_Domi_

Koziorożec urodzony w roku Tygrysa

1 post w tym temacie

Koziorożec urodzony w roku Tygrysa

Z gwałtownymi ruchami i szybką ripostą, ta fryga jest żywym pomnikiem życzliwej dobrej woli. Jest tutaj, widzicie go, a w chwilę później już go nie ma. A jest taki, jakim go widzicie - szybki i kongenialny. Koziorożec urodzony w roku Tygrysa łatwo się nudzi. Ambitny i konkretny Koziorożec to sprzymierzeniec Tygrysa: sympatycznego i wiecznie się śpieszącego, postrzelonego i wiodącego cygański żywot. Jak osoba spod tego znaku znajduje czas, żeby pogłaskać pieska i ucałować dziecko, nie mieści mi się w głowie. Koziorożca Tygrysa napędza silnik odrzutowy. Pełen urokliwej i szczerej dobroduszności, ma żywotność i ruchliwość chmary kolibrów.

Jak wszystkie Koziorożce, i ten Tygrys jest ociupinkę niezręczny. W towarzystwie, tam, gdzie łagodność i giętkość złagodziłyby obyczaje, możecie być pewni, że Koziorożec Tygrys w końcu i tak popełni nietakt. W jego mniemaniu światowe grzeczności to po prostu głupstwa i czcza gadanina. Zawsze jest nazbyt zagoniony, żeby znaleźć czas na skłonienie się pani Iksińsiej i ucałowanie jej pełnej pierścieni dłoni czy też na oczekiwanie, aż maitre d'hotel zaanonsuje go i wprowadzi na pokoje. Spośród wszystkich znaków Koziorożec Tygrys jest tym, którego z największym prawdopodobieństwem ujrzycie wkraczającego do waszego salonu w płaszczu ociekającym wodą. "Cześć! - rzuci z radością. - Ale pogoda pod zdechłym Azorkiem!"

Jako że Koziorożce Tygrysy odnoszą się z pogardą do rytmu życia społecznego i poruszają się z prędkością stu kilometrów na godzinę, mają skłonność do prowadzenia egzystencji równoległej do tej, którą znamy. W pracy mogą mieć nie kończące się okresy nadludzkich wysiłków. Lecz wychodzą z niej zawsze uśmiechnięte. Lubią zawody o puchar przechodni i wszelkie wyzwania. Przedkładają wyniki nad pochwały. Koziorożec Tygrys chce uzyskać namacalne dowody swojej władzy i wpływów. Na ogół nie przywiązuje najmniejszej wagi do tego, co myślą o nim inni.

Ich szczupłe, acz umięśnione ciało pozwala przebyć życie galopem, zawsze z olimpijską formą. Szybki jak błyskawica, na pozór nerwowy, czuje się jednak zadziwiająco dobrze w swojej skórze. Stanowi cudowne towarzystwo i jest pociągający dla płci przeciwnej.

Czy ta sympatyczna, spadająca gwiazda ma jakieś wady? Oczywiście! Jesteśmy w samym sercu astrologii. Nikt nie jest doskonały. Koziorożce Tygrysy łatwo się rozpraszają. Ich energia rozchodzi się w tylu kierunkach równocześnie, że zdarza się, iż w końcu nie wiedzą, który z nich jest właściwy. Mają też kosztowne zamiłowania i pewną skłonność do trwonienia fortuny. Niekiedy tracą z pola widzenia rzeczy materialne.

Lecz na ogół osoby urodzone pod tym znakiem są zadziwiająco "w porządku". Z rozsądku robią karierę, by zapewnić przyjemne życie i wygodne mieszkanie rodzinie. Są z natury emfatyczne i szczerze kochają bliźnich. Mają więcej wiary we własne siły niż przeciętny Koziorożec, który zawsze wątpi w siebie. Jak na Tygrysa, wydaje się raczej zrównoważony. Jeśli tylko nie jest roztrzepany, potrafi być bardzo oddany i zawsze dołoży wszelkich starań, by pośpieszyć potrzebującym z pomocą.

Miłość

Naturalna swoboda Koziorożca Tygrysa kryje wielką wrażliwość na wszystko co żyje, jest w nim coś z łagodnego dzikusa. Na pewno będzie kochać zwierzęta i przygarnie zagubione psy. Z największą jednak starannością wybierać będzie partnera, który powinien pogodzić się z jego wyobrażeniem o życiu. Chce stworzyć solidny dom dla swoich dzieci. Koziorożec Tygrys potrzebuje portu, skąd mógłby udawać się na śmiałe wyprawy, by urzeczywistnić ten czy inny pomysł. Trzeba mu miłości w dużej obfitości, w zamian zaś szafuje szczodrością i radością przy każdej okazji.

Jeśli przywiązaliście do siebie osobę spod tego znaku, nie wypuśćcie jej z rąk! Nie popadajcie w rozpacz tylko dlatego, że wyjechała do Chile, żeby tam polować na tchórze w ramach międzynarodowej kampanii dezodoryzacji. Za kilka dni wasz Koziorożec Tygrys wyląduje w waszym łóżku polowym. Partner tego łagodnego wariata ma jedno wyjście: zająć się czymś przez czas jego nieobecności i nauczyć się, że można wygodnie i przyjemnie żyć nie szukając oparcia w tym starym dobrym Koziorożcu Tygrysie. Osobnik ten nienawidzi więzów, ale uwielbia małżeństwo. To nieco paradoksalne, na pewno, ale tak już jest. Nie zgrzytajcie zębami. To by was wyprowadziło na manowce, i to szybko.

Związki z innymi znakami

Od kołyski kochasz Psy. Wybieraj swojego Pieska spośród urodzonych pod znakiem Byka, Lwa, Panny, Skorpiona i Ryb. Jeśli się nie uda, spróbuj z Lwem, Panną, Skorpionem albo Rybą Koniem. Skorpion Smok mógłby ewentualnie doprowadzić do twojej uczuciowej śmierci. Baran, Rak i Waga Owca nie figurują na twojej liście ulubieńców. Ani też Barany i Raki Zające, Baran i Waga Małpy, Barany Dziki i Raki Bawoły albo Węże.

Dom i rodzina

Koziorożec Tygrys lubi posiadać dobra, ruchome i nieruchome, lecz nie należy do osób, które potem się nimi zajmują. Uchyla się od namów: "Zrób to sam". Zadzwońcie do fachowca. Wezwijcie specjalistę. Ale nie proście waszego beztroskiego Koziorożca Tygrysa, by naprawił cokolwiek, chyba że chodzi o wasze złamane serce. Dom osoby spod tego znaku jest wygodny i bezpretensjonalny. Zdejmijcie więc obuwie i odpoczywajcie, swobodnie poruszając palcami u stóp. Gospodyni chce, by jej goście odprężyli się. Chętnie zajmie się wszystkim.

Żonaty Koziorożec Tygrys łoży na potrzeby rodziny, to oczywiste. Zdaniem tego osobnika - przemiłego, lecz znajdującego się wiecznie w ruchu - dzieci to stabilizacja. Może okazać się oschły i nieprzejednany, jeśli zacznie tracić cierpliwość przez maleństwa, i będzie wrzeszczał w chwilach załamania. Ale na ogół Koziorożec Tygrys czuje się swobodny i pozostawia swobodę innym. Dla niego wolność i miłość to jedno i to samo. Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku potomstwa?

Jako dziecko Koziorożec Tygrys jest nadzwyczaj aktywny. Nieco postrzelony, skłonny do rozrabiania i wygłupu. Najlepiej pozwolić mu wyszaleć się. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Nie wszyscy mieszkamy w ogromnych posiadłościach, gdzie ogród pozwala rozładować nadmiar energii małego Jazona, póki się nie uspokoi. Co radzę? Zasypujcie to dziecko nieustannie taką liczbą pomysłów, jaką tylko jest w stanie zrealizować. Od kołyski odznacza się znaczną inteligencją, która, dobrze użyta (a kierować nią należy łagodnie, choć stanowczo), może uczynić z Jazona piękny przykład super aktywnego dorosłego z głową na karku.

Zawód

Osobnik ten jest stworzony do zajęć pozwalających na dużą swobodę. Może dostosować się do reguł otoczenia, byle tylko miały sens. Tygrys nie jest posłuszny. Koziorożec go w tym umacnia. Choć jednak... Tygrys to Tygrys... Znajdzie satysfakcję w swobodzie działania i współzawodnictwie. Jego talenty są niezliczone, i rzecz ciekawa, uwielbia współzawodnictwo. Niezależnie od rodzaju trudności, możecie liczyć na Koziorożca Tygrysa w znalezieniu szybkiego i skutecznego ich rozwiązania. Koziorożce urodzone w roku Tygrysa są przekonane, że najważniejszym wydarzeniem jest to, które właśnie przeżywają. O przyszłość będą się troszczyć... w przyszłości.

Jeśli uda wam się unieruchomić Koziorożca Tygrysa dostatecznie długo, by posadzić go za wielkim mahoniowym biurkiem, będzie sprawiedliwym i pełnym zrozumienia zwierzchnikiem. Jest z gatunku tych, którzy mają tę samą sekretarkę przez sto pięćdziesiąt lat.

Koziorożec Tygrys sprawdza się także jako podwładny. Nie ma ambicji do prowadzenia światowego życia i jeżeli tylko jest nieźle opłacany, zadowoli się swoją posadą.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Tygrysa: lekarz, nauczyciel wychowania fizycznego, weterynarz, hodowca bydła, kowboj, leśnik, krytyk literacki tłumacz, scenarzysta, aktor.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.