Gość Kuanan

Chór Księstwa (Archanioł Haniel)

8 postów w tym temacie

49. WEHUEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 23 ? 27 listopada

Jest to Anioł Urana, Chóru Książęcego Wenus. Anioł najwznioślejszy, który łączy niebiańską radość z przyjemnościami ziemskimi! Wyostrza postrzeganie pięciu zmysłów i sprawia, że wszystko promienieje wokół jego podopiecznych (jeżeli pozostają w kontakcie ze swym Aniołem). Wzrok, słuch, dotyk, smak zapewnią nam tak intensywne doznania, że będziemy wychwalać Stwórcę, będziemy go błogosławić! Podopieczny Wehuela rozwinie swe wielorakie zalety i umiejętności; będzie zauważany i kochany wszędzie- nie tylko dzięki wrodzonym zdolnościom, ale także poprzez pomoc opatrznościową swego Anioła Stróża. Jego szlachetność i wspaniałomyślność da otoczeniu poczucie bezpieczństwa dzięki samej jego obecności (która będzie w rzeczywistości obecnością Wehuela).

Modlitwa

Wehuelu, Panie, skieruj moje dążenia w stronę tego, co wzniosłe i szlachetne, godne Twego Świętego Imienia.

Pozwól mi, Aniele Wehuelu, wznieść do Twych wyżyn wszystkie stworzenia, które podejdą do mnie;

pozwól im odczuć w mym oddechu woń anielską Twojej wzniosłości.

Prowadź moje kroki w stronę gór, nigdy dolin, w stronę szczytów niedostępnych, ponad chmury ? do czystego eteru sklepienia niebieskiego.

Spraw, by jaśniały we mnie Twoje cnoty, Twoje dary i Twoja moc!

Nie po to, by napełniać mnie próżnością, lecz by świadczyć, Panie, o Twojej olśniewającej obecności.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

50. DANIEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 28 listopada ? 2 grudnia

Daniel kieruje energiami Saturna i Wenus. Zaszczepia dobroć, piękno i harmonię prawom ludzkim; nosi imię Anioła Miłosierdzia. Jego podopieczni służą dobrą radą, są zrównoważeni, pełni harmonii i sprawiedliwości w sensie jak najbardziej ludzkim. Z pomocą owego Anioła - bez naruszania Prawa Boskiego - człowiek spełni swoje pragnienia. Pozostający pod opieką Daniela są urodzonymi sędziami, nawet gdy nie wykonują tego zawodu; będą najlepszymi adwokatami (z tytułem lub bez), by nas bronić. Efekty modlitwy do tego Anioła Stróża w tej sprawie są natychmiastowe! Osoby mające tego Anioła za Stróża mogą rozwinąć dar elokwencji i śpiewu, będą również posiadać dar przekonywania. Mogą osiągnąć wielki sukces w interesach, gdyż będzie im dany zdrowy rozsądek i zdolność mediatora. Krótko mówiąc, Daniel gwarantuje sukces życiowy wszystkim swoim podopiecznym.

Modlitwa

Danielu, podszepnij mi, jak innych zarażać entuzjazmem.

Spraw, Aniele Danielu, bym miał moc ujawniania ich uśpionego potencjału i bym reprezentował narodzenie nowych nadziei.

Niech dzięki mnie moi bracia odkryją świeżość, wdzięk i zapach wieczności zastygły w kamieniu i niech jasno ujrzą rzeczywisty i piorunujący skutek działania sił duchowych, które zmieniają sytuacje wydające się nieodwracalne.

Danielu, pragnę wyprowadzać moich braci ze zwątpienia, niepewności, troski, braku zdecydowania,

ukazywać nowe perspektywy dla przyszłości i na realnych podstawach przywracać bliźnim zaufanie i radość życia.

Pozwól, Panie, bym wypełnił mój żywot ludzki na ziemi i by wraz ze mną powiodło się tym, którzy przeszli ciężkie próby i przeciwności losu.

Aniele Danielu, z Twoją pomocą możemy wszystkiego dokonać!

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

51. HAHASJASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 3 ? 7 grudnia

Reprezentuje promieniowanie Jupitera płynące z Chóru Księstwa (energie Wenus). Hahasjasz jest przede wszystkim nosicielem nieskończonej dobroci. Tekst Tradycyjny mówi o sekretnej mądrości natury, a w szczególności tajemnicy kamienia filozoficznego i panaceum leku powszechnego ? wiedzę tę Hahasjasz udostępnia ludziom. Jego podopieczny posiądzie ogromną i imponującą mądrość, która jednak nie będzie wynikiem nauki czy doświadczeń, lecz zostanie przekazana wprost przez Anioła w ramach zasług zdobytych w przeszłych wcieleniach. Człowiek ten może poznać tajemnicę właściwości królestwa podrzędnego, oraz prosić i otrzymać dar uzdrawiania. Będzie przywracać zdrowie chorym (leczyć ciało i duszę) i w każdej dziedzinie swej działalności stanie się istotą niezbędną, opatrznościową.

Modlitwa

Hahazjaszu, o Aniele Wieczny!

Skoro wybrałeś mnie, by moje ramię rozdawało Twoją opatrzność, pomóż mi zapomnieć błędy i zapisz na mój rachunek dobre uczynki, by waga moich czynów na ziemi przechyliła szalę na stronę dobra.

Kształć mnie, Aniele Hahazjaszu, według Twych sekretnych wzorów.

Niech nie stanę się ślepym narzędziem; przeciwnie, spraw, by moja świadomość jaśniała Twoim światłem, abym mógł nieść ulgę cierpiącym fizycznie i duchowo; bym mógł uzdrawiać innych i siebie samego;

a wtedy spełnię ludzki obowiązek - przywracajac moją wewnętrzną harmonię będę użyteczny innym i sobie samemu.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

52. IMAMIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 8 ? 12 grudnia

Anioł panujący nad energiami Marsa i Wenus. Tekst Tradycyjny mówi, że Anioł ten służy nam pomocą, niszcząc potęgę naszych nieprzyjaciół. Wskazuje więźniom środki prowadzące do odzyskania wolności. Dotyczy to przede wszystkim naszej natury podrzędnej, którą jest negatywna wola i nasze zdeprawowane pragnienia. Anioł Stróż uwalnia nas od podporządkowania wewnętrznemu wrogowi, oczyszcza nasze wnętrze (jeżeli go o to prosimy); wygania z naszego sumienia złe namiętności, by ich miejsce zajęły uczucia piękne i dobre. Tekst Tradycyjny mówi, że osoba pozostająca w pieczy Imamiasza będzie miała łatwość w podejmowaniu różnych i licznych prac (Mars wyraża pracę, a Wenus łatwość i delikatność). Anioł ułatwi jej uzewnętrznienie siły, dzięki czemu w pełni zrealizuje się w życiu społecznym, zajmując się ochroną więźniów lub pomocą tym, którzy przechodzą trudne doświadczenia życiowe.

Modlitwa

Imamiaszu, Panie,

spraw, by moi wrogowie zrozumieli, że nie należę do ich świata.

Powiedz im, że strawił mnie Twój Ogień i nie mogę dotrzymać obietnicy danej kiedyś przez moje dawne wcielenie.

Aniele Imamiaszu, uwolnij mnie od odpowiedzialności i zobowiązań z przeszłości.

Pomóż mi wspiąć się do Twojego niebiańskiego domostwa, pracuję bowiem już tutaj, w tym świecie według Twoich wag i miar, pokrzepiony mocą, którą mi dajesz.

Pragnę zbudować dla mnie i dla moich bliskich (dla wszystkich) nowy Raj; oświeć mnie, abym mógł tego dokonać w pełni.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

53. NANAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 13 ? 16 grudnia

W Chórze Księstwa Anioł ten posiada oblicze słoneczne energii Wenus. Anioł olśniewający, najjaśniejszy (z Wehuelem). Tekst Tradycyjny mówi, że Nanael pozwala ujrzeć Boga i wspiąć się po 22-stopniowej drabinie Jakuba. Poznać prawdę na Górze, oznacza przekazać prawdę na Dole, jest to słuszne. Podopieczny Nanaela dzięki tej wiedzy wybierze drogę sądownictwa, lecz nie będzie stosował prawa według starych i surowych praw Taliona, lecz według nowej reguły Jezusa Chrystusa, która bierze pod uwagę 22--stopniową drabinę, pozwala nam zobaczyć, na jakim stopniu rozwoju znajduje się człowiek osądzany. Ten Anioł Stróż potrafi nam ukazać prawdę, pozwala nam widzieć, czuć, postrzegać naszymi pięcioma zmysłami. Można otrzymać od niego wszystkie moce, by zaprowadzić porządek i szczęście niebiańskie tutaj na ziemi.

Modlitwa

Nanaelu, naucz mnie, Panie, Twego boskiego ładu;

ukaż mi mechanizm, który wprawia w ruch Twoją doskonałą sprawiedliwość;

objaw mi osobliwość Twoich praw, Twoich reguł,

bym mógł na tej ziemi być wykonawcą Twego wzniosłego pełnomocnictwa,

wchodzić i schodzić po wielkiej drabinie Aniołów.

Pomóż mi, Aniele Nanaelu, znaleźć odpowiednie miejsce dla naszego porozumienia;

siedzibę godną uhonorowania Pana Wiekuistego;

miejsce odpowiednie dla zbudowania świętej drabiny o siedemdziesięciu dwu stopniach.

Mieszkanie, które będzie odbiciem mojego wnętrza, które zarazem posłuży do przywołania dwunastu symbolicznych rodów ? niech przywrócą w świecie Twoje olśniewające Królestwo; Złoty Wiek przyszłego czasu.

Nanaelu, nie pozwól, by Twoje światło mnie zaślepiło, zrobiło ze mnie istotę próżną i zuchwałą, chcę być pokornym rzemieślnikiem Twego dzieła, tym, który urzeczywistnia zamiar swojego Anioła.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

54. NITAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 17 ? 21 grudnia

Tekst Tradycyjny wskazuje, że Anioł ten użycza długiego życia w dobrym zdrowiu. Ten boski Dar opromieni człowieka, który zyska uznanie za swą moc i dobroczynną działalność. Nitael - rozdający swą potęgę dzięki błogosławieństwu Boga ? był Stróżem króla Salomona. Można go również prosić o piękno (jest Aniołem Wenus), jak również o dobro i pomyślność materialną. Gdy cel jest szlachetny, człowiek może prosić również o moc uwodzenia i zyskiwania zaufania. Nitael przekazuje bezpośrednio synom i córkom swych podopiecznych wszystko, o co poproszą, gdyż jego opatrznościowa opieka roztacza się na całe otoczenie.

Modlitwa

Nitaelu, daj mi, Panie, świadomość o przemijalności rzeczy tego świata!

Nie pozwól, Aniele Nitaelu, bym utożsamiał się z chwałą, która pochodzi od Ciebie; ani żebym moc ofiarowaną mi przez Ciebie uważał za swoją .

Chcę być aktorem w Twojej sztuce, Panie,

robotnikiem Twego Dziela.

Zgadzam się być czasem królem, czasem żebrakiem.

Tak w bogactwie, jak w nędzy pozostanę wierny drodze, którą Ty mi wytyczyłeś.

Pomóż mi, Aniele Nitaelu, być zawsze spragnionym duchowości, wiedząc, że cała reszta będzie mi dana - jak królowi Salomonowi.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

55. MEBAHIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 22 ? 26 grudnia

Panuje nad mocami Merkurego w Chórze Księstwa, które posługuje się energiami Wenus należącymi do Archanioła Haniela. Według Tekstu Tradycyjnego połączenie tych dwóch energii sprawia, że Mebahiasz jest nosicielem płodności (Wenus) i elokwencji (Merkury). Hiram, król Tyru, budowniczy (pierwszej) Świątyni Jeruzalem (Świątyni króla Salomona) miał tego Anioła za Stróża. Mebahiasz pragnie, by myśl jego podopiecznych służyła prawdzie i ważnym projektom. Nic nie jest niemożliwe, gdy wzywamy go modlitwą.

Modlitwa

Mebahiaszu, daj mi, Panie, siłę Samsona, bym mógł z łatwością niesc na moich barkach Twoją odwieczną prawdę.

Niech moja siła fizyczna będzie obrazem Twojej mocy moralnej i duchowej.

Aniele Mebahiaszu, pragnę być istotą przydatną dla Twego dzieła w świecie.

Chcę być Twoim cieślą, kowalem, Twoim murarzem ? tym, który przetwarza rzeczy pozornie małe,

by prawda mogła zagościć w życiu materialnym, w siedzibach ludzkich.

Aniele Mebahiaszu, dzięki Tobie możemy dokonać wszystkiego; pomóż mi, prowadź mnie drogą do sukcesu.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

56. POJEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 27 ? 31 grudnia

Pojel jest bezsprzecznie najbardziej ujmującym Aniołem. Kto go ma za Anioła Stróża, jest szczęśliwym śmiertelnikiem! Nie przez przypadek ten Anioł czuwa przy nim, lecz dzięki jego zasługom w przeszłych wcieleniach. Pojel jest tak wspaniały, ponieważ w księstwie Wenus konkretyzuje energie Księżyca, które tworzą obraz naszego wnętrza. Energie Wenus (piękno i zdrowie) w tym przypadku uosabiają energie Urana (miłość) i energie Jupitera (bogactwo i moc) ? ten Anioł Stróż ofiarowuje duszy swoich podopiecznych najbogatsze dary! Człowiek będzie mógł uzewnętrznić te dary dzięki ich obfitości. Nie tylko zrealizuje się w pełni, lecz ukazanie tej mocy przyniesie mu powszechny szacunek.

Modlitwa

Pojelu, Panie, pragnę, by moje usta wyrażały tylko to, co godne i wzniosłe.

Pragnę, by moje słowo pozwalało odkryć tym, którzy mnie słuchają, głębię Twojego posłannictwa, blask Twego światła.

Przyznaj mi, Aniele Pojelu, spełnienie absolutne, gdyż pragnę, by wszyscy, którzy schronili się przy mnie, znaleźli podporę, pociechę duchową i materialną.

Aniele Pojelu, orzeźwij moje słowo, spraw, abym za jego pomocą mógł ukazywać szeroką wizję przyszłości mojej, moich bliskich, wszystkich.

Spraw, bym potrafił wyrażać Twe dary, Twe zalety, Twoją moc.

Zrób ze mnie, Panie, budowniczego Nowego Jeruzalem, Wiecznego Miasta wzniesionego przez Ciebie w niebie.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.