Gość zoska1977

mapa marzeń

7 postów w tym temacie

Mapa marzeń

Miłosława Krogulska

Mapa marzeń to niezwykła i bardzo skuteczna metoda, która pomaga spełnić marzenia. Pozwala nam także znaleźć drogę do nas samych, oswoić lęki i nabrać pewności siebie, bo to, czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, ale nie wiemy, jak po to skutecznie sięgnąć.

Mapa marzeń

Mapa marzeń to kolaż z powycinanych z pism i gazet ilustracji, tytułów, rysunków, które w symboliczny sposób przedstawiają o czym marzysz. Gdy wybierasz je, wycinasz i nalepiasz na swój arkusz, porządkujesz zwoje marzenia, koncentrujesz się na nich i sprawiasz, że stają się możliwe do spełnienia. Robią ją ludzie na całym świecie. W tym roku przekonaj się, ile dobrego wnieść może w twoje życie.

Kiedy komponować mapę?

Mapę marzeń wykonujemy zawsze kiedy księzyc jest w nowiu.Aby sprawdzic jak to przypada w tym roku zajrzyjmy do kalendarza księzycowego.

Mapę należy wykonać w przeciągu 48 godzin od momentu wejścia księżyca w nów. Jest to ważne, aby nie malować (wyklejać) jej w nieskończoność.

NÓW KSIĘŻYCA W 2011

04 stycznia o godz. 10:03 w znaku Koziorożca

03 lutego o godz. 03:31 w znaku Wodnika

04 marca o godz. 21:47 w znaku Ryb

03 kwietnia o godz. 15:33 w znaku Barana

03 maja o godz. 19:51 w znaku Byka

01 czerwca o godz. 22:03 w znaku Bliźniąt

01 lipca o godz. 09:55 w znaku Raka

30 lipca o godz. 19:40 w znaku Lwa

29 sierpnia o godz. 04:04 w znaku Panny

27 września o godz. 12:10 w znaku Wagi

26 października o godz. 20:57 w znaku Skorpiona

25 listopada o godz. 07:10 w znaku Strzelca

24 grudnia o godz. 19:07 w znaku Koziorożca

Jak zrobić mapę?

Potrzebujesz:

- Zdjęć i rysunków, których użyjesz do stworzenia swojej mapy. Niektórzy przez cały rok pieczołowicie wycinają to i zbierają to, co wydaje się im szczególnie bliskie, choć są i takie osoby, które w dniu robienia mapy po prostu kupują w kiosku całe naręcze kolorowych gazet. Wycinaj to, co ci się podoba i co chcesz mieć. Zdaj się na intuicję, a nie surowe regułki!

- Dużego kartonu lub arkusza papieru, na który będziesz nalepiać swoje prace. Bywają też mapy marzeń na tablicach korkowych, deskach, papirusach, kawałkach kory, a nawet plastikowych tackach. Jeśli decydujesz się na arkusz, niech będzie kwadratowy lub okrągły, bo te kształty symbolizują powodzenie i stabilność.

- Pamiętaj o nożyczkach, porządnym kleju lub taśmie klejącej, kolorowych flamastrach do opisywania twojej mapy. Przyda się płyta z optymistyczną muzyką do słuchania i coś dobrego do przegryzienia.

- Tworzenie mapy może ci zająć kilka godzin. Jeśli musisz przerwać pracę, nic nie szkodzi, ale od chwili rozpoczęcia nie powinno minąć więcej niż 48 godzin.

O czym marzyć?

Kiedy zastanawiamy się nad tym, o czym marzymy, odruchowo odpowiadamy, że "o szczęściu i pokoju na świecie". Nie wypada się przyznać, że na naszej liście są bardziej przyziemne, ludzkie potrzeby, takie jak samochód, mieszkanie, wyjazd na wymarzone wakacje.

Mapa marzeń sprawia, że stajemy się bardziej konkretni - z wielu różnych możliwości wybieramy te, które poruszają nas najbardziej i dlatego uruchamiają wielką energię. Koncentrujemy się na marzeniach, wizualizujemy dobrą przyszłość, a to uruchamia w nas zmiany, które prowadzą do lepszego życia. To wspaniała okazja, aby marzenia "ukonkretnić" - dopiero gdy uświadomimy sobie i zobaczymy na obrazkach, czego chcemy, otworzy się droga do spełnienia marzenia!

Schemat mapy

Mapa to rodzaj magicznej mandali. W środku mapy niektórzy nalepiają "idealnego siebie" - kogoś, kogo postawa lub wygląd symbolizują tego, kim chciałbyś się stać. Oczywiście możesz nalepić tam swoje najlepsze zdjęcie, lub dolepić swoją twarz do sylwetki super osoby. Nie wstydź się, bo komputerowy program Photoshop, stosowany do zdjęć każdej modeli i znanej osoby, nie takie robi z ludźmi cuda.

Niektórzy jednak w centrum nalepiają najważniejsze marzenie - symbol oczekiwanego dziecka, miłości do odkrycia, a nawet pieniędzy do zdobycia. Równie dobrze centrum mapy może składać się z kilku elementów.

Dalej nalepiasz symbole tego, kim chciałbyś być, jaki chciałbyś być, a także z kim, gdzie i po co. Mogą być to zdjęcia modeli, a także rzeczywistych osób, które coś ważnego, co chciałbyś uzyskać, dla ciebie znaczą. Marzysz o wielkiej miłości - nalep szczęśliwie zakochanych. Chcesz pięknego domu - nalep wyśnioną rezydencję! Tęsknisz za podróżami, to nalep zdjęcie kuszącego cię miejsca. Śmiało wycinaj wszystko, czego pragniesz, łącznie z romansem w Wenecji i zakupami w Paryżu. Możesz wykorzystywać zdjęcia, tytuły, podpis - pozwól sobie na kreatywność, a przede wszystkim nie tłumacz się nikomu ze swoich pragnień.

Możesz nalepiać według swojej intuicji i gustu, albo wykorzystać schemat bagua lub horoskopu i nalepiać symboliczne ilustracje w miejscach, które oznaczają konkretne sytuacje.

mapa_marzen_bagua.gif

mapa_marzen_horoskop.gif

Samemu czy razem?

Możesz umówić się z przyjaciółmi na wspólne tworzenie mapy. Wyklejać mapę marzeń kochają wszystkie dzieci i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaprosiła je do tej pracy. Na początku koncentrują się na Barbie i Lego, ale szybko "załapują" o co w tym naprawdę chodzi. Dzieci mają czyste intencje i wewnętrzną mądrość, a ich spostrzeżenia mogą ci dać wiele do myślenia!

Jeśli robisz mapę razem z dziećmi lub przyjaciółmi i z różnych powodów wstydzisz się czegoś dolepić, nie martw się - zostaw miejsce i dolep brakujący obrazek później. Także różne ośrodki ezoteryczne i psychoterapeutyczne organizują spotkania, na których można razem robić mapę i rozmawiać o swoich odczuciach.

Nie porównuj Tak jak nie ma dwóch takich samych osób, tak nie ma dwóch takich samych map. Dlatego pozwól sobie na kreatywność i nie porównuj swojej mapy z mapami innych osób. Podobnie nie oceniaj cudzych map. Obrazki mogą być kiczowate, podpisy banalne, ale pod tymi symbolami kryją się prawdziwe uczucia, marzenia i silne emocje.

Jak przechowywać mapę?

Niektórzy wieszają mapę w centralnym punkcie domu, aby patrzeć na nią i koncentrować uwagę na marzeniach. To dobry pomysł, ale w polskich duszach głęboko tkwi przekonanie, że jeśli podzielmy się ze światem marzeniami, to je "zapeszymy". Jeśli tak czujesz, to schowaj swoją mapę. Ona i tak będzie działać! Wyjmuj ją jednak raz na jakiś czas, najlepiej podczas pełni i nowiów Księżyca, aby dodawać swoim marzeniom energii.

Jeśli jakiś element odpadnie, bo klej się przesuszył, ale nadal zależy ci na wyrażonej przez niego idei, to po prostu go dolep do mapy.

Kiedy i jak mapa się zrealizuje?

Teoretycznie mapa powinna "spełnić się" w rok po jej stworzeniu, ale zwykle poważne zmiany nie zachodzą aż tak szybko, a niektóre mapy realizują się nawet kilka lat później. Pamiętaj, że do spełnienia marzenia wiodą różne drogi, które wcale nie muszą wyglądać tak, jak to sobie wyobrażasz. Dlatego daj sobie i światu czas na właściwe działanie. Prędzej czy później znajdziesz drogę, o ile zaczniesz dostrzegać okazje.

Pamiętaj, że mapa to symbole - drogowskazy. Nasze marzenia nie zawsze natychmiast spełniają się w 100%, ale przecież nie jest to powód do rezygnacji z tego, co chcesz osiągnąć.

Co zrobić ze starą mapą?

Jedni chowają ją na pamiątkę, a w miejscu starych marzeń - spełnionych lub nie - nalepiają nowe. Inni uroczyście palą, bo marzenia się spełniły lub stały nieaktualne. Zrób tak, jak sam uważasz, bo to twoja mapa marzeń, a nikt w tej materii nie jest mądrzejszy od ciebie!

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te mapy to też świetna zabawa artystyczna w cloge.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja swoją zrobiłam w zeszłym roku pierwszy raz i na 5 wklejonych tam zyczeń 3 się spełniły zupełnie niespodziewanie jak np. podróż za granicę i kupno autka. Teraz czekam do 4 lutego aby zrobić nową.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno pierwszy nów po wiosennej równonocy jest szczególnie polecany na tworzenie mapy. Wypada w ten weekend więc przypominam :)

Edytowane przez radunia
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz wypada na 29.08 a ma znaczenie w jakim znaku jest jeśli się jest spod innego??

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.