toja

dieta białkowa Dukana

8 postów w tym temacie

Osobiście znam dwie osoby stosujące dietę Dukana. Dla obydwu jest środkiem do pozbycia się zbędnych kilogramów. Mogę z całą stanowczością powiedzieć że efekty są widoczne po kilku tygodniach stosowania, osoby te naprawdę zrzuciły sporą ilość zbędnych kilogramów. Dieta wymaga jednak systematyczności jeśli chodzi o posiłki oraz odrzucenia pewnej grupy produktów spożywczych. Można powiedzieć nawet że jest w pewnym względzie monotonna, ryż - tuńczyk - biały serek i tak w kółko, wiadomo zdecydowanie białko. Jeśli jednak po zrzuceniu nadwagi wrócisz do poprzedniego stylu odżywiania bardzo szybko odrobisz to czego się pozbyłaś, można powiedzieć że jest to środek który szybko pozwoli wrócić do prawidłowej wagi - oczywiście tutaj trzeba zaznaczyć że podczas diety nie musimy ograniczać ilości spożywanego pożywienia, nie czujemy głodu ze względu na stosowanie diety odchudzającej jak to bywa w innych przypadkach - jednak po osiągnięciu celu powinno się zdecydowanie zmienić sposób myślenia oraz postępowania w stosunku do pożywienia.Pewne jest natomiast to że dieta nie jest sposobem na całe życie, tak jak samo białko nie jest sposobem na zdrowe życie. Największym problemem w naszym życiu jest brak ruchu lub jego niedostatek oraz spożywanie różnych tworów współczesnego przemysłu spożywczego o ile takim go można nazwać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś na yt oglądałam filmiki osób które schudły na tej diecie. Tam wyrażają swoje opinie. Słyszałam, że ona obciąża nerki. Czy to prawda nie wiem. Nigdy nie próbowałam się odchudzać za jej pomocą, ale chyba bym się nie skusiła na takie szaleństwo

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Słyszałam, że ona obciąża nerki. Czy to prawda nie wiem.

Tak to prawda więc dla wielu osób taka dieta jest przeciwwskazana.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja eksperymentowałam z tą dietą, chciałam na własnej skórze sprawdzić czy jest faktycznie taka rewela i....pupcia...a umęczyłam się po pachy :p Jakieś kilo w dół tylko no i wstręt do nabiałów na wiele mięsiecy :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

umęczyłam się po pachy :p Jakieś kilo w dół tylko no i wstręt do nabiałów na wiele mięsiecy :D

+ niesamowite obciążenie nerek, a o tym się bardzo rzadko niestety mówi...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wątroba to akurat najmniejszy problem - cykl mocznikowy jest na tyle wydajny, że przerobi cały ten amoniak w mocznik bez wiekszego problemu. Głównym problemem są nerki - w pewnym momencie nawet najbardziej wydajna praca nie zapobiegnie niszczeniu bariery filtracyjnej pomiędzy torebką i kłębuszkiem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.