Gość Kuanan

Połączenia kart i różne ich sposoby interpretacji

12 postów w tym temacie

Słuchajcie, zwróciła się do mnie z interpretacją kart klasycznych Alicja. Obie mamy troszkę rożne zdanie... aczkolwiek... bardzo podobne... i co ważniejsze jedno rozłożenie z kart obie podobnie interpretujemy, choc chciałam zwrócic na coś uwagę... ale o tym później... teraz przedstawiam jej rozłożenie wraz z moją interpretacją ;)

Użytkownik ALICJA dnia 10 01 2011 - 20:43 napisał

postawiłam układ:

1. co było: Walet pik, 10 pik (oszustwo)

a moja interpretacja jest następująca

jak ja widzę niektóre rzeczy inaczej:

1. tu fatalna podróż

mam nadzieję, że Ala się nie pogniewa jak przytoczę tutaj jej słowa odnośnie dalszej kwestii w interpretacji poszczególnych kart ;)

Alicja- dziękuję za interpretacje, ale też o kurcze nie zgadza mi się bo jestem pewna oszustwa w tym co było.

10 pik to niekoniecznie podróż a przy walecie pik to na bank dla mnie wielka brzydka rzecz dokonana przez młodego mężczyznę.

więc teraz ja się ustosunkuje do tego... owszem piki to takie karty, które wywołują u nas negatywne emocje... i w połaczeniu tych dwóch kart rzecz może się przedstawiac jako coś niefajnego, a dokładnie karta Walet pik w pozycji odwróconej właśnie może oznaczac kłopoty, zmartwienia , niepokoje, przeszkody i nadużycia. W połączeniu z 10 pik która również jest odwrócona oznacza właśnie nieprzyjemne wydarzenie.

A ten post piszę, po to abyśmy razem może stworzyli taki temat w którym będziemy mogli zadawac sobie pytania odnośnie poszczególnych połączeń i tego jak je widzimy, dzięki temu poznamy rożne znaczenia... zapraszam do wyrażania swoich opinii...i zadawania pytań.

Pozdrawiam

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. co było: Walet pik, 10 pik (oszustwo)

hello, fajny pomysł z porównywaniem rozkładów ;) mam nadzieję od czasu do czasu udzielic sie w temacie ;)

Ad1. jak dla mmnie - nieszczerośc ze strony meżczyzny, ale przy ma to miejsce przy przemieszczaniu sie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam :oczko:

Bardzo fajny pomysł.

Moje zdanie jest takie

więc teraz ja się ustosunkuje do tego... owszem piki to takie karty, które wywołują u nas negatywne emocje... i w połaczeniu tych dwóch kart rzecz może się przedstawiac jako coś niefajnego, a dokładnie karta Walet pik w pozycji odwróconej właśnie może oznaczac kłopoty, zmartwienia , niepokoje, przeszkody i nadużycia. W połączeniu z 10 pik która również jest odwrócona oznacza właśnie nieprzyjemne wydarzenie.

u mnie ani walet ani dziesiątka nie mogą być odwrócone

Ad 1 Kłopoty w drodze (podróży)

Ad 2 Złe wiadomości

Ad 3 Małe kłopoty finansowe

Ad 4 Pozytywne załatwienie sprawy u osoby urzędowej

Ad 5 Pozytywnie załatwiona sprawa przez parę młodych ludzi

Fajnie było by porozmawiać na żywo przy omawianiu rozkładów kart

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda że fajny pomył.

Sytuacja przedstawiona w rozkładzie dotyczy (jeśli chodzi o przeszłość) do wydarzeń które miały miejsce.

W moim rozkładzie WALET PIK + 10 PIK karty pokazały prawdę.

1. to oszustwo finansowe popełnione przez mężczyznę

2. oszustwo uczuciowe wobec mnie

o podróży w tym wypadku nie ma mowy.

Ale jeśli znacie inne interpretacje piszcie proszę

Interesuje mnie efekt końcowy rozkładu:

połączenie KRÓL KARO + WALET KARO + DAMA KARO

Dla jednych to ślub przyjaciół dla mnie to np. podróż, a jeśli stał by tam (lub był dołożony) As karo to byłaby podróż zagraniczna.

Co o tym sadzicie?

jak wy interpretujecie tego typu zestaw kart

np. dama kier + król kier + walet kier

lub to samo ale w pikach lub treflach ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co o tym sadzicie?

jak wy interpretujecie tego typu zestaw kart

np. dama kier + król kier + walet kier

lub to samo ale w pikach lub treflach ?

dama kier + król kier + walet kier

dla mnie to małżeństwo lub konkubinat i jakieś sprawy, lub dziecko ich oraz może wskazywac ten układ na powodzenie ich planów spraw, ale to wsztstko zależne jest od kart obok.

dama pik + król pik+ walet pik

zagrożenie, szajka złodziejska

reszta jak dla mnie w pozostałych kolorach nie ma znaczneia, jeśli jest tak ułożona wg kolejności.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dama kier + król kier + walet kier

dla mnie to małżeństwo lub konkubinat i jakieś sprawy, lub dziecko ich oraz może wskazywac ten układ na powodzenie ich planów spraw, ale to wsztstko zależne jest od kart obok.

dama pik + król pik+ walet pik

zagrożenie, szajka złodziejska

reszta jak dla mnie w pozostałych kolorach nie ma znaczneia, jeśli jest tak ułożona wg kolejności.

Tak właśnie bym to zinterpretował.

Nie rozkładam kart na konkretne pytanie, jak na razie bo dopiero zaczynam pracę z kartami.

Rozkładam 8X3 ale wiedzy nigdy dosyć.

A praktyka to praktyka i mam nadzieję że przy Waszej pomocy zacznę coraz lepiej czytać karty.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O właśnie też o to mi chodziło, no i o kolejność.

zauważcie że w moim zapytaniu jest walet karo pomiędzy kartami starszymi.

Wówczas możemy powiedzieć o małżeństwie dla pieniędzy, gdzie ludzi łączy pieniądz i wspólne interesy. Oczywiście mówimy tu o parze znajomych i karty nie odnoszą się do osoby której karty stawiamy.

W przypadku trefli będziemy mówić o rodzicach, teściach.

A co jeśli kolejność rozłożenia kart się zmieni i wypadnie nam na przykład walet pomiędzy damą i królem kier, trefl.

Przy pikach kolejność znaczenia nie ma, dla to jak dla was szajka szpiegowska.

Czy wy też bierzecie kolejność pod uwagę, zwracając oczywiście uwagę na karty towarzyszące.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja jak najbardziej biorę kolejnośc pod uwagę, dodatkowo zwrócenie twarzy ma również znaczenia. Np. jeśli król i dama patrzą się na siebie to dobrze, a jeśli jedno z nich odrwaca się to już gorzej, i wówczas szukam odpowiedzi w pozostałych kartach dla czego tak jest...jeśli oczywiście ktoś jest zainteresowany...

co do kolejności waleta - rozumiem, że chodzi Ci, o to, że karta Waleta jest pomiędzy Damą a Królem- wówczas tu zwrócenie twarzy też ma znaczenie, bo może mówic o jakiejś sprawie danej osoby (król, dama) weźmy również pod uwagę, że walet to nie konieznie, dziecko, ale również sprawa, a karty w okolicach tego waleta powiedzą co to za sprawa.

Co do pików w składzie: K, D, W- ma to również znaczenie... bo jest to wówczas inne znaczenie, tzn. jeśli jest sam W i D, to jest małe zagrożenie, jeśli do tego dojdzie K, to już rzecz przedstawia się gorzej. Natomiast jeśli będzie sam K i D- to kart powiedzą o złym samopoczuciu, chorobie, wizycie u lekarza kobiety , również może ten układ wskazywac na wrogie kontakty, ale to też zależy już od ułożenia samego K. Jesli rozbierzemy W pik na czynniki pierwsze to rzecz przedstawia się jesszcze inaczej- czyli może to byc zapowiedź kłopotów, zmartwień, plotek itd. oraz może mówic nam ta karta o pozytywnych wydarzeniach- ale jak podkreślam wszystko zależy od pozostałych kart.

Ps. Mam nadzieje, że nie namieszałam Wam za bardzo... :ros:

Ps.1 Fajnie by było gdyby też się wypiowiedział Aragorn, bo on ma odmienną szkołe od mojej :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak, dokładnie tak.

Jeszcze ciekawi mnie z jakiego jeszcze połączenia, oprócz kart osobowych można dowiedzieć się wywnioskować że np. mamy do czynienia z rodzicami, teściami lub parą starszych osób ?

?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz moje "5 groszy" do sposobu interpretacji. Przejąłem sposób od pewniej starszej pani + moje małe doświadczenie karciane ;)

dla mnie - jesli osoby nie znam to sygnifikatorem jest DAMA KIER i KRÓL KIER, ale jeśli mam do czynienia z osobą albo jestem w stanie dowiedziec sie jak dana osoba wygląda wybieram sygnifikator w nasępujący sposób:

WALETY - męzczyzni do 40 lat

KRÓLOWIE - po 40 r. życia

DAMY - to panie

KIERY - ciemny blond, ciemne oczy

KARA - jasny blond, jasne oczy

PIKI - ciemnie oczy, ciemne włosy ( taki arabski wygląd) :D

TREFLE - szatyni, ciemne włosy, jasne oczy

to na tyle, a co wy nato ?

ja jak najbardziej biorę kolejnośc pod uwagę, dodatkowo zwrócenie twarzy ma również znaczenia. Np. jeśli król i dama patrzą się na siebie to dobrze, a jeśli jedno z nich odrwaca się to już gorzej, i wówczas szukam odpowiedzi w pozostałych kartach dla czego tak jest...jeśli oczywiście ktoś jest zainteresowany...

Ps.1 Fajnie by było gdyby też się wypiowiedział Aragorn, bo on ma odmienną szkołe od mojej :p

Aragorn się wypowiada, choc ma male stosunkowo doswiaczenie: Ja szalenie przywiązuje wage do tego jak patrzy karta osobowa. Jesli są do siebie odwrócieni to jest to pozytywny znak, od siebie odwróceni - poróżnieni, dalej pokoazują karty jak się rozwinie sytuacja.

Co do połączenia kart PIKów - dla mnie jest to negatywne polączenie, ale jeszcze musi wchodzic w rachube strata, czyli karty obok musza mi pokazac, czy ta para jest wroga czy nie... Dla mnie strata wiąze się z wystąpieniem ASA TREFL, wszystkich TREFLI i karty oznaczajacej co to za strata....

u mnie ani walet ani dziesiątka nie mogą być odwrócone

Podzielam kolegi zdanie, jak to robicie, że np 10 PIK jest odwócona ? Przecież nie ma takich kart do kupienia? Są?

Jesli karta ma w sobie negatywne znaczenie to czemu dodawac jeszcze inne znaczenie ?

A co w takim razie będzie oznaczac odwrócona 10 KIER? Wg mojej szkoły oczywiscie nie moze byc odwrócona!!

pzdr

a

Edytowane przez Kuanan
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niedawno prosiłem Kunan o prognozę z kart klasycznych. Powiedziala mi, że rok bedzie obfitowac w duzą dawke energii.

Dlatego kieruję pytanie: jakie karty mówią o jakich emocjach ?

Jakie karty wyrażają jaka energię?

Jakie karty odpowiadają jakim żywiołom ?

pzddr

a.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem przekonana ze Aragorn się nie obrazi a Wy wybaczycie że ja ciągle z uporem wracam do moich wątpliwości a pytanie zwracam tym razem do tych którzy stawiają karty z 7 i 8.

Jeszcze ciekawi mnie z jakiego jeszcze połączenia, oprócz kart osobowych można dowiedzieć się wywnioskować że np. mamy do czynienia z rodzicami, teściami lub parą starszych osób ?

Może należy to pytanie zadać dokładniej:

Jakie inne karty mogą być również kartami osobowymi. I tu przytoczę przykład:

Spotkałam się z poniższą interpretacją 8 kier.

Skrywana miłość. To karta intymności, rozterek uczuciowych i tego co się obawiamy ujawnić. To karta zdrady, porzucenia, rozstania, trójkątów małżeńskich. Symbolizuje też dziewczynę o jasnych włosach.

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam

Alicja

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.