Duch

Ciemna energia

14 postów w tym temacie

(Na podstawie tego co sam zasłyszałem z telewizji)

Ostatnio oglądając Discovery, właściwie nawet nie ostatnio, usłyszałem o tym że we wszechświecie wszystkie galaktyki się oddalają, i to tempo stale rośnie. Odpowiedzialna za to jest ciemna energia. Z wikipedii:

Ciemna energia – w kosmologii jest hipotetyczną formą energii, która wypełnia całą przestrzeń i wywiera na nią ujemne ciśnienie, wywołując rozszerzanie się Wszechświata. Jest to jedno z pojęć wprowadzone w celu wyjaśnienia przyspieszania ekspansji kosmosu oraz problemu brakującej masy we Wszechświecie.

Pomysłodawcą tego terminu jest Michael Turner.

Jest to takie oddziaływanie w kosmosie które sprawia że wszystko się odpycha. Do tematu: jak widać wiedza jakiej dostarcza nam astrofizyka jest zadziwiająca. Świat jest bardziej dualny niż sądzimy - prawie wszystko ma swoje przeciwieństwo, znane już lub jeszcze nieznane. Czy można się doszukiwać w tym Wyższej Twórczej Ręki? Teoretycznie tak. Ja wierzę w Absolut/Wszechświat - twór który jest jednocześnie dobry i zły, jest wszystkim i niczym, jest on i dobry i zły, a przy tym doskonały i niedoskonały. Odbiegłem od tematu, chodzi mi o to jak sądzicie, czy to samo w sobie nie jest dowodem na jakieś oddziaływania boskie? A może po prostu wszechświat z małej i z dużej litery są takie doskonale ułożone same w sobie? Innymi przykładami mogą być czarne dziury i hipotetyczne białe dziury, lub też wg innych teorii inne "BigBangi" jako przeciwieństwo czarnych dziur. Co wy sądzicie? Podzielcie się waszą wiedzą, przemyśleniami, linkami, filmami itd.

http://www.fizyka.ne...onomia_oa1.html

http://pl.wikipedia..../Ciemna_energia

http://www.youtube.c...feature=related

Zapraszam do dyskusji.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W jednej ze starych książek znalezionych w bibliotece wyczytałem że ciemna energia powoduje powstawanie materii z niczego.

Co do czarnych dziur,większość ludzi uważa że czarna dziura pochłania wszystko i nic nie może się z niej wydostać.

To nie prawda,ciepło może z niej uciec.

Jeśli chodzi o powstanie wszechświata z niczego,przypadkiem(ulubiony naukowy pogląd ateistów)

to z lekcji fizyki pamiętam że nie ma reakcji bez akcji,po drugie-wszystko w koło jest zbyt skomplikowane

i zależne jedno od drugiego by mogło być dziełem przypadku.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Co do czarnych dziur,większość ludzi uważa że czarna dziura pochłania wszystko i nic nie może się z niej wydostać.

To nie prawda,ciepło może z niej uciec."

Nieprawda, ciepło które wytwarza czarna dziura, bo jest to już nawet powiedziane, wynika z tego wszystkiego co jest do o koła niej. Jest to trochę jak powłoka, najpierw jest ciepło, a im bliżej tego ciepła nie wiem, nie ma? W każdym bądź razie, jeżeli grawitacja wpływa na światło, to chyba na temperaturę też.

"Jeśli chodzi o powstanie wszechświata z niczego,przypadkiem(ulubiony naukowy pogląd ateistów)to z lekcji fizyki pamiętam że nie ma reakcji bez akcji,po drugie-wszystko w koło jest zbyt skomplikowane

i zależne jedno od drugiego by mogło być dziełem przypadku. "

Zawsze mnie zastanawia, czy samą akcja nie było to "nic" przed powstaniem, a reakcją powstanie :thumbsup:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to chyba chodzi o ciemna materie, a nie energie

chodzi, o ile pamietam o proporcje pomiedzy jasna materia (gwiazdami) a ciemna materia, z ktorej moga powstawac gwiazdy, jesli bedzie miala duze skupienie

ilosc materii jest wazna dla teorii - Wszechswiata, ktory sie rozrzesza (obserwowana "ucieczka gwiazd")bez konca albo takiego, ktory po jakims czasie przestaje sie rozszerzac i zaczyna sie powolny kolaps

i tutaj proporcja (jej pewna wielkosc) miedzy jasna a ciemna materia mialaby wyznaczac jeden badz drugi proces

juz nie pamietam, czy jak jest wiecej ciemnej materii, to sie z powrotem zapadnie czy tez bedzie sie rozszerzal bez konca

faktem jest, ze uczeni odkrywaja coraz wiecej ciemnej materii

Edytowane przez Bagheera
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieprawda, ciepło które wytwarza czarna dziura, bo jest to już nawet powiedziane, wynika z tego wszystkiego co jest do o koła niej. Jest to trochę jak powłoka, najpierw jest ciepło, a im bliżej tego ciepła nie wiem, nie ma? W każdym bądź razie, jeżeli grawitacja wpływa na światło, to chyba na temperaturę też."-Hmmm,to czym jest ciepło?Rozgrzaną do pewnej temperatury materią tak?Subtelną ale materią,na pewno nie próżnia jest ciepła tylko pierwiastki w tej próżni.Skoro czarna dziura pozwala ciepłu uciec tzn że nie zasysa całej materii w swoim pobliżu,tak to rozumiem,możliwe że nie rozumiem wcale :thumbsup:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

„Ciemna energia różni się istotnie od ciemnej materii– jej oddziaływanie grawitacyjne musi mieć charakter odpychający, gdyż inaczej, wciągnięta w obręb galaktyk i gromad galaktyk, wpływałaby dynamicznie na widoczną materię.”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemna_energia

„Temperatura – jedna z podstawowych wielkości fizycznych, w termodynamice, będąca miarą stopnia nagrzania ciał.”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura

Baghero: możliwe, ja sam póki co nie jestem jeszcze dobrzy zaznajomiony z tematem

Cukru: Zwracam Ci częściowo honor, bo po poczytaniu o temperaturze przypomniałem sobie czym ona jest – nagrzaniem cząstek i atomów, które nie ma swojego nośnika w postaci jakiś atomów czy czegoś, tylko po prostu sobie jest, i fakt, czarna dziura nie wchłania temperatury pod pewnym względem, ale wchłania to co tą temperaturę wywołuje, posiada. Dlatego jest taka gorąca – od zbicia atomów. Chyba że źle rozumuję.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do czarnych dziur, to obecnie uważa się że nie istnieją one samodzielnie ale jako bardziej złożone obiekty astronomiczne - to takie Jing i Jang kosmosu:) Co ciekawe obiekty w których znajdują się czarne dziury święcą najmocniej w kosmosie.

Naukowcy zadają sobie pytanie czy istnieje tam czas, czy czarne dziury są wrotami do innych czasów a możliwe że dzięki nim uda się powracać w czasie, pytanie kto tego spróbuje i nam opowie jak było. Może dla niektórych to fantastyka ale pytanie zostaje - co jest po drugiej stronie czarnej dziury?

W listopadzie 2004 astronomowie donieśli o odkryciu pierwszej czarnej dziury o średniej masie w centrum naszej Galaktyk, można powiedzieć że mamy już własne gwiezdne wrota do innego świata.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_dziura

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mariko?Nie wydaje Ci się że czarna dziura to planeta która przez to że nie odbija światła jest po prostu nie widoczna ale nadal jest planetą a nie dziurą w przestrzeni?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie takie gdybanie niczego nie wyjaśnia :)

To wszystko są hipotezy.

Człowiek nie jest w stanie dotrzeć do czarnej dziury bo przez ogromne siły w niej panujące zostałby po prostu rozerwany.

Wątpię, żeby w najbliższym czasie zagadka czarnej dziury zostałaby rozwiązana ;)

Edytowane przez Muten
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Astralnie mozna do niej pdoejść ale to sie ponoc przenosi na potworny ból fizyczny i też moze wessać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Nie wydaje Ci się że czarna dziura to planeta która przez to że nie odbija światła jest po prostu nie widoczna ale nadal jest planetą a nie dziurą w przestrzeni?"

Czarna dziura nie odbija światła - jej grawitacja jest tak silna że to światło pochłania, dlatego np.: w telewizji pokazywana jest jako czarna.

"Sok to nie wyjaśnia poboru materii i przetwarzania jej na wiązki energii ;) "

Mnie się właśnie zrodziło pytanie "to czym tak naprawdę jest grawitacja". A wiązki wystrzeliwane przez nią są spowodowane różnicą w przyciąganej energii a pochłanianej - ta druga jest wolniejszym procesem i nadmiar niewchłoniętej wystrzeliwuje w postaci "dżeków".

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dopisze tutaj, coby nie mnozyc nowych tematow - artykul z Newsweeka

moze nie jakies specjalne zrodlo :_slonko: - ale porusza ciekawe zagadnienie:

rownowagi w swiecie materia-antymateria

otoz zaobserwowano, ze w procesach rozpadu i tworzenia sie tworzenia czastek nie powstaje taka sama ilosc czastek i antyczastek (drobna przewaga na korzysc materii)

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/nauka/materia-i-antymateria--co-z-tego-bedzie-,70325,1

przeczy to obserwowanej dotad symetrii procesow rozpadu i tworzenia sie czastek...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W listopadzie 2004 astronomowie donieśli o odkryciu pierwszej czarnej dziury o średniej masie w centrum naszej Galaktyk, można powiedzieć że mamy już własne gwiezdne wrota do innego świata.

Raczej mieliśmy, bo to co niby odkryto przy pomocy teleskopu Sitzera było tam jakieś 30.000 lat temu.

Czy jest tam dzisiaj będzie wiadomo za następne 30.000 tysięcy lat.

To czego można być pewnym na dzień dzisiejszy, to najbliższe nasze otoczenie w kosmosie. Czyli Nasz Układ Słoneczny.

Czas potrzebny aby promieniowanie, nie tylko w zakresie widzialnym przez nasze oczy ale także w szerokim zakresie widma to ;

Odległość do Słońca 8 minut 19 sekund

Pluton 5 godzin 29 minut

Odległość do granic Układu Słonecznego ok. 1 roku św.

Odległość do najbliższej gwiazdy (Proxima Centauri) 4,28 lat św.

Cała reszta wszechświata była tam tysiące czy miliony lat temu. Co jest tam teraz ?

Droga Mleczna - to galaktyka spiralna z poprzeczką, w której znajduje się m.in. nasz Układ Słoneczny. Droga Mleczna inaczej nazywana jest Galaktyką (lub Naszą Galaktyką dla podkreślenia faktu, że w niej się znajdujemy). Zawiera od 200 (wg starszych szacunków) do 400 miliardów (wg nowszych szacunków) gwiazd i ma średnicę około 100 000 lat świetlnych.

post-49-0-95997100-1297600179_thumb.jpg

Tak więc na jednym krańcu ogrom wszechświata na drugim elementarne cząsteczki, które naukowcy zderzają w LHC (od angielskiego Large Hadron Collider)

Wielki Zderzacz Hadronów - nowy akcelerator ze zderzającymi się wiązkami protonów o energii maksymalnej 7 TeV, który został zbudowany w Laboratorium Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) w Genewie. LHC to największe na świecie urządzenie badawcze, a Laboratorium CERN to największe na świecie laboratorium fizyki cząstek elementarnych. Polska jako członek CERN-u wniosła istotny wkład w budowę LHC oraz jego finansowanie i będzie uczestniczyć w prowadzonych przy jego użyciu badaniach.

Jak to ogarnąć ? i jak wypracować swój pogląd ? moja wyobraźnia chwilami zaczyna szwankować.

Jedno co wiem to to że jestem tu i teraz, jako cząsteczka tego bezmiaru, tak mikro jak makro kosmosu :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A odbiciem Tamtego Zewnętrznego Wszechświata z jego Wymiarami ,jesteśmy MY czyli nasz Umysł ,nasz Wewnętrzny Wszechświat .

I właśnie Taki Człowiek Mając Niedobór Energetyczny ,Pochłania jak taka Czarna Dziura Energię Ludzi Bardziej Świetlistych ,takich których dusza jest czystym światłem -uwięzionym w materii.

A obrusłszy w siłę negatywne byty które nie mają narazie ciała materialnego ,bowiem Ciało to Energia Materialna Która skrywa prawdziwą Boską istotę która jest Samym Światłem ,i tzw. Głodne Duchy czyli Wcielone Demony ,Wcielone Zło wysysa z kolejnych ofiar dobrą Energię i przez to stają się coraz siniejsze ,oczywiście wszystkim żądzi Szatan ,Diabeł z ukrycia i w odpowiednim momęcie przejmie wszystką energię ,reszte można sobie wyobrazić ,już czuć jego siłę ,narazie jest Duchem ,wystarczy że zgromadzi wystarczającą ilość Energii a zmaterializuje się i uczyni prawdziwe piekło na Ziemi ,lecz wszystkiemu można jeszcze zapobiec ,wieżąc naprawdę w moje słowa ,Bowiem wszystko co piszę ,piszę z woli Boga.

Demonom czyli armii Szatana potrzebna jest Pozytywna,Perłna Miłości Energia Dobra którą aby Szatan ,i Antychryst mógł pojawić się na Ziemi potrzebuje pobierać/wysysać ją od ludzi .

Bowiem Za pomocą ludzkich zmysłów jak : Wzrok,Słuch ,Węch,Dotyk ,Smak ,Szatan i Demony mają ułatwiony dostęp do wysysania /poboru tej energii .

Wysysając Energię z żywiciela przechodzi do następnej ofiary zostawiając ją pozbawioną tej energii (Pustka Emocjonalna ,Depresja,Smutek,Żal ,itp.),i żeby taka osoba poczuła się lepiej ,potrzebuje biorcy i jak znajdzie ssie od niej itd. i tak każdy jeden od drugiego nieświadomie przechodzi na stronę zła jak w filmie Lukasa "Wojny Gwiezdne" lub filmu "Czarodziejki.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.