pertapa

Twój znak zodiaku mógł się zmienić!

26 postów w tym temacie

Znalazłem w necie ciekawostkę

Twój znak zodiaku mógł się zmienić!

Wielu z nas codziennie czyta horoskopy, by dowiedzieć się, co nas czeka. Okazuje się jednak, że możemy sprawdzać informacje dla niewłaściwego znaku! Zmiany zachodzące na niebie na przestrzeni kolejnych tysiącleci sprawiły, że daty przypadające na poszczególne znaki zodiaku przesunęły się - podaje MSNBC.

Naukowcy zajmujący się badaniem gwiazd poinformowali, że relacja Ziemi w stosunku do Słońca jest obecnie zupełnie inna niż trzy tysiące lat temu, a właśnie na tej podstawie ustalane były daty obejmujące każdy ze znaków zodiaku.

Oznacza to, że znak, w którym się urodziłeś może nie być tym, do którego faktycznie należysz, ponieważ różnica między dawnymi, a obecnymi zakresami dat wynosi niemal miesiąc.

Poniżej możesz sprawdzić, czy Twój znak zodiaku się zmienił. Według naukowców poprawny podział w zodiaku wygląda tak:

Koziorożec: 19 stycznia - 15 lutego

Wodnik: 16 lutego - 11 marca

Ryby: 12 marca -18 kwietnia

Baran: 19 kwietnia - 13 maja

Byk: 14 maja - 19 czerwca

Bliźnięta 20 czerwca - 20 lipca

Rak: 21 lipca - 9 sierpnia

Lew: 10 sierpnia -15 września

Panna: 16 września - 30 października

Waga: 31 października - 22 listopada

Skorpion: 23 - 29 listopada

Wężownik* 30 listopada -17 grudnia

Strzelec: 18 grudnia - 18 stycznia

* Wężownik to znak, który bardzo rzadko spotyka się w popularnych horoskopach

Szerzej na ten temat przeczytać możesz w artykule zamieszczonym w Portalu Wiedzy.

Sprawdź swój horoskop... dla właściwego znaku

źródło http://magia.onet.pl/1635641,poczytaj.html

Ciekawy jestem co Wy na to ?

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyszło mi że jestem Panna.Co o tym myśleć...nie wiem,za mało mam danych na temat zmian na niebie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zodiak się nie zmienił, tylko ewentualnie był taki sam a ludzie się nastawiali na inny. Cóż, ja czuję się wodnikiem, mylą mnie ze skorpionem a wg powyższego rozkładu podchodzę pod koziorożca ;/ Ciekawe co mam o tym myśleć?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja wyszlam w ... Wężowniku :lol:

ni pies ni wydra

ktos wie jak toto wyglada(jakis symbol tego)?

pewnie jak wąż :ros:

Edytowane przez Bagheera
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wężownik, czyli rzekomy 13 znak zodiaku

Ophiuchus

308px-Asclepius_staff.svg.png

Data "wchodzenia" Słońca w obszar danego gwiazdozbioru zmienia się w czasie.

Jest to spowodowane ruchem precesyjnym Ziemi.

220px-Gyroscope_precession.gif

Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziekuje - wyglada jak laska Eskulapa :ros:

i znowu ta 13-tka

jak sroce spod ogona XD

Edytowane przez Bagheera
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się czuję i jestem 100% bykiem, tu zaś wyszłam jako baran :/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swojego znaku nie zmieniam, thumbsup.gif haha dobre mi z nim :ros:girl_witch.gif

Edytowane przez Kasandra
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurczę :thumbsup:...do mnie pasuje i Panna i Waga,powietrze i ziemia...gdyby Panna była związana z żywiołem powietrza było by idealnie :)

Trzeba by jakoś obliczyć położenie planet dla konkretnej daty i wtedy sprawdzać co i jak.

Reflektuje ktoś?Ja bym mógł to zrobić ale nie umiem :sorcerer:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurczę :thumbsup:...do mnie pasuje i Panna i Waga,powietrze i ziemia...gdyby Panna była związana z żywiołem powietrza było by idealnie :)

Trzeba by jakoś obliczyć położenie planet dla konkretnej daty i wtedy sprawdzać co i jak.

Reflektuje ktoś?Ja bym mógł to zrobić ale nie umiem :sorcerer:

To jak znajdziesz kogoś, to i ja chce hihihi

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przyjaciółka-dawniej-byk-teraz-baran pasuje do swojego znaku jak ulał, ja też byłam bykiem, ale baran pasuje do mnie jak pięść do nosa. tak na serio to znaków zodiaku nie traktuję na serio, bo nie da się upchnąć do jednego worka z podobnymi cechami charakteru każdego urodzonego w danym okresie czasu.

pozostanę więc byczkiem, od zmian niezależna ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja wyszlam w ... Wężowniku

Mnie też wyszedł Wężownik :thumbsup:

Ale chyba wolę pozostać po prostu Strzelcem :):)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zodiak się nie zmienił, tylko ewentualnie był taki sam a ludzie się nastawiali na inny. Cóż, ja czuję się wodnikiem, mylą mnie ze skorpionem a wg powyższego rozkładu podchodzę pod koziorożca ;/ Ciekawe co mam o tym myśleć?

zostań rakiem:P

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ktoś palnął głupotę w necie i teraz wszyscy cudują :p :p

położenie Słońca w momencie urodzenia - określające znak zodiaku danej osoby, nie zmienia się na tle zodiaków przyjętych przez astrologię - tylko na tle gwiazdozbiorów

ponadto do obliczenia danych horoskopu zawsze wykonuje się poprawkę na precesję - dlatego nic się nie zmienia

wiedza astrologiczna - jest o wiele bardziej zaawansowana od astronomicznej - dlatego, że fizyczne właściwości kosmosu astrologia ma już dawno przerobione,

ten bezsensowny tekst napisał ktoś kto nie ma zielonego pojęcia ani o astronomii ani o astrologii - pewnie nawet nie rozróżnia tych dwóch pojęć

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również czułem się zawsze strzelcem i nim pozostanę.

To kolejna bujda wymyślona, by sprzedac wiecej gazet,ksiązek i by ludzie mieli o czym mówic.

Juz pisali, że pluton nie jest planetą... a czy ktoś z nas laików jest w stanie to stwierdzic. Ślepo wierzymy i przyjmujemy co nam inni powiedzą ;)

pozdrawiam

a/j

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kiedyś czytałam, że każdy kto urodził sie po 20 dniu miesiąca to większy wpływ może mieć na tą osobe już następny znak zodiaku

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja a tak się cieszyłem, że jestem baranem... a tu masz ryba sie trafiła;(

Moze masz ascendent w skorpionie? :)

Sam znak zodiaku to nie wszystko. :)

Ogolnie w temacie, ja nadal Bliznieta... ;) 21. czerwiec.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 14.1.2011 o 18:20, Greg napisał:

Zodiak się nie zmienił, tylko ewentualnie był taki sam a ludzie się nastawiali na inny. Cóż, ja czuję się wodnikiem, mylą mnie ze skorpionem a wg powyższego rozkładu podchodzę pod koziorożca ;/ Ciekawe co mam o tym myśleć?

Wszystko to zabawa umysłu/ducha ( głowa /rozum /umysł -mikrokosmos , według poglądów starożytnych Hindusów ) niebo czy piekło to stany umysłu /ducha , tak naprawdę strarożytni spoglądali w niebo i gwiazdy ,i wyprojektowali zodiak z 12 znakami ,a wszystko to obrazuje po prostu zmieniające się stale ,jak w kołowrocie stany charakteru ,myśli ,uczuć i emocji ,od wieków , każdy znak zodiaku zmienia się u każdej osoby z chwilą gdy zmieniamy /podejmujemy jakąś  decyzję i myślenie ,oraz zmieniamy myślenie i nasze nastawienie ,wtedy każdy znak zodiaku odziałuje  na nas podświadomie .

Także nie uzależniał bym  swego życia od jakichś prrzepowiedni i horoskopów (  bo wierzył chłop i baba w gusła  ,aż im pupa uschła :rotfl:)

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.