdzają, pracując na własną rękę.

Właściwe zawody dla tych sumiennych ludzi to między innymi: zakonnica, ksiądz, scenograf, muzyk, pisarz, malarz, kurator, archiwista.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.