_Domi_

Koziorożec urodzony w roku Szczura

1 post w tym temacie

Koziorożec urodzony w roku Szczura

Koziorożec i Szczur pragną powodzenia i kariery. Szczur szuka władzy. Koziorożec chce być autorytetem i mieć wpływ na innych. Razem daleko zajdą: pożądliwy Szczur i samotna górska koza, jaką jest Koziorożec - często nawet kosztem wszystkich innych spraw w jej życiu, począwszy od reputacji, poprzez zdrowie, na rodzinie skończywszy. Koziorożec urodzony w roku Szczura, podobnie jak Tygrys, ale w gorszym jeszcze wydaniu, żyje nieustannie pośród niebezpieczeństw.

Jak mówi piosenka: "Wszyscy kochają tych, którzy kochają". To prawda, choć tylko częściowo. Miłość to zaraźliwa choroba. Jednak nikt nie kocha osobnika złaknionego władzy. W jego towarzystwie nie prowadzimy swobodnych rozmów. Przypominamy sobie natomiast człowieka, który dał się zgnieść podczas mozolnej wspinaczki na szczyt. Władza kojarzy się z chciwością i zachłannością. Szczury urodzone w znaku Koziorożca trawią życie na zdobywaniu władzy. Pragną wywyższyć się ponad równych sobie, zdominować ich i być najlepsi w swojej specjalności, jakakolwiek by ona była. Chęć współzawodnictwa jest u nich posunięta do szaleństwa.

Nie ma złych znaków, proszę o tym pamiętać, lecz Koziorożec Szczur jest potencjalnie zły. Śliski, a zarazem godny. Sprawia wrażenie absolutnej, skończonej spójności. Udaje mu się nawet dokonywać podbojów dzięki doskonale udawanej kryształowej postawie.

Jego wypowiedzi są jasne i zrozumiałe. Osobnicy ci wzbudzają zaufanie. Wierzą nawet - jestem tego pewna - że ich plany, nawet najbardziej interesowne, mają na celu dobro wszystkich, ich inspiracją jest miłość ludzkości.

To trudny znak, trudno mu samemu żyć i jego otoczeniu z nim. Powodzenie tej złożonej i wyniosłej istoty zależy całkowicie od tego, czy w dzieciństwie przyswoił sobie lekcje moralności. Jeśli wykroczył poza etap: "Chodź tutaj, naiwniaczku", to stało się to za sprawą jakiejś silnej i życzliwej ręki, która prowadziła go w młodości.

Oczywiście, większość Koziorożców Szczurów wyszła poza stadium prymitywnej zachłanności i w swojej dyscyplinie zajmuje odpowiedzialne stanowiska. Są dokładne, staranne i sprawne. Są sympatyczne i pomysłowe. Są ostrożne i konserwatywne, a mimo to szczodre i dyskretnie kochające. Koziorożce Szczury wydają sią szczególnie uzdolnione w dziedzinach, których zgłębienie wymaga ogromnej pracowitości. Nie cofną się przed niczym, nie boją się nikogo i często, mimo brutalnego zderzenia z brukiem, potrafią się podnieść i z nowa energią powrócić do swojego brzemienia, pachnące jak wiosenne kwiaty.

W głowie aż im kipi od ambitnych i sprytnych pomysłów, projektów, planów. Osoby spod tego znaku obawiają się tylko, że mniej sumienni i skrupulatni (tak, tacy istnieją!) skradną ich pomysły lub wdrożą ich innowacje. Jakże są świadome swojej wyższości! Rozdają swoje genialne wytwory jak całusy u cioci na imieninach. "Panie i panowie, częstujcie sią moimi niezwykłymi wynalazkami - rzecze Koziorożec Szczur. - Mam głowę pełną pomysłów". Koziorożce Szczury nawet się nie zawahają w tym momencie i przy nadarzającej się okazji zachowają się tak samo.

Wpaść na jakiś pomysł to jedno, a zrealizować go to już inna sprawa. Lecz proszę się nie przejmować. Jedną z mocnych stron Koziorożców urodzonych w roku Szczura jest ich zdolność doprowadzania własnych pomysłów do szczęśliwego końca. Koziorożec wyróżnia się zmysłem praktycznym. Koziorożec Szczur to nie marzenie senne. Ma dar stosowania abstrakcyjnych pojęć w różnych sytuacjach życiowych. Ale twierdzenie to nie działa w drugą stronę. Koziorożce Szczury są dość bezbronne w sytuacjach dotyczących życia uczuciowego. Zablokowane w sferze uczuć, wciąż zmagają się ze swoją wrodzoną sztywnością, hardością i surowością. A takie mało elastyczne i nieugięte podejście w końcu je gubi. Potrzebują więc skrupulatnych, uczciwych doradców, którzy uchronią je przed wpadnięciem w tarapaty.

Miłość

Osoby spod tego znaku pragną zawrzeć trwałe małżeństwo z miłości. Jako że uczucia nie mają dla Koziorożca Szczura zasadniczego znaczenia, z lenistwa poddaje się urokowi blasku księżycowego i róż (chyba że je kupuje lub sprzedaje). Od partnera oczekuje pomocy, odwagi i poświęcenia zdolnego przetrwać wszelkie próby. Koziorożec Szczur wie dobrze, że nie może liczyć tylko no swoją energię, by udoskonalić i dbać o miliony szczegółów niezbędnych do zapewnienia sprawnego działania i domu, i rodziny. Trzeźwo myślące stworzenia z tych Koziorożców Szczurów! Zapędzają się w sferę uczuć jedynie wówczas, gdy są niemal pewne, że będą mogły nad nimi zapanować.

Jeśli ma was pociągnąć któryś z tych osobników, na przykład magnat przemysłowy, sugeruję, byście sami byli cudowni. Żaden szanujący się Koziorożec Szczur nie będzie się kompromitować z jakimś zerem. W przypadku tego znaku nie wolno zapominać o kojarzącej się z nim sile. Jeśli sami jesteście silni, lepiej sprostacie potrzebom i normom tego wymagającego stworzenia. Koziorożec Szczur kocha kogoś, ponieważ go podziwia lub szanuje. Jeśli nie czujecie się całkowicie mu równi, jeśli wydajecie się przy nim mali i bez znaczenia - wyprowadźcie się. Koziorożec Szczur potrafi małodusznym odebrać resztę ducha.

Związki z innymi znakami

Ty i Bawół potraficie szukać i znajdować bezpieczeństwo i władzę. Szukaj swojego Bawołu pośród następujących znaków: Byk, Lew, Panna, Skorpion i Ryby. Małpy spod tych samych znaków też cię uszczęśliwią, chyba z wyjątkiem Panny Małpy, której skrupulatność irytuje cię. Byk, Panna i Ryby Smoki wywołują często uśmiech na twojej twarzy. Możesz spróbować szczęścia z jednym z nich. Połączenia Konia i Szczura nigdy nie są idealne, gdyż dochodzi wtedy do walki o władzę. A więc trzymaj łapy z dala od Konia - szczególnie Barana, Raka i Wagi. Wątpliwe, żeby pociągał cię Baran czy Waga Zając. Lecz gdyby tak się stało, nie mów mi potem, że cię nie uprzedziłam.

Dom i rodzina

Koziorożec Szczur nigdy nie wyrzeka się komfortu. Lubi, by otoczenie pasowało do wysokiego mniemania, jakie ma o sobie. W jego domu nie zabraknie wygód. Koziorożec Szczur jest mocno przywiązany do tradycji, bez wątpienia umeblowanie jego domu będzie zabytkowe, lecz nie w stylu rustykalnym. Potrzebuje pewnego wyszukania w wyposażeniu wnętrza. Hordy Koziorożców Szczurów spotkacie w eleganckich salach sprzedaży i na ważnych aukcjach.

Zważywszy, że przeciętny Koziorożec Szczur nie demonstruje swoich uczuć, moglibyście wyobrazić sobie, że nie lubi dzieci. Nic biedniejszego. Koziorożce Szczury uwielbiają swoje dzieci, otaczają je opieką i wychowują z wielka starannością. Osoby urodzone pod tym znakiem gorąco pragną towarzystwa swoich potomków. Długie rozmowy i wspólne zajęcia pociągają tego skoncentrowanego na rodzinie Koziorożca. Będzie nienaganny. To jego oddanie rodzinie wrażliwe dzieci będą wyczuwać intuicyjnie.

Jeśli chodzi o dziecko Koziorożca Szczura, wcześnie trzeba wpajać mu zasady moralności, by wyhamować jego nieokiełznaną potrzebę triumfu. Powiedzmy od razu, że to dziecko musi zrobić karierę i niewiele rzeczy może je powstrzymać. Odradzamy dyscyplinę wojskową. To dziecko gwałtownie będzie reagować na wszelkie próby fizycznego przymusu. Odznacza się ono pewnym talentem do rozumowania i logiki. Metoda, jaką należy stosować, jest prosta. Można zacząć w ten sposób: "Kocham cię, ale nie zawsze podoba mi się to, co robisz". Tłumaczcie mu różnicę między dobrem i złem. Nie obawiajcie się, że dacie mu zbyt solidną edukację moralną czy religijną. Kładźcie nacisk na zasadę: "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe".

Zawód

Szczęśliwy Koziorożec Szczur to Koziorożec Szczur zwycięski. Osobnik spod tego znaku potrzebuje osiągnięcia wytyczonych celów, jednego po drugim, kolejno, wspinając się błyskawicznie i balansując na brzegu urwiska, co go doprowadzi do wyizolowania i dominacji. Powinien on od czasu do czasu rzucić za siebie okiem. Zawsze i we wszystkich okolicznościach ściga go co najmniej jeden zażarty wróg. Zrobienie kariery życiowej oznacza dla niego pobicie na głowę wielu kolegów i nadepnięcie na niejeden odcisk. Koziorożce Szczury żyją w otoczeniu osób fałszywych i podstępnych, które nigdy nie zapomniały owego pamiętnego dnia 1948 roku, kiedy to "ona rozpanoszyła się w gabinecie dyrektora, gdy tymczasem mnie mianowano telefonistką". Ach, biada! Zemsty! Tak, tłumy ludzi czyhają na potknięcia Koziorożca Szczura. Osoby spod tego znaku muszą być przenikliwe. Radziłabym im spuścić nieco z tonu, ale wiem, że to zupełnie niemożliwe.

Koziorożce Szczury to szefowie, przywódcy. Przyjmą posadę podwładnego tylko wówczas, gdy zapewni im się awans w ciągu pięciu minut po zaangażowaniu. Gdy staną u steru, zapanuje porządek i dyscyplina. Ale nie powiedziałabym, że podwładni będą ich uwielbiać.

A oto kilka stanowisk dla tych, którzy w naturalny sposób dominują nad bliźnimi: administrator uniwersytetu, pisarz, tłumacz, polityk, muzyk, przedsiębiorca, adwokat, bankier, dziennikarz radiowy lub telewizyjny, menedżer.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.