_Domi_

Strzelec urodzony w roku Dzika

1 post w tym temacie

Strzelec urodzony w roku Dzika

Cicha woda brzegi rwie. Strzelec Dzik to człowiek moralnie bez zarzutu, społecznie ponad wszelkie podejrzenia, który ciężko pracuje, by zachować niepokalaną reputację. Niech ci się nie wydaje, że tryska dziecinnym optymizmem, że to taki miły harcerzyk. Nic z tych rzeczy. On po prostu dba o swój wizerunek, unika niejasnych sytuacji i odgrywa rolę moralisty.

Nasz bohater ma dar obserwacji, dostrzega wszystko, co się wokół niego dzieje, odnotowuje wszystkie szczegóły, zapamiętuje przyzwyczajenia i tiki. Od pierwszego wejrzenia zauważy niedociągnięcia i wady, które go bawią. Kiedy Strzelec Dzik jest już gotów, uzbrojony w całe kartoteki ludzkich słabości, dokonuje syntezy swych obserwacji i przekazuje je nam w postaci dzieła sztuki. Strzelec urodzony w roku Dzika to artysta populista, jego styl nigdy nie jest zbyt abstrakcyjny czy skomplikowany, a jego cel stanowi kpina ze społeczeństwa, no i z siebie samego.

Ludzie uwielbiają takich jak on. Nikt nigdy nie czuł się naprawdę zagrożony obecnością Strzelca Dzika. Tak już jest skonstruowany, że nie boi się dawać ani interesować się innymi. To zacny człowiek, obdarzony urokiem, którego nie zapowiada jego wygląd. Śmiem twierdzić, że większości Strzelców Dzików daleko do klasycznego piękna. Za to obdarzeni są taką szczerością i bezpośredniością, że wszyscy bez wyjątku obdarzają ich miłością za ich prostotę.

Strzelec Dzik szczerze interesuje się bliźnimi. Ludzie uwielbiają mówić o sobie, a on potrafi słuchać, kiwa głową w odpowiedniej chwili i doskonale doradzi zmartwionym. Ponadto jest bardzo wyrozumiały dla ludzkich słabości. Zrozumie, dlaczego podstawiłaś nogę swej młodszej siostrze w dniu jej ślubu. To nie wszystko - twój uczynek go wzruszy! Czy można się oprzeć komuś takiemu? Strzelec Dzik odgrywa rolę matki, ojca i spowiednika w jednej osobie, a na dodatek nigdy nie zadaje pokuty. Można rzec, że serce naszego bohatera jest wielkie jak dom.

Potrafi być jednak nieprawdopodobnie uparty. Strzelec urodzony w roku Dzika tak się czasem przejmuje rolą człowieka zacnego, że zastyga w tej pozie, co może wywołać pewne kłopoty. Przed całkowitym zesztywnieniem chroni go poczucie humoru, chociaż jego odporność na jakiekolwiek sugestie otoczenia jest co najmniej irytująca.

W Strzelcu Dziku jest coś z Don Kichota i chociaż jego intencje są zawsze szlachetne, może czasem być zbyt zapalczywy i natrętny. A poza tym ma skłonności do rubasznych żartów. Polecałabym dożylne zastrzyki z subtelności. No i uwaga! Jeśli nawet Strzelec Dzik nie pozwala sobie na otwarte prowokowanie oklasków, to tylko dlatego, że wstydzi się przyznać, jak bardzo je uwielbia. Nie zapominaj, że Dziki są na ogół bardzo światłymi ludźmi i prawdopodobnie nieraz Strzelec Dzik zastanawia się, kto to jest ten bezczelny, gwałtowny potwór, z którym los związał go od urodzenia. Nieustraszony, żądny władzy Strzelec Dzik panuje na górnym pokładzie. Ale pod nim odbywają się czasem szalone orgie, które wpędziłyby w zakłopotanie samego Federico Felliniego.

Miłość

Strzelec Dzik żeni się/wychodzi za mąż z miłości i w tym stanie pozostaje do końca dni swoich. Z natury hojny, dyskretny i szczery, za wszystko płaci swoją osobą. Kochanek/kochanka interesuje go jako swego rodzaju wyzwanie, szczególnie w dziedzinie intelektualnej. Pożycie z osobą, której opinii nie szanuje, nie będzie go satysfakcjonować. W wielu udanych związkach jednym z partnerów jest właśnie Strzelec Dzik.

Jeśli zakochałaś się w tym człowieku zawodowo uprawiającym cnotę, masz chyba poczucie humoru. Strzelec Dzik jest zabawny, każdą sytuację widzi od jej śmiesznej strony. Również jego zmysł obserwacji oraz głęboki humanitaryzm czynią go nieodparcie pociągającym. Jako partnerka tego niezwykle czułego aparatu rejestrującego będziesz musiała dbać o swą niezależność i reputację, by twój Strzelec Dzik mógł być z ciebie dumny. Panią Strzelec Dzik interesuje nie tylko doskonale zawiązany krawat, chce także, byś mówił inteligentnie i potrafił jasno przedstawić swój punkt widzenia. Dla niej to, jak cię widzą, ma bezpośredni wpływ na wysokie zdanie, jakie ma o sobie. Strzelec Dzik musi wierzyć w ciebie, by móc cię kochać.

Związki z innymi znakami

Uwielbiasz wieś i przyrodę, jesteś zmysłowa, wychwalasz też zalety ogniska domowego. Twoją potrzebę spokoju w rodzinie zaspokaja Zające. Wybierz go sobie spośród Baranów, Lwów, Wag lub Wodników. Równie dobrymi partnerami będą Lwy i Wodniki Owce. Natomiast unikaj uścisków Bliźniąt, Panien i Ryb Węży. bo mogą cię udusić. Bliźnięta Koguty są zbyt postrzelone jak na twoja solidną naturę, a Panny Małpy nazbyt zaborcze.

Dom i rodzina

Strzelec urodzony w roku Dzika to osoba tak zajęta, że jej domostwo musi przede wszystkim być funkcjonalnym miejscem pracy. To nie typ człowieka, który po powrocie do domu nakłada ciepłe pantofle i rzuca się na kanapę. Z pracy w biurze przechodzi do pracy w domu i może się zdarzyć, że umieści swoje biurko w samym środku salonu. Strzelec Dzik lubi wartościowe przedmioty, ale może obejść się bez dostatku, byle mógł zwiększyć wydajność.

Dzieci ciekawią naszego bohatera, ponieważ natura ludzka fascynuje go w swych różnorodnych aspektach. Rodzice spod znaku Strzelca Dzika nie skąpią czasu latoroślom. Czytają im bajki i chętnie wysłuchają opowieści o szkolnej rywalizacji i o kłopotach z niektórymi nauczycielami. Wśród innych Strzelców temu najłatwiej zdobyć się na pieszczoty, a jego dzieci nigdy nie rozczarują się do swoich rodziców.

Mały Strzelec Dzik wcześnie okaże ciekawość świata. Nie jest to dziecko zamknięte w sobie ani kapryśne. Można na nie liczyć, że będzie się dobrze uczyło. Najbardziej mu odpowiadają zajęcia parateatralne i te, które rozwijają kreatywność. A jego cyniczne komentarze rozśmieszą cię do rozpuku.

Dzieci spod tego znaku przetrwają wszelkie rodzinne sceny i spory, bo same sobą kierują.

Zawód

Powściągliwość i silna wola - oto dewiza Strzelca Dzika. Nie powinien mieć wielkich problemów z wyborem zawodu. Obdarzony zdolnościami artystycznymi, nasz Strzelec potrafi wykorzystać swe umiejętności w najprzeróżniejszych dziedzinach od interesów po usługi, nie omijając świata estrady. Strzelec Dzik może być zajmującym aktorem lub zręcznym twórcą kukiełek. Wszystko, co zrobi, będzie w dobrym guście, a towarzyszyć temu będzie spora dawka śmiechu.

Strzelec Dzik to szef sprawiedliwy i hojny. Od swoich podwładnych wymaga jedynie doskonałości. Zarówno Strzelcy, jak i Dziki są uczciwymi ludźmi, więc nikt nigdy nie ma do nich o nic pretensji.

Strzelec Dzik jest pracownikiem poważnym i godnym szacunku. Spokojnie można powierzyć mu kasę. Oczywiście, potrafi doskonale pracować sam, podejmując trudne i skomplikowane zadania i zawsze się z nich wywiązując.

Zawody stworzone dla Strzelców Dzików: dramatopisarz, reżyser filmowy lub teatralny, aktor, śpiewak operowy, kompozytor, prezenter telewizyjny, publicysta, pastor, ekolog, operator filmowy, fotograf, wynalazca.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.