Gość Sok ze skał

Skrypt Rytu

17 postów w tym temacie

Na podstawie książek około Wiccańskich opracowałem ogólny szkic rytuału ale to na czym się opierałem...

wszystko musiałem poprawiać bo te całe Cunninghamy to chyba specjalnie robili pomyłki

żeby nie wtajemniczeni nie mieli szansy na udany ryt ;)

Kolejność pochrzanili byli,eeeh.Trzeba było wszystko układać od nowa...

(UWAGA!Opis wyłącznie dla dorosłych,w trakcie zostanie użyte słowo"orgazm"!!To bardzo niebezpieczne słowo,

ma strasznie mało mikroelementów i jest bardzo niezdrowe dla młodzieży)

1-samooczyszczenie

2-oczyszczanie przestrzeni

3-stworzenie świętej przestrzeni/kręgu

4-inwokacja/afirmacje

5-pobudzanie energii

6-celebrowanie rytu

7-uziemienie mocy

8-podziękowanie bogom/afirmacje

9-samooczyszczenie

10-oczyszczanie przestrzeni

11-uziemienie siebie

12-przerwanie kręgu

Teraz tak,wykorzystując to co w książce Ewolucja Czarów(poszczególne opisy ćwiczeń)

można zrobić co następuje.

1a-Oczyszczanie Miłością Do Siebie

1b-Prawdziwa Obecność i Zakorzenienie

2 Tutaj możecie się wykazać kreatywnością :D

3a Zbliżanie się Do Ognia Feri

3b Zakreślanie Sfery z Wnętrza lub Zakreślanie Sfery

3c Rozwijanie Swej Mocy

4 Afirmacje/inwokacje

5-W Ślad Za Płynącą Energią

6

a Wykorzystanie Marzeń

b Spełnienie Pragnień

c Święty Orgazm + Ptak Życzenie

7 Jesteśmy nadal kreatywni prawda? :D

8 Afirmacje/inwokacje

8-samooczyszczenie(jakaś wizualizacja tarczy na okres między jednym rytem a drugim;>)

9-oczyszczanie przestrzeni

10-uziemienie siebie (tutaj wystarczy pozostać w stanie permanentnej kreatywności i będzie wiadomo co robić by oczyścić i uziemić)

11-Zamknij Sferę i Otwórz Świat

Najbezpieczniej zamienić inwokacje na afirmacje i niczego nie przywoływać...i tak samo przyjdzie :D ;) więc krąg nie zaszkodzi zrobić.

Edytowane przez Sok ze skał
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopiero dziś zauważyłem że nie ponumerowałem odpowiednio poszczególnych punktów :)

Nic się nie stało,wystarczyło trzymać się kolejności takiej w jakiej zostały podane kolejne ćwiczenia.

W każdym razie teraz już jest dobrze,poprawiłem.

Lepiej późno niż wcale :) szkoda że wcześniej nikt mi nie zwrócił uwagi..

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zgadzam się. Nawet w Wicca nie ma aż tak ustawianych rytuałów. Są pewne schematy w rytuałach z których się korzysta, ale na listość boską, nie ma schematu w magii na nic -.-

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:dobani: Skrypt to skrypt,szkic,masz gotowca i sobie go przekształcaj tak jak ja napisałem swój skrypt na podstawie cudzych.
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zgadzam się. Nawet w Wicca nie ma aż tak ustawianych rytuałów. Są pewne schematy w rytuałach z których się korzysta, ale na listość boską, nie ma schematu w magii na nic -.-

Swoją drogą, dlaczego większość tak bardzo stara sie na siłę trzymać schematów i sztywnych ram? Jak runy to juz tzreba oddawać cześć germańskim bogom, jak szamanizm to najlepeij chodzić w skórach i ptasich piórach.

Więcej elstycznosci ludzie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skrypt który podałem to ogólny plan rytu jakiegokolwiek.To że podłożyłem pod niego Feri...no i co? :thumbsup:

Mogłem podłożyć dowolny zestaw symboli z dowolnej ścieżki.Wybrałem Feri ponieważ akurat miałem pod ręką Ewolucję więc nie wiele myśląc

poszedłem spontanicznie na żywioł i powstał skrypt z gotowym przykładem,w klimacie Feri,nie Wicca.

Ja w swoim czarostwie i tak posługuję się własnym systemem którego w żadnej książce nie ma,chyba że ją napisze :D to wtedy będzie.

Nawet w Wicca nie ma aż tak ustawianych rytuałów.

Bo ze mnie takie Wicca jak i z...ja wiem,z Ciebie? :D

To nie jest skrypt Wicca,skrypt to skrypt,podłóż sobie pod niego Wicca jeśli chcesz,albo kabałę albo jeszcze coś innego.

Więcej elstycznosci ludzie.

Kreatywności też,przede wszystkim :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nawet w Wicca nie ma aż tak ustawianych rytuałów.

Wszystko wskazuje na to, że jednak poniekąd ma.

Jak runy to juz tzreba oddawać cześć germańskim bogom, jak szamanizm to najlepeij chodzić w skórach i ptasich piórach.

Oddawanie czci może i nie - niemniej jednak runy to pewna forma kontaktu z tymi bogami.

poszedłem spontanicznie na żywioł i powstał skrypt z gotowym przykładem,w klimacie Feri,nie Wicca.

Inspiracje wicca w wydaniu eklektycznym widać u Andersona gołym okiem. Stąd tradycję, którą zapoczątkował nazywa się niekiedy Feri Wicca.

Sam skrypt całkiem ciekawy, ale raczej bym się nie zdobył na odprawienie czegoś takiego. Dryfuję w zupełnie innych rejonach ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oddawanie czci może i nie - niemniej jednak runy to pewna forma kontaktu z tymi bogami.

Nie zaprzeczam, co nie znaczy, ze trzeba bic pokłony pzred nimi i określać się mianem pogańskiego wyznawcy germańskich bóstw

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMHO bicie poklonów przed germańskimi bogami to zmiana skórki w winampie. Wycięcie JHWH i wklejenie na jego miejsce Odyna.

Wracając do tematu czyli skryptu:

c Święty Orgazm + Ptak Życzenie

W książce Lipp (gardnerianka) jeden z etapów nazywa się bodajże "radosne szczytowanie". Swoją drogą to świetne pomysły na tytuły filmow dla dorosłych ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Inspiracje wicca w wydaniu eklektycznym widać u Andersona gołym okiem.

Inspiracje tak,Huną też albo buddyzmem(tzn ja te inspiracje widzę)głównie jednak Celtami.

Feri jest definiowane w książce Coyle jako"szamanizm celtycki"

cała około Wiccańska otoczka w Feri mi nie przeszkadza

bo wiem jak oddzielić Wicca od nie Wicca :thumbsup: i zostawić to co stare i tradycyjne.

Znalezione przed momentem:

"Wiary Faery nie należy mylić z Feri Tradition bądź Faery Wicca, tradycji popularyzowanej przez Corę Anderson i Victora Andersona, nauczyciela Franceski de Grandis, autorki wydanej w Polsce książki "Zostań Boginią", oraz Starhawk. Pentagram Żelaza i Pentagram Perły ze "Spiral Dance" pochodzą właśnie z Faery Wicca. Można kupić po polsku kurs tej tradycji, "Ewolucję czarów" T. Thorn Coyle ("Evolutionary Witchcraft"). Ja nie kupiłam, zaintrygowana jednak stwierdzeniem, że jest to tradycja łącząca szamanizm, Hunę, echa teozofii, radycję celtycką i wiele innych rzeczy, zakupiłam cienką książeczkę Cory Anderson pt. "Fifty Years in the Feri Tradition" i potwierdzam - jest tak, a nawet jeszcze mniej prawdopodobnie. Z pewnością to nie jest wicca. Podobnie jak wiele kultów czarowniczych, czerpie z rozmaitych nieprawdopodobnych źródeł, rości sobie pretensje do pradawnego pochodzenia, a jednocześnie tworzy przekonującą i intrygującą całość."

http://www.wicca.pl/?art=31

Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam ta ksiazke 'Ewolucja czarow' juz z dwa lata i tylko ja 'przelecialam'. Nudna jak flaki z olejem... Ale ma fajna okladke z pentagramem, robi wrazenie na znajomych heheh;)

Edytowane przez tribalbellydancer
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:) Nudna?Tzn czego szukałaś w niej?Przepisów na udany związek typu:dodaj oko ropuchy i sierść kota,zamieszaj,abra kadabra bum? ;)

W książce masz wyłącznie gotowe ćwiczenia i przykłady różnych medytacji,można teraz takiego gotowca obedrzeć z symbolicci Wicca czy Ferii

i wykorzystać wg własnego uznania :D dodając swoje...No chyba że ktoś jest naprawdę mega mózg,ma w głowie bibliotekę to wtedy faktycznie,niczego nowego nie znajdzie w tej książce ale książka jest dla początkujących właśnie,nie dla dziekanów ;)

Chciałbym żeby wszystkie książki oceniane jako te "gorsze",prezentowały sobą minimalnie taki właśnie poziom.

Nie chodzi o styl pisania tylko informacje.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mądrze prawisz Soku ;)

Mam sentyment do tradycji Feri, swego czasu przebijałem się przez De Grandis. Swoją drogą przetłumaczona równie kiepsko jak "Ewolucja czarów".

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepszy rydz niż nic.Już wolę takie niż żadne.Czekam aż ktoś się wreszcie weźmie za Nicholsa :>

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wlasnie chyba ta tradycja Ferii nie przemowila do mnie..za duzo opisow ktorych noe chcialo mi sie czytac, co dopiero cwiczyc;))))

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:zalamka: Czyli książka zła bo za dużo konkretów do czytania? ;)

Pani Tribalówno Belewiczewno Denserowowiczówno :) mistrzówno Reikowiczewno od niedawnowo.

To nie uchodzi żeby ze stopniem mistrza Riki być leniwą,to zaprawdę nie przystoi :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każda nauka psychologiczna /duchowa od pokoleń i na całym świecie , tworzyła własny rytuał zmiany osobowości ,samo-realizację ,czy proces oświecania niewiedzy w ludziach ,by być bardziej dojrzałym psychologicznue /duchowo ,o szerokich choryzontach światopoglądowych , i dużej kreatywności umysłowej /mentalnej   ,tylko na całym świecie ,musiano to samo inaczej nazywać  , zależnie od kultury ,epoki i miejsca , na dalekim wschodzie jest to medytacja-zen ,joga ,szamanizm ,magia , rei ki , na Zachodzie  będzie to - psychologia społeczna ,transpersonalna ,bechawioralna ,rozwojowa , poznawcza ,parapsychologia ,teologia ,metafizyka ,paranauka ,fizyka kwantowa   ,itp.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.